Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie w kwestii oprogramowania: Już kolejny raz miałem taki przypadek, że gdy mam ustawioną auto pauzę w zegarku i gdy ta pauza trwa dość długo ostatnio jakieś 20 min to zegarek zawiesza się i nie można wznowić ( u mnie jazdy rowerem) w końcu po próbach uruchomienia zegarek restartuje się i nie zapisuje przebytego dystansu Czy ktoś tak miał, zna przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7ejkej: to może być ten sam problem, co wieszanie się podczas treningu (patrz osobny temat). Ci, którzy używają zegarka, mają ten problem (co najmniej z najnowszym FW), natomiast ci, którzy za bardzo nie używają, tylko "modują" i "zpalszczają", mogli niczego nie zauważyć :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7ejkej: to może być ten sam problem, co wieszanie się podczas treningu (patrz osobny temat). Ci, którzy używają zegarka, mają ten problem (co najmniej z najnowszym FW), natomiast ci, którzy za bardzo nie używają, tylko "modują" i "zpalszczają", mogli niczego nie zauważyć
 

Ewidentnie coś spierdzielili w ostatnich s/w mi nawet MiFit zaczął kuleć i zawieszać chwilami. Niestety ja nie mogę pobawić się wersjami aplikacji i firmware, to jeden z minusów iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 09:55, walek75 napisał:

 

@:Darecki Faktycznie literówka ;). Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut.

@lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych").

Mili_chaohu_pl.res.latin 450 kB · 21 downloads

Czy ktoś zauważył samoresetowanie budzika w tym modzie? Tzn ustawiam budzik na zegarku. Pojawia mi się ustawiony alarm godzina/ zaznaczony suwak i ikonka dzwoneczka. nietety po pewnym czasie wszystko znika bez śladu :-( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki błąd w którejś wersji firmware, nie w modzie, ustawiony budzik "znikał", oraz nie działała "drzemka" 10min (nic się nie działo po 10 minutach). Nie pamiętam czy te dwa błędy były w jednej wersji FW, czy w różnych, ale były, jeśli na tym jest oparty ten mod, to może mieć te same błędy. Plus błędy, dodane przez "modera". Ja bym się trzymał z daleka od "modów", to w stanie fabrycznym nie za bardzo działa i ma kupę błędów, a co dopiero poprzerabiane przez jakiegoś amatorskiego "hackera"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, avira napisał:

@grzegorzkx4 Jasne, czemu by nie.

Dzięki :) Jeszcze jedno, muszę zainstalować ori MiFita aby się zaktualizował zegarek do najnowszej wersji, potem już mogę ori wywalić, wgrać PL wersje i zainstalować z modowaną  MrTomi ? Po za tym nie powinno być na odwrót niż w poradniku, że najpierw .fw, a później .res ?? 

Edytowane przez grzegorzkx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, to jutro będę się bawił, jednak znowu mam pytanie, jak się wchodzi w kompas później przesunie na NL, EL, Altitude, Pressure to pokazuje tylko ciśnienie o co w tym chodzi ?? Myślałem, że problem z widocznością to będzie tylko w dzień, a tu w dzień wszystko widać, a w nocy prawie nic :D Może, że nie dowidzę hehe

Poza tym, nawet jak wezmę spacer to nie widzę różnicy wysokości... tylko jak się ustawi biegi... no to akurat jest słabe... :(

Edytowane przez grzegorzkx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam używam Mitfit od Mr.Tomi 4.0.0 oraz starsze ver, zauważyłem że po jakimś czasie mimo ustawionych w opcjach “podnieś nadgarstek aby zobaczyć informacje"
oraz"przypomnieniu o rozłączeniu" działa przez chwilę a po jakimś czasie już nie, dodam że jest połączenie bo wszelkie inne powiad. działają sms itp!również kulawo z pokazywaniem pogody działa przez chwile, później muszę znowu zmieniać miasto na inne żeby się wyświetiła temp. oraz "ikonka"
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,
uruchamiając w MiFit trening np. rower na Bipie nie wyświetla się ekran aktywności co miało miejsce w opasce Mi Band 4 i 3 czy tak ma być ?
poza tym w tym zestawieniu barometr nie rejestruje ciśnienia ( chodzi mi o przewyższenia). Odpalając trening z Bipa ekran aktywności jest i barometr też.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wgrany do zegarka amazon fit BIP  Firmware PL FW-1.1.2.05 - PL-FW-1.1.2.05.fw

Niestety pokazuje mi nazwę tylko nielicznych kontaktów jak do mnie dzwonią.

Przeważnie się nie pokazuje 

Musial zostać wgrany stary Firmware bo wcześniejsze było cały czas łączenie z GPS-em.

Proszę o informacje co robić?

Firmware zaktuzliowal sie sa do wersji  1.1.5.24

 

 

firmware.jpg

Edytowane przez monia84
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorzkx4 Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=62559]grzegorzkx4[/mention] Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować
Jeśli w tej chwili w zegarku mam nowszy fabryczny FW, to przez GB bez problemu wgram spolszczony FW-1.1.5.24 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, avira napisał:

@grzegorzkx4 Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować

Ten MrTomi-3.5.9-PL2.apk to z pierwszej strony ?? Ale on jest z FW to nie będzie mi się aktualizował znowu zegarek ?? Powoli się gubię ;d Np jak mam najnowszą wersję i bym wgrał 3.5.9 to bym miał normalną szatę i do tego nazwy dzwoniących. Po za tym w 3.5.9 działa normalnie logowanie przez google ?

Edytowane przez grzegorzkx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten z pierwszej strony. Nie będzie się na nim aktualizował FW jeżeli wgrasz FW 1.1.5.24. Chyba stronę albo dwie strony wcześniej w tym wątku jest podany MiFit bez FW, tam możesz sobie wgrywać jakie chcesz FW i nic się nie zaaktualizuje. Nie wiem czy działa logowanie przez google bo akurat przez to się nie loguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na xda wersję bez FW 3.5.9, zostaje tylko sprawdzić jak działają treningi, jak będzie wszystko okej to wkońcu znalazłem idealne połączenie, najnowsze aktualizacje na zegarku, polska czcionka i mifit w starej wersji graficznej :)

Edytowane przez grzegorzkx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejako odpowiadając Carolefowi umieszczam cytat Walka z dnia 07 sierpnia, nie wiem wprawdzie o jakim Włodku mówisz ale być może właśnie o to Ci chodzi.

Przy okazji p. Walkowi naleźą się olbrzymie podziękowania za Jego pracę przy spolszczaniu modów Wołkowa co niniejszym czynię, tylko proszę tak dalej życzę wytrwałości i sukcesów:

 

"


Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).

 

"
Edytowane przez lisek1953
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

Czy może mi ktoś dokładnie wytłumaczenie jak wgrać moda volkov z językiem polskim na całym amazficie od zera

Aby wgrać mod Wołkowa należy używając Gadgebridge lub Motory & Fitness for Amazfit zainstalować kolejno pliki z modu: fw, chwilę poczekać na restart zegarka po ponownym połączeniu z aplikacją instalujemy plik res i na końcu plik z fontów. Można jeszcze zainstalować oddzielny plik gps ( ten który uważamy że najlepiej wskazuje np. 18344 ) ale później aby nam się nie zaktualizował musimy używać nieoryginalnego MiFita bez firmware np. 3.6.0. Przy używaniu oryginalnego MiFita GPS wersja GPS będzie się aktualizowała niekoniecznie do lepszej a czasem nie dokończy aktualizacji, również pogoda która jest dostarczana właśnie z MiFita może zdarzyć się że będzie w obcym języku.

Wszystko to napisałem na podstawie własnych doświadczeń, życzę powodzenia i pamiętaj, wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność !

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisek1953 napisał:

Aby wgrać mod Wołkowa należy używając Gadgebridge lub Motory & Fitness for Amazfit zainstalować kolejno pliki z modu: fw, chwilę poczekać na restart zegarka po ponownym połączeniu z aplikacją instalujemy plik res i na końcu plik z fontów. Można jeszcze zainstalować oddzielny plik gps ( ten który uważamy że najlepiej wskazuje np. 18344 ) ale później aby nam się nie zaktualizował musimy używać nieoryginalnego MiFita bez firmware np. 3.6.0. Przy używaniu oryginalnego MiFita GPS wersja GPS będzie się aktualizowała niekoniecznie do lepszej a pogoda która jest dostarczana właśnie z MiFita może być w obcym języku.

Wszystko to napisałem na podstawie własnych doświadczeń, życzę powodzenia i pamiętaj, wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność !

Czy masz może pliki o których mówisz?

Chodzi o mifita moda i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...