Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie naprawili też błędu z reconnectem, po jednym-dwóch dniach używania zaczyna się rozłączać "po cichu", Gadgetbridge dalej pokazuje "connected", ale nie przychodzą żadne powiadomienia, trzeba rozłączyć i połączyć ręcznie. Lipa i niedoróba, odpuściłem sobie już to Gadgetbridge. No i w ostatniej wersji wykrywany czas snu jest tak rozjechany z rzeczywistością, że ręce opadają. Jednak Mi Fit jest z tego wszystkiego nadal najlepsze, chociaż też badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2018 o 17:46, tomurbanowicz napisał:

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4

Na pierwszej stronie informowałem, że najlepiej zacząć aktualizację od wersji oryginalnej, żeby powrzucała wszystko jak trzeba.

dzięki, pomoglo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Z powodzeniem zainstalowałem wczoraj nową wersję i firmware wraz z czcionkami i nowego MiFit, ale nie wiem dlaczego nie mam pogody po polsku. Nie to żeby mi przeszkadzało ale gdzieś mi w necie mignął screen z pogodą w PL to znaczy że się da. W poprzedniej wersji firmware i MiFit też miałem po angielsku. Chodzi o dopiski że np. pochmurno czy deszczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak poprawić problem braku powiadomień SMS po aktualizacji MIUI przestało działać wszystko powłączanie Mifit nie blokowany przez oszczędzanie energii.

Ktoś coś ??

Telefon Redmi 5 Plus

Amazfit BIP

Edytowane przez pic_q2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bip jest moim świeżym nabytkiem. Zainstalowałem tylko MrTomi-3.5.4-PL.apk i od tej pory, za każdym razem gdy włączam MiFit'a, próbuje zaktualizować A-GPS. Za każdym razem kończy się to niepowodzeniem. Nie wgrywałem FW ani RES przez GadgetBridge. Muszę wykorzystać sposób użytkownika tomurbanowicz, czy jest może inny sposób?

Btw: Jest opcja powrotu do stanu zegarka zaraz po wyciągnięciu z pudełka? (język angielski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2018 o 15:42, Crazytomi9 napisał:

Witam, mam dziwny problem z MiFit, po aktualizacji do androida 9.0 (Sony XZ2 Compact) nie pokazuje mi nazwy osoby dzwoniącej na MiBand 2.Mam tylko komunikat taki jak na fotce. Wie ktoś o co biega? 

Screenshot_20181115-153639.png

Musisz ustawic w telefonie blokade zeby system nie zabijal procesu Mi fit, przy dłuższej bezczynności, lub po wygaszeniu ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jakdrimer napisał:

Zainstalowałem tylko MrTomi-3.5.4-PL.apk i od tej pory, za każdym razem gdy włączam MiFit'a, próbuje zaktualizować A-GPS.

Czytałeś uważnie tą i pierwszą stronę? 

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Tyle że niestety prognoza z Notify jest średnia w porównaniu z MiFit. Testowałem kilka apek które klikają z BIP - MiFit wygrywa z nimi. 

Ja tam na pogodę z N&F nie narzekam, jest dokładna, można sobie wybrać skąd chcemy mieć aktualizację pogody, jest do wyboru czterech dostawców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem slepy czy w pierwszym poscie nie ma nigdzie linka do oryginalnych fw i res?

mam ciagle akrualizacje gps nieudana wiec chce zronic od nowa z oryginalami ale widze tylko mody ;)

moze kros podac link do oryginalnego fw i res zeby zrobic od nowa?

Edytowane przez Mobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Otóż wgrałem na poprzedniego MiFita MrTomi-3.5.4-PL.apk . Standardowo jak piszą inni nie mogłem zaktualizować GPS. Zrobiłem tak jak zasugerował Tomurbanowicz i cofnałem się do nowego fw, res. Zaktualizowałem do nowego Mi Fit - tym razem GPS zainstalowal sie bezbłednie. Problem zaczął się kiedy po tym wszystkim zainstalowałem ponownie MrTomi-3.5.4-PL.apk i za kazdym razem przy probie zalogowania do konta na okrągło kreci się ikona "czekaj" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mobik napisał:

Ja jestem slepy czy w pierwszym poscie nie ma nigdzie linka do oryginalnych fw i res?

mam ciagle akrualizacje gps nieudana wiec chce zronic od nowa z oryginalami ale widze tylko mody ;)

moze kros podac link do oryginalnego fw i res zeby zrobic od nowa?

Nie ma linka do oryginalnych fw i res ale to nie problem.

Wgraj wersję polską 1.1.2 a potem jak zainstalujesz oryginalny MIFIT 3.5.4 to sam pobierze oryginalny firmware angielski i zaktualizuje zegarek.

Robiłem tak i bez problemu.

Wywal po prostu wszystkie wersje MIFIT i zainstaluj Gadgetbridge.

Potem exlporerem plików te fw i res z linka z pierwszej strony (1.1.2). Ja wszystko pójdzie to wyrzuć zegarek z Gadgetbridge i zainstaluj oryginał MIFIT i on zaktualizuje zegarek do najnowszego FW.

13 godzin temu, [email protected] napisał:

Witajcie,

Otóż wgrałem na poprzedniego MiFita MrTomi-3.5.4-PL.apk . Standardowo jak piszą inni nie mogłem zaktualizować GPS. Zrobiłem tak jak zasugerował Tomurbanowicz i cofnałem się do nowego fw, res. Zaktualizowałem do nowego Mi Fit - tym razem GPS zainstalowal sie bezbłednie. Problem zaczął się kiedy po tym wszystkim zainstalowałem ponownie MrTomi-3.5.4-PL.apk i za kazdym razem przy probie zalogowania do konta na okrągło kreci się ikona "czekaj" 

W modzie nie działają inne metody logowanie niż przez konto Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, apocalypse napisał:

Nie ma linka do oryginalnych fw i res ale to nie problem.

Wgraj wersję polską 1.1.2 a potem jak zainstalujesz oryginalny MIFIT 3.5.4 to sam pobierze oryginalny firmware angielski i zaktualizuje zegarek.

Robiłem tak i bez problemu.

Wywal po prostu wszystkie wersje MIFIT i zainstaluj Gadgetbridge.

Potem exlporerem plików te fw i res z linka z pierwszej strony (1.1.2). Ja wszystko pójdzie to wyrzuć zegarek z Gadgetbridge i zainstaluj oryginał MIFIT i on zaktualizuje zegarek do najnowszego FW.

W modzie nie działają inne metody logowanie niż przez konto Xiaomi.

Dzieki

 

Edytowane przez Mobik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Aktualizacja MiFit do 3.5.4 (1.1.14) i FW do 1.1.5.04 w Bipie nie usunęły błędu, który generuje Gadgetbridge przy eksporcie pliku do GPX.
Czy to błąd Gadgetbridge?
Kiedy to naprawią?
Czy jest inna metoda eksportu pliku GPS z Amazfita Bipa ?
Napisałem w tej sprawie do twórcy aplikacji wysłałem też zepsuty plik i dokładnie miejsce wywałki. Jak by ktoś jeszcze mógł zgłosić ten błąd to być może szybciej podjęliby się tego zadania. Tutaj mejl do twórcy [email protected]

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeglądam ten temat w poszukiwaniu rozwiązania polskich fontów. Sprzęt mam z polskiej dystrybucji, używam języka angielskiego a jedyne czego potrzebuje to polskie znaki w zegarku, bez customowego firmware tak aby zachować możliwość oficjalnych aktualizacji. Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, flashu napisał:

Cześć, przeglądam ten temat w poszukiwaniu rozwiązania polskich fontów. Sprzęt mam z polskiej dystrybucji, używam języka angielskiego a jedyne czego potrzebuje to polskie znaki w zegarku, bez customowego firmware tak aby zachować możliwość oficjalnych aktualizacji. Czy jest to możliwe?

Jest możliwe.

Wgrywasz polskie czczionki by Janusz

https://yadi.sk/d/QwgaDdpF3U5Yd8

Kopiujesz je na telefon. Odparowywujesz zegarek z MIFIT i instalujesz aplikację Gadgetbridge, gdzie parujesz zegarek.

Potem klikasz na ten plik czczionek i otwórz programem Gadgetbridge (być może będziesz potrzebował do tego eksploratora plików - polecam SolidExplorer).

Gadgetbridge zapyta się czy uatkualnić czczionki - dajesz oczywiście tak i masz oryginalny FW + polskie znaki.

Potem oczywiście wywalasz zegarek z Gadget Bridge i instalujesz MIFIT - polecam moda z pierwszej strony i masz wszsytko co do szczęscia potrzebne czyli kto dzwoni + polskie znaki.

Edytowane przez apocalypse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pablos1991 napisał:

Napisałem w tej sprawie do twórcy aplikacji wysłałem też zepsuty plik i dokładnie miejsce wywałki. Jak by ktoś jeszcze mógł zgłosić ten błąd to być może szybciej podjęliby się tego zadania. Tutaj mejl do twórcy [email protected]

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Witam!

Najnowsza wersja (141) Gadgetbridge załatwia problem. Export gpx działa bez zarzutu. 

A już myślałem, że to celowe aby g-play mógł sprzedawać komercyjne apki..........

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, flashu napisał:

@apocalypse przeogromne dzięki za streszczenie!

 

To teraz pytanie level hard: jak zrobić to na iOS/Windows/Linux/Mac? (nie mam Androida pod ręką)

Z tego co wiem to na Ios tego nie zrobisz bo nie ma Gadgetbridge.

Skombinuj na chwilę jakiegoś Andka. Gadget jest niestety tylko na Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amasurfer napisał:

Najnowsza wersja (141) Gadgetbridge załatwia problem. Export gpx działa bez zarzutu. 

Jest też inna metoda eksportu wyników - według mnie najbardziej "wypasiona"  (możliwość eksportu plików tcx - z trasa i pulsem,  synchronizacja ze Strava itp), modyfikacja MiFita o nazwie MifitTcxExport zrobiona przez gościa o nicku Jps1x2. Na XDA-Developers jest do pobrania APKa oraz 3 animowane gif-y pokazujące jak exportera używać.

https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636

Ma backupowym telefonie mam zainstalowany ten mod (nie mam go sparowanego z zegarkiem, a jedynie korzystam z tego samego konta Xiaomi co na wersji roboczej).
Na co dzień używam moda MrTomi i w nim synchronizuję treningi z kontem Xiaomi, a mod MifitTcxExport  używam do eksportu. Jest niesamowity !
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 14:48, Toldo napisał:

U mnie na nowym fw i ostatnim modzie mifit pogoda niestety nie działa. Włączałem lokalizację, odświeżałem milion razy i nic. Nadal znaki zapytania na zegarku...

Sprawdź czy sama aplikacja ma włączone uprawnienia dla lokalizacji.

Screenshot_20181122-175923.thumb.png.cf85907e5121fe24a72658bde630259c.png

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...