Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Snejk213

Sądząc po średnim tempie 3:53 w zegarku wystąpił syndrom zygzakowania (na firmware 15974 miałem to często, szczególnie na początku trasy). Mocno powiększ sobie początek śladu trasy, to zobaczysz o co chodzi. Zamiast linii prostej jest zapisany zygzak którego długość może być nawet 3 x dłuższa niż linii prostej. Taki objaw występuje w systemie GPS w przypadku słabej jakościo FIXa (np mała ilość śledzonych satelitów, położenie tych satelitów, których dane odbieramy) , dlatego powinien być on korygowany przez odpowiednie filtrowanie w firmware (np. Suunto w zegarkach serii 9 stosuje technologię wygładzania ścieżki za pomocą danych z acceleratora).
Z firmware 18344 tylko raz miałem podobny objaw, ale niebo było mocno zachmurzone, a startuje zawsze z osiedla bloków 11 kondygnacyjnych - więc warunki trudne dla GPS.
Możesz skorzystać z opcji wygładzania tras GPSa  (http://www.gpsvisualizer.com/tutorials/track_filters.html) poprzez filtrowanie dziwnych odchyłek (wówczas wystarczy np. za pomocą MifitTcxExportera zapisać ślad do pliku gpx lub jeszcze lepiej do pliku tcx i można uploadować http://www.gpsvisualizer.com/convert_input#show_advanced&highlight=trk_simplify,trk_distance_threshold i pobawić się opcjami advance track option).

Edytowane przez walek75
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2019 o 13:47, Mayex napisał:

Czy jest jakikolwiek sposób by wyłączyć wibracje przy powiadomieniu, ale nadal otrzymywać tekstowe powiadomienie z mozliwoscią jego przeglądania?

Na tarczy zegarka przesuwasz palcem w dół i włączasz DND.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. W załączeniu zrzut z wersji mojego zegarka. Mam problem dot. GPS mianowicie zazwyczaj na początku wyrzuca na mapach ślad kilkadziesiąt metrów poza realna trasę. Proszę dajcie znać co muszę zrobić/wgrać żeby naprawić ten błąd. Wydaje mi się że gdy złapie fixa i rozłącze i ponownie dam mu złapać to błędów nie ma lub są mniejsze.

 

Ogólnie używam MiFit MrTomi 1.1.2.05. 

Na 2 zrzucie zaznaczony na fioletowo obszar realnego biegu a wszystko poza to błąd GPS. 

Screenshot_2019-03-22-23-07-00-534_com.mc.amazfit1.png

IMG_20190322_231151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. Drugim problem jest to, że gadgetbridge nie chce mi wyszukiwać zegarka. Wgl nawet wyszukiwanie się nie włączy. Próbuję na telefonie żony, a ma taki sam to udaje się. Ale dziś próbowałem i znów ten sam problem nie da rady wyszukać zegarka... Nie ogarniam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2019 o 13:57, Snejk213 napisał:

do firmware z końcówką 12 tak jak miałem tydzień temu i było ok ładnie trasę rysował a teraz mam 16

Możesz spróbować zrobić downgrade, ale gwarancji poprawnego działania nie ma. Na firmware do GPS w wersji 15974  błąd nie pojawia się w 100% przypadków. Jest zależny od warunków atmosferycznych, pory dnia, aktualności danych AGPS. To, że działało Ci dobrze kiedyś na firmware z końcówką 12 nie oznacza, że z tą wersją zawsze będzie hulało poprawnie.
Ja większości problemów pozbyłem się po podniesieniu wersji oprogramowania do GPSu (raz tylko zdarzyły mi się nieznaczne błędy podczas rejestracji trasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. Drugim problem jest to, że gadgetbridge nie chce mi wyszukiwać zegarka. Wgl nawet wyszukiwanie się nie włączy. Próbuję na telefonie żony, a ma taki sam to udaje się. Ale dziś próbowałem i znów ten sam problem nie da rady wyszukać zegarka... Nie ogarniam. 
A włączyłeś w MiFit, żeby zegarek był widoczny w Bluetooth?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mifit łączy się bez żadnego problemu. Tylko nie radzę sobie z gadgetbridge. No i ten problem z wgraniem czcionki. Bo irytują mnie te pytajniki jak dostanę wiadomość z polskimi znakami
 
Ok, ale żeby się połączyć z GadgetBridge musisz w mifit odpowiednią opcję uaktywnić. Nazywa się ona "widoczność" jeśli się nie mylę
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 13:47, bembenek napisał:

W tandetnym zegarku no-name może być inaczej, bez pomiaru nie dowiemy się co tam oznacza 0% i 100%. W telefonie nie można tak "cisnąć" baterii do absolutnego minimum, bo jak ładujesz codziennie czy co drugi dzień, to większość by padła jeszcze w czasie gwarancji, bo cykli jest dużo (no i jeszcze ryzyko eksplozji i pożaru, bateria w telefonie jest duża, to i potencjalne skutki groźne). A w tym zegarku masz jedno ładowanie na 2-3-4 tygodnie, nawet jak będziesz wysysał "do zera" (czyli poniżej 3V) i pompował do 4,3V, to może przeżyje okres gwarancyjny, producent mógł iść na maksa w "osiągi", kosztem trwałości baterii. Zresztą to jest produkt z kategorii jednorazówka, mało kto będzie go używał dłużej, niż parę miesięcy.

głupoty opowiadasz, baterie tego typu mają średnio ok 500-800 cykli ładowania, to teraz sobie policz na ile starczy lat.

https://pl.aliexpress.com/item/SD-502025-rechargeable-3-7v-200mah-li-polymer-battery-502025-with-CE-MSDS-Rohs/32790686527.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.86802a54spzjw1&isOrigTitle=true

coś mniej wiecej takiego siedzi w BIP,  tutaj podaje sie trwałośc na 800 cykli, a przeciez nie oznacza ze po tylu cyklach bateria nie bedzie w ogóle działać.

W ciągu okresu gwarancyjnego ile zrobisz ładowań 20-30, no to jak to sie ma do wartosci 500-800.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja opowiadam głupoty, tylko ty się nie znasz. 500-800 cykli to dla baterii bardzo dobrej jakości, kiepskie "no-name" mogą tracić pojemność po kilkunastu cyklach i to jest sprawdzone (różne chińskie zabawki). Nie wiemy jakie napięcia oznaczają 0% i 100%, ekstremalnie to może być 2,5V i ponad 4,2V, pełne cykle przy takim zakresie to rzeźnia dla baterii, nawet dobrej jakości. Zresztą, temat jest szeroki, nie na takie forum, jak tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2019 o 13:56, bembenek napisał:

Nie ja opowiadam głupoty, tylko ty się nie znasz. 500-800 cykli to dla baterii bardzo dobrej jakości, kiepskie "no-name" mogą tracić pojemność po kilkunastu cyklach i to jest sprawdzone (różne chińskie zabawki). Nie wiemy jakie napięcia oznaczają 0% i 100%, ekstremalnie to może być 2,5V i ponad 4,2V, pełne cykle przy takim zakresie to rzeźnia dla baterii, nawet dobrej jakości. Zresztą, temat jest szeroki, nie na takie forum, jak tutaj.

 

A te z Alliexpres to niby jakie są, takiej samej jakosci siedzi w Bip.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeterMac napisał:

A po co masz wgrywac fabryczny soft sprzedając go komus ? 

Skoro sprzedaje zegarek  z gwarancją to chciałbym kupującemu taką gwarancję zapewnić tak, aby nie było żadnego ALE.

Poza tym obecny soft sprawia małe problemy z parowaniem :)

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:
 
Co posiada MOD MrTomi:
  • Google Maps,
  • Google Fit,
  • 0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym,
  • Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS.
  • Polska pogoda w Amazfit BIP.
  • Polski głos.

Witam,
czy to oznacza, że będziemy mieli "Google maps" i "Google Fit" na zegarku? Wgrałem sobie tą wersję i poza pogodą w języku polskim nie zauważyłem żadnych różnic od wersji oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

udało mi się coś znaleźć w temacie problemu z aktualizacją GPS. Nie zabijcie mnie, nie wiem, czy jest jakaś różnica między GPS a A-GPS, ale trafiłem na xda-developers na mod o nazwie "Revolution", który bez problemu aktualizuje A-GPS w BIP'ie, w którym po wgraniu fw i res 1.1.5.16 z pierwszego postu tak oficjalna apka MiFit jak i mod MrTomi wywalały błąd przy przy próbie aktualizacji GPS 

https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636

Gość pisze o 2 wersjach moda - z opcją aktualizacji fw i bez. Ja wybrałem bez, A-GPS zaktualizował się bez problemu, zegarek działa bez problemu. Mod oparty jest na oficjalnej wersji MiFita i też ma nr, 3.5.9

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za użycie tego oprogramowania. Mi pomogło, dlatego dzielę się informacją. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



nie wiem, czy jest jakaś różnica między GPS a A-GPS


No i tu cały problem.... z aktualizacją danych A-GPS raczej nikt nie ma problemu... ani na oryginale ani na modzie... problem jest z wersją softu do obsługi GPS.
A różnica jest znacząca bo A-GPS to nic innego jak programowe wsparcie modułu GPS dla lepszego i szybszego łapania fixa...

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






No i tu cały problem.... z aktualizacją danych A-GPS raczej nikt nie ma problemu... ani na oryginale ani na modzie... problem jest z wersją softu do obsługi GPS.
A różnica jest znacząca bo A-GPS to nic innego jak programowe wsparcie modułu GPS dla lepszego i szybszego łapania fixa...

Wysłane w biegu...

Na pewno masz rację, faktem jest, że na oryginalnej apce, czy na MrTomi bez aktualizacji gps nawet tarczy nie chciało mi wgrać na zegarek. Z tą apką, po aktualizacji a-gps wszystko się bez problemu synchronizuje.

Ps. Nie ujmuje nic autorom poradnika z tego wątku. Szacunek dla Was Panowie, bo jakiś czas temu modowałem bipa dla żony i wszystko było cacy. Tym razem niestety ta aktualizacja gps szwankuje i póki co nie udało się znaleźć na to lekarstwa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Ponieważ założenie nowego tematu nie dało skutku, pozwalam sobie zapytać tu:

Jak Bip mierzy prędkość maksymalną?

Bip pokazuje (z zakończonej trasy) przykładowo - Vmax 41km/godz.

Plik GPX tej trasy otwarty w GPXviewer - Vmax 46km/h.

To duża różnica. Czy wiadomo jak mierzy Vmax zegarek Bip? Na jakim odcinku, przez jaki czas itd.?

Czy gdzieś można znaleźć takie informacje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bip nie otrzymuje powiadomień, jest jakiś sposób na ich otrzymywanie bez wgrywania modowanych aplikacji itp?

Kliknij na ikonę profilu (ta główka w prawym dolnym rogu w MiFit), potem w Amazfit Bip, a potem w Alerty aplikacji. Gdy otworzy się nowe okno prawdopodobnie u góry pojawi się komunikat czerwoną czcionką, że MiFit nie ma dostępu do powiadomień. Wiem, też się dziwiłem stąd to, bo dałem MiFit wszystkie uprawnienia które chciał, ale czasem tak bywa. Kliknij w ten komunikat, nadaj uprawnienia i po sprawie. Teraz powinno być ok. 

 

Ps. Bip to nie MiBand - nie potrzeba płatnej czy zmodowanej apki żeby mieć powiadomienia. Wszystko działa od razu z MiFit

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
udało mi się coś znaleźć w temacie problemu z aktualizacją GPS. Nie zabijcie mnie, nie wiem, czy jest jakaś różnica między GPS a A-GPS, ale trafiłem na xda-developers na mod o nazwie "Revolution", który bez problemu aktualizuje A-GPS w BIP'ie, w którym po wgraniu fw i res 1.1.5.16 z pierwszego postu tak oficjalna apka MiFit jak i mod MrTomi wywalały błąd przy przy próbie aktualizacji GPS 
https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636
Gość pisze o 2 wersjach moda - z opcją aktualizacji fw i bez. Ja wybrałem bez, A-GPS zaktualizował się bez problemu, zegarek działa bez problemu. Mod oparty jest na oficjalnej wersji MiFita i też ma nr, 3.5.9
Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za użycie tego oprogramowania. Mi pomogło, dlatego dzielę się informacją. 
A zalogowałeś się przez??
Bo przez Google w żaden sposób nie mogę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zalogowałeś się przez??
Bo przez Google w żaden sposób nie mogę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Konto xiaomi (Mi)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Wszystko mam włączone, mifit uprawnienia ma bo wcześniej miałem miband 3 i hulało. Teraz nie ma żadnych powiadomień.
Jeśli używałes miband z inną apką niż MiFit, to warunkiem było wyłączenie powiadomień w mifit

Jedyne co mi przychodzi to reinstalacja MiFit, wtedy powinno się wszytko na nowo poustawiać

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A zalogowałeś się przez??
Bo przez Google w żaden sposób nie mogę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Mam to samo... jeżeli nie masz dużo danych na których ci zależy to zmień sposób logowania na konto Mi... a jak musisz przez Google to pozostaje dużo cierpliwości... na modowanym MiFicie to zawsze kilka dni walki zanim załapie... dlatego postanowiłem już nie podnosić wersji po każdym updacie jeśli nie wnosi istotnych zmian.

Wysłane w biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, staram się ogarnąć jakoś ten wątek ale widzę że każdy inny problem ;)

Mam BIPa, chciałbym mieć pełen PL ale na upartego wystarczy mi brak "??" w tekście powiadomień. Co mam zmienić ? Wrzucenie pełnego firmware i czcionek widzę że skutkuje problemem z GPS ? Czy może wrzucić same fonty na ori soft ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...