Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od kiedy, od kilku tygodni chyba (a raczej od momentu wersji 16) zegarek sfiksował i źle nalicza kroki. Krok mam zdefiniowany na 75 cm. Przykład: mam dziś zrobiony szybki marsz (rejestracja jako spacer) 8km, a kroków raptem do tej pory 8168 (z czego gdy zaczynałam trening było ok 750). Oprogramowanie zaktualizowane już jakiś czas temu, podłączyłam się na oryginalną apkę, tak by mi poustawiało wszystko. 

Czy jest jakaś funkcja zaszyta, której nie widzę, żeby to naprawić i poprawnie skalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój pierwszy post. Mam taki problem z MrTomi-4.0.0-PL.apk  po próbie włączenia treningu bieg bądź spacer próbuje odliczać 321 i czarny ekran i restart aplikacji. Przy Jeździe na rowerze jest wszytko fajnie rusza.... Może ktoś pomóc co z tym zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie odkryłem Ameryki, ale dopiero dzisiaj sam przypadkowo znalazłem aplikację w sklepie play - "Amazfit Bip Assistant", która za pomocą kliknięć przyciskiem bocznym pozwala sterować odtwarzaczem muzyki. Sprawdzałem na Spotify i działa elegancko. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy ktoś mógłby w telegraficznym skrócie napisać co nowego ( poza wyglądem) i lepszego wnosi wersja 4.0.0 oraz najnowszy soft do zegarka?
Pytam bo każdy upgerade u mnie przechodzi w wielkich bólach ze względu na konto google do logowania... jak mam się wściekać a potem nic nowego i wartościowego nie dostać to sobie spasuję...

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprawiła się rejestracja snu, którą zepsuli we wcześniejszej aktualizacji, tzn. teraz mam wyniki zbliżone do rzeczywistości i podobne do jeszcze wcześniejszych pomiarów. Po przedostatniej aktualizacji pokazywało mi np. czas snu 5h, chociaż wiem, że spałem ponad 7h, a deep sleep to w ogóle od czapki, np. 20-30 minut, ale tego to nie ma jak sprawdzić, nie wiem ile jest naprawdę, zwykle pokazywało mi 1-2h, teraz znowu mam 1-2h.

Druga zmiana, którą widzę u siebie, to bardzo często nie ma bieżącej temperatury. Tak było kiedyś, potem to poprawili, a ostatnio znowu zepsuli, co spojrzę na zegarek, to zwykle nie ma tej temperatury.

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam problem po wgraniu PL-FW-1.1.5.24.fw ponieważ zegarek mi się zawiesil tak jak na załączonym zdjęciu. Poprzedni firmware, który wgrałem czyli PL-FW-1.1.5.16.fw  działał sprawnie, a teraz takie coś. Ekran nie chce się w ogóle wyłączyć. Zegarka też nie idzie wyłączyć, podłączam do ładowarki to nic się nie dzieje. Nie da się sparować z żadną aplikacją. Co robić?

jhjhj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście może w swoich Bip'ach czy przy włączonej aktywności czy to spacer czy bieganie, pomimo stania w miejscu zegarek liczy dystans. Mi potrafi przy aktywności spacer po postoju w miejscu nabić nawet 70m/minutę. Możecie to zweryfikować u siebie i dać znać jak to wygląda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo firmware gps 15xxxxx na poacztku bardzo slabo trzyma fixa... I pozycja skacze nawet do 500m... Wydali bete 3.5.5.4 z firmware gps 18xxxxx i tam jest idealnie ale nie dali tego softu oficjalnie do aktualizacji od 3.5.5 do 4.0 jak narazie.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A mi po aktualizacji do 4.0 nie chce upgradowac firmware... a mam 1.1.5.04... Wrocilem do 3.6 to wgralo mi 1.1.5.16, po aktualizacji do 4.0 nadal cisza... Ani .24 ani .36... Jak wymusic aktualizacje? Wie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryba94Jeżeli masz słaby sygnał GPS (np. jesteś w pomieszczeniu, w terenie rosną gęste drzewa, jest zachmurzone niebo itp), to pozycja GPS jest niestabilna, co zegarek odbiera jako przemieszczanie się.
Spróbuj odczekać, aż nabije Ci ponad 1 km i zapisz taką aktywność. W MiFit ma mapie trasa pewnie będzie składała się z zygzaków.
To niestety cecha systemów określania współrzędnych za pomocą sieci satelitów (GPS, GLONAS, BAIDU).
W starych chipach GPS SirfStar III i IV było coś takiego jak "static navigation", powodowało to, że jeżeli wg współrzędnych, prędkość przesunięcia była mniejsza niż 5km/h, to układ ignorował taką lokalizację.
W wyższych modelach zegarków Suunto jest taka funkcja, która używa akcelerometru do filtrowania danych z GPS (jeżeli wg systemu satelitarnego wychodzi, że został wykonany ruch, ale akcelerometr nie rejestruje zmian, wówczas zmiana pozycji GPS jest ignorowana a odległość nie jest naliczana.
W Bip-ie raczej takiej opcji jak w Suunto nie ma, ale na szczęście przy dobrym poziomie sygnału GPS i odpowiedniej licznie i lokalizacji w przestrzeni połączonych z odbiornikiem satelitów, problem nie powinien wystąpić (niewielkie różnice pozycji sam firmware GPS filtruje i uśrednia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walek75 Rzeczywiście zygzakuje na mapie bardzo. Byłem wtedy w centrum miasta więc może rzeczywiście sygnsl GPS nie jest idealny, ale zaskakuje mnie skala tego dodawania dystansu. W załączeniu daje zdjęcie z treningu. 

 

Podsumowując nie ma opcji na poprawę tego softem czy inna wersja GPS? Taki urok Bip'a? 

 

Screenshot_2019-05-22-09-56-15-369_com.xiaomi.hm.health.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryba94Z moich obserwacji firmware do GPS w wersji 18344 zdecydowania lepiej się zachowuje. zobacz ten wątek:

Generalnie aby mieć tęwersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak:

1. instaluję wersję beta 3.5.5.4  i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344
2. z pierwszego posta w ty,m wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res)
3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku).

Po tych operacjach mam najnowsze oprogramowanie w zegarku i wszystko działa super.
MiFita w wersji 4.0 nie używam na razie, bo nie podchodzi mi jego nowy look & fill , ale po zainstalowaniu na 100% zrobi downgrade firmware'u do GPS i problemy znowu się pojawią.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam amazfit bip A1608 - to chyba wychodzi, że wersja Global. Zainstalowana od nowości oficjalna wersja mi fit, najnowsza, pobrana przed chwilą z google Play. Ponoć jest już wersja firmware 1.1.5.36 z językiem włoskim - na tym mi akurat zależy :/ Ale z jakiegoś powodu, zegarek cały czas jest w wersji 1.1.5.16 i za cholerę nie chce się podnieść do nowszego firmware.... Czy ten fw z językiem włoskim jest w ogóle oficjalnie dostępny czy to jakaś beta ? Ponoć powinien zainstalować się z mifit 4.0 ale nie idzie w ogóle.... Może to fw tylko do wersji chinskiej ? Odparowywalem telefon i parowałem znowu - nic
Przeinstalowalem mifit - nic
Zmienilem jezyk w telefonie na włoski - nic

Czy ja coś robie źle czy to po prostu jeszcze nie jest dostępne dla wszystkich ?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale odinstalowalem mifit, zmienilem jezyk telefonu na wloski, zrestartowalem telefon, zainstalowalem mifit z google play, przywrocilem zegarek do ustawien fabrycznych, nadal jest wersja 1.1.5.16, sparowalem zegarek z telefonem, pokazuje wersje 1.1.5.16, po chwili pokazuje mi na zegarku "updating a-gps" dochodzi do 3% na telefonie, na zegarku pojawia się updated successfully, potem znowu updating a-gps, na telefonie idzie dalej od 3%, dochodzi do 100%, jest successfull ale fw nadal jest 1.1.5.16 a jezyk nadal angielski w zegarku. 

Czy to może dlatego bo jestem zalogowany do mifit kontem google ? Może powinienem kontem MI ? 

Sprawdziłem też na koncie MI, nic to nie dało, zegarek dalej jest w wersji 1.1.5.16 a język nadal angielski :/ 

Edytowane przez FranzMaurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej aktualizacji firmware w ogóle nie łączy się z Gadgetbridge. Włączam widoczność w Mi Fit, rozparowuję z Mi Fit, próbuję sparować z Gadgetbridge, ale nie łączy się. Znajduje zegarek i tyle, próba łączenia nigdy się nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SebaZ74 napisał:

niestety pojawiła się w bipie zakładka Alipay, ktoś pomoże?, jak to usunąć?

Otwórz MiFita, kliknij w profil, potem Amazfit Bip, Ustawienia wyświetlacza zegarka i przesuń to AliPay do ukrytych elementów. To samo zrób w Ustawieniach skrótów i zapomnisz o niepotrzebnym AliPay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy.
Przyszedł do mnie amazfit bip w piątek. Podłaczyłem go do mifit akurat miałem miband 2 podłaczonego. I wszsytko śmigało fajnie powiadomienia itp.
pobrałem MrTomi-4.0.0-PL.apk  i kaplica siadły całkowicie powiadmienia. to wróciłem na ogrinalny mifit i dalej to samo.
Wszystkei uprawienia dodane, zarzadzanie bateriąbez ograniczeń mifit na autostarcie. Telefon odblokowuje się przez urzadzenie a brak powiadomień. nie mam już pomysłu 

Telefon xiaomi redmi note 4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 08:50, MarcinB24 napisał:

U mnie wszystko dziala. Rozparuj zegarek odinstaluj mi fita, potem zainstaluj od nowa 4.0, zaloguj sie i sparuj bipa i nadaj uprawnienia. Musi zadzialac.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

zainstalowałem poprzednia wersję.
Jak ktoś dzoni pokazuje numer. Ale mesenger nie działa

Uff w końcu sie naprawiło ale o dziwo raz działaja raz nie 

Edytowane przez rm_125
rozwiazanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba przestaliście "modować" i "spolszczać", ale może ktoś przypadkiem sprawdził, czy z najnowszym firmware (1.1.5.36) można połączyć zegarek z Gadgetbridge?
Ja się poddałem i wrzucam przez notify, idzie dużo szybciej niż przez gadgetbridge

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem Amazifit Bip. Wgrane spolszczenie  PL FW-1.1.5.24. Obecnie po wejściu do do aplikacji mifit wyskakuje próba aktualizacji, niestety aktualizacja samoczynnie rozłącza się. 

 

Aplikacja MiFit że sklepu Play, bez modyfikacji.

Co muszę poprawić?
Czy tak powinno być?
Może jakaś inna aktualizacja?

Dziękuję za pomoc.

#Amazfit #Bip #xiaominote4 #aktualizacja #mifit

Edytowane przez Kodi1706
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:
Co posiada MOD MrTomi:
  • Google Maps,
  • Google Fit,
  • 0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym,
  • Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS.
  • Polska pogoda w Amazfit BIP.
  • Polski głos.

Witam ponownie. Wgrałem wersje 4 i gdzie tego wszystkiego szukać? Mam tylko polska pogodę...I gdzie się podziały mapy w historii treningów na MiFit...zniknęły ;) Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Edytowane przez marek7001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...