Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem. Chyba ucegliłem sobie Bip-a. W trakcie zmiany tarczy przez Notify coś poszło nie tak i zegarek przestał być widoczny dla telefonu.

W zegarku odpaliłem powrót do ustawień fabrycznych. Niestety nic nie pomogło.Na innych telefonach też nie jest widoczny ani na Mi Fit ani Gadgetbridge

Czy jest jakiś sposób aby przywrócić go do życia ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem przez Notify , zgubiło połączenie ,moimi próbami uratowania polegało na  wyłączanie i włączanie Bluetooth i szukanie na nowo zegarka i pomogło przez MIFi  na nowo parujesz  i  w profilu  moje urządzenie na nowo instaluje najnowszego Firmware. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grze Dawno temu, fakt że jeszcze na Mi Band 2,  program Bluetooth LE Scanner pomógł mi odnaleźć opaskę... po kombinowaniu z firmware. Generalnie może i CI pomoże... najpierw znajdujesz tym softem zegarek i parujesz z tel, po tej operacji gadgetbridge i jeszcze raz soft i od teraz wszystko powinno być ok

Edytowane przez MIXTERek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest jakiś modowany fw co wyświetla emotki ale po angielsku. 
Po polsku nie na, a szkoda. Bo wkurzają mnie te znaki zapytania 
Znaki zapytania? Lepiej powiedzcie co zrobić żeby mieć normalne memu a nie coś takiego.. Już 3 razy reinstalowałem cały soft i nic.211873715d0f4d9d27914da9e8ca7669.jpg9762120ccb06277c78f429a90f7bd70d.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zulwiczek1983 napisał:

Z tego co wiem to jest jakiś modowany fw co wyświetla emotki ale po angielsku. 

Po polsku nie na, a szkoda. Bo wkurzają mnie te znaki zapytania 

Właśnie widziałem to, polskie znaki + emoji to byłoby najlepsze połączenie. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simcold napisał:

Wgrales fv Res I font?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, najpierw res później fw a potem font by Janusz (wersję big też testowałem) i wszystko jest spoko do momentu zainstalowania modyfikowanego mi fit - robi się aktualizacja A-GPS i d*pa.

Zauważyłem, że jak ponownie podłącze zegarek w Gadgetbridge to czcionka na jakiś czas wraca do normy i tak w kółko. Puki co odinstalowałem w ogóle mi fit i na razie jest ok.

Masz jakiś pomysł czemu się tak dzieje? Bo z tego co czytam to chyba tylko ja mam traki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem identycznie jak Ty i mam wszystko ok..... Najpewniej masz wersję zegarka CE?

Tak, najpierw res później fw a potem font by Janusz (wersję big też testowałem) i wszystko jest spoko do momentu zainstalowania modyfikowanego mi fit - robi się aktualizacja A-GPS i d*pa.
Zauważyłem, że jak ponownie podłącze zegarek w Gadgetbridge to czcionka na jakiś czas wraca do normy i tak w kółko. Puki co odinstalowałem w ogóle mi fit i na razie jest ok.
Masz jakiś pomysł czemu się tak dzieje? Bo z tego co czytam to chyba tylko ja mam traki problem.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem wersję international. W masz pomysł jak to spr? Bo jedyne co udało mi się znaleźć to to, że jak zmienię język na telefonie na angielski to na zegarku też będzie angielski i to zadziałało. Jak przywróciłem polski to na bipie były krzaczki.

Czy na pudełku powinna być jakaś informacja?

6 godzin temu, simcold napisał:

Ja robiłem identycznie jak Ty i mam wszystko ok..... Najpewniej masz wersję zegarka CE?

 


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Cholera.. teraz zauważyłem że mam HW: V0.11.1.4 a nie V0.11.2.4..

Jeśli dobrze rozumiem instrukcję to teraz powinienem cofnąć się do wersji tj. FW-1.1 .2.05 choć teraz mam FW-1.1.5.04 i dalej jak z instrukcji zainstalować patch?

Ten FW-1.1 .2.05 wgrać oficjalny czy to ma być już pod PL z pierwszego postu (tylko tam nie widzę GPS)?

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Dzięki za zwrócenie uwagi, że może być to związane z wersją zegarka.

Zrobiłem downgrade do wersji gdzie jest plik z możliwością przejścia na CE a dalej poleciałem jak z instrukcji. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i pomoc! :)

Edytowane przez Refes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2018 o 22:03, simcold napisał:

No może i nie ale napisz coś o modyfikowanej. Czyli zwykła sama aktualizuje bipa? A mod nie?

Za wyświetlanie polskich czcionek odpowiada plik z polskimi czcionkami, i czy będziesz na modyfikowanym MiFit czy na oryginalnym czcionki będę.

Natomiast oryginalny MiFit ma ograniczenie że nie podaje identyfikacji.

A na modowanym nie masz synchronizacji z Google.

 

 

Dnia 1.12.2018 o 07:31, Refes napisał:

No właśnie nie do końca, bo po instalacji oryginalnego Mi Fit zostaje tylko główne menu po polsku, które jest przesunięte w prawo

Musiałeś coś zamieszać z FV/RES, albo masz chińskiego bipa.

 

 

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Netoper napisał:
Musiałeś coś zamieszać z FV/RES, albo masz chińskiego bipa.
 

Zgadza się, kochany Gerabest zrobił mnie w jajo i wysłał chińską wersję ale już napisałem, że wgrałem straszy soft i zmieniłem wersję.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pic_q2 napisał:

Witam co może być przyczyną że na moim BIP-ie nie wyświetla SMS nawet żadnej informacji sprawdzałem na oryginalnej aplikacji i modowej wcześnie było wszystko ok

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Miałem coś podobnego z powodu Gadgetbridge. Musiałem go odinstalować, wyłączyć wszystkie uruchomione opcje w Mi Fit i włączyć je ponownie. Wcześniej nawet jak były włączone to nie działały bo Gadget miał jakby pierwszeństwo. Aczkolwiek powiadomień z Gmail nadal nie udało mi się uruchomić, reszta jak na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego z powodu Gadgetbridge. Musiałem go odinstalować, wyłączyć wszystkie uruchomione opcje w Mi Fit i włączyć je ponownie. Wcześniej nawet jak były włączone to nie działały bo Gadget miał jakby pierwszeństwo. Aczkolwiek powiadomień z Gmail nadal nie udało mi się uruchomić, reszta jak na razie działa.
Sprawdzę dzięki

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem zmuszony zrobić restart telefonu, i restart mojego życia z Bipem, przywróciłem zegarek do ustawień fabrycznych, wgrałem na telefonie MrTomi-3.5.5-PL z pierwszej strony tego forum, wszystko poszło sprawnie, zegarek jest sparowany, soft się zaktualizował ale przy aktualizacji GPS pojawia się bląd, mówiązy, że się nie udało zaktualizować. Czy wiecie możę jak się z tym uporać?

z góry dziękuję za pomoc.

Screenshot_20181205-132742.thumb.jpg.dc922d94eeefaee6ecb10c9a6c38360d.jpg

Edytowane przez przemm87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Refes napisał:

Spróbuj najpierw zainstalować oryginalnego Mi Fit a jak przejdzie aktualizacja to zainstaluj MrTomi - aktualizacja uruchomi się ponownie ale powinno przejść.

Probowałem, odinstalowałem MrTomi, zrobiłem reset zegarka i zainstalowałem MiFit ze sklepu, niestety ten sam problem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem, odinstalowałem MrTomi, zrobiłem reset zegarka i zainstalowałem MiFit ze sklepu, niestety ten sam problem,
Nie dobrze, to zostaje jeszcze wgranie oryginalnego softu na zegarek i zrobienie na nim aktualizacji. Stronę czy dwie wcześniej ktoś pisał z podobnym problem i wysłał link z oryginalnymi romami.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Refes napisał:

Nie dobrze, to zostaje jeszcze wgranie oryginalnego softu na zegarek i zrobienie na nim aktualizacji. Stronę czy dwie wcześniej ktoś pisał z podobnym problem i wysłał link z oryginalnymi romami.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Zegarek wygląda, że działa normalnie , więć jeszcze sie zastanowie czy chcę kąbinować :) 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, przemm87 napisał:

Zegarek wygląda, że działa normalnie , więć jeszcze sie zastanowie czy chcę kąbinować :) 

Dziękuję za pomoc!

Kąbinować?

Masz kilka postów wcześniej tutorial jak to zrobić, ale ok:

mój cytat:

Nie ma linka do oryginalnych fw i res ale to nie problem.

Wgraj wersję polską 1.1.2 a potem jak zainstalujesz oryginalny MIFIT 3.5.4 to sam pobierze oryginalny firmware angielski i zaktualizuje zegarek.

Robiłem tak i bez problemu.

Wywal po prostu wszystkie wersje MIFIT i zainstaluj Gadgetbridge.

Potem exlporerem plików te fw i res z linka z pierwszej strony (1.1.2). Ja wszystko pójdzie to wyrzuć zegarek z Gadgetbridge i zainstaluj oryginał MIFIT i on zaktualizuje zegarek do najnowszego FW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u siebie pewną zależność włączam tel łączy się z mifit wszystko działa git ale gdy odejdę od telefonu rozłączne się po bt następnie wrócę po tel. Zegarek się połączy ale nie ma żadnych powiadomień oprócz poczty nie ma kto dzwoni sms. Aby to naprawić wystarczy otworzyć aplikacje mifit i znowu wszystko działa. Czy da się coś z tym zrobic?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, whitearrow napisał:

Zrobiłem update z MiFit 3.2 na 3.5.4 i nowa apka non stop wisi na gps zjadając przez to mocno baterię telefonu.

Też mam z tym problem ale szczerze mówiąc u mnie pojawiło się to po aktualizacji na telefon. Może instalacja oryginalnej aplikacji Mi Fit i aktualizacja rozwiąże problem? W wolnej chwili sprawdzę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...