Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.02.2019 o 07:27, fake4r napisał:

Czy mi się wydaje czy na nowym FW bateria coś leci szybciej? Na poprzednim ładnie schodziło tak do 2% dziennie. Teraz po naładowaniu już po paru godzinach miałem 98% i zauważalnie szybciej leci, chociaż mam wyłączony pulsometr, powiadomienia jedynie na smsy i połączenia. Tarczy używam tej samej od kilku miesięcy, bin, bez sekundnika. Ma ktoś podobne odczucia?

Tak, ja mam. Mamy w domu dwa takie zegarki i od jakiegoś czasu oba trzymają na jednym ładowaniu około 20-25 dni. Było minimum 10 więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziecie się ekscytować ile wam "trzyma" na jednym ładowaniu i wyciskać z baterii pełne cykle, to bateria zacznie tracić pojemność po kilkunastu takich cyklach, a tandetna bateria no-name nawet i po kilku cyklach będzie miała widoczny zjazd pojemności. Najlepiej doładować gdy zostało 30-40%. To samo dotyczy telefonu i innych gadżetów z akumulatorkami litowo-jonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ostatnio jaki jest poziom napięcia akumulatora w telefonie po rozładowaniu do 0 i wyszło 3,3V. Dla akumulatora LiIon i LiPol, to bardzo bezpieczne napięcie. Spokojnie można takie akumulatory rozładować do 3.0V, ale zabezpieczenie telefonu na to nie pozwala. Mam telefon już ponad dwa lata na oryginalnej baterii, zawsze rozładowuję do zera i bateria jest w bardzo dobrej kondycji, oczywiście nie ma już swojej pierwotnej sprawności. Bardziej bałbym się pełnego doładowania, bo tutaj 4.3-4.4V to trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tandetnym zegarku no-name może być inaczej, bez pomiaru nie dowiemy się co tam oznacza 0% i 100%. W telefonie nie można tak "cisnąć" baterii do absolutnego minimum, bo jak ładujesz codziennie czy co drugi dzień, to większość by padła jeszcze w czasie gwarancji, bo cykli jest dużo (no i jeszcze ryzyko eksplozji i pożaru, bateria w telefonie jest duża, to i potencjalne skutki groźne). A w tym zegarku masz jedno ładowanie na 2-3-4 tygodnie, nawet jak będziesz wysysał "do zera" (czyli poniżej 3V) i pompował do 4,3V, to może przeżyje okres gwarancyjny, producent mógł iść na maksa w "osiągi", kosztem trwałości baterii. Zresztą to jest produkt z kategorii jednorazówka, mało kto będzie go używał dłużej, niż parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 16:59, FromWP napisał:

Tak, wystarczy że wgrasz plik fontów przez Gadgetbridge (najlepiej pogrubione janusza, do pobrania tu:  https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 ) Fonty są niezależne od FW, czy Res i raz wgrane nie są zmieniane (nadpisywane) przy zmianach FW, res, czy resetu do ustawień fabrycznych zegarka.

Dziękuję, poszło bez problemów.

Chciałbym jednak jeszcze dopytać - za co odpowiada plik .res? W którymś poście przeczytałem, że trzeba go załadować, by rozwiązać problem napisów w menu zegarka, które przesunęły się do lewej krawędzi ekranu po aktualizacji aplikacji MiFit do MrTomi-3.5.8-PL.apk. Czy jak załaduję plik .res z 1. strony tego tematu: "pasujące pliki RES: - PL-FW-1.1.5.12-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link." to będzie ok? Z opisu wnioskuję, że plik ten ma jakiś wpływ na tarcze zegarka - czy załadują się jakieś inne, np. "biała uproszczona z tarczami..." ?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest taka opcja w zegarku BIP aby pokazywała się jakaś ikonka o nieodebranym powiadomieniu? Jeśli np. przyjdzie SMS powiadomienie jest widoczne chwilę na ekranie a później jeśli je przeoczę znika i nie wiem czy mam jakieś nieodebrane czy nie. Może jest jakaś opcja żeby zegarek pokazał, że "wisi" jakieś nieodebrane powiadomienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/24/2019 at 12:32 PM, pkkielas said:

Witam.

Od prawie 3 miesięcy użytkuję Amazfit Bip, z którego ogólnie jestem zadowolony. Z uwagi na brak wyświetlania nazwy kontaktu przy powiadomieniu o połączeniu w oryginalnej aplikacji MiFit, dość szybko znalazłem zmodyfikowaną wersję MrTomi (wtedy było to v3.5.6), która ten problem rozwiązała. Obecnie korzystam z aktualnej wersji 3.5.8. Chciałbym w końcu rozwiązać problem braku polskich znaków w powiadomieniach i napisach występujących w spolszczonej wersji firmware (obecnie znaki zapytania '?'). Przeglądałem trochę ten temat na forum (choć trudno jest przejrzeć 149 stron postów :-) ), jednak na przestrzeni czasu pozmieniały się wersje HW, FW, MiFit (chociażby zintegrowanie polskiego FW w modyfikacji MrTomi v3.5.8, który instaluje się z automatu) i nie za bardzo wiem co i jak powinienem zrobić, by wgrać polskie fonty, by czasem czegoś nie zepsuć :-)

Po pierwsze, mowa jest o zmianie wersji HW z CN (V0.11.1.4) na CE (V0.11.2.4), tylko że u mnie wersja HW (odczytana w GadgetBridge) jest V0.11.19.5 - co to oznacza? CN czy CE? (dodam, że zegarek zakupiony był na "znanym portalu aukcyjnym", więc być może z chińskiej dystrybucji, jeżeli ma to jakieś znaczenie, aczkolwiek nigdy nie zobaczyłem na nim żadnych chińskich krzaczków :-) ).

Obecnie w zegarku mam firmware 1.1.5.12 PL, który zainstalował się przy instalacji aplikacji MiFit MrTomi-3.5.8-PL.apk (co przy okazji spowodowało, że napisy w głównym menu zegarka wyrównały się do lewej strony). Wersja GPS pokazywana w GB to 15974,e61dd16,126.
Na tą chwilę interesuje mnie wrzucenie polskich fontów i ewentualnie przywrócenie wyśrodkowania napisów. Dodam, iż chciałbym jak do tej pory korzystać z tarczy, którą zainstalowałem z aplikacji "Amazfit Bip & Cor WatchFaces", a wyglądającej jak w załączniku.

Czy wystarczy, że w obecnym stanie mojego zegarka przez GadgetBridge załaduję plik "Fonty PL (by Janusz)", czy muszę zrobić coś jeszcze / coś inaczej? Za co odpowiada plik .res? Czy muszę też go wrzucać?

Z góry dziękuję bardziej doświadczonym Forumowiczom za pomoc i pozdrawiam.

WF.jpg

 

Można link do tej tarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bembenek napisał:

Nie ma takiej opcji i dla mnie to jest największa wada tego zegarka. Gdybym wiedział przed zakupem, to bym go nie kupił, ale do głowy mi nie przyszło, że może nie być takiej funkcji, tak samo, jak nie sprawdziłem wcześniej, czy ten zegarek pokazuje godzinę.

Jak nie pokazuje godziny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawreee napisał:

Na tą chwilę interesuje mnie wrzucenie polskich fontów

Wgrywasz Fonty PL przez gadget bridge.

Natomiast żeby spolszczyć całość zegarka trza wgrać RES a potem FV w odpowiedniej wersji tzn w takiej jakie masz obecnie w zegarku.

Przed chwilą właśnie uruchamiałem nowego Bipa dla małżonki i wszystko poszło bez problemu, z tym że wrzuciłem do niej wersję 1.1.2.05 bo na tej wersji nie mam żadnych jajec ze swoim Bipem z GPS-em , pulsem, powiadomieniami, monitorem snu itd, w nowszych potrafiło a to GPS-a psuć, albo sen do bani pokazywało czy pulsometr wydziwiał.

Swojego jak uruchamiałem w zeszłym roku to mi rozjechało ułożenie napisów, ale nie wiem co konkretnie pomogło bo jeszcze raz wrzuciłem RES, FV, fonty Janusza, i zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i się napisy wyrównały, W tym obecnym zacząłem od fontów, potem wrzuciłem tarczę , RES, na końcu FV po którym zegarek samoczynnie się zrestartował i wszystko śmiga jak trza. A i jeszcze jedno, MiFita używam modowanego w wersji 3.4.9,  tylko nie pamiętam czy Tomiego czy b4s1l który robi mody dla Bandów, ale jego MiFit działa też z  Bipem.

Dnia 24.02.2019 o 12:32, pkkielas napisał:

wersja HW (odczytana w GadgetBridge) jest V0.11.19.5

CE, dokładnie taka sama jest w tym Bipie dla małżonki, kupowany w Sferis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawreee napisał:

 

Można link do tej tarczy ?

Tak jak wspomniałem załadowałem ją z aplikacji "Amazfit Bip & Cor WatchFaces", w polu wyszukiwania tej aplikacji można ją znaleźć pod oznaczeniem "EN_0662". Dalej klika się Download i wskakuje ona do aplikacji MiFit jako "Lokalne tarcze zegarka" gotowa do przesłania do zegarka (trzeba ją potem oczywiście wybrać w ustawieniach zegarka).

Mi się ona spodobała z uwagi na czytelne wyświetlanie prawie wszystkich możliwych odczytów, jedyna mała wada, to dni tygodnia po angielsku, ale to niewielki problem.

14 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

W tomi RES są zmodyfikowane niektóre tarcze zegarka (kolorystycznie, spolszczenie itp.) + dopasowane do FW napisy w MENU głównym.

 

6 godzin temu, Netoper napisał:

Wgrywasz Fonty PL przez gadget bridge.

Natomiast żeby spolszczyć całość zegarka trza wgrać RES a potem FV w odpowiedniej wersji tzn w takiej jakie masz obecnie w zegarku.

Przed chwilą właśnie uruchamiałem nowego Bipa dla małżonki i wszystko poszło bez problemu, z tym że wrzuciłem do niej wersję 1.1.2.05 bo na tej wersji nie mam żadnych jajec ze swoim Bipem z GPS-em , pulsem, powiadomieniami, monitorem snu itd, w nowszych potrafiło a to GPS-a psuć, albo sen do bani pokazywało czy pulsometr wydziwiał.

Swojego jak uruchamiałem w zeszłym roku to mi rozjechało ułożenie napisów, ale nie wiem co konkretnie pomogło bo jeszcze raz wrzuciłem RES, FV, fonty Janusza, i zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i się napisy wyrównały, W tym obecnym zacząłem od fontów, potem wrzuciłem tarczę , RES, na końcu FV po którym zegarek samoczynnie się zrestartował i wszystko śmiga jak trza. A i jeszcze jedno, MiFita używam modowanego w wersji 3.4.9,  tylko nie pamiętam czy Tomiego czy b4s1l który robi mody dla Bandów, ale jego MiFit działa też z  Bipem.

CE, dokładnie taka sama jest w tym Bipie dla małżonki, kupowany w Sferis.

Dziękuję za odpowiedzi, teraz już wszystko jasne.

Udało mi się okazyjnie kupić drugiego BIPa (powystawowy w stanie idealnym za 140zł), będę na nim to testował, bo na razie ma menu po rosyjsku :-D Będzie dla kogoś z rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz:

Pojawiła się wersja MiFit 3.5.9. Jeżeli znajdziesz czas, by "spolonizować" firmware V1.1.5.16 i zmodować MiFita, to czy mógłbyś przygotować drugą wersję z zmodyfikowanym firmware.json z wpisem:

        "gps": {
            "name": "Mili_18344.gps",
            "version": "18344,eb2f43f,126"
        },

zamiast:

     "gps": {
            "name": "Mili_dth.gps",
            "version": "15974,e61dd16,126"
        },

Myślę, że wielu użytkowników będzie Ci mocno wdzięczna. Ja ofiaruję moja dozgonną wdzięczność przez okres co najmniej 2 dni ;)

Z góry dziękuję i przy okazji wyrażam wdzięczność i szacunek, za to co robisz (polonizacja firmware i modowanie apki). Dobrze, że Ci się chce.
BTW:
Wygląda na to (po krótkiej analizie firmware'u), że w BIP 2 język polski jest już domyślnie zawarty.

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bigl napisał:

Nowy FW (1.1.5.16) ma w końcu długo oczekiwaną funkcję - pokazuje kto dzwoni. Firmware bez modyfikacji + MiFit 3.5.9 bez modyfikcji na iOS. Brawo developerzy Xiaomi :-)

To raczej za sprawą aplikacji (MiFit-a dla iOS) nie FW. Dla Androida niestety bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam wszystkich
[mention=43500]bigl[/mention]
 
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z powiadamieniem kto dzwoni. Mam Bipa od fw z końcówką 04 i zawsze to działało. iOS12.
Powie mi ktoś co nie działa?
Na androidzie ta opcja oryginalnie nie działa na języku telefonu innym niż angielski

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konieko napisał:

W konfiguracji Gadgetbridge

Gadgetbridge potrzebuje jeszcze dodatkowej aplikacji Weather notification (trzeba poszukać bo w sklepie Play jej nie ma). Bez tego pogoda działa tylko na telefonach z LineageOS i Omnirom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie juz nie drażę mysli dlaczego tak sie stalo a raczej to naprawic. Wszystko zainstalowalem. Spolszczenie, czcionki, polskie znaki. I trach cos sie pogibalo po pewnym czasie . Nie wiem czy sie zaktualizowal czy jak alenie jest do konca spolszczony i jak sie wejdzie w menu to napisy sa poprzesowane po pół slowa w prawa strone. Jak to naprawic? co wgrac? Dzieki za pomoc

Edytowane przez Dammil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yawa20 napisał:

 

@bigl

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z powiadamieniem kto dzwoni. Mam Bipa od fw z końcówką 04 i zawsze to działało. iOS12.

Powie mi ktoś co nie działa?

U mnie (BIP od ponad roku) przy dzwonieniu nigdy nie pokazywało się kto dzwoni. Było oczywiście info że ktoś dzwoni i mogłem zignorować lub odrzucić, ale bez informacji o dzwoniącym. Ta pojawiał się dopiero gdy po skończeniu dzwonka przychodziło powiadomienie, że dzwonił XYZ.

Po aktualizacji FW do najnowszego nagle widzę, że już w trakcie dzwonienia na ekranie na którym można zignorować lub odrzucić połączenie, pojawia się informacja kto dzwoni.

Była to bardzo ważna dla mnie i podstawowa rzecz bo mam codziennie sporo telefonów. Więc jestem pewien, że właśnie teraz to się pojawiło u mnie na iOS (wiem, że wcześniej to działało na Androidzie przy modyfikowanym FW i aplikacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 18:05, Dammil napisał:

Panowie mam pytanie juz nie drażę mysli dlaczego tak sie stalo a raczej to naprawic. Wszystko zainstalowalem. Spolszczenie, czcionki, polskie znaki. I trach cos sie pogibalo po pewnym czasie . Nie wiem czy sie zaktualizowal czy jak alenie jest do konca spolszczony i jak sie wejdzie w menu to napisy sa poprzesowane po pół slowa w prawa strone. Jak to naprawic? co wgrac? Dzieki za pomoc

Wgraj oryginalny plik res. Będziesz miał język angielski, ale wyświetlać się będzie normalnie.

Plik w załączniku.

Mili_chaohu.res

Edytowane przez puls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...