Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poratujcie.

Chce wgrać nową tarczę, mam ją w bin już zapisaną w telefonie.

Ściągnąłem modowanego mi fit 3.5.4, wcześniej miałem z GP ale krzaki przy polskich znakach wyskakiwały więc wgrałem soft polski najnowszy 1.1.5.04. Wgrałem zgodnie z instrukcją res, później fw, na końcu fonty. Informacje kto dzwoni się pojawiły, nie ma krzaków, więc niby wszystko ok, ale chyba nie do końca bo w mifit nie widać żadnej tarczy, w związku z czym nie mogę żadnej podmienić przez My WatchFace.

Pliki bin w katalogu android........ się znajdują, zamiana tarczy na plik o istniejącej już nazwie nic mi nie daje, bo nie widzę tarcz. 

Co może być przyczyną?

Edytowane przez naver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, naver napisał:

Panowie poratujcie.

Chce wgrać nową tarczę, mam ją w bin już zapisaną w telefonie.

Ściągnąłem modowanego mi fit 3.5.4, wcześniej miałem z GP ale krzaki przy polskich znakach wyskakiwały więc wgrałem soft polski najnowszy 1.1.5.04. Wgrałem zgodnie z instrukcją res, później fw, na końcu fonty. Informacje kto dzwoni się pojawiły, nie ma krzaków, więc niby wszystko ok, ale chyba nie do końca bo w mifit nie widać żadnej tarczy, w związku z czym nie mogę żadnej podmienić przez My WatchFace.

Pliki bin w katalogu android........ się znajdują, zamiana tarczy na plik o istniejącej już nazwie nic mi nie daje, bo nie widzę tarcz. 

Co może być przyczyną?

Info z wątku nr 1 tego działu.

Zablokowane zostały tarcze BIN w aplikacji MiFit. Aby można było ich używać, potrzeba uruchomić VPN na telefonie, np. 
VPN Master - LINK
 i w ustawieniach wybrać Hong Kong.

Ja nową tarczę wrzuciłem przez Notify & Fitness for Amazfit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, naver napisał:

Właśnie link nie dziala. Tarcze wrzucilem przez GB ale po rozłączeniu i sparowaniu z mifit tarcza znikła. Tylko notify i fitness zostaje?

Modowany MiFit tak ma że nie pokazuje tarcz. Mnie Notify dodało nową tarczę nie zastąpiło innej. Może ktoś napisać ile można dodać nowych tarcz do Bip-a?

Edytowane przez Druk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Reasumując:

Oficjalny MiFit pozwoli ci zmienić tarczę ale nie będziesz miał info kto dzwoni. Modowany=brak dodawania tarcz ale info kto dzwoni.

Ja mam: wgrany pełny pakiet tj. plik *.res ,*.fw , fonty by Januz i modowany MiFit by nie mieć krzaczków i widzieć kto dzwoni. Użyłem Notify & Fitness for Amazfit aby dodać tarczę do BIP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie odnośnie GadgetBridge . W pierwszym poście w instrukcji instalacji, polskiej wersji jest napisane żeby odinstalować MiFit, przed instalacją GadgetBridge. Wgrywamy pliki przy pomocy GadgetBridge i mamy polską wersję. Czy można potem zainstalować Mi Fita i używać razem z GadgetBridge, chcę przy pomocy GadgetBridge eksportować treningi do Endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do was pytanie. Posiadam smartwatcha Amazfit BIP. Pojawił sie problem z polskimi znakami. Wybralam droge przez aplikacje Amazefit,&tools. Dodalam w niej aplikacje w powiadomieniach, wlaczylam transliteracje. Nastepnie w mifit wylaczylam aplikacje w powiadomieniach. W messenage mam zamiane polskich znakow (ó>o itd) ale w wiadomosciaxh juz nie. Mozecie pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia nie mogę zalogować się w Mifit używając konta Xiaomi. Wyczyściłem dane aplikacji, próbowałem też na oryginalnej apce z google play. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Jako zarejestrowany jestem tu nowy, ale jako pasożyt już jestem z Wami od 2 lat. Bardzo chciałbym podziekowac @tomurbanowicz za kawał dobrej roboty. Że ciągle mu się chce :) 

Do tej pory miałem miband2, od wczoraj bip i stąd potrzeba napisania postu. Chciałbym się dowiedzieć co wnosi zmodowane oprogramowanie na zeharek? Super opisana jest przeróbka MiFit, ale nie mogę znaleźć informacji o zmianach w FW. Czy to tylko jezyk polski? Mam też pytanie dotyczące instrukcji wgrywanie polskiej czcionki. Instrukcja z użyciem pythona to jedyny sposób na wgranie czcionko od Janusza? Istnieje jakis inny sposób na polskie znaki? 

Dzieki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy istnieje opcja zainstalowania w zegarku notatnika? albo wyświetlania dłuższych powiadomień? 
Generalnie chodzi mi o to że chciałbym mieć na nim ściągi, próbowałem wysyłać do siebie maila ale wiadomości są ucięte po jakichś 100 znakach, i musiał bym tych maili wysłać z 40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taka rzecz, czy przez iPhona tez zmienie jakos menu na polskie?? A jeśli nie to Na co zwrócić uwagę jakie jest oprogramowanie i wtedy dopiero robić przez ten program gadget?? Jakie powinno być fw bo u mnie jest to 1.1.5.04 zmieniło sie cos od tego 1 postu który jest opisana instrukcja jak to zrobic?? I na co mam uwazac żeby nic nie spieprzyc w tym zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spitfire222 napisał:

 Pojawił się inny problem, nie przetłumaczylo menu i wyrównało do lewej, miał ktoś taki problem ? Uporał się z tym ? Cała reszta, powiadomienia i ustawienia pięknie po polsku.. Z góry dzieki za odpowiedz 

 

Res polski wygrałeś? Bo wygląda na to że nie 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak kupiłem w media expert ten zegarek i wersja jest angielska to muszę sciagnac ten fw z pierwszej strony?? Czy co bo nie rozumiem tego. Czy mam juz wersje europejska a potrzebuje tylko spolszczenie Sciagnac?

 

ok scignalem ten plik ce. Zegarek sie zrestartował włączyłem wykrywanie w aplikacji mifit rozlaczylem pare ale jak mam przejsc do ustawień zegarka jak bez separowania z tel sie nie włączy. 

 

 

 

Edytowane przez Krisstow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Mikołaj spisał się w tym roku i przyniósł mi zegarek Amazfit bit  pod choinkę, wgrałem sobie polskie znaki, ale chciałbym w zegarku mieć wszystkie opisy po polsku z tego co czytałem trzeba mieć oprogramowanie w wersji CE- jak to sprawdzić czy wystarczy taka  wiedza,   że nie wyświetla się nic po chińsku a wszystko po angielsku?

Jeżeli tak to czy za pomocą Amaz Tools mam tak samo jak plik z polską trzcionką wgrać plik Firmware PL FW-1.1.5.04 z pierwszej strony tego postu, mam obecnie  właśnie taką wersję oprogramowania i to już zmieni wszystkie opisy w zegarku na polskie?

Proszę o odpowiedź i przepraszam że nie przeglądnąłem 138 stron tego wątku, bo pewnie odpowiedź gdzieś bym znalazł, ale  po 20 stronach poddałem się.

I jeszcze jedna sprawa czy problem GPS-a został już wyeliminowany w tej wersji bo czytałem że gdzieś pojawiały się jakieś błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krisstow napisał:

Powiedzcie mi jak kupiłem w media expert ten zegarek i wersja jest angielska to muszę sciagnac ten fw z pierwszej strony?? Czy co bo nie rozumiem tego. Czy mam juz wersje europejska a potrzebuje tylko spolszczenie Sciagnac?

strzelam, że miałeś wersje CE i niepotrzebnie wgrywałeś / zmieniałeś HW wersje.

12 minut temu, rychunie napisał:

Witam jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Mikołaj spisał się w tym roku i przyniósł mi zegarek Amazfit bit  pod choinkę, wgrałem sobie polskie znaki, ale chciałbym w zegarku mieć wszystkie opisy po polsku z tego co czytałem trzeba mieć oprogramowanie w wersji CE- jak to sprawdzić czy wystarczy taka  wiedza,   że nie wyświetla się nic po chińsku a wszystko po angielsku?

Jeżeli tak to czy za pomocą Amaz Tools mam tak samo jak plik z polską trzcionką wgrać plik Firmware PL FW-1.1.5.04 z pierwszej strony tego postu, mam obecnie  właśnie taką wersję oprogramowania i to już zmieni wszystkie opisy w zegarku na polskie?

Proszę o odpowiedź i przepraszam że nie przeglądnąłem 138 stron tego wątku, bo pewnie odpowiedź gdzieś bym znalazł, ale  po 20 stronach poddałem się.

I jeszcze jedna sprawa czy problem GPS-a został już wyeliminowany w tej wersji bo czytałem że gdzieś pojawiały się jakieś błędy. 

Najlepiej to pobrać gadgetbridge stad https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/ i zobaczyć HW wersje. HW V0.11.1.4 wersja chińska HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa. Potem tym samym Gadgetbridge podmienić firmware (plik FW i RES) na polski.

Aha i nie trzeba przeglądać 138 stron bo to wszystko jest na 1 stronie a potem miej więcej co 10 post tego tematu ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak miałem te eu i niepotrzebnie wygrywałem lub zamieniłem na HW?(co to) to cos złego zrobiłem? Bo teraz tak jak koledze dwa posty wcześniej napisy zeszły mi na lewa stronę. A ściągając fw pl nie przetłumaczyli wszystkiego główne menu dalej mam po ang dopiero jak wejdę w ustawienia bądź gdzoes indziej to tam jest mam przetłumaczone tylko właśnie bez znaków polskich.  Jak wysrodkowac teraz te napisy? Muszę wrocic do jakieś innej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krisstow napisał:

A powiedz mi jak miałem te eu i niepotrzebnie wygrywałem lub zamieniłem na HW?(co to) to cos złego zrobiłem? Bo teraz tak jak koledze dwa posty wcześniej napisy zeszły mi na lewa stronę. A ściągając fw pl nie przetłumaczyli wszystkiego główne menu dalej mam po ang dopiero jak wejdę w ustawienia bądź gdzoes indziej to tam jest mam przetłumaczone tylko właśnie bez znaków polskich.  Jak wysrodkowac teraz te napisy? Muszę wrocic do jakieś innej wersji?

Na świeżo wgrywasz 3 pliki. Fonty, plik FW i plik RES.

Przed chwilą pisałem, przesuniete jest bo pewnie RES nie wgrałeś, albo wgrałes jakieś inne

Firmware PL FW-1.1.5.04 - PL-FW-1.1.5.04.fw
Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ
pasujące pliki RES:- PL-FW-1.1.5.04-tomi.res
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pan Arek napisał:

Najlepiej to pobrać gadgetbridge stad https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/ i zobaczyć HW wersje. HW V0.11.1.4 wersja chińska HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa. Potem tym samym Gadgetbridge podmienić firmware (plik FW i RES) na polski.

Aha i nie trzeba przeglądać 138 stron bo to wszystko jest na 1 stronie a potem miej więcej co 10 post tego tematu ;)

 

Sorki ale na pierwszej stronie pisze że trzeba tylko wrzucić plik Firmware PL FW-1.1.5.04 a nie podmienić czy możesz poświęcić mi więcej czasu i napisać krok po kroku  jak to zrobić wiesz nie każdy się tym zajmuje na codzień a przez brak elementarnej wiedzy łatwo coś zepsuć.

i druga sprawa mam iphona to Gadgetbridge raczej nie zainstaluje do niego, czy da się tą wersję sprawdzić inaczej?

Z góry dziękuję, zrozumiem również jeżeli nie zechcesz pomóc bo ciężko jest tłumaczyć komuś sprawy dla Ciebie całkowicie proste, ale może będziesz na tyle cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krisstow napisał:

I powiedz mi pokolei zainstalować te okulistka jak je dałeś tak? I co wtedy wszystko sie spolszczy i napisy wroca na swoje miejsce tak?

Możesz zacząć od pliku font. Osobiście polecam wersja pogrubiona big. Wgrywa sie tylko raz. Przy ewentualnym kolejnym update nie trzeba ich ponownie instalować.

Jeśli zmieniasz tylko angielski na polski język to kolejność nie ma znaczenia, chociaż w poradniku jest najpierw RES a następnie FW po którym zegarek się restartuje. Fakt jest taki że oba pliki wgrywa się jeden po drugim.

2 godziny temu, rychunie napisał:

Sorki ale na pierwszej stronie pisze że trzeba tylko wrzucić plik Firmware PL FW-1.1.5.04 a nie podmienić czy możesz poświęcić mi więcej czasu i napisać krok po kroku  jak to zrobić wiesz nie każdy się tym zajmuje na codzień a przez brak elementarnej wiedzy łatwo coś zepsuć.

i druga sprawa mam iphona to Gadgetbridge raczej nie zainstaluje do niego, czy da się tą wersję sprawdzić inaczej?

Ad.2 od spodu zegarka znaczek/logo CE oznacza że to wersja międzynarodowa.

Ad.1 procedura opisyjaca instalację spolszczenia z pierwszego posta ma w punkcie 3 plik RES i 4. Wgranie pliku FW. Nie używam Amaz Tools, ale skoro wygrałeś nim .FW to zrob dokładnie to samo z plikiem .RES tylko wersje muszą się zgadzać. Inaczej wyświetli na tarczy konieczność aktualizacji zasobów.

Jeśli się boisz niesprawdzonych rozwiązań to lepiej odłączyć od mifit na iOS i znajdź jakieś urządzenie z Androidem i wgraj według opisu instalacji za pomocą GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zainstalowałem Gadgetbirdge żeby zainstalować j.polski, po instalacji języka odinstalowałem Gadgetbirdge. Chciałem znowu wgrać j.polski i zainstalowałem Gadgetbirdge i nie mogę sie połączyć z opaską. W programie jest dostępny zegarek z tej wcześniejszej instalacji , ale aplikacja nie łączy się z nim.I pytanie jak odinstalujemy MF to zegarek mamy rozłączyć ?Bo znalazłem poradnik gdzie pisze żeby to zrobić.

 

Dobra poradziłem sobie chodzi o to żeby w MF włączyć widoczność zegarka, w poradniku chyba nic o tym nie pisze.

Screenshot_2018-12-27-18-57-32-167_nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge.png

Zrzut ekranu (225).png

Edytowane przez szadoky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...