Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, brok99 napisał:

U mnie działa, kilka postów wyżej jest zrzut ekranu. 

Owszem wgrało mi wersję GPS 18344,ale zegarek nie łączy z satelitami, wyskakuje komunikat żeby uaktualnić GPS. MiFit zamrożony, żeby zegarek wyszukiwał satelity musiałem włączyć MiFit i oczywiście zrobiło aktualizację do 15974.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie zamieściłem najnowszy FW-1.1.5.12_PL oraz MrTomi-3.5.8-PL.

Przed wgraniem nowego FW zalecam wrzucić najnowszy oryginalny MiFit 3.5.8http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.hm.health i poczekać aż zaktualizuje wszystko w zegarku,  a następnie wrzucić FW, MrTomi - kolejność dowolna. Z tego co zauważyłem RES jest identyczny jak w wersji poprzedniej. 

Jeśli ktoś potrzebuję oryginalnego FW, to po pobraniu oryginalnego MiFit można go rozpakować zipem (np. zmieniają rozszerzenie z .apk na .zip). W folderze assets znajdują się FW oraz RES: Mili_chaohu.fw oraz Mili_chaohu.res itp.

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

  • Usunięte reklamy.
  • Dodano metronom, aby kontrolować kadencję.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 
  • Dodano obsługę języka holenderskiego. 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 NFC 
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego i angielskiego.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Cor 2 
  • Dodano funkcję symulującą karty dostępu.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Bip 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Na pierwszej stronie zamieściłem najnowszy FW-1.1.5.12_PL oraz MrTomi-3.5.8-PL.

Przed wgraniem nowego FW zalecam wrzucić najnowszy oryginalny MiFit 3.5.8http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.hm.health i poczekać aż zaktualizuje wszystko w zegarku,  a następnie wrzucić FW, MrTomi - kolejność dowolna. Z tego co zauważyłem RES jest identyczny jak w wersji poprzedniej. 

Jeśli ktoś potrzebuję oryginalnego FW, to po pobraniu oryginalnego MiFit można go rozpakować zipem (np. zmieniają rozszerzenie z .apk na .zip). W folderze assets znajdują się FW oraz RES: Mili_chaohu.fw oraz Mili_chaohu.res itp.

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

  • Usunięte reklamy.
  • Dodano metronom, aby kontrolować kadencję.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 
  • Dodano obsługę języka holenderskiego. 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 NFC 
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego i angielskiego.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Cor 2 
  • Dodano funkcję symulującą karty dostępu.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Bip 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.

A jak z przesunięciem w amazfit tekstu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, tomurbanowicz said:
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego i angielskiego.

Czy dobrze rozumiem, że jak to wgram, to będę miał polskie znaki w powiadomieniach, oraz chińskie? Jeśli źle rozumiem, to co oznacza to powyższe zdanie? Angielskiego też wcześniej nie było?

Drugie pytanie: czy na pewno dodano obsługę akurat tradycyjnego chińskiego, tzn. obsługa uproszczonego chińskiego (czyli tego, którego używają Chińczycy) już była wcześniej? To się nie zgadza ze starszymi informacjami, które wcześniej znalazłem, że jak się wgra te mody i fonty PL, to nie ma w ogóle chińskich znaków. Chyba, że coś przegapiłem i że chiński (znaki uproszczone) już wcześniej był.

Trzecie pytanie: czy ta lista zmian to jest lista zrobionych przez Ciebie modyfikacji, czy przetłumaczona lista zmian w nowej wersji Mi Fit?

Czwarte pytanie: jak wrócić do kompletnego, oryginalnego FW? Napisałeś, że są dwa pliki .fw i .res. oraz "itp.". Co sie kryje pod "itp.", czy trzeba wgrać coś jeszcze, czy te dwa pliki to wszystko, a jeśli coś jeszcze, to co konkretnie?

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, klakson81 napisał:

U mnie na 15974 działa idealnie. Wystarczy poczekać 30 sekund od zlapania sygnału gps i zacząć trening 

Screenshot_20190204-191246.png

Znacznik startu nie jest w tym samym miejscu. Mi często ucina około 500 metrów od startu. W przypadku zalaczonym poniżej trening zaczynałem i kończyłem w tym samym miejscu. Oczywiście odczekalem aż znajdzie satelity. 

1549305502189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sposób z wgraniem gps przez N&F przestał działać. 

Ponownie wgrałem 18344 i pliki agps ale inną metodą. 

Zamrozilem N&F. 

Odinstalowalem Mi Fit 3.5.8, a w jego miejsce wrzuciłem betę 3.5.5.4  gps zaktualizował się do 18344 wraz z plikami agps. Wszystko działa. 

Zamrozilem mi fit, odmrozilem N&F. 

Mam najnowszy fw i gps. 

Edytowane przez brok99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko było opisane, to bym nie pytał. Np. nie jest dla mnie jasne, czy to są zmiany w tym "Mr Tomi", wprowadzone przez Mr Tomi-ego, czy po prostu zmiany w najnowszym MiFit:

Zmiany w MrTomi-3.5.8:

  • Usunięte reklamy.
  • Dodano metronom, aby kontrolować kadencję.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 
  • Dodano obsługę języka holenderskiego. 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Mi Band 3 NFC 
  • Dodano obsługę tradycyjnego języka chińskiego i angielskiego.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Cor 2 
  • Dodano funkcję symulującą karty dostępu.
  • Aktualizacja oprogramowania układowego: Amazfit Bip 
  • Poprawiono niektóre funkcje i naprawiono kilka błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też, ale zrozumiałem, że ta lista powyżej to jest właśnie ta lista różnic, a wygląda, że to jest lista zmian w oryginalnym MiFit, a nie "zmiany w MrTomi", bo chyba Mr Tomi nie dodał "obsługi języka holenderskiego"? Jakieś to wszystko niejasne, jakby pisane tylko w celu łapania klików na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o pomoc.

Biegałem przez około 30 minut. Po powrocie do domu okazało się, że dotyk nie działa, jedynie klawisz. Z tyłu świecą się te pomiarowe zielone kropki. Podłączenie do ładowarki nic kompletnie nie daje (0 reakcji). Reklamacja też odpada bo mam wgrany polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, szadoky napisał:

@Hexia Mi zrobiło się tak w czasie treningu zegarek nie reagował wcale. Dopiero jak zegarek się rozładował to podłączyłem go do ładowarki i po naładowania działa bez problemu.

To jest jakaś kpina... pewnie się go pozbędę tak czy siak. Akurat teraz jest mi potrzebny. Myślisz, że jest to wina zmodyfikowanego oprogramowania?

Trochę głupio czekać tydzień, aż się rozładuje

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hexia napisał:

Cześć, proszę o pomoc.

Biegałem przez około 30 minut. Po powrocie do domu okazało się, że dotyk nie działa, jedynie klawisz. Z tyłu świecą się te pomiarowe zielone kropki. Podłączenie do ładowarki nic kompletnie nie daje (0 reakcji). Reklamacja też odpada bo mam wgrany polski...

Masz wgrany polski, to wgraj oryginalne pliki wraz z czcionką i tyle, jaki problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co może być powodem niemożności sparowania BIP-a ( soft zmieniony) z oficjalnym MiFit po zalogowaniu na konto MI. Nie znajduje BIP-a. Z kontem google jest ok. Natomiast do modowanego MiFit-a kontem google nie mogę się zalogować ( logowanie bez końca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cmola napisał:

Masz wgrany polski, to wgraj oryginalne pliki wraz z czcionką i tyle, jaki problem ? 

Jak niby to zrobić jak zegarek na nic nie reaguje prócz przycisku? Gadgetbridge go nie wykrywa, MiFit również (po odpięciu). Jedynie BT w tel go widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Netoper napisał:

Wykasuj zegarek z BT telefonu, restart fona i wtedy próbuj Mifitem czy GB wyszukać.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

BT w telefonie znajduje i się łączy, ale Nic mi  z tego. Cały wic polega na tym, że jest w trakcie treningu, więc MiFit i GB nie znajduje. 

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Punk3r napisał:

Witam.

Po zainstalowaniu wersji 3.5.8 mrtomi napisy przesuneły się do lewej strony.

Jedyną modyfikacją były wrzucone polskie fonty.

Jakieś sugestie jak to naprawić?

Czy przed modem instalowana była wersja sklepowa jak sugerował Tomek? Nikt nie czyta robi po swojemu a potem marudzi że coś źle działa.

Musisz wgrać prawidłowy plik RES, a najlepiej oba FW i RES. Np. Polski z pierwszego postu. 

Edytowane przez Pan Arek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też, ale zrozumiałem, że ta lista powyżej to jest właśnie ta lista różnic, a wygląda, że to jest lista zmian w oryginalnym MiFit, a nie "zmiany w MrTomi", bo chyba Mr Tomi nie dodał "obsługi języka holenderskiego"? Jakieś to wszystko niejasne, jakby pisane tylko w celu łapania klików na forum...
W pierwszym poście a nie na pierwszym ekranie waszego monitora... Trzeba sobie przewijać na dół. Jest takie urządzenie - kolko na myszce.

Kopia z pierwszego postu na temat modu od Toma (zmiany) :

Google Maps,
Google Fit,
0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym,
Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS.
Polska pogoda w Amazfit BIP.
Polski głos.

MOD jest najbliższy oryginału i zmienione zostały tylko najważniejsze (moim zdaniem) elementy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...