Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

@AdmiNVeLMiKSpróbuj użyć aapt v. 2 (w apktool przy dekompilacji jak i kompilacji użyj przełącznika --use-appt2). Dodatkowo zastosuj najnowszą na chwilę obecną wersję apktool (2.4.0).

Dekompilacja:

java -jar apktool_2.4.0.jar d --use-aapt2 -s pilk_apk.apk

Ponowne pokładanie:

java -jar apktool_2.4.0.jar b --use-aapt2  plik_apk

Później to już tylko podpisanie i "będzie Pan zadowolony" ;)

Chociaż jeżeli używasz wersji tcx export (swoją drogą  https://androidfilehost.com/?w=files&flid=297611 - jest już wersja 4.0.7), to może być problem. Wersja ta posiada zmodyfikowaną część dalvika (dorzucone opcje eksportu do tcx i gpx, rozszerzone informacje o zegarku itp) i po poskładaniu może się wywalać lub nie uruchamiać z uwagi na zabezpieczenia modu.
BTW:

Co się tyczy MiFit tcx export, to nie wiem jak w wersji 4.0.7, ale poprzednia wymagała pliku allow.fwr w folderze /sdcard/Amazfit_Jps1x2 do aktualizacji AGPS (bez tego pliku MiFit nie uaktualniał AGPS).

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lisek1953 napisał:

Czyli masz wersję GPS 15974, lepiej wgraj wersję 18344 moim zdaniem jest lepsza.

Tutaj masz link:

https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=34688 463 kB · 122 downloads

Normalnie prze GB ? czy później będzie się normalnie aktualizował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przez GB lub przez NF, ale  jeśli masz MiFita z firmwarem to on Ci będzie ciągle aktualizował GPS do najnowszej wersji niekoniecznie lepszej, więc jeśli tego nie chcesz musisz mieć zainstalowanego MiFita bez firmware. AGPS będzie aktualizowany normalnie w każdym MiFicie.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualizacja GPS przez GB  nie udaje się na zegarku na końcu pojawia się info o niepowodzeniu

Mifit zawsze wgrywamy tego z pierwszego postu ale nie wiem jakie one są zawsze od mrtomi. teraz mam 3.5.9

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walek75 No niestety to nic nie zmieniło, próbował na PC jak i laptop, dalej ten sam błąd, obydwa komputery Windows 10, wiem że miałem kiedyś problem przy ADB na tym systemie i musiałem instalować obok Win 7, może o to chodzi ? Aktualnie nie mam jak skorzystać z Win7 niestety. Wrzuciłem rozskompilowaną i spolszczoną wersję. Możesz spróbować to skompilować, czy w ogóle się da ?

https://megawrzuta.pl/download/ec3a4f7be19173356447f5541893b2f4.html

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14283]dan-tom[/mention]nie masz włączonego trybu DND (nie przeszkadzać) ?
[mention=62144]AdmiNVeLMiK[/mention] wygląda na brak uprawnień do zapisu. Spróbuj uruchomić apktool z cmd uruchomionym jako administrator, powinno zadziałać.
Już wiem jaka przyczyna, odkleił się wyświetlacz, jednak mój zegarek się kończy no cóż, po tak długim czasie użytkowania czas na coś nowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdmiNVeLMiK napisał:

Możesz spróbować to skompilować, czy w ogóle się da ?

Kompiluje się z kilkoma ostrzeżeniami:
cmd.thumb.jpg.2ae9dfaabe54bacef0c341f337e8eeea.jpg

Tu: https://megawrzuta.pl/download/3ae1f3abf889ee2e3f4d21f7dd9e9fcd.html masz wynik kompilacji (pamiętaj, że plik apk jest niepodpisane, więc przed wgraniem należy go podpisać).

Nie sprawdziłem czy działa, choć jeżeli jest to modyfikacja moda tcx export to nie zadziałą na 100%. Spróbuj pobrać MiFit tcx export i podpisz go swoim kluczem - po instalacji się nie uruchomi niestety (autor moda dał zabezpieczenie), więc jakiekolwiek modyfikacje tej wersji MiFit nie zadziałają, no chyba, że zrobisz cracka na zabezpieczenie.

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2019 o 11:47, walek75 napisał:

MNVolkov MOD 0.3.2 FW 1.1.5.36 PL
co nowego:
Kalkulator

  •  Poprawiona dokładność naciskania przycisków kalkulatora - zmieniono współrzędne odpowiednich stref dotykowych.
  • Zmieniono lokalizację przycisków operacji - dzielenie i mnożenie przesunięto w górę, minus i plus - w dół.
  • Zmieniono symbole operacji  mnożenia i dzielenia na małą literę x i ukośnik.
  • Zmieniono projekt - usunięto białe przyciski krawędziowe na krawędzi ekranu, zmieniono centrowanie przycisków „C” i strzałek (kasowanie ostatniej cyfry).
  • Limit czasu na wyjście z kalkulatora został zwiększony do 30 sekund (w przypadku braku stuknięć w ekran)

Kalendarz

  •  Tabela kalendarza została rozciągnięta do pełnego ekranu.
  • Zmieniono zarządzanie kalendarzem: przesunięcie w górę / w dół - zmienia bieżący miesiąc, przesunięcie w prawo - wyjście z kalendarza (standard), stukając w strzałki w górnych rogach ekranu - zmienia się bieżący rok, po stuknięciu na wierszu z miesiącem/rokiem - przechodzi do bieżącego daty, stuknięcie w tabelę kalendarza - zmienia schemat kolorów.
  •  Możliwe jest użycie 5 predefiniowanych schematów kolorów.
  • Wybrany schemat kolorów zostanie zapamiętany i ustawiony domyślnie.
  • Limit czasu na wyjście z kalendarza został zwiększony do 30 sekund (w przypadku bezczynności)

Budzik

  • Podczas dokonywania zmian (przycisk "OK") pojawia się wibracja potwierdzająca i zmieniony alarm zostaje ustawiony na stan aktywny.
  • w przypadku anulowania zmiany (przesunięcie palcem w prawo lub stuknięcie na przycisk  "Anuluj"), nie ma wibracji, potwierdzających akceptację zmian.
  • Domyślnie tryb zmiany wynosi kilkadziesiąt minut.
  • Przycisk do ustawiania bieżącego czasu (alarmy) jest przesuwany do środka, pomiędzy liczbami godzin i minut.
  • Ustawienie aktualnego czasu następuje z efektem wizualnym.
  • Zmieniono projekt ekranu konfiguracji częstotliwości działania - ikona kalendarza i podpowiedź są wyświetlane w jednej linii; kolor podpowiedzi zmieniono na niebieski; dni tygodnia są oddzielone; nazwy wolnych dni So i Nd są wyświetlane na biało na czerwonym tle.
  • Warianty natychmiastowej częstotliwości: dzisiaj, jutro, dni tygodnia, dni robocze, weekendy, codziennie.
  • Limit czasu na wyjście z edytora zwiększony został do 20 sekund (w przypadku bezczynności)

Czcionki

  • nowsza wersja pliku z czcionkami typu bold

Plik z modem, polskimi zasobami i dwoma rodzajami czcionek (do wyboru) dołączam do tego posta.

MNVolkov_MOD_0.3.2_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip 468 kB · 66 downloads

mod_00.thumb.jpg.9e6997ab136365705fbb318509abfbaa.jpgcalc_00.thumb.jpg.30bb7da1d78f005564cf22f81ebc01c1.jpgcal_03.thumb.jpg.2ddba7602e1fcd6a50f657487c42e4e5.jpgcal_02.thumb.jpg.831d671938487f30bf0c3fe1d53114cf.jpg

cal_01.thumb.jpg.1d5e118911748bf25449fdd47bd5f65f.jpgcal_00.thumb.jpg.f91ca154f5d3705a7a0a63e6cdd5c202.jpgbudz_03.thumb.jpg.070dd2b58c15913b17bd2f45f83a5f02.jpgbudz_02.thumb.jpg.e38d9123d8ac583493cfd43705bc939c.jpgbudz_01.thumb.jpg.35b34114063bc1d6b8f8a2484df8cd69.jpgbudz_00.thumb.jpg.0b0fbd643f6c59a11389458ca383c363.jpg

 

Czy można jeszcze przetłumaczyć na polski komunikat o połączeniu z nieznanego numeru i o oczekiwaniu na GPS w aktywności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, :Darecki napisał:

Czy można jeszcze przetłumaczyć na polski komunikat o połączeniu z nieznanego numeru i o oczekiwaniu na GPS w aktywności?

Nie ma problemu, podaj konkretnie co należy przetłumaczyć (najlepiej treść nieprzetłumaczonego komunikatu), to zrobię to "od ręki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak
Wgrywam mi fit z sklepu Play mam najnowsze oprogramowanie i wersję GPS
Wgrywam przez N&F polskie czcionki
Odinstalowanie mi fit z Play wgranie tego z linku.
Mam polskie znaki widzę kto dzwiloni menu i pogoda po angielsku nie przeszkadza. W modzie nie pasuje mi czcionka w napisach status ustawienia itp jest dziwna i nie równa a na ori prima sort ;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory ze sklepy Play wgrywałem Mifita i jak się wszystko zaktualizowało to wgrywałem Res, FW, i czcionki z pierwszego posta zawsze najnowsza wersję ale od jakiegoś czasu pojawił się problem z GPS i pozostałem na 3.5.9 ale na nim podczas jakiegoś treningu zegarek przestaje rejestrować drogę. Na starszej wersji 1.0.86 nie było problemu ale niestety teraz na nowym telefonie przy tej wersji nie wyświetla się kto dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 15:14, walek75 napisał:

@:Darecki Zrobione. Poprawione tłumaczenie w załączonym archiwum.

MNVolkov_MOD_0.4.1_FW_1.1.5.36_PL.zip 471 kB · 21 downloads

Znalazłem jeszcze literówkę. Po włączeniu aktywności (np rower) jest komunikat " Połącz się z aplikacją i aktualizuj dasne AGPS" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, :Darecki napisał:

Znalazłem jeszcze literówkę. Po włączeniu aktywności (np rower) jest komunikat " Połącz się z aplikacją i aktualizuj dasne AGPS" :grin:

Może się czepiam, ale po ostatniej poprawce moda Wołkowa w ustawieniach znikło" powrót do ustawień fabrycznych " nie wiem, może tak ma być ? tylko w takim razie po co ta strzałka ? patrz niżej:

 

IMG_20190814_062643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@:Darecki Faktycznie literówka ;). Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut.

@lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych").

Mili_chaohu_pl.res.latin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić kogoś bardziej zaawansowanego o dodanie na poniżej umieszczonej tarczy wskaźnika AQI ( czystości powietrza ) w postaci liczbowej lub kolorowego paska kosztem innego ustawienia lub zmniejszenia wysokości cyfr minut ?

Już próbowałem na innym forum ale bez odzewu.

 

TARCZA.bin

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, d7ejkej napisał:


Chcę wyłączyć odblokowywanie telefonu. Klikam i aplikacja wykonuje crash lub dostaję popup, że przestaje działać.

W modowanym MiFit zmiana tych ustawień nie działa, tylko w oryginalnych. Możesz to wyłączyć w ustawieniach telefonu: Ekran blokady i hasła, zaawansowane, odblokuj za pomocą BT i tam wyłącz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...