Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku udało się wgrać MrTomi-3.5.9-PL2.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP zmodyfikowany JSON (GPS)  do 1.1.5.16  i gps się zaktualizował zobaczymy jak będzie dalej się sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, przy dłuższych tripach rowniez zawieszała mi sie częsc aktywności (mam najnowszy firmware ale Mifit w wersji 3.5.9)

Uruchomiłem Spacer i po czasie zauważylm ze nie przybywają kilometry, śledzenie GPS rowniez zatrzymało się gdzies podczas zwiedzania. Drugim razem wyłączyło sie bez niczego i nie zapisało nic. Jakiś bug jest w najnowszym software...

Albo downgrade albo nowszy soft rozwiąże problem?

Edytowane przez kzybu1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam już zegarek, wgrałem niby polska wersje oprogramowania z telefonu z Androidem przez gadgebridge plik .res i .fw i nie mam polskich znaków. Mam Iphone i oryginalna najnowsza wersje MiFit, pomoże ktoś? Nie zależało mi tak na języku polskim jak na polskich znakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marecq napisał:

Wszystko mi się udało ale jak się połączył z oryginalna aplikacja MiFit to natychmiast wrzucił swoje firmware, po tym wgrałem polskie znaki i mam angielski język z polskimi ą,ę itd. Będę musiał przeżyć. 

Nie ma nowej wersji pl firmware. BIP od zawsze tak robił że robi upgrade przy pierwszym uruchomieniu na aktualny najnowszy. Tak było i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pan Arek napisał:

Nie ma nowej wersji pl firmware. BIP od zawsze tak robił że robi upgrade przy pierwszym uruchomieniu na aktualny najnowszy. Tak było i będzie.

To nie problem język, tylko dziś kupiliśmy dla żony taki sam i ona ma Androida i nie wyświetla kto dzwoni, u mnie na IOS pokazuje. Nie wiem jak to przeskoczyć? Zmiana jezyka w telefonie nie wchodzi w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciek04 napisał:

Żeby pokazywało kto dzwoni musisz zainstalować zmodowanego MiFita np. z pierwszej strony tego wątku.

Już to robiłem ale nie zalogował mi się na konto ani przez Facebooka ani konta Google, wiec odinstalowałem i zainstalowałem ori MiFita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciek04 napisał:

Gdzieś na początku było opisane jak się logować przez google. Ja loguję się przez konto xiaomi i nie ma żadnych problemów.

Ok a może ktoś podpowie jak zalogować się na modernizowanym MiFit przez Facebooka lub konta Google bo nie za bardzo mi się chce czytać 167 stron, proszę dajcie jakaś poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a może ktoś podpowie jak zalogować się na modernizowanym MiFit przez Facebooka lub konta Google bo nie za bardzo mi się chce czytać 167 stron, proszę dajcie jakaś poradę
No więc jedynym wyjściem jest cierpliwość... ja loguję się przez Google i za każdym razem jest to droga przez mękę... czasem dwa, trzy dni ciągłych prób i nic...a potem nagle jest zalogowany. Dlatego miedzy innymi zatrzymałem się na wersji modowanej MiFit 3.5.9 i dałem sobie spokój skoro wszystko działa tak jak chciałem. U mnie było to podyktowane bogatą historią na ori MiFit i nie chciałem tworzyć nowego konta i stracić wszystko. Ale jeśli nie masz historii to warto na starcie zmienić metodę logowania.

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peetpeet napisał:

No więc jedynym wyjściem jest cierpliwość... ja loguję się przez Google i za każdym razem jest to droga przez mękę... czasem dwa, trzy dni ciągłych prób i nic...a potem nagle jest zalogowany. Dlatego miedzy innymi zatrzymałem się na wersji modowanej MiFit 3.5.9 i dałem sobie spokój skoro wszystko działa tak jak chciałem. U mnie było to podyktowane bogatą historią na ori MiFit i nie chciałem tworzyć nowego konta i stracić wszystko. Ale jeśli nie masz historii to warto na starcie zmienić metodę logowania.

Wysłane w biegu...
 

Dzięki za

info, historia nie ma żona bogatej bo drugi dzień ma BIPa także założymy pewnie nowe konto i wszystko, mogliby wrzucić Chińczycy język polski, maja gotowe oprogramowanie to nie rozumiem co za problem:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2019 o 06:21, woyd napisał:

Aplikacje potrzebne do zmiany są tylko na androida. Po prostu załatw sobie na chwilę telefon z androidem, rozłącz parowanie u siebie, zrób modyfikacje na androidzie i używaj potem znowu z IOS.


Nie zgodzę się z Tobą. Mam iOS i poprzez aplikację AmazTool bez problemu zmienia się firmware jak i tarcze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2019 o 21:54, Chmurson napisał:

Ostrzegam przed najnowszym firmware od xiaomi 1.1.5.56

Dzisiaj straciłem 2 razy moja wycieczkę w górki podczas uruchomionej aktywności. Raz zresetował się po 4 godzinach (nie zapisując aktywności). Drugi raz w drodze powrotnej ze szczytu, po 3h się zresetował ponownie i znów brak traku GPS.

Na szczęście zostały kroki i tętno, niestety trak GPS szlag trafił.

Trzeba wrócić do starszego firmware i nie używać najnowszego jak nie chcecie mieć niespodzianek..

Niestety mam to samo. Tyle że u mnie aktywność porostu się wyłącza bez zapisu. Amazfit bip wersja europejska mifit nie używam tylko notify&fitness którą wersję oprogramowania trzeba wgrać do zegarka żeby nie było tych problemów? 

Dodam że wczoraj zrobiłem przez mifit aktualizacje do ostatniej dostępnej z google i firmware zegarka bez zmian

 

Screenshot_2019-08-05-10-38-39-102_com.mc.amazfit1.png

Edytowane przez :Darecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNVolkov MOD 0.4.1 FW 1.1.5.36 PL

MNVolkov_MOD_0.4.1_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip

Co nowego:

  • dodana latarka
  • możliwość zmiany języka użytego w dodatkach
  • możliwość dodania którejś z opcji (kalkulatora, kalendarza lub latarki) jako skrótu, pojawiającego się po przesunięciu po ekranie w prawo
  • w opcji "o programie" znajduje się link do możliwości dotacji autora (PayPal)

menu_01.thumb.jpg.82f547f45a54c9cc29ffe3a851996ae3.jpgmenu_02.thumb.jpg.baa5908f7fa5e70878a304b0974a99e4.jpgmenu_03.thumb.jpg.05b45a1bd0ffffe9b1ab0d684b5a5957.jpgmenu_04.thumb.jpg.7381f9130b7d06c17d18f3befe9caadc.jpglatarka_wyl.thumb.jpg.1090198f87b75a109ec3810e66a59c39.jpglatarka_wl.thumb.jpg.207948cba6f46e0b2c9fe473b5134ee0.jpg

 

 

Edytowane przez walek75
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wgrałem polski zmodzony firmware, nie podoba mi się - jak wrócić do ORI ??

// po aktualizacji firmware na PL, po sparowaniu z Mi Fit nie udaje się zaktualizować GPS, ktoś pomoże ?

 

//edit - już ogarnąłem ;)

 

Edytowane przez Vpuchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2019 o 11:47, walek75 napisał:

MNVolkov MOD 0.3.2 FW 1.1.5.36 PL
co nowego:
Kalkulator

  •  Poprawiona dokładność naciskania przycisków kalkulatora - zmieniono współrzędne odpowiednich stref dotykowych.
  • Zmieniono lokalizację przycisków operacji - dzielenie i mnożenie przesunięto w górę, minus i plus - w dół.
  • Zmieniono symbole operacji  mnożenia i dzielenia na małą literę x i ukośnik.
  • Zmieniono projekt - usunięto białe przyciski krawędziowe na krawędzi ekranu, zmieniono centrowanie przycisków „C” i strzałek (kasowanie ostatniej cyfry).
  • Limit czasu na wyjście z kalkulatora został zwiększony do 30 sekund (w przypadku braku stuknięć w ekran)

Kalendarz

  •  Tabela kalendarza została rozciągnięta do pełnego ekranu.
  • Zmieniono zarządzanie kalendarzem: przesunięcie w górę / w dół - zmienia bieżący miesiąc, przesunięcie w prawo - wyjście z kalendarza (standard), stukając w strzałki w górnych rogach ekranu - zmienia się bieżący rok, po stuknięciu na wierszu z miesiącem/rokiem - przechodzi do bieżącego daty, stuknięcie w tabelę kalendarza - zmienia schemat kolorów.
  •  Możliwe jest użycie 5 predefiniowanych schematów kolorów.
  • Wybrany schemat kolorów zostanie zapamiętany i ustawiony domyślnie.
  • Limit czasu na wyjście z kalendarza został zwiększony do 30 sekund (w przypadku bezczynności)

Budzik

  • Podczas dokonywania zmian (przycisk "OK") pojawia się wibracja potwierdzająca i zmieniony alarm zostaje ustawiony na stan aktywny.
  • w przypadku anulowania zmiany (przesunięcie palcem w prawo lub stuknięcie na przycisk  "Anuluj"), nie ma wibracji, potwierdzających akceptację zmian.
  • Domyślnie tryb zmiany wynosi kilkadziesiąt minut.
  • Przycisk do ustawiania bieżącego czasu (alarmy) jest przesuwany do środka, pomiędzy liczbami godzin i minut.
  • Ustawienie aktualnego czasu następuje z efektem wizualnym.
  • Zmieniono projekt ekranu konfiguracji częstotliwości działania - ikona kalendarza i podpowiedź są wyświetlane w jednej linii; kolor podpowiedzi zmieniono na niebieski; dni tygodnia są oddzielone; nazwy wolnych dni So i Nd są wyświetlane na biało na czerwonym tle.
  • Warianty natychmiastowej częstotliwości: dzisiaj, jutro, dni tygodnia, dni robocze, weekendy, codziennie.
  • Limit czasu na wyjście z edytora zwiększony został do 20 sekund (w przypadku bezczynności)

Czcionki

  • nowsza wersja pliku z czcionkami typu bold

Plik z modem, polskimi zasobami i dwoma rodzajami czcionek (do wyboru) dołączam do tego posta.

MNVolkov_MOD_0.3.2_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip 468 kB · 56 downloads

mod_00.thumb.jpg.9e6997ab136365705fbb318509abfbaa.jpgcalc_00.thumb.jpg.30bb7da1d78f005564cf22f81ebc01c1.jpgcal_03.thumb.jpg.2ddba7602e1fcd6a50f657487c42e4e5.jpgcal_02.thumb.jpg.831d671938487f30bf0c3fe1d53114cf.jpg

cal_01.thumb.jpg.1d5e118911748bf25449fdd47bd5f65f.jpgcal_00.thumb.jpg.f91ca154f5d3705a7a0a63e6cdd5c202.jpgbudz_03.thumb.jpg.070dd2b58c15913b17bd2f45f83a5f02.jpgbudz_02.thumb.jpg.e38d9123d8ac583493cfd43705bc939c.jpgbudz_01.thumb.jpg.35b34114063bc1d6b8f8a2484df8cd69.jpgbudz_00.thumb.jpg.0b0fbd643f6c59a11389458ca383c363.jpg

 

Jak to wgrać ? jakiś poradnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...