Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy MiFit i nowa metoda aktualizacji firmware'u. Mam MiFit 4.0 (build 7280) z wywalonymi plikami oprogramowania układowego z katalogu asset. Po testowym uruchomieniu pobrał z netu najnowsze oprogramowanie w wersji 1.1.5.24 i niestety zastąpił oprogramowanie do GPS z wersji 18344 na 15974.
Słaba to opcja, bo poprzednio wystarczyło, że pliku firmware.json podmieniłem wersję firmware'u do GPS na 18344 i już MiFit, nie próbował aktualizować wgranego przez wersję beta oprogramowania. Obecnie sprawdza sobie w sieci i będzie aktualizował po swojemu :(

Na szczęście bez problemu można zaktualizować GPS do wersji 18344  za pomocą Amazfir Norify (testowałem na wersji beta 8.7.11), co nie zmienia faktu, że kolejne uruchomienie MiFita powoduje próbę zmiany oprogramowania GPS.
Póki co pozostaję przy MiFit 3.6.0 i kombinacji firmware'u 1.1.5.24 i GPS 18344

Edytowane przez walek75
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Problem jest taki, że w MiFit 4.0.0 jest zaszyty FW 1.1.5.16. FW o którym piszecie ciągnięty jest pewnie z chińskiego serwera do którego dostępu nie mam

Jako załącznik przesyłam firmware, który MiFit zaciąga sobie z netu (1.1.5.24).
Zrobiłem eksperyment: dodałem do MiFit plik z firmware z załącznika (wcześniej zmodyfikowałem plik firmwares.json, zmieniając pole version w podsekcji "fw" w sekcji "chaohu", jak poniżej:

"chaohu": {
        "ft": {
            "name": "Mili_chaohu.ft",
            "version": "8"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.ft.latin",
            "version": "9"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_chaohu.fw",
            "version": "V1.1.5.24"
        },
        "fw_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.fw.latin",
            "version": "V1.1.5.16"
        },
        "gps": {
            "name": "Mili_dth.gps",
            "version": "15974,e61dd16,126"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "42"
        },
        "res_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.res.latin",
            "version": "42"
        }
    },

Gdy w zegarku jest firmware 1.1.5.16, to tak spreparowany MiFit nawet gdy jest offline aktualizuje oprogramowanie wewnętrzne do 1.1.5.24 i już nie wykonuje aktualizacji gdy jest online.
Ciekawostką jest, że z internetu pobiera tylko firmware, bo res w wersji 42 się nie zmieni.
Osoby, które mają polski res będą miały przesunięte polski podpisy pod menu. Aby to naprawić należy wgrać oryginalny plik zasobów (plik Mili_chaohu.res w pliku apk w katalogu asset )

Mili_chaohu.fw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ryba94 napisał:

@walek75 mam pytanie, może głupie. Gdzie sprawdzę jaka mam wersję GPS? W zegarku czy w jakieś konkretnej apce? Korzystam z zmodowanego MiFit 3.5.0   

 

Zobacz te posty:

@M4TEVUS

U mnie nie chce się zaktualizować na razie. Wywaliłem swoją zmodowaną wersję i zainstalowałem z Google Play i dalej nic. Może trzeba trochę odczekać ;)

 

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.).

WatchFace.zip

dodatkowo sprawdź rosyjską wersję "Magic" AmazfitBipToolZ_Magick.zip

Mi niestety nie chce MiFit pobrać wersji nowszej niż 1.1.15.24, więc nie mam pliku z zasobami, by sprawdzić, czy nowe wersje AmazfitBip tools działają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, walek75 napisał:

@tomurbanowicz Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.).

WatchFace.zip

dodatkowo sprawdź rosyjską wersję "Magic" AmazfitBipToolZ_Magick.zip

Mi niestety nie chce MiFit pobrać wersji nowszej niż 1.1.15.24, więc nie mam pliku z zasobami, by sprawdzić, czy nowe wersje AmazfitBip tools działają.

Rosyjska "Magic" nie działa. Wywala błędy palet kolorów (a wychodzi na to że po prostu źle przeskakuje po plikach.

Ta pierwsza za to dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Zaktualizowany pierwszy post:

  • MrTomi-4.0.0-PL
  • FW-1.1.5.24-PL.fw
  • FW-1.1.5.24-PL.res
  • FW-1.1.5.24.gps

zainstalowałem i oprócz przesuniętego tekstu pod ikonkami to brak większości tłumaczeń, coś pomieszałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maniel napisał:

zainstalowałem i oprócz przesuniętego tekstu pod ikonkami to brak większości tłumaczeń, coś pomieszałem?

Pewnie masz chińską wersję, albo wrzuć jeszcze raz FW przez najnowszy GB.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maniel napisał:

zainstalowałem i oprócz przesuniętego tekstu pod ikonkami to brak większości tłumaczeń, coś pomieszałem?

Zerknij czy wszystkie pliki się zaktualizowały

Mnie jak na razie nie chce parować z gadgertbridgem a RES nie chce się wgrać (przez Notify & cośtam) co może być powodem u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...