Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Pan Arek napisał:

Co znaczy w "zasobach zegarka"? Sterowanie muzyka jest to funkcjonalność BIP 2.

Znalazłem to w plikach które są wgrane na zegarek przez producenta. i tu moje pytanie, Czy w kodzie firmwear'u można uaktywnić tą funkcje? Jeżeli oczywiście jest taka możliwość.

Edytowane przez Katashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Rosji zaczęli już modyfikować firmware, dodając nowe funkcje: kalendarz i kalkulator (funkcje dostępne są w nemu AliPay - więc jeżeli zostało one wyłączone, należy je w MiFit załączyć).
Zalety:
- to pierwsza jaskółka, która może jeszcze wiosny nie czyni, ale może niedługo zacznie się wysyp poważnych modyfikacji
- to działa i to prawidłowo i wygodnie
Wady:
- modyfikowany jest firmware typu latin (ten wielojęzyczny), więc w przypadku, gdy język telefonu jest inny niż angielski, to pojawia się jako domyślny inny "lengłicz" (u mnie, nie wiedzieć czemu jet to hiszpański).
- wersja to 1.1.5.12 (obecnie jest już 1.1.5.36)
- opis opcji w menu (kalkulator, kalendarz) jest w cyrylicy ;)
- kalendarz jest po rosyjsku :(

jako załącznik, podaje wszystkie pliki, które należy wgrać (kto chce zobaczyć, jak to działa, robi to na własną odpowiedzialność). Ja wczytałem za pomocą Amazfit Notify i poszło bez problemów.
Z uwagi, na rosyjską lokalizację dodatkowych funkcji, oraz fakt, że wersja jest dwa releasy do tyłu,  to raczej ciekawostka, niż produkt docelowy, ale jest potencjał. Autor na 4pda.ru (jak to dobrze, że uczyłem się w czasach w których rosyjski był obowiązkowym przedmiotem i mam opanowane czytanie ze zrozumieniem w tym języku) napisał, że niebawem przedstawi zmodyfikowany firmware w wersji 1.1.5.36.

filmik

Twórca jest ambitny i w planach ma:
dodanie w kalkulatorze obliczania procentów , przeportowanie do wersji 1.1.5.36 firmware'u, możliwość dodawania/zmiany alarmów  z poziomu zegara, latarka

1.1.5.12_mod.zip

kalkulator.jpg

menu.jpg

kalendarz.jpg

Edytowane przez walek75
dodanie filmu z YT
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2019 o 14:00, marek7001 napisał:

Witam ponownie. Wgrałem wersje 4 i gdzie tego wszystkiego szukać? Mam tylko polska pogodę...I gdzie się podziały mapy w historii treningów na MiFit...zniknęły ;) Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Cisza... Nikt, nic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszego włączania apki Mifit z chęcią zarejestrowania się by pierwszy raz zesparować telefon wywala mi info, że nie można sie zarejestrować. Lokalizację daje Polske, próbuje się zalogować z kontem xiaomi, przez gmail, przez fejsa za kazdym razem to samo. Sprawdzałem już na dwóch iphonach. 

Sciagnalem vpna, ustawiłem na stany i mogę się zarejestrować. Ktoś wie o co chodzi i czy  dokończyć rejestracje na stanach? Trochę słaba opcja włączać za każdym razem vpna by użyć MiFit. WOlałbym, żeby to była ta Polska. Chyba, że zarejestruje się przez Stany, ale czy to będzie miało jakiekolwiek skutki później i czy po rejestracji będę mógł zmienić na Polskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, must1 napisał:

Chyba, że zarejestruje się przez Stany, ale czy to będzie miało jakiekolwiek skutki później i czy po rejestracji będę mógł zmienić na Polskę?

To prawdopodobnie chwilowy błąd serwerów, bo były już takie sytuacje wcześniej, z czasem naprawią. Użycie innego vpn, nie powinno mieć znaczenia, to tylko obejście błędu połączenia. Nie trzeba przy każdym użyciu MiFita zmieniać vpn, błąd dotyczy tylko pierwszego logowania i rejestracji konta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FromWP napisał:

To prawdopodobnie chwilowy błąd serwerów, bo były już takie sytuacje wcześniej, z czasem naprawią. Użycie innego vpn, nie powinno mieć znaczenia, to tylko obejście błędu połączenia. Nie trzeba przy każdym użyciu MiFita zmieniać vpn, błąd dotyczy tylko pierwszego logowania i rejestracji konta.

Myslisz, ze powinienem się rejestrować wiec przez Stany czy czekać? Nie wiem czy jakieś problemy z GPSEM później w zegarku czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, must1 napisał:

Nie wiem czy jakieś problemy z GPSEM później w zegarku czy coś? 

Nie powinno być żadnych problemów. A dzisiaj nie można się zalogować w MiFit nawet na istniejące konto. Znajomemu uruchamiałem nowy tel. i to samo, błąd logowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Nie powinno być żadnych problemów. A dzisiaj nie można się zalogować w MiFit nawet na istniejące konto. Znajomemu uruchamiałem nowy tel. i to samo, błąd logowania.

To w takim razie skoro i tak nie można się zalogować, to chyba warto poczekać, bo chyba nic mi z tego jak się nie zaloguje. W takim razie jak innym działają te zegarki? Nie trzeba się logować za każdym razem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Nie, nie trzeba. Zalogowane (zarejestrowane) działają normalnie.

W takim razie czekam. A nie wiesz ile tak zazwyczaj trwa naprawa? Wczoraj wieczorem próbowałem się zarejestrować i już nie działało.

dzieki wielkie za pomoc, dopiero kupiłem zegarek i się trochę przestraszyłem ze już nie działa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, must1 napisał:

A nie wiesz ile tak zazwyczaj trwa naprawa?

Różnie bywało, od kilku godzin do kilku dni. W wolne dni zazwyczaj tego typu błędów nie naprawiają. Jak rejestracja działa na innym vpn, to się po prostu zarejestruj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromWP napisał:

Różnie bywało, od kilku godzin do kilku dni. W wolne dni zazwyczaj tego typu błędów nie naprawiają. Jak rejestracja działa na innym vpn, to się po prostu zarejestruj.

Okej, będę musiał coś zmieniać później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Po rejestracji zmienisz region na pl i powinno normalnie działać.

W sumie to żadnego regionu tutaj nie zmieniam. Wszystko się pobrało, jakieś aktualizacje, zobaczymy czy bedzie śmigac. GPS pokazuje prawidłowo.

 

Czyli telefonu nie musze brac jak ide biegac czy cos, samo sie zsynchronizuje po przyjsciu do domu i po polaczeniu czy jakoś recznie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wprowadzenia pewnych poprawek (lub nawet przepisania od zera praktycznie całego tłumaczenia) w FW zegarka, bo nie oszukujmy się, obecne jest dalekie od ideału, zwłaszcza gdy pojawiają się teksty mieszane typu "Baterii jest mniej than 10%" albo w ogóle nie przetłumaczone. 

Jedynym sposobem na obecną chwilę jaki znalazłem jest ten zestaw narzędzi pythonowych z GitHuba: https://github.com/amazfitbip/

Czy to jest aktualny, działający, sprawny sposób i powinienem się z niego doktoryzować czy wyszło coś lepszego a ja jeszcze tego nie znalazłem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2019 o 00:32, Gravis napisał:

Hej. Sflasowalem zegarek na androidzie dla dziewczyny która używa iphona. Po podłączeniu się z iPhonem mifit od razu robi aktualizację i cała robotą idzie na marne bo wgrywa najnowsze oprogramowanie. Czy ktoś wie jak to rozgryźć?

Podejrzewam że instalujesz orginalny mift i dlatego tak się dzieje.

Edytowane przez Gerwazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gerwazy napisał:

Podejrzewam że instalujesz orginalny mift i dlatego tak się dzieje.

Na iOS nie da się w prosty sposób zainstalować nieoryginalny. Nawet wymuszenie, żeby z automatu nie instalowało nowszej wersji oryginału jest trudne. Można ale z Jailbreak-iem. iOs to podobno dobry, ale niestety bardzo ograniczony system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iOS nie da się w prosty sposób zainstalować nieoryginalny. Nawet wymuszenie, żeby z automatu nie instalowało nowszej wersji oryginału jest trudne. Można ale z Jailbreak-iem. iOs to podobno dobry, ale niestety bardzo ograniczony system.
Dwa ostatnie słowa mówią dokładnie dla jakich osób on jest (żart androidowców) a tak poważnie, niestety to jest cały ból tego systemu, albo mam iOS i nic poza tym, albo andka i więcej możliwości. O bezpieczeństwie tych systemów się nie wypowiadam, bo to całkiem inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gravis napisał:

Zostały polskie fonty i jakoś tak musi być

Bo to jest jedyna opcja którą warto modyfikować, reszta to sztuka dla sztuki. Najnowsze wersje MiFita potrafią same pobrać fw, jak pojawi się nowsze i zainstalować. Nawet androidowe.

 

7 minut temu, dan-tom napisał:

O bezpieczeństwie tych systemów się nie wypowiadam, bo to całkiem inna bajka.

I stopniu inwigilacji,  w iOs nie zrobisz niczego bez zgody i powiadomienia Apple. A bezpieczeństwo, stabilność itd, to rzeczywiście trudne do oceny bajki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś problem z  baterią ostatnio? od zeszłego tygodnia (bodajże po aktualizacji agps) zauważyłem dość duże zużycie baterii, w dobę poszło mi ponad 10%, pierwszy raz zegarek mi zdechł, pamiętam, że dzień wcześniej miałem ponad 10%, rano patrzę 6% (nie było powiadomienia coby naładować przy 10%), przed południem miałem 2% i zdechł po godzinie... 3 dni temu naładowałem i już mi zeszło 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ok, ponad 3 tygodnie temu naładowana bateria i jeszcze zostało mi 18%. Ale zegarek służy mi tylko do powiadomień i czasami jako budzik. Także moje użytkowanie może nie być miarodajne za bardzo.

 

Edit.@maniel naładuj do pełna zegarek, odinstaluj MiFit (wywal też dane z katalogu Android/data w pamięci wewnętrznej) i zainstaluj ponownie MiFit, czasami coś takiego pomoże pomóc.

Bo sam miałem ostatnio problem z czytnikiem tętna, bo cały dzień (tak mi się wydaje) był włączony, i wystarczyło włączyć i wyłączyć zegarek, i wymusić zamknięcie MiFit.

 

by Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2019 o 06:33, maciek04 napisał:

@tomurbanowicz

Chciałbym spolszczyć swojego bipa. Czytam ten wątek i przyznaję się że zaczynam się gubić. Czy wystarczy pobrać zmodyfikowanego MiFit i on mi załatwi całą sprawę? Jak byś znalazł chwilę to pomóż troszeczkę proszę.

Jeśli wygrasz język polski to nowy Mi Fit podmieni ci go na angielski. Szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być że nie mogę wgrać gps? Wszystkie inne 5.24 weszły, a gps wgrywa się do końca i błąd. Po sparowaniu z MrTomi 4, aplikacja również chciała zaktualizować GPSa, i też niepowodzenie :(

 

Generalnie modMiFit cały czas próbuje aktualizować tego GPSa :(

Edytowane przez lakusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakusz napisał:

Co to może być że nie mogę wgrać gps? Wszystkie inne 5.24 weszły, a gps wgrywa się do końca i błąd. Po sparowaniu z MrTomi 4, aplikacja również chciała zaktualizować GPSa, i też niepowodzenie 

Tak jak kolega pisze. Wszystkie pliki weszły tylko ten gps nie chce się zaktualizować. Może ktoś wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to aby mi ktoś powie czy kolejność będzie dobra. 
Tak jak mówiłem sprzęt przyjdzie w poniedziałek. Więce nie wiem jakie będzie FW, więc:
1. Łącze BIP z oficjalną apką MI FIT i robię update (gdyby nie było)
2. Rozłączam parę i usuwam MI FIT.
3. Instaluje GadgetBridge łącze z BIP 
4. Wrzucam przez GB
    a. Firmware PL FW-1.1.5.24 
    b. PL-FW-1.1.5.24-tomi.res 
    c. FW-1.1.5.24.gps
    d. Fonty PL (by Janusz) albo Font PL (by Januz) wersja big (TRZEBA WRZUCAĆ  czy są już zawarte w "Firmware PL FW-1.1.5.24 " ?)
5. Rozłączam parę z GB
6. Instaluje MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP
7. Łączę i cieszę się :D

PYTANIA:
A. Czy te wersje powodują problemu z GPS czy zostało to już wyeliminowane? (Bo jeżeli mają być problemu z GPS to wolę zostać czy oryginalnej wersji menu angielskie mi nie przeszkadza)
B. Później już mogę pobierać dowolne tarcze w formacie .bin i wrzucać przez AmazfitBipTools?

To chyba na tyle z pytań. W aktualnej Mi Band 2 wystarczyło aby podmienić 2 pliki w GB tutaj więcej opcji:P

 

Dzięki wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość :):D

Edytowane przez konstantyno110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...