Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, kozi83 napisał:

Zauważyłem że w moim bipie  w zakładce setting about przesuwając w dół pojawiły się nowe ikony

To juz było w poprzedniej wersji.

2 godziny temu, klakson81 napisał:

A jak wrócić do oryginalnych plików .res

Możesz wrócić ale przy synchronizowaniu z MiFit aplikacja prawdopodobnie będzie Ci aktualizować automatycznie firmware.

Edytowane przez mfp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, kukisp napisał:

 


Czy zatem ma ktoś pliki res i ft z ostatniego oficjalnego wydania fw ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Rozwiązaniem problemu przesuniętych napisów jest wgranie Angielskiego pliku "res" jednak wgranie go zmienia język na Angielski.

Podgląd powiadomień pozostaje po Polsku.

W załączniku wspomniany plik "res"

Wgrywanie polskiego softu nic nie daje, bo po synchronizacji natychmiast aktualizuje się oprogramowanie zegarka.

Mili_chaohu.res

Edytowane przez puls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Rozwiązaniem problemu przesuniętych napisów jest wgranie Angielskiego pliku "res" jednak wgranie go zmienia język na Angielski.
Podgląd powiadomień pozostaje po Polsku.
W załączniku wspomniany plik "res"
Wgrywanie polskiego softu nic nie daje, bo po synchronizacji natychmiast aktualizuje się oprogramowanie zegarka.
Mili_chaohu.res
Czy wcześniej nie było przypadkiem napisane że to wszystko działa tylko z modowanym mi fit?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seb11_11 napisał:

Czy wcześniej nie było przypadkiem napisane że to wszystko działa tylko z modowanym mi fit?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy w modowanym Mi Fit działa wszystko, mam IOs-a, tu nie ma możliwości instalacji moda.

Problemem jest aktualizacja Mi fita, która niesie firmaware 1.1.5.12 zegarka bez aktualizacji res.

Edytowane przez puls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłam BIPa z Chin, aktualnie mam FW 1.1.5.04 i HW V0.11.19.5 i mam parę pytań. Próbowałam wgrać przez GadgetBridge

Firmware PL FW-1.1.5.04 - PL-FW-1.1.5.04.fw
 
i niestety nie udało się - Gadgetbridge wywalił błąd aktualizacji, a w samym BIPie nic się nie zmieniło, dalej jest po angielsku i nie mam polskich znaków. Czy robię coś źle?

Czy jeżeli z tyłu na opasce mam napis CE, to jest automatycznie soft też będzie CE, czy muszę pierwsze konwertować na CE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Arek napisał:

Tak. To jest CE. Przede wszystkim polskie czcionki musisz wgrać.  

Z wszystkch opisów w sieci zrozumiałam, że przed instalacją czcionek, pierwsze muszę wgrać zmodyfikowane polskie fw, a dopiero potem czcionki i pliki res. Czyli mówić, że fw nie wgrywać, tylko od razu czcionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IlonaMusk napisał:

Z wszystkch opisów w sieci zrozumiałam, że przed instalacją czcionek, pierwsze muszę wgrać zmodyfikowane polskie fw, a dopiero potem czcionki i pliki res. Czyli mówić, że fw nie wgrywać, tylko od razu czcionki?

Tak, wgraj na razie tylko plik czcionek, a oprogramowanie zostaw na razie oryginalne bo na tą chwile najnowszy MiFit ma inny FW niż polski RES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w wątku o problemach z gps:

Gdyby ktoś chciał to jest plik gps z wersji 3.5.5.4, można wgrać przez N&F. 

Co ciekawe w najnowszym mi fit jest plik z nowszym gps. 18344, ale aktualizuje nadal do 15974.

Mili_18344.gps
Screenshot_20190131-072847.thumb.png.9a308c1682935034f535c3fea6d1d18d.png
U mnie oryginalny Mi Fit po uruchomieniu automatycznie aktualizuje oprogramowanie do starej wersji.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem inaczej zainstalowałem najnowszego mi fita, zaktualizowałem fw do najnowszego. GPS wgrał się 15974,  zaktualizowały się dane a-gps. Później zamroziłem mi fita, nie korzystam z niego. Kolejnym krokiem było dogranie GPS w nowszej wersji poprzez Notify & Fitness. Tym sposobem mam najnowszy fw i najnowszy z dostępnych GPS. Natomiast wiem, że nie każdemu pasuje N&F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2019 o 15:31, markos napisał:

TAK, robiłem robiłem różne próby. Włącznie z odinstalowałem całej aplikacji i zainstalowaniem jej ponownie. Testy na dwóch telefonach.

Na żadnym z nich nie łączy się  GadgetBrigde.

 

Może się komuś przyda. Mój zegarek od tygodnia zgłaszał: "Connect APP to update". Nie dało się go sparować w Mi Fit. Trzy dni kombinowałem, już nawet serwisu szukałem, ale nic nie wymyśliłem. Rzuciłem zegarek na dwa dni do szuflady. Dziś sprawdzam i ciekawostka - zegarek wygląda tak, jakby się sam zrestartował do fabrycznych ustawień i działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 11:18, brok99 napisał:

Ja zrobiłem inaczej zainstalowałem najnowszego mi fita, zaktualizowałem fw do najnowszego. GPS wgrał się 15974,  zaktualizowały się dane a-gps. Później zamroziłem mi fita, nie korzystam z niego. Kolejnym krokiem było dogranie GPS w nowszej wersji poprzez Notify & Fitness. Tym sposobem mam najnowszy fw i najnowszy z dostępnych GPS. Natomiast wiem, że nie każdemu pasuje N&F.

Wgrałem , zegarek pokazuje komunikat żeby zrobić aktualizację GPS, nie łączy mnie z satelitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...