Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pradek napisał:

Mam tylko status, aktywność, pogoda, alipay, budzik, stoper, kompas i i tyle 

Po ostatniej aktualizacji MiFit wyskoczył błąd , w menu zegarka zamiast ustawień wskoczyło Aipay, Nie  da się tego zmienić w ustawieniach c, co dziwne, nie każdemu tak się zrobiło.  Pomaga albo wgranie wcześniejszej wersji MiFit lub instalacja apki  Notify & Fitness.

IMG_20190104_211828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szadoky napisał:

Po ostatniej aktualizacji MiFit wyskoczył błąd , w menu zegarka zamiast ustawień wskoczyło Aipay, Nie  da się tego zmienić w ustawieniach c, co dziwne, nie każdemu tak się zrobiło.  Pomaga albo wgranie wcześniejszej wersji MiFit lub instalacja apki  Notify & Fitness.

IMG_20190104_211828.jpg

Ok tylko że mifit nie łączy się z zegarkiem bo wyskakuje komunikat abym się skontaktowal z obsługą .... A w notyfity nie widzę opcji ustawień fabrycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pradek napisał:

Ok tylko że mifit nie łączy się z zegarkiem bo wyskakuje komunikat abym się skontaktowal z obsługą .... A w notyfity nie widzę opcji ustawień fabrycznych...

N&F jak się połączy z zegarkiem , to zmienia menu zegarka dodając ustawienia . Ale jak MF nie widzi zegarka to N&F pewnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szadoky napisał:

N&F jak się połączy z zegarkiem , to zmienia menu zegarka dodając ustawienia . Ale jak MF nie widzi zegarka to N&F pewnie tak samo.

W mifit widzi zegarek ale jak klikam na niego to wyskakuje ten komunikat, a w n&f wczytuje i wyrzuca mnie do mifita abym się połączył...

Screenshot_20190104-213602.jpg

Screenshot_20190104-213608.jpg

Screenshot_20190104-213707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pan Arek napisał:

Pisze pisze, szkoda że nie czytacie. Poza tym przynajmniej raz na stronę jest to powtórzone.

Procedura:
  1. Odinstaluj Mi Fit.
  2. Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.
  3. Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.
  4. Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .res uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.
  5. Następnie wyszukaj plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.
  6. Rozkoszuj się wersją polską

Rozkoszuję się polską wersją, ale tylko w gadgetBridge. Po sparowaniu z Mi Fitem wszystko się rozsypuje - przesunięte ikony i pełno znaków zapytania. Dlaczego? Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Jan 04 2019 o 11:32, Pan Arek napisał:

Odnośnie samych czcionek.

Nie jestem pewny czy wszystkie komunikatory korzystają z tych samych Unicode

https://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/Emotikony

W każdym razie na forum XDA jest wątek poświęcony czcionce dla Amazfit BIP/COR EU. Ostatnia wersja ma 6241 znaków. Podobno jakieś emoty. Zerknąłem do środka i na pewno są polskie znaki. Jest też pełna cyrylica i wietnamskie znaki.

Niestety czcionka nie pogrubiona więc osobiście nie będę jej instalował bo mi emoji nie potrzebne.

Mili_chaohu_uni_v28.ft

zrzut3.thumb.png.0c62dda4ca47f1c75346357ebfb775b0.png

 

Również zainstalowałem. Nie które emotki się pokazują a nie które nie. Najważniejsze że wreszcie jest brak znaków zapytania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie - chciałbym, zeby emotki wyświetlały się w powiadomieniach zamiasta jakiś losowych znaków (a jeśli się nie da, zeby całkowicie pomijało te losowe znaki).

Muszę wgrać czcionkę czy co zrobić? Obecnie wgralem czcionke coś a'la JANUSZ (mam polskie ogonki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę powalczyłem z softem bo  zaczęło mi wariować... nie udało mi się połączyć BIPa z modowanym MiFitem... ostatecznie zrezygnowałem i zainstalowałem oryginalny.

Udało mi się uzyskać powiadomienia i info o kontakcie w SMS i połączeniach... ale wymagało to kombinacji trzech aplikacji :0 MiFit, Gadgetbridge i MiBandage... żeby było śmieszniej każda realizuje tylko jeden element tej układanki... wiem, wiem... pewnie w MiFit PL miałbym to wszystko w jednym, ale się nie udało... ale nie w tym problem...

Otóż zauważyłem, że jak mam powiadomienia na zegarku to nie mam ich w telefonie... jest info, że masz wiadomość od aplikacji ale w telefonie nic nie ma... znika powiadomienie.

Czy tak powinno być? przy czym nie dotyczy to FB, WhatsApp... tylko innych aplikacji (np. Messenger, bankowa). Dostęp do powiadomień ma teoretycznie tylko MiFit...

nie wiem gdzie szukać problemu...

 

PS.

podana dwa posty wyżej czcionka nie działa na sofcie podanym powyżej... działała gdy miałem N&F

 

 

Edytowane przez peetpeet
uzuprełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

na jakim telefonie masz takie cyrki ?

 

S7

teraz już doszło do tego że nawet na górny pasek w telefonie mi powiadomienia nie idą... trochę to wszystko irytujące jest...

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy jak powiadomienia lecą na zegarek to znikają z telefonu?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2019 o 02:21, KrisKW napisał:

Rozkoszuję się polską wersją, ale tylko w gadgetBridge. Po sparowaniu z Mi Fitem wszystko się rozsypuje - przesunięte ikony i pełno znaków zapytania. Dlaczego? Co jest nie tak?

Witam
mam tak samo - po połączeniu z gadgetbridge wszystko jest po polsku, ale po połaczeniu z MiFit przesuniete ikony i chinskie znaczki :(

mam wersje CN (HW V0.11.1.4) i chciałem zrobic z niej  CE (HW V0.11.2.4) ale moj zegarek ma juz FW 1.1.5.04 a opisana na forum metoda podmiany jest przygotwana na wersje 1.1.2.05 :(

Czy mogę ja przeprowadzić pomimo innej wersji FW?

a jeśli nie to czy pojawi sie patch do mojej wersji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2019 o 11:39, lysy77 napisał:

Witam
mam tak samo - po połączeniu z gadgetbridge wszystko jest po polsku, ale po połaczeniu z MiFit przesuniete ikony i chinskie znaczki :(

mam wersje CN (HW V0.11.1.4) i chciałem zrobic z niej  CE (HW V0.11.2.4) ale moj zegarek ma juz FW 1.1.5.04 a opisana na forum metoda podmiany jest przygotwana na wersje 1.1.2.05 :(

Czy mogę ja przeprowadzić pomimo innej wersji FW?

a jeśli nie to czy pojawi sie patch do mojej wersji ?

 

Ja sobie na szczęście poradziłem. Zmieniłem zegarek z chińczyka na CE i problem się rozwiązał. Niestety nie powiem na 100% przy jakiej to wersji zrobilem, ponieważ przeprowadziłem tyle kombinacji, że się pogubiłem. Niemniej jednak wydaje mi się że miałem (wgrałem) taka wersje jaka jest podana na 1 stronie. Powodzenia.

Ps. Po tym wszystkim  co przeszedł mój zegarek jeżeli chodzi o wgrywanie oprogramowania stwierdzam, iż ciężko jest go uszkodzić.

Edytowane przez KrisKW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 09:18, krzychol38 napisał:

@tomurbanowicz z innej beczki, czy istnieje możliwość dodania do mifita częstotliwości pomiaru pulsu większej niż 30 min? Tzn 1h, 2h, 6h itp? 

 

Swoją drogą działa to komuś? Ustawione mam 30 min a sprawdza mi tetno co 5 min. 

Było jużo tym. Po pierwsze jaki sens jest tak sporadyczny pomiar skoro tętno zmienia sie nawet kiedy siedzisz i ogladasz tv. Po drugie spechalny algorytm dokonuje pomiaru częściej jeśli wykryje twoją aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pan Arek napisał:

Było jużo tym. Po pierwsze jaki sens jest tak sporadyczny pomiar skoro tętno zmienia sie nawet kiedy siedzisz i ogladasz tv. Po drugie spechalny algorytm dokonuje pomiaru częściej jeśli wykryje twoją aktywność.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Aktywność tzn? Nawet jak rusze ręką? Ogólnie mam leniwy tryb zycia, czyli aktywności nie mam, a liczy. Czy istnieje możliwość pomiaru tetna tylko przy aktywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że do tego sposobu:

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 1.1.2.05 (ważne).

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 1.1.2.05 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy FW-1.1.2.05-CE.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 1.1.2.05 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

Potrzebuję jeszcze wygenerować pliki RES, GPS, fonty , które trzeba wrzucić do aplikacji GadgetBridge? Czy czegoś nie rozumiem? 

Edytowane przez hybrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam oryginalny Mi Fit, spolszczone fw i polskie czcionki. Wszystko działało od listopada bez zarzutu, ale paru dni w zegarku zniknęła opcjs Ustawienia/Setting. Co wydaje mi się bardzo dziwne. Poczekać na nową aktualizacje Mi Fit i to oni mają jakiś błąd czy problem leży po mojej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z MiFit a konkretnie praktycznie każda instalowana wersja zaczyna aktualizować GPS co kończy się niepowodzeniem. Za chwile próbuje jeszcze raz i znowu niepowodzenie i tak cały czas. Czytałem już podobne tematy i zastosowałem się do tego co innym pomagało innym czyli downgrade softu, potem oryginalny MiFit i jeszcze raz instalacja .res, .fw, .ft i MrTomi i cały czas to samo czyli niepowodzenie aktualizacji GPS. Jedynie wersja MrTomi-3.3.1-PL.apk nie chce aktualizować GPS i działa normalnie ale brakuje w nim kilku opcji np. zmiany tarczy, nie działa odnajdywanie telefonu.

Drugi problem polega na tym, że każde powiadomienie np. sms, facebok, messeneger itd. przychodzi podwójnie.

Jeśli ktoś spotkał się z taką sytuacją i wie co zrobić to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! ... Tak czytam i dochodzę do wniosku, że 90% waszych problemów wynika z tego że nie czytacie krok po kroku pierwszego postu! Potem nie idziecie wg niego i macie te przeróżne przypadki! Nie możecie się doczekać aż wasz BIP już będzie wszystko miał i to was gubi. Tylko spokój i robić tak jak tam napisane. Zacząć od tego softu co instrukcja mówi a pod koniec samo się zaktualizuje do najnowszego. Tylko spokojnie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat.

Nie wiem czy to tak jest czy tylko u mnie było, lecz przejście z HW V0.11.131.5 CN na HW V0.11.1.4 CN lub HW V0.11.2.4 CE nie była możliwa. Ani razu nie zmieniła mi się wersja HW, a próbowałem kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt razy. Dopiero zainstalowanie FW-1.1.5.04.fw w wersji International zmieniło numerek z HW V0.11.131.5 na  HW 0.11.19.5. Potem wgranie RES'a, fontów i FW w wersji PL PL-FW-1.1.5.04.fw i wszystko było wtedy na swoim miejscu. 

Dla pewności jeszcze raz sprawdziłem. Downgrade FW na FW-1.1.2.05-CE.fw FW-1.1.5.04.fw nie zmienia wersji HW, zostaje ta wyższa. Także pasuje to info podkleić na pierwszej stronie.

Najprawdopodobniej w tym zegarku, nad którym pracowałem od samego początku było najnowsze ooprogramowanie i nie pozwala już sam zegarek na obniżenie wersji HW (bodajże zegarek wyprodukowany 11.2018).

Downgrade FW i późniejsza aktualizacja przez oficjalne MiFit nie pomaga na przywrócenie pełnego języka angielskiego albo chińskiego, kiedy wgramy fonty PL wcześniej. To tak przy okazji jeszcze. 

Edytowane przez hybrid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...