Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeczytaniu jednego tematu na forum chciałem zaktualizować sobie firmware GPS do wersji  18344. Więc ściągnąłem sobie betę Mifit 3.5.5.4 odpaliłem i zaczęło pobierac. I ładować do zegarka. Na koniec mam komunikat że nie udało się zaktualizowac. Ma ktoś może pomysł jak można to zrobić. Strasznie irytuje mnie działanie GPS podczas treningu. Szczególnie na początku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zabawę z modami do BIP-a i mam mały problem, chcę zmodyfikować plik res i używający pythona27 udaje mi się rozpakować wersję 0.0.9.49, ale gdy próbuje z najnowszą 1.1.5.04 to pojawia się błąd:

polecenie: python ./res2img.py -u -i Mili_chaohu.res

file isn't a resource file. Exiting
Traceback (most recent call last):
  File "./res2img.py", line 368, in <module>
    os.exit(1)
AttributeError: 'module' object has no attribute 'exit'

Poradzicie co robię nie tak, albo czego wy używacie do rozpakowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po przeczytaniu jednego tematu na forum chciałem zaktualizować sobie firmware GPS do wersji  18344. Więc ściągnąłem sobie betę Mifit 3.5.5.4 odpaliłem i zaczęło pobierac. I ładować do zegarka. Na koniec mam komunikat że nie udało się zaktualizowac. Ma ktoś może pomysł jak można to zrobić. Strasznie irytuje mnie działanie GPS podczas treningu. Szczególnie na początku
 
Kilka postów wyżej masz odpowiedź na moim przykładzie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie chcę powiedzieć, że nigdy nie używałem nieoficjalnych wersji. Wszystko działało jak fabryka dała. Wczoraj się mój Amazfit BIP sam zaktualizował. Po aktualizacji działał przez kilka godz. Później zgłosił: "Connect APP to update"

Mi fit się z nim przestał łączyć. Zainstalowałem najnowszą wersje i nic. Później próbowałem  zastosować metody z "https://www.youtube.com/watch?v=dLYfnNEsevQ" (sorry za język, ale po wideo można dojść o co chodzi ;-))

Pierwsza metoda: Wrzucenie plików Mili_chaohu.*  nie udała się, ponieważ nie udało się połączyć z telefonem aplikacji GadgetBrigde

Druga metoda: Skorzystanie z oprogramowania Notify & Fitness również nie udane. Oprogramowanie znalazło zegarek i po kilka próbach połączyło się. Jednak jak chciałem wysłać nowy firmware, to pasek postępu nie ruszył i zatrzymał się na 0%. Czekałem klika min i nic.

Co z tym jeszcze można zrobić? Dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez markos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, klakson81 napisał:

Mam najnowszy firmware pl i najnowsza wersje mrtomi, a GPS podczas treningu szaleje i wyniki z kosmosu. 

W najnowszym oficjalnym oprogramowaniu do GPS Sony jest poważny błąd, objawiający się błędnymi wynikami.
Odsyłam do wątku:

Rozwiązania są dwa: 1. użycie firmware'u z wersji beta (oprogramowaniu GPS z wersji beta dla BIP,  jest dołączane do stabilnej wersji softu dal Pace i Stratosa - czyli zegarków z tym samym chipem GPS). 2. po złapaniu FIXa odczekanie kilku minut na ustabilizowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Od razu z góry zaznaczam prze przewertowałem ten wątek jak i inne i nadal nic, albo jak coś źle robię. Problem polega na tym że od wczoraj jestem posiadaczem Bip-a, wszystko pięknie chodzi ale GPS nie łapie sygnału, kompletnie, wchodząc w  Gadgetbridg aby sprawdzić jaką mam wersję GPS pokazuje mi "?" i tyle, wchodzą w MiFit od razu chce aktualizować GPS ale nie udaje mu się to i tak w kółko, kompletnie nie wiem co robić, próbowałem już wgrania GPS z paczki jaka tutaj jest podana poprzez bridg-a nic, zrobiłem downagre fw do 1.1.2 i mifit 3.5.4 ale też nic to nie dało, MiFit zaktualizował fw zegarka do nowego i siebie też do najnowszej wersji. Jak uruchomić to GPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzycho napisał:

Kilka postów wyżej masz odpowiedź na moim przykładzie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Poszło, ale nadal mam problem. Teraz za każdym razem kiedy odpalam Mi Fit 3.5.6 modowany usilnie próbuje mi zainstalować firmware do GPS. Da się to jakoś pominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, markos napisał:

Witam,

Na wstępie chcę powiedzieć, że nigdy nie używałem nieoficjalnych wersji. Wszystko działało jak fabryka dała. Wczoraj się mój Amazfit BIP sam zaktualizował. Po aktualizacji działał przez kilka godz. Później zgłosił: "Connect APP to update"

Zrobiłeś restart telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pan Arek napisał:

Zrobiłeś restart telefonu?

Tak robiłem, od tego zacząłem. Testowałem na dwóch rożnych telefonach i zachowanie zegarka jest identyczne :-(

Dziwne jest, że przez Notify & Fitness mu się udaję czasami podłączyć i nawet się zmienia info na zegarku o połączeniu (jest ekranik z pytaniem o podłączenie). Ale jak zatwierdzę ok, to wraca do tego wcześniej opisanego błędu :-(

Edytowane przez markos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, markos napisał:

Tak robiłem, od tego zacząłem. Testowałem na dwóch rożnych telefonach i zachowanie zegarka jest identyczne :-(

Dziwne jest, że przez Notify & Fitness mu się udaję czasami podłączyć i nawet się zmienia info na zegarku o połączeniu (jest ekranik z pytaniem o podłączenie). Ale jak zatwierdzę ok, to wraca do tego wcześniej opisanego błędu :-(

W mifit rozparowales zegarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pan Arek napisał:

W mifit rozparowales zegarek?

TAK, robiłem robiłem różne próby. Włącznie z odinstalowałem całej aplikacji i zainstalowaniem jej ponownie. Testy na dwóch telefonach.

Na żadnym z nich nie łączy się  GadgetBrigde.

Wygląda to tak, jak by Bluetooth działał, ale nie końca. W ustawieniach telefonu nie ma info, że Amazfit Bip jest połączony, jest tylko Sparowany.

Edytowane przez markos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kasanova napisał:

nie wiem o co tu chodzi, próbowałem chyba wszystkich wcześniej wymienionych sposobów i ciągle mi na MiFit wyskakuje błąd aktualizacji GPS :(

A powiedz mi GPS w zegarku działa Ci ?  Ja mam ten sam problem, wszystkiego próbowałem ale nic nie działa, a w zegarku GPS nie wyszuka sygnału. Zegarek nowy, 2 dni temu kupiony i nic, wszystko oryginalne, żadnych modów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cmola napisał:

po prostu włącz np bieganie , i czy CI złapie satelitę , wyskoczy Ci powiadomienie że szuka sygnału, ja mogę stać godzinę na dworze i nic, autem jechałem przez 3h szukało mi i tez nic 

to chyba też mi nie działa, aczkolwiek na dworze jeszcze nie próbowałem. Dam Ci znać, odpowiadająć cytatem jak teraz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Arek napisał:

W mifit rozparowales zegarek?

Może trochę w błąd wprowadziłem. Odinstalowałem Mifit i zainstalowałem, ale nie rozparowałem.

Teraz tak zrobiłem. Przy ponownej próbie parowania zegarka, pojawia się prośba o zaakceptowanie na zegarku. Po potwierdzeniu ok na zegarku mam komunikat w Mifit, że nie udało się sparować. Zegarek wraca do swojego ekranu: Connect APP to update. Próbowałem na dwóch telefonach i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem na telefonie, na którym się nie łączyłem :(

Tak, pokazuje, że ładuje, ale zamiast znaków o ładowaniu pokazuje jakieś krzaczki. Nie jest to chyba żaden język, chiński też nie.

Może jakiś serwisant by mu pomógł. Jest jakiś serwis dla tych zegarków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywalem przez notify & fitness, po wgraniu 100% jeszcze dobrą minute w N&F trzeba poczekać. 

Jeszcze jedna ciekawostka plik Mili_chaohu.gps to gps w wersji 9567, a plik Mili_dth.gps to gps w wersji 15974. Mowa o plikach wciągniętych z mi fit 3.5.8. 

 

Faktycznie przez GB nie da rady wgrać, problem zgłoszony do twórców GB już jakiś czas temu. https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/issues/1358

Edytowane przez brok99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, brok99 napisał:

Ja wgrywalem przez notify & fitness, po wgraniu 100% jeszcze dobrą minute w N&F trzeba poczekać. 

Jeszcze jedna ciekawostka plik Mili_chaohu.gps to gps w wersji 9567, a plik Mili_dth.gps to gps w wersji 15974. Mowa o plikach wciągniętych z mi fit 3.5.8. 

To w 3.5.8 jest ta aktualizacja gps na nowsze? 

9 godzin temu, kukisp napisał:

A propos, używam

ios i dziś pojawiła się nowa aktualizacja aplikacji mifit a z nią nowe fw dla bipa

V1.1.5.12

 

Rozjechały mi się napisy, bo miałem modowany fw z forum, w jaki sposób zmusić zegarek żeby pobrał oryginalne źródła i fonty ?

Tez wszystko mi się rozjechalo i nie wiem jak to naprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w końcu się wgra. Już tak kiedyś było, że po kilku dniach się wgrał GPS.
Nie obserwowałem, ale aktualizował się chyba sam FW i dlatego polski RES się wam rozjechał.


Czy zatem ma ktoś pliki res i ft z ostatniego oficjalnego wydania fw ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...