Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marcinklin napisał:

Ogólnie pracuje dobrze, ale po aktualizacji kilka dni temu jakoś dziwnie bateria zaczęła spadać,

Tutaj to różnie bywa, przez pierwsze dni po aktualizacji potrafi pokazywać duże zużycie, i potem się unormować, albo coś może w ustawieniach samego MiFita masz ustawione że telefon nonstop komunikuje się z przez bluetooth z zegarkiem.

A reset zegarka do ustawień fabrycznych próbowałeś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Netoper napisał:

Wgrywasz od razu tę wersję którą chcesz używać,

Wszystko super działa. Osobiście wolę fonty big, są czytelniejsze. Pytanko jeszcze mam do użytkowników: czemu przy powiadomieniach z SMS przed nazwą i po nazwie nadawcy mam jakieś kwadraciki? Czcionka w samej wiadomości bdb, polskie znaki są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcinklin napisał:

 Pytanko jeszcze mam do użytkowników: czemu przy powiadomieniach z SMS przed nazwą i po nazwie nadawcy mam jakieś kwadraciki? Czcionka w samej wiadomości bdb, polskie znaki są. 

Nic takiego u mnie nie ma. Może masz jakoś dziwnie kontakty zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego Bipa do treningu (szybkie chodzenie) i zapis trasy jest nie akceptowalny. Rozjechany, dziwne anomalie i co najważniejsze źle naliczał dystans jakieś 170-190 m na 6 km. Dlatego uparłem się na zmianę wersji GPS na tą lepszą co potwierdzają użytkownicy. 
Jak na razie myślę że mi się udało. Mam język polski, powiadomienia i GPS w wersji 18344. Dzisiejszy zapis trasy wygląda dobrze. Różnica w dystansie to jakieś 20-30 m.
Czy wersja 18344 to ta z pierwszej storny tego tematu?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego Bipa do treningu (szybkie chodzenie) i zapis trasy jest nie akceptowalny. Rozjechany, dziwne anomalie i co najważniejsze źle naliczał dystans jakieś 170-190 m na 6 km. Dlatego uparłem się na zmianę wersji GPS na tą lepszą co potwierdzają użytkownicy. 
Jak na razie myślę że mi się udało. Mam język polski, powiadomienia i GPS w wersji 18344. Dzisiejszy zapis trasy wygląda dobrze. Różnica w dystansie to jakieś 20-30 m.
Nie idzie wgrać a tutaj że działa

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konstantyno110 napisał:

No przecież jak masz chwilę możesz opisać może się przydać dla potomnych emoji109.pngemoji109.png

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Ja to robilem sposobem uzytkownika walek75   i u mnie dziala pieknie

cytat :

 

"Generalnie aby mieć tę wersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak:

1. instaluję wersję beta 3.5.5.4  i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344
2. z pierwszego posta w tym wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res)
3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku)."

Edytowane przez drabollo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robilem sposobem uzytkownika walek75   i u mnie dziala pieknie : 
cytat :
 

"Generalnie aby mieć tę wersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak:

1. instaluję wersję beta 3.5.5.4  i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344
2. z pierwszego posta w tym wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res)
3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku)."

Punkt 3 można też normalnie wczytać zamiast za pomocą Amazfit Notyfi przez GB?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się również udało tą metodą, wgrywałem przez GB. Zauważyłem, że na ekranie zegarka jest większe opóźnienie np. jak przyspieszam to na zegarku pokazuje się to dopiero po 5 sekundach. GPS się chyba trochę poprawił, mimo, że ślady nie wyglądają jakoś pięknie i gładko to odległość pokrywa się z google mapsami. Natomiast przestały działać powiadomienia o SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, drabollo napisał:

Ja to robilem sposobem uzytkownika walek75   i u mnie dziala pieknie

I to jest właśnie mój sposób a nie @walek75, w którym miejscu pisze o instalacji MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk ?

Wczoraj opisałem ten sposób jednemu z użytkowników ( na priv), a dzisiaj dziwnym sposobem jest na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2019 o 10:12, walek75 napisał:

@ryba94Z moich obserwacji firmware do GPS w wersji 18344 zdecydowania lepiej się zachowuje. zobacz ten wątek:

Generalnie aby mieć tęwersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak:

1. instaluję wersję beta 3.5.5.4  i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344
2. z pierwszego posta w ty,m wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res)
3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku).

Po tych operacjach mam najnowsze oprogramowanie w zegarku i wszystko działa super.
MiFita w wersji 4.0 nie używam na razie, bo nie podchodzi mi jego nowy look & fill , ale po zainstalowaniu na 100% zrobi downgrade firmware'u do GPS i problemy znowu się pojawią.

 

To widze ze musze zacytowac caly post z ktorego korzystalem bo mi ktos nie wierzy .  Data postu to 22.05.2019   wiec ponad 2 miesiace temu . 

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konstantyno110 Wszystkie uprawnienia nadałem. Powiadomienia o SMSach działają ale Mi Fit jak gdyby musi być na liście otwartych aplikacji. Bo jak zamknę Mi Fita to on się uruchamia w tle i wszystko działa ale nie ma tych nieszczęsnych smsów, i to na tej wersji 3.5.9 MrTomi, bo na innych działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drabollo & @maciek04 Panowie, dajcie sobie spokój ;)
Historia zna różne przypadki, np. Aleksander Popov ( Александр Степанович Попов ) wynalazł zespół nadawczo-odbiorczy Guglielmo Marconiego i obu uznaje się za twórców radia, pomimo faktu, że Nikola Tesla zrobił to wcześniej (w pewnym uproszczeniu).
Wniosek z tego taki, że nie ma co toczyć płomiennych dyskusji na mało istotne zagadnienia...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aviraNiestety ten typ tak ma. Budzik wibruje 10 sekund i w przypadku braku reakcji (typu drzemka) kończy swojej działanie i wchodzi w tryb drzemki (po 10 minutach znowu 10 sek. wibruje itd).
Jak mawiają "fachowcy": to nie jest wada, tylko cecha ;)
Swoją drogą jak długo budzik powinien wibrować ?

Edytowane przez walek75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo aż nie obudzi

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Macie sposób na znikająca pogodę teraz? Lokalizacja na auto jak i manualnie bez różnicy. Aplikacja mi fit ma wszystkie zezwolenia może pracować w tle, nie jest optymalizowana. Niby nic ale trochę irytuje d9d0b5021a9c570e8c35e80415044bb4.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, konstantyno110 napisał:

Tak długo aż nie obudzi emoji3.png

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Macie sposób na znikająca pogodę teraz? Lokalizacja na auto jak i manualnie bez różnicy. Aplikacja mi fit ma wszystkie zezwolenia może pracować w tle, nie jest optymalizowana. Niby nic ale trochę irytuje emoji12.png

Zarządzanie energią czasem nie ubija mifit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz trochę forum to wiele osób miało ten problem już od dawna. Ja również go mam. Ludzie pisali że jest to problem mifita i tego skąd bierze dane pogodowe. U mnie częściej jest niż nie ma ale jak stracę połączenie to potem pojawia się po kilku godzinach. Podobno np. w notify fitness ten problem nie występuje.  I jeszcze apropos budzika to dzwoni on dłużej w płatnej aplikacji Tools & Amazfit i można wybrać ilość powtórzeń. Informuję jakby ktoś był ciekawy.

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...