Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 4 godzin zjechał 2%- nie jest źle :-D. Zastanawiam się czy go nie  oddać do naprawy - powinni sobie poradzić z problemem ? Myślałem też o reklamacji w ramach gwarancji ale chyba wgrywane mody będą widoczne przez serwis ?

Edytowane przez maniek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek1 Nikt nie będzie sprawdzał co jest wczytane. Śmiało oddawaj do serwisu.
Napisz, że podczas aktualizacji za pomocą MiFit coś poszło nie tak i obecnie nie możesz dokończyć procesu aktualizacji.
W zależności od serwisu, albo wymienią Ci zegarek na nowy, albo wczytają ponownie oprogramowanie wewnętrzne.
Nie kombinuj z lodówkami i innymi dziwnymi i tajemniczymi pomysłami - to nic nie da.
Mam tak dużą pewność, że serwis naprawi Twój problem, że w przypadku, gdy Ci odrzucą zgłoszenie gwarancyjne, to ja wymienię Ci zegarek na jeden z mojej kolekcji BIPów (mam 3 szt. ale do wymiany nadają się jedynie dwie, bo trzecia jest wadliwa po rozklejeniu podczas biegu w deszczu).
BTW:
Tak na przyszłość: odłączanie zegarka od MiFit to najgorszy pomysł - ciężko wówczas coś poradzić, bez sparowania, a to nie zawsze jest możliwe.
A co się tyczy wczytywania softu, to GadgetBridge to słabe rozwiązanie, za pomocą N&F można flashować mając połączony z MiFit i nie ma problemów (nie wspomnę o dodatkowych 2 alternatywnych metodach wczytania oprogramowania). GadgetBridge jest po prostu słaby i tyle.

 

Dnia 14.07.2019 o 01:14, Chmurson napisał:

Np. Jak ktoś dzwoni to odrzuć/wycisz nie mieści się w polu. Oraz kilka innych jeszcze brzydactw się pojawia... 

Czcionka w ogóle jakaś taka koślawa, np. małe k wygoda jak duże (tak jakby była to dopasowana cyrylica która tylko wygoda podobnie)

Dzięki za feedback. U mnie pojawia się "rozłącz się" i odrzuć. Faktycznie napis "rozłącz się" jest za długi, zamienię go na "rozłącz".
Co do czcionek, to można poszukać dowolnej unicode do BIPa i wgrać. Ja próbowałem trzy rodzaje i ten bold z rosyjskiego forum (BOLD_v6.9_09) mi najbardziej podchodzi, ale nie ma przymusu instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, walek75 napisał:

@maniek1 Nikt nie będzie sprawdzał co jest wczytane. Śmiało oddawaj do serwisu.
Napisz, że podczas aktualizacji za pomocą MiFit coś poszło nie tak i obecnie nie możesz dokończyć procesu aktualizacji.
W zależności od serwisu, albo wymienią Ci zegarek na nowy, albo wczytają ponownie oprogramowanie wewnętrzne.
Nie kombinuj z lodówkami i innymi dziwnymi i tajemniczymi pomysłami - to nic nie da.
Mam tak dużą pewność, że serwis naprawi Twój problem, że w przypadku, gdy Ci odrzucą zgłoszenie gwarancyjne, to ja wymienię Ci zegarek na jeden z mojej kolekcji BIPów (mam 3 szt. ale do wymiany nadają się jedynie dwie, bo trzecia jest wadliwa po rozklejeniu podczas biegu w deszczu).
BTW:
Tak na przyszłość: odłączanie zegarka od MiFit to najgorszy pomysł - ciężko wówczas coś poradzić, bez sparowania, a to nie zawsze jest możliwe.
A co się tyczy wczytywania softu, to GadgetBridge to słabe rozwiązanie, za pomocą N&F można flashować mając połączony z MiFit i nie ma problemów (nie wspomnę o dodatkowych 2 alternatywnych metodach wczytania oprogramowania). GadgetBridge jest po prostu słaby i tyle.

 

Walek75 dziękuję uderzam na gwarancji .

Człowiek uczy się całe życie ...:). Rozłączyłem parowanie z MiFit bo nie chciał się połączyć z GB . W ogóle nie pomyślałem o wariancie aktualizacji przez N&F . 

Dam znać co zrobi serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNVolkov MOD 0.3.2 FW 1.1.5.36 PL
co nowego:
Kalkulator

  •  Poprawiona dokładność naciskania przycisków kalkulatora - zmieniono współrzędne odpowiednich stref dotykowych.
  • Zmieniono lokalizację przycisków operacji - dzielenie i mnożenie przesunięto w górę, minus i plus - w dół.
  • Zmieniono symbole operacji  mnożenia i dzielenia na małą literę x i ukośnik.
  • Zmieniono projekt - usunięto białe przyciski krawędziowe na krawędzi ekranu, zmieniono centrowanie przycisków „C” i strzałek (kasowanie ostatniej cyfry).
  • Limit czasu na wyjście z kalkulatora został zwiększony do 30 sekund (w przypadku braku stuknięć w ekran)

Kalendarz

  •  Tabela kalendarza została rozciągnięta do pełnego ekranu.
  • Zmieniono zarządzanie kalendarzem: przesunięcie w górę / w dół - zmienia bieżący miesiąc, przesunięcie w prawo - wyjście z kalendarza (standard), stukając w strzałki w górnych rogach ekranu - zmienia się bieżący rok, po stuknięciu na wierszu z miesiącem/rokiem - przechodzi do bieżącego daty, stuknięcie w tabelę kalendarza - zmienia schemat kolorów.
  •  Możliwe jest użycie 5 predefiniowanych schematów kolorów.
  • Wybrany schemat kolorów zostanie zapamiętany i ustawiony domyślnie.
  • Limit czasu na wyjście z kalendarza został zwiększony do 30 sekund (w przypadku bezczynności)

Budzik

  • Podczas dokonywania zmian (przycisk "OK") pojawia się wibracja potwierdzająca i zmieniony alarm zostaje ustawiony na stan aktywny.
  • w przypadku anulowania zmiany (przesunięcie palcem w prawo lub stuknięcie na przycisk  "Anuluj"), nie ma wibracji, potwierdzających akceptację zmian.
  • Domyślnie tryb zmiany wynosi kilkadziesiąt minut.
  • Przycisk do ustawiania bieżącego czasu (alarmy) jest przesuwany do środka, pomiędzy liczbami godzin i minut.
  • Ustawienie aktualnego czasu następuje z efektem wizualnym.
  • Zmieniono projekt ekranu konfiguracji częstotliwości działania - ikona kalendarza i podpowiedź są wyświetlane w jednej linii; kolor podpowiedzi zmieniono na niebieski; dni tygodnia są oddzielone; nazwy wolnych dni So i Nd są wyświetlane na biało na czerwonym tle.
  • Warianty natychmiastowej częstotliwości: dzisiaj, jutro, dni tygodnia, dni robocze, weekendy, codziennie.
  • Limit czasu na wyjście z edytora zwiększony został do 20 sekund (w przypadku bezczynności)

Czcionki

  • nowsza wersja pliku z czcionkami typu bold

Plik z modem, polskimi zasobami i dwoma rodzajami czcionek (do wyboru) dołączam do tego posta.

MNVolkov_MOD_0.3.2_FW_1.1.5.36_PL.zip.zip

mod_00.thumb.jpg.9e6997ab136365705fbb318509abfbaa.jpgcalc_00.thumb.jpg.30bb7da1d78f005564cf22f81ebc01c1.jpgcal_03.thumb.jpg.2ddba7602e1fcd6a50f657487c42e4e5.jpgcal_02.thumb.jpg.831d671938487f30bf0c3fe1d53114cf.jpg

cal_01.thumb.jpg.1d5e118911748bf25449fdd47bd5f65f.jpgcal_00.thumb.jpg.f91ca154f5d3705a7a0a63e6cdd5c202.jpgbudz_03.thumb.jpg.070dd2b58c15913b17bd2f45f83a5f02.jpgbudz_02.thumb.jpg.e38d9123d8ac583493cfd43705bc939c.jpgbudz_01.thumb.jpg.35b34114063bc1d6b8f8a2484df8cd69.jpgbudz_00.thumb.jpg.0b0fbd643f6c59a11389458ca383c363.jpg

 

Edytowane przez walek75
poprawka fw (pierwotnie nie było tłumaczenia środy w pogodzie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek1953 Nie wczytałeś czcionek. Trzy pliku muszą być wczytane: firmware, resource i font.
Wybierz sobie (z dwóch ;) ) czcionkę z katalogu fonty
Mam wielką prośbę, nie cytuj całego posta (tym bardziej, że jest z wieloma obrazkami). Zrób edycję i wywal całą cytowaną zawartość.

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walek75 napisał:

@lisek1953 Nie wczytałeś czcionek. Trzy pliku muszą być wczytane: firmware, resource i font.
Wybierz sobie (z dwóch ;) ) czcionkę z katalogu fonty
Mam wielką prośbę, nie cytuj całego posta (tym bardziej, że jest z wieloma obrazkami). Zrób edycję i wywal całą cytowaną zawartość

 

Na bank wgrałem fonty ( próbowałem najpierw pierwszy plik a później drugi). Wszystko pozostałe działa poprawnie, chociaż np ekran kalendarza wygłáda nieco inaczej niź na zdjęciach (soboty i niedziele są zabarwione na czerwono tylko w dwóch górnych rzędach).

Dziwne wgrałem wszystkie trzy pliki jeszcze raz i teraz już wszystko jest w porządku, a przedtem  za każdym razem pokazywał się przecież komunikat o zakończonej instalacji przepraszam i dziękuję za poprawki.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

soboty i niedziele są zabarwione na czerwono tylko w dwóch górnych rzędach

Wystarczy stuknąć w środkową część kalendarza, a przełączy na inny schemat kolorów.

2 godziny temu, konstantyno110 napisał:

Ten mod jest jeszcze na starej wersji GPS?

To tylko Firmware, res i fonty. Oprogramowanie do GPS możesz mieć dowolne. Wgraj najpierw oryginalny MiFit 4.06 (podobno juz ma GPS w wersji 18... ), a potem podmień fw, res i ft oraz zmień MiFita na taki, który nie podmienia firmware np. https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636 który nie rusza firmware, chyba, że się chce aby wykonywał aktualizacje OTA, a dodatkowo eksportuje treningi do tcx, gpx oraz bezpośrednio do Strava'y, wyświetla nazwę kontaktu przy połączeniach i SMSach. Jedyny problem jaki jest z tą wersją, to z pogodą (opisy zapodaje po Hiszpańsku :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, walek75 napisał:

To tylko Firmware, res i fonty. Oprogramowanie do GPS możesz mieć dowolne. Wgraj najpierw oryginalny MiFit 4.06 (podobno juz ma GPS w wersji 18... ), a potem podmień fw, res i ft oraz zmień MiFita na taki, który nie podmienia firmware np. https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636 który nie rusza firmware, chyba, że się chce aby wykonywał aktualizacje OTA, a dodatkowo eksportuje treningi do tcx, gpx oraz bezpośrednio do Strava'y, wyświetla nazwę kontaktu przy połączeniach i SMSach. Jedyny problem jaki jest z tą wersją, to z pogodą (opisy zapodaje po Hiszpańsku :)).

Zrobiłem tak jak napisałeś i po wgraniu mifit mod po wyborze sparowania zegarka aplikacje przestaje działać... Więc musiałem zainstalować oryginalny a tam wszystko się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: dlaczego przy wyświetlaniu bieżącej pogody, korzystając z Notify & Fitness wyświetla się napis wilgotność a podaje AQI (czystość powietrza) ?

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
 

IMG_20190717_163636.jpg

Edytowane przez lisek1953
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Firmware, res i fonty. Oprogramowanie do GPS możesz mieć dowolne. Wgraj najpierw oryginalny MiFit 4.06 (podobno juz ma GPS w wersji 18... ), a potem podmień fw, res i ft oraz zmień MiFita na taki, który nie podmienia firmware np. https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636 który nie rusza firmware, chyba, że się chce aby wykonywał aktualizacje OTA, a dodatkowo eksportuje treningi do tcx, gpx oraz bezpośrednio do Strava'y, wyświetla nazwę kontaktu przy połączeniach i SMSach. Jedyny problem jaki jest z tą wersją, to z pogodą (opisy zapodaje po Hiszpańsku ).
Pobrałem moda wrzuciłem 3 pliki nawet 2 razy i nie mam ani kalendarza ani kalkulatora?
Czy trzeba jakiś odkryć te opcję?
Nagrałem wideo sorry że obrócone
ffc17cf4525eebe9ea8ca9eebe5af114.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2019 o 15:56, marcinklin napisał:

Wszystko super działa. Osobiście wolę fonty big, są czytelniejsze. Pytanko jeszcze mam do użytkowników: czemu przy powiadomieniach z SMS przed nazwą i po nazwie nadawcy mam jakieś kwadraciki? Czcionka w samej wiadomości bdb, polskie znaki są. 

@marcinklin Czy udało Ci się pozbyć kwadracików przed kontaktem w SMS?

Mam najnowszy MiFit z Google Play, wgrałem tylko duże czcionki. Po wszystkich aktualizacjach działa mi ID dzwoniącego i SMS. Menu po angielsku, ale to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem wersję 1.1.5.24 wgrałem wraz z GPS następnie spolszczone już bez GPS i wszystko działa. Nie chciałem najnowszego bo jeszcze nie ma spolszczonej wersji. Poza tym mam pytanie czy mogę wgrać na najnowszą wersję (1.1.5.56 chyba) tą spolszczoną (1.1.5.24)?

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zenek napisał:

Już znalazłem wersję 1.1.5.24 wgrałem wraz z GPS następnie spolszczone już bez GPS i wszystko działa. Nie chciałem najnowszego bo jeszcze nie ma spolszczonej wersji. Poza tym mam pytanie czy mogę wgrać na najnowszą wersję (1.1.5.56 chyba) tą spolszczoną (1.1.5.24)?

Skąd wziąść samą wersję GPS 1.1.5.24 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zenek napisał:

Niestety próba wgrania na spolszczony firmware 1.1.5.25 kończy się niepowodzeniem.

Zainstaluj Mi Fit 3.5.9 z pierwszej strony ( ten co jest zmodyfikowany JSON),on ci zaktualizuje GPS.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Nie dostaniesz nowego GPS bez MIFiTa. Był kiedyś w jakiejś wersji testowej coś koło 3.5.9 było w tym temacie samego pliku z nowym GPS nie widziałem.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


3.5.5.4 o ile dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...