Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, lisek1953 napisał:

Czy mógłbym prosić kogoś bardziej zaawansowanego i dodającego na poniżej umieszczonej tarczy AQI (czystego powietrza) w postaci liczbowej lub kolorystycznej linii kosztu innych ustawień lub zawartości cyfrowej?

Już próbowałem na innym forum ale bez odzewu.

 

TARCZA.bin 26 kB · 5 pobrań

 A taka może być, AQI jako koniczynka?

 

Celsius-km_24h_L1_F2_dd_mmm._kk_packed_(PeterMac)_packed.bin

image.png.cf467e8f5ea66c715f621e56994f4b16.png

Edytowane przez bbkk1313
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bbkk1313 napisał:

Koniczynka mogłaby być, ale brakuje temperatur noc dzień i 4 wskaźników w lewym górnym rogu Bluetooth itd... a zależy mi żeby było wszystko jak było plus wskaźnik AQI, ale bardzo dziękuję za próbę. Czy ta koniczynka zmienia kolor zależnie od stopnia zanieczyszczenia powietrza AQI ? Proszę, spróbuj jeszcze raz.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bbkk1313 napisał:

Witam,

Tak zmienia kolory koniczynka,ikonka bluetooh oraz budzika jest koło koniczynki,pozdrawiam

A temperatury noc dzień min. max. ? I wolałbym jednak klasyczne ikonki bluetooh, dzwoneczek i pozostałe ponieważ są ok brakuje mi tylko wskazań AQI, a w oryginale wyglądają tak: 

Najwyżej można byłoby napis niedziela pokolorować czerwono.

1554388937737_frame_0004.jpg

1554388937737_frame_0005.jpg

 

1554388937737_frame_0007.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2019 o 11:50, FromWP napisał:
W modowanym MiFit zmiana tych ustawień nie działa, tylko w oryginalnych. Możesz to wyłączyć w ustawieniach telefonu: Ekran blokady i hasła, zaawansowane, odblokuj za pomocą BT i tam wyłącz. 


Zdobione jeszcze raz dziękuję (nie używam Andka na co dzień- od kilku lat iOS).

Mam jeszcze pytanie: Skąd BIP pobiera info o czystości powietrza ? ?

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,  na customowym romie na poco f1, i ściągnięciu mifit z google Play zegarek dostał update do 1.1.5.56.

Gdy jednak zainstaluje xiaomi.eu i mifit z gp znowu pokazało że jest update tym razem do wersji wcześniejszej 1.1.5.24.

 

Jest jakaś różnica między tymi wersjami fw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, domin33 napisał:

Ale gdy dam "pobierz" w:

  1. Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ

to ładuje mi się strona pierwsza czyli to samo w co klikam i tyle w temacie nic nie pobiera ani nigdzie nie odsyła do plików...

Bo klikasz nie tam gdzie powinieneś. Wybierasz to co chcesz i wtedy.

IMG_20190817_192456.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xtr1969 napisał:

Ta apka to Notify&Fitness for Amazfit PRO

Mam tę apkę w wersji 8.12.1 pro i nie bardzo sobie z nią radzę w tej kwestii udaje mi się wymienić zawsze tylko ostatnią tarczę a pozostałe są niewymienialne , umiałbyś coś poradzić czy sam może próbowałeś ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy Wy też macie spore opóźnienia w powiadomieniach poprzez Amazfit Tools lub N&F?
Tylko w oryginalnym Mi Fit są w czasie rzeczywistym. A tak powiadomienie widzę na telefonie a zegarek wiruje dopiero po paru sekundach...
To normalne zachowanie tego ustrojstwa?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem bo mój zegarek mi złe liczy kroki.. jestem z szwagrem na wakacjach i ma zegarek xaomi mi band 3 i dziś chodziliśmy razem po Grecji , on ma 14tys kroków a ja 6890.. i sprawdzaliśmy w pokoju on zrobił 10 kroków które mu zaliczyło a ja to samo i nie zaliczyło mi żadnego w czy moze być problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisstow "mi złe liczy kroki" - złe kroki to coś jak "zły dotyk" ? ;)

A tak poważnie, to w zegarkach/opaskach od Xiaomi wprowadzono algorytm niwelujący "nabijanie" kroków (zaczyna zliczać po wykonaniu kilku kroków, aby była pewność, że zlicza spacer, a nie przypadkowe ruchy). Generalnie jest różnica w zliczaniu kroków, w przypadku, gdy zegarek/opaska jest noszona na prawej ręce (też wynika ze sposobu rozróżnienia ruchu ręką/wstrząsu ciała, wynikającego z chodu, od innych wstrząsów/ruchów nadgarstka).
Kiedyś robiłem takie porównanie wskazań krokomierzy używając 4 urządzeń: zegarków (Amazfit BIP i Suunto Startan Trainer) , telefonu (Huawei P10) i sensora Amazfit znajdującego się w smart butach Xiaomi. Wyniki trochę się różniły, ale wszystkie mieściły się w zakresie błędu pomiarowego (+/- 2%, co przy 10 tyś kroków jest liczbą 200 kroków).
Największą ilość kroków pokazała aplikacja Huawei Zdrowie w telefonie, następne w kolejności były buty, BIP i na końcu z najmniejsza ilością zliczonych kroków znajdował się zegarek Suunto.

Kiedyś porównywałem Amazfita BIP z chińskim zabawkowym sportowym zegarkiem (z GPS, pomiarem tętna i krokomierzem), pod koniec dnia chińska zabawka miała na liczniku prawie dwukrotnie więcej niż BIP (pewnie,tak na zachętę, by klient był z siebie zadowolony).
14 tyś kroków "po Grecji" w moim przypadku, 14 tyś kroków po Polsce (nie wiem czy kraj po którego terytorium się stąpa ma znaczenie) daje mniej więcej 11,5 km. Pytanie: czy tyle wychodziliście ?

Trochę informacji o sposobach liczenia kroków: http://web.cs.wpi.edu/~emmanuel/courses/cs528/F17/slides/lecture06b.pdf

Edytowane przez walek75
Dodanie linku do Step Counting & Activity Recognition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie trochę innej treści. Wertuje wszystkie informacje i nie widzę..

Po pierwsze, czy używając Amazfit tools for bip muszę mieć Mi fit? Teoretycznie jak się wyloguje z minfit to wszystko działa..do momentu kiedy wyskoczy brak połączenia bluetooth.

Druga, ważniejsza sprawa, mi fit i amazfit tools drenują baterie. Co może być przyczyna? Obie działają cały czas, ale bateria leci..oczywiście też usługi Google Play strasznie obciążają tel..ale to pewnie powiadomienia. 

Możecie coś doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2019 o 20:48, domin33 napisał:

Jeszcze jedna rzecz. Mianowicie non stop włącza mi się aktualizowanie GPS i nie kończy się ono powodzeniem? a wgrywałem plik GPS i pisało że został zainstalowany poprawnie.

Hej, mam dokładnie ten sam problem - wgrałem przez gadgetbridge najnowsze oprogramowanie w wersji PL (fw i res), weszły poprawnie. GPS niestety się nie wgrał i teraz za każdym razem przy użyciu zmodyfikowanego mifit 4.0.0 próbuje z niepowodzeniem wgrać GPS. Jest to dosyć irytujące...

 

Co ciekawe, sam GPS zegarku działa w porządku - rejestruje trasy bezbłędnie. 

Załączam wersję oprogramowania. Jest na to jakiś sposób?

Capture+_2019-08-21-19-17-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy bo mi już ręce opadają :(

Instaluję wszystko w takiej kolejności jak poniżej poprzez GB:
1. Firmware PL FW-1.1.5.24 - PL-FW-1.1.5.24.fw
2. PL-FW-1.1.5.24-tomi.res 
3. Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
4. Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ

Wszystko spolszczone jak trzeba, natomiast nie pokazuje pogody. Pisze że dostępna będzie po połączeniu z aplikacją MiFit. Instaluję MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ, łączę amazfita również w tej aplikacji. Po chwili robi jakieś aktualizacje. Ukazuje się z powrotem angielska wersja bez polskich znaków. Pobierałem również wersję  MrTomi-3.5.9-PL.apk ale taki sam skutek.

Podpowiedzcie mi w jaki sposób korzystacie jednocześnie z aplikacji GB i Mifit?
Chciałbym mieć po prostu polskie menu z polską czcionką wraz z pogodą.

 

 

edit: z tego co się doszukałem to zapewne będę musiał zainstalować mifit bez firmware. Teraz pytanie czy ktoś może wrzucić ten plik mifit_3.6.0_signed.apk na jakiś przyjemniejszy serwer niż uploadfiles.io

Edytowane przez znow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...