Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.

A propos GPS - ja sobie wrzuciłem tak, jak wrzuca się FW, czy RES.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomurbanowicz napisał:

W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.

A propos GPS - ja sobie wrzuciłem tak, jak wrzuca się FW, czy RES.

Na szczęście już nie aktualizuje w kółko. A aktualizacje 'OTA only' już się zdarzały (gdzieś na wiki gadgetbridge jest info)

Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie ale jak na razie nic nie wymusza

GPS też instalowałem przez GB - w Twoich wersjach 3.5. cośtam miałem gps update loop więc wracałem do wcześniejszych wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz. potwierdzam. Do chrzanu. I tak się przymierzam do zakupu któreś z apek. Z funkcji fit praktycznie nie będę korzystał. Gadgetbridge jest jeszcze niedopracowany i ma nieprzyjemne GUI. Mi Fit to samo. N&F jest całkiem ładne. Tego najpopularniejszego płatnego nie testowałem ale ma miliardy opcji i to już do sporego dlubania się wydaje zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.
A propos GPS - ja sobie wrzuciłem tak, jak wrzuca się FW, czy RES.
U mnie każda próba aktualizacji GPS, kończy się błędem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xiar napisał:
1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:
W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.
A propos GPS - ja sobie wrzuciłem tak, jak wrzuca się FW, czy RES.

U mnie każda próba aktualizacji GPS, kończy się błędem.

Podobnie u mnie, nie ważne czy wrzucam przez GB czy przez mi fit 

Jakby ktoś znalazł rozwiązanie jak to naprawić to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :) 

Nie ukrywam że działa mi to na nerwy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie jest z plikiem RES (i pewnie w FW też jest coś przestawione)  - po rozpakowaniu oprócz pliku log, header, są jeszcze dwa plik 0993.dat i 1021.dat. Nie udało mi się wrzucić ręcznie RES (nawet oryginalnego) z FW .24. Ten w najnowszym modzie jest RES z .16. Co ciekawe, MiFit oryginalny wszystko ładnie wrzuca, a ręcznie przez GB jeszcze czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, na razie szczęśliwie udało mi się wrócić do stanu poprzedniego.

Bez zainstalowanego MiFit, z wersji en org MiFit 359 wyciągnąłem pliki z soft .16: .fw, .res, .gps i .ft, wgrałem po kolei ( fw -> restart -> res -> .gps -> .ft ) przez GB.

Bip w tym momencie był w stanie jak z pudełka po zakupie, menu po angielsku, możliwość wgrywania tarcz.

Po czym  wgrałem soft PL w wersji 1.1.5.16 i działa, można wgrywać tarcze PL.

Na fonie zainstalowany tylko GB w wer. 0.33.0

Teraz pytanie jak step by step wgrać prawidłowo soft PL .24 ? 

Przy poprzedniej próbie odniosłem wrażenie że najwięcej namieszał MiFit 4.00 aktualizując soft do wer. 24 bo ściągnął chyba tylko .fw, nie wgrywał zasobów ani czcionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, mimo to parę stron wstecz przejrzałem ale nie znalazłem czy gdzieś jest opisane jak cofnąć się z aktualizacją, ponieważ niedawno kupiłem chińską wersje Amazfit Bip i jest zaktualizowana, a widzę że żeby przejść na wersje ce trzeba mieć wcześniejszy soft. Głównie chodzi mi o to żeby pokazywało kto dzwoni i polskie znaki w SMS. Czy da się to jakoś ogarnąć? Z góry dzięki za odpowiedzi. Oczywiście jak się da to najlepiej wrzucić to na pierwszą stronę dla potomności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, shadow522 said:

Witam jestem tu nowy, mimo to parę stron wstecz przejrzałem ale nie znalazłem czy gdzieś jest opisane jak cofnąć się z aktualizacją, ponieważ niedawno kupiłem chińską wersje Amazfit Bip i jest zaktualizowana, a widzę że żeby przejść na wersje ce trzeba mieć wcześniejszy soft. Głównie chodzi mi o to żeby pokazywało kto dzwoni i polskie znaki w SMS. Czy da się to jakoś ogarnąć? Z góry dzięki za odpowiedzi. Oczywiście jak się da to najlepiej wrzucić to na pierwszą stronę dla potomności.

Witam,
Podlaczam sie pod prosbe - wlasnie kupilem Bip z: FW 1.1.5.24 oraz HW V0.11.19.5
Prosze o informacje ktore pliki moge bezpiecznie wgrac zeby zmienic na wersje CE? Najlepiej jakby moderator zaktualizowal podwiesozny opis na pierwszej stronie watku.
Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją: dzwoni ktoś do mnie i na zegarku mam standardowe opcje, czyli wycisz i odrzuć. Jak dam wycisz to owszem na chwilę się wycisza, ale stopniowo dzwonek zaczyna wracać. Jak dam odrzuć, to na zegarku jest reakcja, ale telefon dalej dzwoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją: dzwoni ktoś do mnie i na zegarku mam standardowe opcje, czyli wycisz i odrzuć. Jak dam wycisz to owszem na chwilę się wycisza, ale stopniowo dzwonek zaczyna wracać. Jak dam odrzuć, to na zegarku jest reakcja, ale telefon dalej dzwoni. 
Ja mam coś takiego. Te opcje w ogóle u mnie nie zdają egzaminu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić jak wgrywam pl język i ustawiam sobie tarcze przez Gadgetbridge. Po czym usuwam połączenie z tą aplikacja żeby wgrać MiFit (np 4.0) i jak się połącze z zegarkiem (tarczy już nie ma a język polski zostaje). Wkurza mnie to już od ładnych paru dni a nikt mi nie może jakoś sensownie wytłumaczyć. Liczę na waszą pomoc. Plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie działa po przesiadce z poprzedniej wersji. Rozjechane polskie napisy można naprawić ostatnim fw. Drażni trochę zmiana widoku sms, może można przywrócić jak w poprzedniej wersji? Tarcze działaj również bez problemu. Sprawdzała ktoś czy mu działa opcja wykrywania telefonu? W poprzedniej wersji telefon zaczynał dzwonić, teraz komunikat, że telefon znaleziony, ale bez żadnych sygnałów dźwiękowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...