Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bembenek napisał:

Eee, kolejna płatna apka-proteza

To, że płatna, to nie jest argument przeciwko niej ;)  (zważywszy, że cena to jedyne 2 i pół złocisza - czyli tyle ile rozsądna drożdżówka w cukierni).
Nie jestem pewny, czy to był wpis na tym forum, czy na jakimś innym, ale czytałem o podobnym rozwiązaniu, polegającym na uruchomieniu apki (chyba OSMAnd lub OruxMap) i ustawieniu notyfikacji  do prezentacji komunikatów nawigacyjnych, oraz dodanie do MiFita (lub innej apki wysyłającej notyfikacje na zegarek typy Notify&Fitness, Tools&Amazfit, Mi Bondage, GadgetBridge itp) opcji wysyłania tych notyfikacji do zegarka.
Pomysł jest taki sobie, bo skoro mamy już ze sobą komórkę z odpalona aplikacją mapowo-nawigacyjną, to lepiej słuchać komunikatów przez głośnik w telefonie/przez słuchawki, lub obserwować mapę na dużym ekranie.
Efekt użycia notyfikacji jest taki, że BIP wibruje i pojawia się napis, który nie jest łatwo odczytać z małego ekranu będąc np w biegu.
Nie oczekujmy od BIPa za wiele, ma on słabiutki procesorek (STM32L476JEY6 pracujący z częstotliwością  80Mh i do tego 128kb RAM), mało pamięci Flash (8Mbit = 1mb), więc nie ma szans na program nawigacyjny.
Jako ciekawostkę można podać, że Amazfit Pace i Stratos posiadają jako drugi procesor dokładnie taki sam układ jaki jest sercem BIPa (pełni on rolę sensor huba - odczytuje dane z czujników i udostępnia głównemu procesorowi).

 

Edytowane przez walek75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy z powiadomieniami na Bipa z MiFitem 3.5.4?
Świeżo po zainstalowaniu wszystko było ok, po jakimś czasie są tylko powiadomienia o połączeniach, smsy i aplikacje nie działają. Dopiero po doinstalowaniu Notify wszystko wraca do normy. Na poprzedniej wersji MiFita wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bembenek napisał:

hansolek1: też jestem ciekawy, w mapach Google można włączyć powiadomienia w trakcie nawigacji, ale nawet jak w MiFit dodałem mapy do listy aplikacji, z których mają być wyswietlane powiadomienia w zegarku, to nie działało. Z Gadgetgridge też nie działało, jakby te powiadomienia były "niewidoczne" dla tych dwóch aplikacji. Może ta nawigacja to nie mapy Google, tylko jakaś inna aplikacja, która też wyświetla powiadomienia?

ps. smutno mi, że w starym Sony SW2 mogłem sobie wyświetlić mapę na zegarku, trasę, itd., a to był zabytek sprzed paru lat. Totalny regres technologiczny.

Sprawdziłem - U mnie na N&F działa dobrze ,wogole nie uzywam mifita bo żarł baterie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 16:07, walek75 napisał:

Przecież na dole pierwszego postu w wątku : https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636  jest napisane:

Co oznacza, że jedynie działa logowanie przez konto MI.

BTW:

Instalując na innym urządzeniu (tylko do potrzeb eksportu wyników treningu) nie ma potrzeby parować MiFitTcxExport z zegarkiem (dane są przechowywane w chmurze, więc zegarek pozostawiamy sparowany z wersją główną MiFit, z którą synchronizujemy dane z zegarka, a na drugiej instancji MiFita - MiFitTcxExport robimy tylko połączenie z kontem).

 

Do Walek 75

Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość. MiFit na jednym i MiFitTcxExport na drugim sprzęcie zalogowałem na koncie Mi. Mogę teraz eksportować pliki treningowe bipa na dwa sposoby:

przez MiFitTcxExport (gpx lub/i tcx - trasę pobiera z chmury) lub Gadgetbridge (gpx - trasę pobiera z bipa). Trzeba zwracać uwagę aby bip był sparowany z aplikacją tylko na jednym sprzęcie.

Pozostała mi jeszcze jedna wątpliwość. Czy w chmurze Mi można zapisać swoje gpxy, tcxy tak jak moim dysku googla?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chrzanik29 napisał:

Witam. 

Czy jest jakiś sposób na ciągle aktualizujący się GPS na ostatnim oprogramowaniu. Tak zaktulizowałem oryginalnym mifitem do ostatniej wersji nastepnie sflaszowalem najnowszym oprogramowaniem z pierwszej strony??

@tomurbanowicz już przecież o tym pisał. Musisz wgrać starą wersję (spore ryzyko więc proponuje wgrać max 1 wersję niżej). Potem instalujesz aktualne MiFit ze sklepu i czekasz aż wszystko się zaktualizuje (FW, RES, GPS, A-GPS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Amasurfer napisał:

Czy w chmurze Mi można zapisać swoje gpxy, tcxy tak jak moim dysku googla?

Nie znana mi jest taka metoda pewna na 100%.
Widziałem, że w Notify & Fitness (po dokupieniu dodatkowej wtyczki importowej) jest możliwość zaczytania treningów z plików tcx, ale czy potrafi je następnie zsynchronizować z kontem Mi tego nie wiem (nie testowałem).
Teoretycznie mając zrootowany telefon (tak by mieć dostęp do danych aplikacji MiFit) możliwe by było zasilenie bazy danych aplikacji MiFit danymi treningowymi i pewnie apka zsynchronizowałaby je z chmurą Mi. Skoro można odczytać dane z aplikacji MiFit i przekonwertować je do gpx (tak robi np. apka MiFitExporter) to można też to pewnie zrobić w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Arek napisał:

@tomurbanowicz już przecież o tym pisał. Musisz wgrać starą wersję (spore ryzyko więc proponuje wgrać max 1 wersję niżej). Potem instalujesz aktualne MiFit ze sklepu i czekasz aż wszystko się zaktualizuje (FW, RES, GPS, A-GPS).

Już tak robilem. Od rana przerobilem kilka wersji instalujac oryginał mifit. Jakby gdzies pozostawaly jakies smieci po instalacji i kazda nastepna niejako nadpisuje sie z tym blędem. 

Mimo wszystko dzięki, jeszcze pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chrzanik29 napisał:

Już tak robilem. Od rana przerobilem kilka wersji instalujac oryginał mifit. Jakby gdzies pozostawaly jakies smieci po instalacji i kazda nastepna niejako nadpisuje sie z tym blędem. 

Mimo wszystko dzięki, jeszcze pokombinuje.

Ale zmieniałeś fw w zegarku? Bo żaden mifit nie zrobi aktualizacji gpsa w tej chwili jeśli masz ostatni fw pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/

Tutaj masz fw, w paczce jest więcej plików, ale Ciebie interesuje tylko *.fw i *.res. Wgrywasz przez Gadget Bridge, potem instalujesz mifit ze sklepu play i aktualizujesz gps. Jak się zaktualizuje, to powinien zrobić się update a-gps. Jak sie zrobi, wywalasz mifit, wrzucasz polski soft i instalujesz mod mifit. Po odpaleniu mifit znów pewnie zrobi się update a-gps. Od tej pory powinno być wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Toldo napisał:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/

Tutaj masz fw, w paczce jest więcej plików, ale Ciebie interesuje tylko *.fw i *.res. Wgrywasz przez Gadget Bridge, potem instalujesz mifit ze sklepu play i aktualizujesz gps. Jak się zaktualizuje, to powinien zrobić się update a-gps. Jak sie zrobi, wywalasz mifit, wrzucasz polski soft i instalujesz mod mifit. Po odpaleniu mifit znów pewnie zrobi się update a-gps. Od tej pory powinno być wszystko ok.

Dzięki wielkie. Ma znaczenie którą wersje pobrać? Najnowsza czy którąś ze starszych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten mod? Chodzi o kodowane mifit? Wgrałem fv do mojego Res i czcionkę polska. Po czym zainstalowałem mifit tutaj z watku

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/
Tutaj masz fw, w paczce jest więcej plików, ale Ciebie interesuje tylko *.fw i *.res. Wgrywasz przez Gadget Bridge, potem instalujesz mifit ze sklepu play i aktualizujesz gps. Jak się zaktualizuje, to powinien zrobić się update a-gps. Jak sie zrobi, wywalasz mifit, wrzucasz polski soft i instalujesz mod mifit. Po odpaleniu mifit znów pewnie zrobi się update a-gps. Od tej pory powinno być wszystko ok.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od kilku dni z uwagą śledzę wątek dotyczący przysposobienia Bip-a do poprawnego działania w zakresie identyfikacji połączeń przychodzących oraz SMS-ów a także jego spolszczenia. Czy chciałoby się komuś zebrać informacje w całość i napisać jakie po kolei czynności należy wykonać ( wskazując jednocześnie linki do potrzebnych plików ). Taka instrukcja punkt po punkcie od chwili otrzymania sprzętu - zakup z polskiej dystrybucji w MediaMarkt. Strach przed ucegleniem zegarka jest jednak duży :)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,
od kilku dni z uwagą śledzę wątek dotyczący przysposobienia Bip-a do poprawnego działania w zakresie identyfikacji połączeń przychodzących oraz SMS-ów a także jego spolszczenia. Czy chciałoby się komuś zebrać informacje w całość i napisać jakie po kolei czynności należy wykonać ( wskazując jednocześnie linki do potrzebnych plików ). Taka instrukcja punkt po punkcie od chwili otrzymania sprzętu - zakup z polskiej dystrybucji w MediaMarkt. Strach przed ucegleniem zegarka jest jednak duży
Pozdrawiam.
 
Wczoraj doszedł do mnie mój BIP. Wszystko masz na samym początku 1 postu. Linki masz pod koniec. Dodam że na samym końcu wygrywasz czcionkę font Janusz.... 68f2c6f7e7de801fa67bcd0029cfba20.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simcold napisał:

Wczoraj doszedł do mnie mój BIP. Wszystko masz na samym początku 1 postu. Linki masz pod koniec. Dodam że na samym końcu wygrywasz czcionkę font Janusz.... 68f2c6f7e7de801fa67bcd0029cfba20.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

OK, ale jak klikam na POBIERZ dla FV i res to przenosi mnie w to samo miejsce, rozumiem że do pobrania np:

Wersje stabilne:
Firmware PL FW-1.1.5.04 - PL-FW-1.1.5.04.fw
Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ
pasujące pliki RES:
PL-FW-1.1.5.04-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.

czyli do pobrania:

Firmware PL FW-1.1.5.04 - PL-FW-1.1.5.04.fw oraz - PL-FW-1.1.5.04-tomi.res ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2018 o 14:13, Toldo napisał:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/

Tutaj masz fw, w paczce jest więcej plików, ale Ciebie interesuje tylko *.fw i *.res. Wgrywasz przez Gadget Bridge, potem instalujesz mifit ze sklepu play i aktualizujesz gps. Jak się zaktualizuje, to powinien zrobić się update a-gps. Jak sie zrobi, wywalasz mifit, wrzucasz polski soft i instalujesz mod mifit. Po odpaleniu mifit znów pewnie zrobi się update a-gps. Od tej pory powinno być wszystko ok.

 

Dnia 29.11.2018 o 16:26, chrzanik29 napisał:

Padam do nóg... Poszło, wielkie dzięki.

Panowie podsumowując, po zmianie softu nie ma możliwości korzystania z oficjalnej aplikacji Mi Fit tak żeby mieć dalej wszystko w języku polskim (bez znaków zapytania i innych krzaczków)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podsumowując, po zmianie softu nie ma możliwości korzystania z oficjalnej aplikacji Mi Fit tak żeby mieć dalej wszystko w języku polskim (bez znaków zapytania i innych krzaczków)?
Nie no poNiej wywalasz ten programik od wgrywania fv i Res i wrzucasz kodowany mifit. Jest tutaj. I działa. Wiem bo wczoraj tak robilem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, simcold napisał:

Nie no poNiej wywalasz ten programik od wgrywania fv i Res i wrzucasz kodowany mifit. Jest tutaj. I działa. Wiem bo wczoraj tak robilem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Widziałem właśnie w instrukcji bo rom już zmieniłem ale chciałem sobie zostawić oficjalną apke jakby kiedyś naszła mnie ochota na udostępnienie moich osiągnięć sportowych. :grin: Dzięki za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Refes napisał:

po zmianie softu nie ma możliwości korzystania z oficjalnej aplikacji Mi Fit tak żeby mieć dalej wszystko w języku polskim (bez znaków zapytania i innych krzaczków)?

Polski będziesz miał na oryginalnej MiFit, (no bo czcionkę wprowadziłeś do zegarka) do czasu jak wyjdzie nowasza wersja softu i oryginalny MIFit zaktualizuje zegarek, natomiast  na org MiFit nie będzie identyfikacji powiadomień.

Edytowane przez Netoper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski będziesz miał na oryginalnej MiFit, (no bo czcionkę wprowadziłeś do zegarka) do czasu jak wyjdzie nowasza wersja softu i oryginalny MIFit zaktualizuje zegarek, natomiast  na org MiFit nie będzie identyfikacji powiadomień.
Coś chyba namieszałes w swojej wypowiedzi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może default_smile.png tylko w którym miejscu?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Polski będziesz miał na oryginalnej MiFit, (no bo czcionkę wprowadziłeś do zegarka) do czasu jak wyjdzie nowasza wersja softu i oryginalny MIFit zaktualizuje zegarek, natomiast  na org MiFit nie będzie identyfikacji powiadomień.

No może i nie ale napisz coś o modyfikowanej. Czyli zwykła sama aktualizuje bipa? A mod nie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski będziesz miał na oryginalnej MiFit, (no bo czcionkę wprowadziłeś do zegarka) do czasu jak wyjdzie nowasza wersja softu i oryginalny MIFit zaktualizuje zegarek, natomiast  na org MiFit nie będzie identyfikacji powiadomień.
No właśnie nie do końca, bo po instalacji oryginalnego Mi Fit zostaje tylko główne menu po polsku, które jest przesunięte w prawo a dalej są znaki zapytania. Żeby było śmieszniej po zainstalowaniu modyfikowanej aplikacji jest dokładnie to samo i po sparowaniu muszę jeszcze raz zainstalować czcionkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...