Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Najnowsza wersja (141) Gadgetbridge załatwia problem. Export gpx działa bez zarzutu. 
A już myślałem, że to celowe aby g-play mógł sprzedawać komercyjne apki..........
pozdro
Hej obawiam się że w wersji 142 jest dalej problem właśnie zainstalowałem najnowsza wersję z 17.11.2018 dalej xml jest niepoprawny. Może to wina samego zegarka? Używam fw z tego wątku czyli polskiej wersji wczoraj instalowana. Spróbuję jeszcze tego toola z xda może to wykaże na którym etapie jest problem. Ktoś ma podobne jazdy z eksportem plików GPX?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna metoda eksportu wyników - według mnie najbardziej "wypasiona"  (możliwość eksportu plików tcx - z trasa i pulsem,  synchronizacja ze Strava itp), modyfikacja MiFita o nazwie MifitTcxExport zrobiona przez gościa o nicku Jps1x2. Na XDA-Developers jest do pobrania APKa oraz 3 animowane gif-y pokazujące jak exportera używać.
https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636
Ma backupowym telefonie mam zainstalowany ten mod (nie mam go sparowanego z zegarkiem, a jedynie korzystam z tego samego konta Xiaomi co na wersji roboczej).
Na co dzień używam moda MrTomi i w nim synchronizuję treningi z kontem Xiaomi, a mod MifitTcxExport  używam do eksportu. Jest niesamowity !
 
Działa bajecznie. Względem gadgetbridge nie dość że eksportuje poprawne pliki gpx to jeszcze automatycznie wysyła na STRAVA polecam. Choć nie mam pewności co do developera :) aplikacja jednak ma dostęp do wszystkich moich powiadomień i sms. Mam tylko nadzieję że dane nie odkładają się gdzieś u twórcy :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Postępując według poradnika na pierwszej stronie zmieniłem język polski w zegarku oraz zainstalowałem MiFit.
Czy teraz aby mieć polskie znaki muszę zainstalować plik Mili_chaohu_pl.ft?
I aby to zrobić muszę ponownie rozłączyć zegarek z MiFit?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 15:35, walek75 napisał:

Jest też inna metoda eksportu wyników - według mnie najbardziej "wypasiona"  (możliwość eksportu plików tcx - z trasa i pulsem,  synchronizacja ze Strava itp), modyfikacja MiFita o nazwie MifitTcxExport zrobiona przez gościa o nicku Jps1x2. Na XDA-Developers jest do pobrania APKa oraz 3 animowane gif-y pokazujące jak exportera używać.

https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636

Ma backupowym telefonie mam zainstalowany ten mod (nie mam go sparowanego z zegarkiem, a jedynie korzystam z tego samego konta Xiaomi co na wersji roboczej).
Na co dzień używam moda MrTomi i w nim synchronizuję treningi z kontem Xiaomi, a mod MifitTcxExport  używam do eksportu. Jest niesamowity !
 

Witam!

Spróbowałem zainstalować wyżej wspomniany MiFitTcxExport na tablecie sony z androidem 6.0.1. Nieskutecznie. Google nie dopuszcza apki do zalogowania......

Wersja MiFita z g-playa nie ma z tym problemu. Muszę zatem poprzestać na exporcie  GPX z  Gadgetbridge.

Google potrafi zadbać o interes.....

Może trzeba mieć konto na Xiaomi?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/22/2018 at 3:33 PM, apocalypse said:

Z tego co wiem to na Ios tego nie zrobisz bo nie ma Gadgetbridge.

Skombinuj na chwilę jakiegoś Andka. Gadget jest niestety tylko na Androida.

Wykopałem starego androida z szafy - kitkat 4.4.2

Zainstalowalem ze sklepu Play: Gadgedbridge - Unoficial

Odparowałem zegarek z iPhone

Niestety, ale nie był w stanie wyszukać zegarka. W ustawieniach bluetooth zegarek był widoczny na liście.

 

Za stary telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Amasurfer napisał:

Witam!

Spróbowałem zainstalować wyżej wspomniany MiFitTcxExport na tablecie sony z androidem 6.0.1. Nieskutecznie. Google nie dopuszcza apki do zalogowania......

Wersja MiFita z g-playa nie ma z tym problemu. Muszę zatem poprzestać na exporcie  GPX z  Gadgetbridge.

Google potrafi zadbać o interes.....

Może trzeba mieć konto na Xiaomi?

pozdro

 

Ale prawie wszystkie mody działają TYLKO na koncie Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pan Arek napisał:

Ale prawie wszystkie mody działają TYLKO na koncie Mi.

Witam

Dzięki Panie Arek za info. Jestem początkujący.

Wniosek z tego taki, że dzisiaj kto chce sprzedawać sprzęt musi mieć i oprogramowanie i swój udział w globalnej sieci.

Przed Bipem kupiłem polskiego (chciałem wspierać polski biznes) smartwatcha Manta.

Musiałem oddać bo nie było działającej apki do niego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek też mam problem. Lepiej jest jak wyłączasz tej aplikacji dostęp do GPS ale wtedy nie pokazuje bieżącej pogody. Proponuję napisać w sklepie Play jakąś uwagę o drenażu z małą ilością gwiazdek dla tej aplikacji. Jak będzie nas więcej to może zwrócą na to większa uwagę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wykupionego N&F więc daje mu kolejną szansę :)  Żona miała na miband2 wykupiona również N&F w wersji do banda i też śmiga. Także póki co przepraszamy się z N&F. A nie używaliśmy ich bo nie pokazywał mi SMSów. Teraz żona ma Huawei P20 i bez problemu a na mojej MI6 twierdzi, że czegoś nie ma ale  również działaja SMS więc będę obserwował temat czycoś się zmieniło na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pan Arek napisał:

Ale prawie wszystkie mody działają TYLKO na koncie Mi.

Witam

Skorzystałem z powyższej porady Pana Arka, niestety nieskutecznie. Po założeniu konta Mi aplikacja MiFitTcxExport startuje ale nie paruje się z bipem.

MiFit z Playa nie robi takich problemów. Google chyba wie co robi........

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie do bardziej doświadczonych  użytkowników bipa.

Mam zegarek od paru dni i takie opr.  HW:V0.11.19.5   FW:1.1.5.04  

Jaka to jest wersja chińska czy międzynarodowa  ?

Pytam bo mam taki problem nie mogę sparować Mi fit żadną wersje !   a Gadgetbridge wgrywam bez problemu  i paruje.Oczywiście telefon mój to redmi note 5 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, b4s1l napisał:

@Amasurfer Do modyfikowanego Mi Fit da się zalogować kontem google. Opis w tym wątku.

b4s1I dzięki za poradę. Moje kroki wyglądały tak:

1. MiFit z playa na Z2 - działa z kontem google

2. odinstalowanie powyższego i zainstalowanie moda MiFitTcxExport - apka nie startuje

3. założenie konta na Mi (porada Pana Arka) - apka startuje ale nie paruje się z Bipem

punkty 1 i 2 to procedura w linku przez Ciebie przytoczona.

Na razie odpuściłem. GPXy generuje mi GB.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rozparowałeś z MiFit. Zrób reset zegarka do ustawień fabrycznych i próbuj, może go zobaczy. Trzeba długo czekać, przynajmniej u mnie. Poza tym Gadgetbridge można potłuc o kant d***, ciągle ma buga z gubieniem połączenia z zegarkiem i widać, że autorzy nic nie zamierzają z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MyFit rozparowałem, nawet go odinstalowałem, może reset zegarka pomoże.

Gadgetbridge  chciałem tylko użyć do wgrania czcionek polskich, chyba że jest jakiś inny lepszy sposób?

 

Udało się po resecie zegarka, szkoda że te polskie czcionki są też takie małe :/

Edytowane przez gkl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 21:11, Amasurfer napisał:

Spróbowałem zainstalować wyżej wspomniany MiFitTcxExport na tablecie sony z androidem 6.0.1. Nieskutecznie. Google nie dopuszcza apki do zalogowania......

Przecież na dole pierwszego postu w wątku : https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636  jest napisane:

Cytat

 It only works with Mifit accounts, it does not work with facebook or google login. The mods seem to have a restriction that by changing the signature of the apk do not allow this type of login.

Co oznacza, że jedynie działa logowanie przez konto MI.

BTW:

Instalując na innym urządzeniu (tylko do potrzeb eksportu wyników treningu) nie ma potrzeby parować MiFitTcxExport z zegarkiem (dane są przechowywane w chmurze, więc zegarek pozostawiamy sparowany z wersją główną MiFit, z którą synchronizujemy dane z zegarka, a na drugiej instancji MiFita - MiFitTcxExport robimy tylko połączenie z kontem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 11:44, gregsoir napisał:

czy problem z aktualizacją GPS jest globalny? da się to jakoś naprawić czy musimy czekać na xiaomi?

ponawiam pytanie, strasznie mnie to denerwuje, bo sama aktualizacja trwa długo i kończy się fiaskiem :] zarówno na oficjalnej apce, jak i modowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansolek1: też jestem ciekawy, w mapach Google można włączyć powiadomienia w trakcie nawigacji, ale nawet jak w MiFit dodałem mapy do listy aplikacji, z których mają być wyswietlane powiadomienia w zegarku, to nie działało. Z Gadgetgridge też nie działało, jakby te powiadomienia były "niewidoczne" dla tych dwóch aplikacji. Może ta nawigacja to nie mapy Google, tylko jakaś inna aplikacja, która też wyświetla powiadomienia?

ps. smutno mi, że w starym Sony SW2 mogłem sobie wyświetlić mapę na zegarku, trasę, itd., a to był zabytek sprzed paru lat. Totalny regres technologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...