Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

"możliwość dodania którejś z opcji (kalkulatora, kalendarza lub latarki) jako skrótu, pojawiającego się po przesunięciu po ekranie w prawo"

Wybrałem skrót do latarki ale zniknął mi kalendarz i kalkulator. Można je jakoś wywołać?

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dexter 13 napisał:

Wałek a co z pogodą w j. pol

Z pogodą to jest tak, że nazwy dni tygodnia zaszyte są w firmware, a nazwy poszczególnych "stanów pogodowych" typu słonecznie, pochmórno itp podawane są z aplikacji MiFit.
Firmware typu latin jest multilanguage, ale niestety tylko w zakresie: angielski, hiszpański, rosyjski, niemiecki i francuski.  Domyślnie w przypadku polskiej lokalizacji MiFit wybierany jest język hiszpański. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że w zmodowanym MiFit do lokalizacji hiszpańskiej wkopiowałem pliki z polskim tłumaczeniem i po krzyku.
Java + apktool + trochę czasu i można zrobić cuda ;)

BTW: Walek nie Wałek (niby tylko jedna literka, a robi różnicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, bo się troche pogubiłem, zaaktualizowałem BIPa w mifit do najnowej wersji. Potem wgrałem najnowsza wersje z tego forum + język polski. Sparowałem się z powrotem a mifitem, zegarek sie zaaktualizował i mam znów język Angielski - chodzi mi głównie o czcionki. Jak mam zrobić żeby mieć najnowszy soft z mifit i polskie znaki? Nie potrzebuje tlumaczenia, tylko polskie znaki w powiadomieniach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, walek75 napisał:

Z pogodą to jest tak, że nazwy dni tygodnia zaszyte są w firmware, a nazwy poszczególnych "stanów pogodowych" typu słonecznie, pochmórno itp podawane są z aplikacji MiFit.
Firmware typu latin jest multilanguage, ale niestety tylko w zakresie: angielski, hiszpański, rosyjski, niemiecki i francuski.  Domyślnie w przypadku polskiej lokalizacji MiFit wybierany jest język hiszpański. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że w zmodowanym MiFit do lokalizacji hiszpańskiej wkopiowałem pliki z polskim tłumaczeniem i po krzyku.
Java + apktool + trochę czasu i można zrobić cuda ;)

BTW: Walek nie Wałek (niby tylko jedna literka, a robi różnicę).

Walek cuda możesz robić, ale pomiaru ciśnienia krwi zrobić niestety nie możesz więc się nie chwal, a szkoda i to dopiero byłby cud!

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek1953 Pomiar ciśnienia krwi za pomocą czujnika optycznego to jak wróżenie z fusów. Zauważ, że taka funkcja jak pomiar ciśnienia pojawia się w azjatyckich wynalazkach typu zegarek zabawka dla 5 latków z Nordic nRF52832 i którymś z sensorów optycznych. Odpowiedzialni producenci zegarków, nie umieszczają takiego czegoś w swoich produktach.
Pomiar optyczny tętna jest możliwy (z pewnymi zastrzeżeniami), poczytaj sobie tu:

Różny przepływ powoduje inne odbicie światła (widać to wyraźnie na mikroskopowych filmach pokazujących przepływ krwi w żyłach). Pomiar ciśnienia tętniczego to inna bajka z naciskiem na słowo "bajka". Nikt szanujący swoich klientów, nie umieści takiego "czegoś", bo to robienie z ludzi głupków. Równie dobrze można dać generator liczb pseudolosowych, który generuje dwie wartości (ciśnienie skurczowe i rozkurczowe). Jest nawet kilka takich APK na Androida, że przykłada się palec do ekranu i ta apka podaje jakieś wartości. Na części z tych programów jest napisane, że to żart, a najzabawniejsze jest to, że znajdują się tacy, którzy twierdzą, że im precyzyjnie mierzy ciśnienie :)

Wyobraź sobie, że w zegarkach z pomiarem ciśnienia atmosferycznego(m.im w BIP) sensory ciśnienia posiadają wbudowany termometr (celem kompensacji temperaturowej wyniku).
W związku z tym, praktycznie każdy taki zegarek, posiada termometr.
Teraz pytanie: dlaczego nikt przy zdrowych zmysłach (są chińscy producenci pseudo smartwatch-ów, który to robią) nie umieszcza funkcjonalności termometru w zegarku ?
Odpowiedź jest prosta - bo to bez sensu. Zegarek nosisz na ręce więc ciągle ogrzewasz go temp. 36.6C (podczas choroby nawet większą temp., sytuacja zmienia się trochę po śmierci, ale to zupełnie inna historia ;) ), dodatkowo w środku zegarka jest procesor, bateria i inne komponenty, przez które przepływa prąd wywołując ciepło. Po prostu temperatura odczytana miałaby się nijak do temperatury otoczenia. No i co z tego, że czujnik mam możliwość pomiaru temperatury, podawanie jej użytkownikowi jest bez sensu, podobnie jak podawanie ciśnienia tętniczego odczytanego za pomocą czujnika optycznego.

Na koniec jeszcze jedna uwaga, nie wierz temu co piszą "Maj friendy", u nich klasyka to:
kamerki Full HD z sensorem 640x480,
akumulatorki o deklarowanej pojemności 10 x większej niż produkty oryginalne (markowe),
deklarowana wodoszczelność powodująca zniszczenie sprzętu przez zalanie, podczas używania w deszczu (choć na obrazkach reklamowych produktu, widać głębinowe nurkowanie z danym urządzeniem)
sensory mierzące wszystko z dokładności nieznaną naukowcom z NASA
rozdzielczość wyświetlacza przedstawiona na fotkach reklamowych jest chyba 4K, bo obraz jest jak żyleta
itp.
Przepraszam, za przydługi post, ale zafiksowałeś się na pomiarze ciśnienia, tak, że widzę już Twój 3 post w tym zagadnieniu. Daj sobie po prostu spokój.
 

Edytowane przez walek75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, oczywiście nie zamierzam polemizować nie jestem lekarzem być może masz rację chciałbym jedyni podać Ci linki do dwóch filmików które mnie zainspirowały, po za tym niedawno czytałem również informację o tym że nasi uczeni już mają prototyp urządzenia w przyszłej postaci zegarka który ma mierzyć poziom cukru we krwi człowieka za pomocą właśnie sensora optycznego co jest o wiele bardziej zawiłe ( linki do filmików i artykułu umieszczam poniżej ).

 

https://www.wprost.pl/technologie/10224983/koniec-z-nakluwaniem-przy-badaniu-glikemii-urzadzenie-w-formie-zegarka-dokona-dokladniejszych-pomiarow.html

 

I co Ty na to ?

Liczyłem że pobudzę Twoją ambicję.

A co o tym sądzą inni ?  Przecież nie chodzi mi o pomiar na poziomie sprzętu lekarskiego ostatecznie nawet ciśnieniomierze nawet te kupione w aptece też potrafią się mylić, te inne pomiary jak i prognoza pogody też podawane są ze sporym przybliżeniem, ale np. pomiar ciśnienia krwi mógłby trochę ostrzegać i nakłonić do dokładniejszego badania zawsze to lepsze od funkcji latarki która przy jej jasności nie wiadomo do czego ma służyć.

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze jedno mam pytanko. Zainstalowałem ze sklepu Google najnowszego MiFita, żeby przywróciło mi zegarek do oryginalności i po części tak zrobiło bo zostały mi pogrubione czcionki :? 

Jak teraz sprawić, aby były takie jak w oryginale tzn. "chude" ? Od nowa wgrywać fw, res i plik z normalną czcionką, a później znowu MiFita z google ?

 

Chyba, że na fw który posiadam 1.1.5.56 mogę wgrać " normalne" fonty z 1szej strony od polskiego fw ? Zmieni mi na te chude ? 

Edytowane przez marcinklin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinklin napisał:

Chyba, że na fw który posiadam 1.1.5.56 mogę wgrać " normalne" fonty z 1szej strony od polskiego fw ? Zmieni mi na te chude ? 

Nie przypominam sobie aby którykolwiek MiFit wygrywał nowe fonty. Wystarczy jak wgrasz czcionki z 1wszej strony bez big i będą oryginalne tyle, że z ogonkami. 

 

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisek1953 napisał:

A co o tym sądzą inni ?  Przecież ostatecznie te inne pomiary jak i prognoza pogody też podawane są ze sporym przybliżeniem, ale np. pomiar ciśnienia krwi mógłby trochę ostrzegać i nakłonić do dokładniejszego badania.

Jakoś 2 lata temu szukałem zegarka wlaśnie z pomiarem ciśnienia, bo choruje na nadciśnienie i zmieniłem leki. W końcu dałem sobie spokój, bo to po prostu oszustwo jak większość cudownych produktów medycznych z telezakupów. Wykorzystują jakiś algorytm który podstawia wynik na podstawie tętna, ale w przybliżeniu działa na osobie zdrowej. Coś na zasadzie podaj wzrost to obliczy długość stopy. Zaryzykował byś zakup butów na podstawie takich obliczeń?

Ps. Akurat ten wątek nie jest dobry na dyskusję w temacie funkcjonalności, która nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pan Arek napisał:

Jakoś 2 lata temu szukałem zegarka wlaśnie z pomiarem ciśnienia, bo choruje na nadciśnienie i zmieniłem leki. W końcu dałem sobie spokój, bo to po prostu oszustwo jak większość cudownych produktów medycznych z telezakupów. Wykorzystują jakiś algorytm który podstawia wynik na podstawie tętna, ale w przybliżeniu działa na osobie zdrowej. Coś na zasadzie podaj wzrost to obliczy długość stopy. Zaryzykował byś zakup butów na podstawie takich obliczeń?

Ps. Akurat ten wątek nie jest dobry na dyskusję w temacie funkcjonalności, która nie istnieje.

Doskonale Pana rozumiem ale nie do końca się zgadzam.

Kilka lat temu zlekceważyłem u siebie pomiar ciśnienia krwi a kilka lat później na skutek tego musiałem przejść operację wszczepienia by-pasów.

Taki więc pomiar ciśnienia krwi w zegarku nawet niedokładnych ale wykrywający jakąś zmianę mógłby być taką lampką ostrzegawczą która powinna skłonić do wykonania dokładniejszego badaniu i ewentualnej wizyty u lekarza zwłaszcza przy uprawianiu aktywności fizycznej.

Na pewno jest to bardziej potrzebne niż funkcja latarki która z jej jasnością nie wiadomo do czego ma służyć.

To jest oczywiście tylko moja opinia a Pan ma prawo do własnej mimo to proszę o kontynuację dyskusji

A tymczasem Chińczycy, a konkretnie Xiaomi:

https://www.pokoleniesmart.pl/amazfit-verge-2-zegarek-od-xiaomi-z-ekg-esim-i-nfc/

Przecież podobno Polak też potrafi!

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2019 o 19:36, Sokratex napisał:

"możliwość dodania którejś z opcji (kalkulatora, kalendarza lub latarki) jako skrótu, pojawiającego się po przesunięciu po ekranie w prawo"

Wybrałem skrót do latarki ale zniknął mi kalendarz i kalkulator. Można je jakoś wywołać?

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Zrobiłem podobnie, ale okazuje się, że opcje te znajdują się pod Alipay i tam można ustawić skrót lub nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek1953 Wzruszyła mnie Twoja historia.
Wnioskując z informacji o  bypasach, myślę, że jesteś osobą dojrzałą i poradzisz sobie z dwiema smutnymi prawdami:
1. Święty Mikołaj nie istnieje :(
2. Pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą tanich czujników optycznych to bajka
Spodobał mi się filmik na YT jaki umieściłeś, dotyczący porównania pomiary ciśnienia z opaski sportowej i ciśnieniomierza. Zadałem sobie trochę trudu i nagrałem filmik specjalnie dla Cienie:

Z samego rana uszyłem serce (proszę nie krytykować mojego talentu krawieckiego :) ), mentalnie połączyłem to serce ze swoją osobą  i dokonałem pomiaru ciśnienia. Przed eksperymentem zrobiłem pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą ciśnieniomierza elektronicznego, działającego na klasycznej zasadzie (pompowany rękaw itd ) wynosiło ono 81/124. Zmierzyłem dwukrotnie ciśnienie mojego uszytego serduszka za pomocą czujnika optycznego i softu z azjatyckiego smatwatcha : wyniki 77/122 i 75/116 , czyli jak powiedział "Gostek" z filmiku który przesłałeś: "w sumie spoko!".

Mam nadzieję, że powstrzyma to Twojego rumaka, którego pęd jest skierowany na modyfikację, która będzie pokazywała coś, co niektórzy będą uważali za wynik ciśnienie tętniczego.

17 godzin temu, lisek1953 napisał:

ale np. pomiar ciśnienia krwi mógłby trochę ostrzegać i nakłonić do dokładniejszego badania

Pomiar z czapki, jest pomiarem z czapki. Zrozum, to pomiary nie są niedokładne, one są po prostu są z kosmsu.
Czujnik HR w BIP to AS7024, zobacz tu: https://ams.com/as7024

jest napisane w polu "feature":

Algorithms for HRM, motion compensation, blood pressure

według tego posiada algorytm do kompensacji ruchu oraz do ciśnienia krwi. Następnie na stronie producenta w zakładce Documents jest dokumentacja ( datasheet ) i w 104 stronicowej dokumentacji nie ma wzmianki o pomiarze ciśnienia. Ciekawostką jest, że AS7024 ma możliwość podłączenia do elektrod i pomiaru tętna za pomocą elektro kardiogramu.

A co się tyczy startup do glukometru w postaci zegarka, poczytaj sobie o Elizabeth Helmes, która założyła w Krzemowej Dolinie startup (Theranos) i chciała robić większość badań diagnostycznych używając tylko kropli krwi z palca. poczytaj np. to:  https://www.parkiet.com/Gospodarka---Swiat/304039917-Elizabeth-Holmes--czyli-jak-oszukiwac-w-Dolinie-Krzemowej.html lub obejrzyj na HBO Go film o Pani Holmes.

Edytowane przez walek75
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up odeszliście chyba nieco od tematu.
A co do pomiaru to można powiedzieć i większości zdrowych osób taki "pimiar" będzie poprawny, tylko po co marnować energię na miganie tej diody?

Kontynuując offtop, mam podobne odczucia wchodząc na wagę xiaomi z pomiarem składu ciała - wg niej jestem wiecznie odwodnionym tłuściochem .

No i mi fit radzi bym się poprawił.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomiar ciśnienia krwi za pomocą zegarka okazuje się niewykonalny ( chociaż Chińczycy i Apple myślą inaczej ),  

https://www.tablety.pl/akcesoria/2018-06-08/apple-watch-series-4-mierzenie-cisnienia/

może chociaż spróbuj udoskonalić kalendarz np dodając funkcję przypominania konkretnej daty ( ciągle zapominam o czyichś imieninach urodzinach ) przydałoby się też oznakowanie czerwonym kolorem świąt. A może dałoby się zrobić go w formie " zdzieralnych " kartek z podawanymi popularnymi imionami ?

Co do latarki może dałoby radę aby świeciła w różnych barwach i posiadała opcję flashu ( błysku ) byłoby przynajmniej ciekawie.

To chyba już nie takie cuda, serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lisek1953 napisał:

Zobacz na datę tego artykułu, był on napisany zanim Apple Watch serii 4 wszedł na rynek i część tego co jest w nim napisane to pobożne życzenia.
Apple watch 4 nie ma możliwości pomiaru ciśnienia przez zegarek, jedynie przez ciśnieniomierz QardioArm (i tu jest klasyka z pompowany rękawem zakładanym na ramię).

Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, walek75 napisał:

Zobacz na datę tego artykułu, był on napisany zanim Apple Watch serii 4 wszedł na rynek i część tego co jest w nim napisane to pobożne życzenia.
Apple watch 4 nie ma możliwości pomiaru ciśnienia przez zegarek, jedynie przez ciśnieniomierz QardioArm (i tu jest klasyka z pompowany rękawem zakładanym na ramię).

Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).

No cóż w takim razie życzę powodzenia i skoro piszesz do p.Maxima Wołkowa proszę o przekazanie Mu również pozdrowień ode mnie.

Dziękuję za zrozumienie i cierpliwość.

A ja jednak liczyłem na Twoje cuda o których pisałeś.

Przepraszam i już kończę tę dyskusję.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, konstantyno110 napisał:

Panowie nie chce przeszkadzać w dyskusji ale może ktoś podpowie emoji1.png

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Niech Pan się nie śpieszy tak z tą nową wersją, z reguły nie przynoszą one jakichś pożytecznych zmian.

Hasło aktualizuj a będzie lepiej z reguły się nie sprawdza a czasem nawet pogarsza pracę aplikacji i nawet po dwóch godzinach pojawia się następna, czasem nawet trzy jednego dnia czyli widocznie nikt tego nie testuje nie sprawdza poprawności działania , co gorsze ja np. po jakichś trzech czy czterech aktualizacjach często czytam następujący komunikat " twoje urządzenie może nie być zoptymalizowane do tej wersji aplikacji " .

Sam więc używam nadal wersji 3.6.0 bo zasadniczo spełnia ona moje wymagania.

Nowe nie zawsze znaczy lepsze.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 09:50, maniek1 napisał:

Walek75 dziękuję uderzam na gwarancji .

Człowiek uczy się całe życie ...:). Rozłączyłem parowanie z MiFit bo nie chciał się połączyć z GB . W ogóle nie pomyślałem o wariancie aktualizacji przez N&F . 

Dam znać co zrobi serwis.

Informacyjnie mój BIP nie wrócił z serwisu ... Sklep zwrócił kasę . Teraz mam dylemat kolejny BIP czy poczekać na GTR ??? Jeszcze raz dzięki za pomoc przy próbie rozwiązywania problemu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2019 o 11:59, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

 

Możesz tą wersję 3.6.0 wrzucić na jakiś inny serwer bo nie mogę z pobrać z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wgraną wersję PL FW-1.1.5.16 i MrTomi-3.5.9-PL.apk  teraz zauważyłem że podczas jakiejś aktywności np. rower, spacer po włączeniu po jakimś czasie przestaje rejestrować trasę i km. Czy jest sposób na naprawę tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2019 o 21:21, walek75 napisał:

Z pogodą to jest tak, że nazwy dni tygodnia zaszyte są w firmware, a nazwy poszczególnych "stanów pogodowych" typu słonecznie, pochmórno itp podawane są z aplikacji MiFit.
Firmware typu latin jest multilanguage, ale niestety tylko w zakresie: angielski, hiszpański, rosyjski, niemiecki i francuski.  Domyślnie w przypadku polskiej lokalizacji MiFit wybierany jest język hiszpański. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że w zmodowanym MiFit do lokalizacji hiszpańskiej wkopiowałem pliki z polskim tłumaczeniem i po krzyku.
Java + apktool + trochę czasu i można zrobić cuda ;)

BTW: Walek nie Wałek (niby tylko jedna literka, a robi różnicę).

Witam wszystkich

Zainstalowałem sobie Mi fit  4.0.6 która nie nadpisuje oprogramowania zegarka "strona  167"

Nie podoba mi się  pogoda pa Hiszpańsku, udało mi się rozskompilować aplikację, pozmieniać/tłumaczyć wszystkie "Stringi" odpowiadające za przesyłanie pogody, niestety nie mogę jej z powrotem skompilować do .apk

Używam do tego apktool, ( eclipse, do wyszukania odpowiednich stringów) i notatnik do edycji. Czy któryś z kolegów, albo kolega @walek75 mógłby napisać jak się udało z powrotem skompilować do apk ?

Próbuję już którąś godzinę i nic. Zawsze ten sam błąd

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

bulding.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...