Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, walek75 napisał:

MNVolkov MOD wersja 0.3.1 , firmware 1.1.5.36.
Zmiany:
Mod: poprawki stabilności (podobno zdarzały się resety podczas używania kalkulatora, kalendarza i ustawiania alarmów).
Polonizacja: poprawione podpisy pod menu, nazwy dni tygodnia w pogodzie i drobne korekty tłumaczeń
 

MNVolkov_MOD_0.3.1_FW_1.1.5.36_PL.zip 431 kB · 7 downloads

Bardzo dziękuję, teraz wszystko jest ok.

IMG_20190708_134515.jpg

IMG_20190708_140308.jpg

IMG_20190708_140603.jpg

IMG_20190708_140908.jpg

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



MNVolkov MOD wersja 0.3.1 , firmware 1.1.5.36.
Zmiany:
Mod: poprawki stabilności (podobno zdarzały się resety podczas używania kalkulatora, kalendarza i ustawiania alarmów).
Polonizacja: poprawione podpisy pod menu, nazwy dni tygodnia w pogodzie i drobne korekty tłumaczeń


Rozumiem, że po wypakowaniu instalujemy wszystkie 3 pliki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xiar napisał:

Kolejno wszystkie trzy: fw,res i na końcu fonty.


Rozumiem, że po wypakowaniu instalujemy wszystkie 3 pliki?

 

 

4 godziny temu, lisek1953 napisał:

Bardzo dziękuję, teraz wszystko jest ok. a może ktoś mógłby opracować pomiar ciśnienia krwi, w opasce Media-Tech  MT854 z takim samym czujnikiem ta funkcja całkiem nieźle działa, więc może udać się i w Amazficie.,

IMG_20190708_134515.jpg

IMG_20190708_140308.jpg

IMG_20190708_140603.jpg

IMG_20190708_140908.jpg

 

Edytowane przez lisek1953
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peetpeetto co masz na ekranie, to normala rzecz w przypadku, w którym brakuje części firmware'u (res lub czcionek).
Najlepiej, pobierz oryginalny MiFit ze sklelu google play lub apple app store, a on wczyta Ci wszystko jak należy.
Potem za pomocą Notify&Fitness lub Gadget bridge wczytaj po kolei firmware, res i na końcu czcionki.
Ja używam zmodiwanego MiFit 3.6.0 bez firmware, więc nieważne co mam w zegarku, MiFit nie robi update (dzięki temy cieszę się np.  GPS w wersji 18344).

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa wyszła u mnie z tym brakiem pogody. Próbowałem zmienić stałą lokalizację na tę pobieraną na bieżąco, ale to nie pomogło. Chodziło za mną, żeby uruchomić ponownie telefon - jakieś takie przeczucie. Mam telefon Xiaomi RN7. Gdy to zrobiłem, i odpaliłem MiFit pojawił mi się komunikat, że MiFit nie może korzystać z internetu. Nie mam pojęcia czemu, bo nigdy mu tego dostępu nie ograniczałem. Przyznałem dostęp i... pogoda na zegarku wróciła ;-)

Miałem już wcześniej, na Redmi Note 4x, że nagle przestawałem dostawać powiadomienia na zegarek i po uruchomieniu MiFit krzyczało, że nie ma dostępu do powiadomień. Nic nie ruszałem, coś automatycznie się zmieniało. Najwidoczniej uroki MIUI ;-)c2eb459a392e0274c34aeb0fe4a74fb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, cieszyłem się może 5 minut po czym MiFit 5.9 modowany wykonał mi "aktualizację" i teraz jedyne co mam to taki widok:... jakieś sugestie?57e1673cfe77f7d8ff582ca34851be3a.jpg

Wysłane w biegu...


z oryginalną apką mi fit zawsze będziesz tak miał, musisz wgrać moda ktory nie nadpisuje fw wgranego via gadgetbridge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oryginalną apką mi fit zawsze będziesz tak miał, musisz wgrać moda ktory nie nadpisuje fw wgranego via gadgetbridge.
Ale tak jak pisałem mam moda by Tomi 3.5.9... i to on mi zrobił downgrade... wgrałem jeszcze raz fw i res w wersji 16 i działa... i tak zostawiam... lepsze jest wrogiem dobrego jak mówi przysłowie

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

 

A orientujesz się jaka jest w nim wersja GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walek75 napisał:

https://ufile.io/9ctfbf79 - tu jest MiFit 3.6.0 bez firmware'u - prawie taki sam jak ja używam.
"Prawie" oznacza, że w mojej wersji mam wprowadzone własne klucze do Google Maps, a w tej załączonej są klucze takie same jak w modzie od MrTomi (zdarzało się, że mod nie wyświetlał mapy - stąd przeszedłem na własne klucze).

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisek1953 Proste :

1. dekodujesz plik apk za pomocą apktool ( https://ibotpeaches.github.io/Apktool/ )
 

java -jar apktool_2.4.0.jar d -s mifit_3.6.0_signed.apk

2. w folderze o nazwie mifit_3.6.0_signed znajdziesz plik AndroidManifest.xml
3. w pliku zmieniasz wpisy:

        <meta-data android:name="com.google.android.maps.v2.API_KEY" android:value=".......tu wstawiasz klucz............."/>
        <meta-data android:name="hm_channel" android:value="Normal"/>

Oczywiście, aby mieć własny klucz do google maps, należy się zarejestrować itd (Wujek Google powie Ci jak to zrobić, jak go właściwie zapytasz ;) ).
Jak ja rejestrowałem się w usłudze to była ona darmowa (po pewnym czasie dostałem od Googla wirtualne 300$, które opłaciły usługę na rok i ten czas jeszcze nie minął, jak się skończy, to gigant z Mountain View będzie sie domagał ode mnie kasy :().
4. Po modyfikacji AndroidManifest.xml składasz do "kupy" plik apk

java -jar apktool_2.4.0.jar b mifit_3.6.0_signed

5. Po tej komendzie w folderze mifit_3.6.0_signed\dist\ znajdziesz niepodpisany plik apk
6. teraz to już z górki: podpisujesz plik (ja do tego celu używam BatchApkTool - kiedyś umieściłem link do pakietu na forum)
7. i to tyle... pozostaje tylko wgrać do telefonu i luuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, walek75 napisał:

@lisek1953 Proste :

1. dekodujesz plik apk za pomocą apktool ( https://ibotpeaches.github.io/Apktool/ )
 


java -jar apktool_2.4.0.jar d -s mifit_3.6.0_signed.apk

2. w folderze o nazwie mifit_3.6.0_signed znajdziesz plik AndroidManifest.xml
3. w pliku zmieniasz wpisy:


        <meta-data android:name="com.google.android.maps.v2.API_KEY" android:value=".......tu wstawiasz klucz............."/>
        <meta-data android:name="hm_channel" android:value="Normal"/>

Oczywiście, aby mieć własny klucz do google maps, należy się zarejestrować itd (Wujek Google powie Ci jak to zrobić, jak go właściwie zapytasz ;) ).
Jak ja rejestrowałem się w usłudze to była ona darmowa (po pewnym czasie dostałem od Googla wirtualne 300$, które opłaciły usługę na rok i ten czas jeszcze nie minął, jak się skończy, to gigant z Mountain View będzie sie domagał ode mnie kasy :().
4. Po modyfikacji AndroidManifest.xml składasz do "kupy" plik apk


java -jar apktool_2.4.0.jar b mifit_3.6.0_signed

5. Po tej komendzie w folderze mifit_3.6.0_signed\dist\ znajdziesz niepodpisany plik apk
6. teraz to już z górki: podpisujesz plik (ja do tego celu używam BatchApkTool - kiedyś umieściłem link do pakietu na forum)
7. i to tyle... pozostaje tylko wgrać do telefonu i luuuuuu

Dzięki, ale nie skorzystam za dużo fatygi, dziwne że poprzednie Mifity MrTomi pokazywały mapę Google bez takich pierepałek, na Mifity & Fitness też nie ma z tym żadnych problemów może jakiś inny pomysł ?

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2019 o 09:43, walek75 napisał:

MNVolkov MOD wersja 0.3.1 , firmware 1.1.5.36.
Zmiany:
Mod: poprawki stabilności (podobno zdarzały się resety podczas używania kalkulatora, kalendarza i ustawiania alarmów).
Polonizacja: poprawione podpisy pod menu, nazwy dni tygodnia w pogodzie i drobne korekty tłumaczeń
 

MNVolkov_MOD_0.3.1_FW_1.1.5.36_PL.zip 431 kB · 27 downloads

Fajny MOD, szkoda że po wgraniu aktualizuje się do  poprzedniej wersji. Wgrałem też  na próbę ,i po wgraniu  tego Twojego MOD-a. Zegarek nie pokazuje kto dzwoni ani sms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 firmware 1.1.5.36
- added new languages: French, German, Italian, Turkish.
- changed / added some text entries
- deleted a message about the connection in the 'Do Not Disturb' (DND) menu, an icon is present when there is no connection
- other minor visual changes.
Zerknij na wersje softu bo opisales changelog starszej wersji...36 a wyszla ...56.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...