Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie natury filozoficznej: po co wy to wszystko wgrywacie? Ciągle ktoś pisze, że mu ucegliło zegarek, ale kolejne osoby nadal wgrywają te "mody" (które nie wiadomo co robią, wygląda, że służą głównie do sztucznego pobudzania ruchu na forum i zbierania klików).

W oficjalnym MiFit wszystko działa poprawnie, po co ciągnąć jakąś wersję beta?

Polskie fonty, tak, dobrze byłoby je mieć (albo inaczej, to skandal i oszustwo, że ich nie ma w sprzedawanym w Polsce produkcie), ale jeśli jest ryzyko, że z tymi fontami ekran się rozjeżdża, albo w ogóle można uwalić zegarek, to chyba lepiej ich nie mieć, tak mi się wydaje. Ekran zegarka i tak jest za mały, a czcionki niewyraźne, co tam można czytać na tym ekranie, SMSa przeczytam tak samo z kwadracikami zamiast polskich znaków.

A może całe to forum to tylko taki clickbait...

Autor "moda" MrTomi podał "listę zmian w MrTomi-xxxx", ale nie potrafił mi odpowiedzieć na żadne pytanie, dotyczące tych zmian...

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z Mi Fita, a jedyną zmianą jaką zrobiłem to wgranie nowszego pliku GPS, po co, a no po to żeby odczyty były bardziej wiarygodne (przekłamania w prędkości, przebiegu trasy),  różnica w stosunku do starszej wersji zauważalna. 

Osobiście uważam, że BIPa ciężko uceglić.

Edytowane przez brok99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury filozoficznej: po co wy to wszystko wgrywacie? Ciągle ktoś pisze, że mu ucegliło zegarek, ale kolejne osoby nadal wgrywają te "mody" (które nie wiadomo co robią, wygląda, że służą głównie do sztucznego pobudzania ruchu na forum i zbierania klików).
W oficjalnym MiFit wszystko działa poprawnie, po co ciągnąć jakąś wersję beta?
Polskie fonty, tak, dobrze byłoby je mieć (albo inaczej, to skandal i oszustwo, że ich nie ma w sprzedawanym w Polsce produkcie), ale jeśli jest ryzyko, że z tymi fontami ekran się rozjeżdża, albo w ogóle można uwalić zegarek, to chyba lepiej ich nie mieć, tak mi się wydaje. Ekran zegarka i tak jest za mały, a czcionki niewyraźne, co tam można czytać na tym ekranie, SMSa przeczytam tak samo z kwadracikami zamiast polskich znaków.
A może całe to forum to tylko taki clickbait...
Autor "moda" MrTomi podał "listę zmian w MrTomi-xxxx", ale nie potrafił mi odpowiedzieć na żadne pytanie, dotyczące tych zmian...
Bo mogę, bo lubię, bo czytam ze zrozumieniem i nigdy nie miałem żadnych problemów....i taka konkluzja na koniec: rozumiem że już się wypisałeś z tego forum

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest szansa na moda 3.5.5.4? Z lepszym gps-em
 
Można działać na oryginalnej wersji i wyłączyć aktualizację aplikacji. Ja tak mam zrobione i wszystko gra. Według mnie mod nic nie wnosi tak na prawdę. Brak opóźnienia połączenia jest w oryginalnej wersji. Mapy google również.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 11:53, bembenek napisał:

W oficjalnym MiFit wszystko działa poprawnie, po co ciągnąć jakąś wersję beta?

Nie do końca wszystko działa poprawnie. Firmware do GPS w stabilnej wersji potrafi bardzo dziwnie się zachowywać (jest na forum o tym osobny wątek).

Dnia 8.02.2019 o 11:53, bembenek napisał:

Pytanie natury filozoficznej: po co wy to wszystko wgrywacie?

Niestety MiFit ma wadę polegającą na tym, że w przypadku niezgodności wersji językowej pomiędzy zegarkiem a telefonem (zegarek z językiem angielskim a telefon np. z polskim), nie wyświetla nazwy dzwoniącego/ wysyłającego wiadomość z  książki, tylko sam numer. Dodatkowo w modzie od MrTomi zawarty jest modyfikowany soft (zmiana języka, obrazków, tarcz, formatu daty itp). tomurbanowicz robi kawał porządnej roboty przygotowując to kosztem swojego wolnego czasu. @bembenek: nikt Cię nie zmusza do używania wersji modowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale jakoś nie mogę dojść do opcji scalania wpisów na forum. Przepraszam za to.

Dnia 8.02.2019 o 16:08, gkl napisał:

Czy nie da się tak zmodyfikować MrTomi, żeby nie aktualizował GPS do starszej wersji?
No chyba, że tylko u mnie takie cuda i ciągle mi wgrywa starą wersję.

Możesz to zrobić sam:
w pliku apk (apk to po prostu archiwum zip) należy zmienić plik assets/firmwares.json:
w sekcji "chaohu": w podsekcji "gps":  zmieniasz wartości pól "name" z wartości "Mili_dth.gps" na "Mili_18344.gps" i "version" z wartości "15974,e61dd16,126" na "18344,eb2f43f,126" - plik z nowym firmware jest już zaszyty w aplikacji więc nie ma potrzeby go dodawać. Po zmianach sekcja "chaohu" powinna wyglądać tak:

    "chaohu": {
        "ft": {
            "name": "Mili_chaohu.ft",
            "version": "8"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.ft.latin",
            "version": "9"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_chaohu.fw",
            "version": "V1.1.5.12"
        },
        "fw_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.fw.latin",
            "version": "V1.1.5.12"
        },
        "gps": {
            "name": "Mili_18344.gps",
            "version": "18344,eb2f43f,126"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "42"
        },
        "res_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.res.latin",
            "version": "42"
        }
    },

Po zmianie pozostaje tylko podpisać plik apk (jest masa aplikacji zarówno na PC jak i na telefony z Androidem, służących do podpisywania plików apk) i w ten sposób będziesz miał MiFit z nowszą wersją firmware do GPS.
Rozwiązanie ma wadę: żeby możliwa była (na niezłamanym Androidzie) aktualizacja aplikacji, stara i nowa wersja muszą być podpisana tym samym kluczem, więc swoją zmodyfikowaną apką nie uaktualnisz zainstalowanego moda mrTomi (konieczne będzie wyinstalowanie obecnej wersji i instalacja zmodyfikowanej). Oczywiście podobny problem będzie w drugą stronę, gdy pojawi się nowsza wersja MrTomi, to nie będzie możliwości aktualizacji nią Twojej zmodyfikowanej wersji (znowu będzie potrzebna operacja wyinstalowania i instalacji). Oczywiście na zrootowanym telefonie można zapatchować androida tak, że nie będzie sprawdzał kluczy przy instalacji plików apk - ale to moim zdaniem nie jest najlepsze rozwiązanie.

 

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, walek75 napisał:

Przepraszam za post pod postem, ale jakoś nie mogę dojść do opcji scalania wpisów na forum. Przepraszam za to.

Możesz to zrobić sam:
w pliku apk (apk to po prostu archiwum zip) należy zmienić plik assets/firmwares.json:
w sekcji "chaohu": w podsekcji "gps":  zmieniasz wartości pól "name" z wartości "Mili_dth.gps" na "Mili_18344.gps" i "version" z wartości "15974,e61dd16,126" na "18344,eb2f43f,126" - plik z nowym firmware jest już zaszyty w aplikacji więc nie ma potrzeby go dodawać. Po zmianach sekcja "chaohu" powinna wyglądać tak:


    "chaohu": {
        "ft": {
            "name": "Mili_chaohu.ft",
            "version": "8"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.ft.latin",
            "version": "9"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_chaohu.fw",
            "version": "V1.1.5.12"
        },
        "fw_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.fw.latin",
            "version": "V1.1.5.12"
        },
        "gps": {
            "name": "Mili_18344.gps",
            "version": "18344,eb2f43f,126"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "42"
        },
        "res_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.res.latin",
            "version": "42"
        }
    },

Po zmianie pozostaje tylko podpisać plik apk (jest masa aplikacji zarówno na PC jak i na telefony z Androidem, służących do podpisywania plików apk) i w ten sposób będziesz miał MiFit z nowszą wersją firmware do GPS.
Rozwiązanie ma wadę: żeby możliwa była (na niezłamanym Androidzie) aktualizacja aplikacji, stara i nowa wersja muszą być podpisana tym samym kluczem, więc swoją zmodyfikowaną apką nie uaktualnisz zainstalowanego moda mrTomi (konieczne będzie wyinstalowanie obecnej wersji i instalacja zmodyfikowanej). Oczywiście podobny problem będzie w drugą stronę, gdy pojawi się nowsza wersja MrTomi, to nie będzie możliwości aktualizacji nią Twojej zmodyfikowanej wersji (znowu będzie potrzebna operacja wyinstalowania i instalacji). Oczywiście na zrootowanym telefonie można zapatchować androida tak, że nie będzie sprawdzał kluczy przy instalacji plików apk - ale to moim zdaniem nie jest najlepsze rozwiązanie.

 

Zrobiłem wszystko. Ale nie potrafię podpisać aplikacji. Przy próbie instalacji wyskakuje komunikat "aplikacja nie została zainstalowana" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klakson81

Pobierz pakiet batch Apk Tool (to taki zestaw narzędzi do obróbki plików apk), tu masz linki do najświeższej wersji: wersja 64 bit lub wersja 32 bit
Po rozpakowaniu Twój zmodyfikowany plik apk przekopiuj do katalogu _INPUT_APK i następnie uruchom .BatchApkTool.exe.
Potem to już z górki: wybierasz język w którym batchapktool będzie do Ciebie przemawiał, następnie wpisujesz liczbę 81 (selected apk) i wybierasz swój plik z okienka wyboru plików, potem wpisujesz cyfrę 4 (sign files) i tyle.
Podpisana APK będzie w katalogu _OUT_APK
Podpisany plik zainstalujesz pod warunkiem, że nie będziesz miał w telefonie zainstalowanej tej samej apki ale z innym podpisem (wówczas najpierw odinstaluj tę istniejącą)

 

Edytowane przez walek75
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem jaki pojawił się u mnie po aktualizacji to brak tarcz online w aplikacji zostały mi tylko tarcze w zegarku Amazfit bip:

-używam aplikacji mifit

- telefon z angroidem 9 

- zaktualizowałem do  firmware w Amazfit BIP do najnowszego 

Wersje stabilne:
Firmware PL FW-1.1.5.12 - PL-FW-1.1.5.12.fw
Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ
pasujące pliki RES:
PL-FW-1.1.5.12-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.
 
i aplikacja mi fit MrTomi-3.5.8-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP
 
W zakładce tarcze zegarka 

Screenshot_20190211-090143[1].png

Dział wszystko tylko brak tarcz

Edytowane przez spion999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z GB, chce zmienić fw na polski w bip'ie ale za Chiny ludowe bip nie chce mi się połączyć z GB. Próbowałem na różnych wersjach GB i ciągle to samo, nadałem GB wszystkie możliwe uprawnienia i lipa. Telefon to Oneplus 6 z najnowszym stockowym androidem (9.0.3), z mifit i modowanym MrTomi łączy się bez problemu . Zna ktoś jakiś sensowny sposób?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czyta i w końcu zgłupiałem. Kupiłem sobie Amzfit Bip. Wgrałem soft polski wg poleceń z pierwszej strony. Wszystko było ok, gps, powiadomienia, wszystko działało. Potem , po aktualizacji zdaje się, że jakiś tydzień, może więcej temu, rozjechały mi się polskie opisy. Po ponownym wgraniu softu, zgodnie z tym co czytałem na forum opisy zadziałały prawidłowo, wszystko chodziło ok, do treningu. GPS zwariował, wcześniej chodził jak po nitce.  Co ja mam teraz zrobić, żeby wszystko z tym gpsem było ok? 

Screenshot_2019-02-11-14-19-25-251_ee.aegrel.gadgetbridge.thumb.png.f8c0392abab914aac59409c3aff748c7.png

Edytowane przez werrew77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na pewno zmobilizujesz ich do roboty, tam w tym supporcie. Rzucą się, żeby poprawiać produkt, który już został sprzedany, a tak w ogóle to jest adresowany do klienteli, która nie ma żadnych wymagań. Nawet jakby ten zegarek w ogóle nie działał, to nabywcy/wyznawcy będą mówili, że #xiaomilepsze i nic lepszego za te 300zł nie znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w bledzie. Nie mowie o supporcie xiaomi tylko producenta czyli amazfit. Juz raz do nich pisalem mailem w temacie znikajacych ustawien i dali mi link do poprawion3j wtedy weraji 3.5.5.77. Teraz napisal3m w temacie gps i czekam na odpowiedz.

Nie musie o support z google play tylko ze strony amazfit w zakladce support. Trzrba pisac po angielsku i odpowiadaja dosc szybko.

 

Do kolegi wyzej, jiz nie chwal sie ze 300zl to uzywasz w toalecie, ja placac prawie 300zl tez żądam działania zgodnie z umowa, nie kupuje na bazarze go tylko wiąże mnie z nimi umowa cywilno prawna i wiedzą że w każdej chwili moge odstąpić i oddac sprzet niezgodny i każdy tak może wiec "sprzedac i olac" nie moze miec kiejsca bo po czasie zostali by z oddanym sprzetem - takie mamy przepisy a jak nie znasz to kombinuj sam. Ja wole zaczetpnac informacji u źródła.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz firmware pl czy en? 
 
Ja mam najnowsza wersję mr Tomi i też jest ok mimo, że wcześniej nie przychodziło mi aktualizacji gpsu. Zainstalowałem pliki z wcześniejszej wersji, zaktualizowałem Ori mi fit do najnowszej i później dopiero najnowsze mr tomi.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób jak wgrać nowy gps. Trzeba wgrać oryginalny firmware. A później zainstalować zmodyfikowana wersję mr tomi, która automatycznie wygrywa nowy gps. Firmware musi pozostać angielski, ale przy tak prostej budowie menu zegarka to żaden problem. 
Ja mam tylko polską czcionkę, a i tak mi wgrywa starego GPSa :(

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gkl napisał:

Ja mam tylko polską czcionkę, a i tak mi wgrywa starego GPSa :(

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Żeby wygrało ci nowego gps musisz wgrać wersję zmieniana poprzez modyfikacje pliku firmwares.json 

Parę postów wyżej było jak to zrobić 

Edytowane przez klakson81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/22/2017 at 7:31 AM, tomurbanowicz said:

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 1.1.2.05 (ważne).

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 1.1.2.05 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy FW-1.1.2.05-CE.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 1.1.2.05 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW

Chce zmienic zegarek z  CN (HW V0.11.1.4) na CE (HW V0.11.2.4).

Nie moge nigdzie znaleźć 1.1.2.05 - FW, RES, GPS. Rozumiem że musi być to oryginał. Wtedy dopiero mogę potraktować to tym watch CN>CE. Na chwilę obecną wyglada to tak jak na screenie. Rozumiem ze dopiero po tym moge bawic sie w modu od tomka?

 

Screenshot_20190213-160038_Gadgetbridge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu problem z mifitem a tym samym z poprawnym działaniem zegarka. Jeśli się nie mylę zaczęło się to od upgrade'u do androida 9.

Co jakiś czas pojawia mi się info jak poniżej:

fwiol.jpg

 

Mi fit chce wyłączyć mi bluetooth. Jak odmówię to efekt jest taki, że bluetooth niby działa ale zegarek już nie jest połączony. Ani mi fit ani Amazfit tools nie jest już w stanie się połączyć. Muszę wyłączyć i włączyć bluetooth. Strasznie mnie to denerwuje. Nigdy nie wiadomo kiedy przestanie mi działać połączenie. Ktoś miał coś podobnego? Telefon to Mate 10 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, liarein napisał:

Mam od jakiegoś czasu problem z mifitem a tym samym z poprawnym działaniem zegarka. Jeśli się nie mylę zaczęło się to od upgrade'u do androida 9.

Co jakiś czas pojawia mi się info jak poniżej:

fwiol.jpg

 

Mi fit chce wyłączyć mi bluetooth. Jak odmówię to efekt jest taki, że bluetooth niby działa ale zegarek już nie jest połączony. Ani mi fit ani Amazfit tools nie jest już w stanie się połączyć. Muszę wyłączyć i włączyć bluetooth. Strasznie mnie to denerwuje. Nigdy nie wiadomo kiedy przestanie mi działać połączenie. Ktoś miał coś podobnego? Telefon to Mate 10 pro.

Mam podobnie z tą różnicą, że jak odmówię to zegarek jest podłączony. Może to faktycznie wina Androida 9, chociaż myślałem że to wina mojego telefonu, który ostatnio zmieniłem.

Dodatkowo dużo częściej pojawia mi się komunikat o rozłączeniu zegarka z telefonem - chodzi o odległość. Wcześniej tak nie było. Mam rozumieć że bluetooth w nowym telefonie ma gorszy zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...