Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowałem sobie  PL-FW-1.1.2.05-tomi.res

okazuje się że nie jest do końca przetłumaczony na język Polski, chodzi o znaki ą, ę itp. Czy to jest najlepsza  wersja języka polskiego na amazfit bip czy może jest coś lepiej przetłumaczonego? Proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, mi fit zmodowany (MrTomi) we wcześniejszej wersji miał problem z synchronizacją treningów, w szczególności takich, których dystans był większy niż 10 km. Przebiegłem 21 km, chciałem zobaczyć trening na mi fit i zaczęły się problemy, zawieszenia zegarka, aplikacji, ogromny drenaż baterii i niestety nie udało się za żadne skarby tego zrobić. Dopiero instalacja oficjalnej aplikacji pozwoliła mi zobaczyć trening w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę na prośbę emer1 (to jego problemy) ponieważ dostał ban 

po zainstalowaniu tego ostatniego moda, uaktualnił się FW, resources, (menu spolszczone i duże literki), automatyczne przystąpił do aktualizacji GPS i na koniec aktualizacji info, że nie może uaktualnić. Przy każdym załączeniu MiFita uaktualnia i znów "błąd aktualizacji". Po zainstalowaniu oryginalnego 3.5.4 jest tak samo. Przywracanie "ustawień fabrycznych" nie pomaga, poprzednie wersje MiFit nie pomagają - ciągle to saamo i błąd aktualizacji GPS. Niemniej ciągle mam spolszczone menu (pewnie jest w tym zmodowanym MiFit 3.5.4). Nie wiem co robić .... Jak przywrócić oryginalne FW i resurses ? Najlepiej może wszystko oryginalne

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne oprogramowanie działa tak sobie, a wy instalujecie jakieś "mody", które nie powstają metodą modyfikacji źródeł i kompilacji, tylko "hackerskiej" podmiany tego i owego (jak kiedyś "hackowanie" gier na Atari), przecież to nie może działać lepiej niż oryginał, a prawie na pewno będzie działać gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualny najnowszy oryginalny MiFit 3.5.4 (nawet próbowałam 3.5.5.1) nie zmienia tego FW Bipa (chyba zmodowanego FW, zamieszczonego w modzie MiFit 3.5.5).  Najchętniej zapodałabym mu oryginalne FW 1.1.5.04 - ale skąd to wziąć?

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/    -   w folderze 1.1.5.04 jest więcej plików, czyli trzeba zainstalować Mili_chaohu.fw , Mili_chaohu.res i Mili_chaohu.gps ?

A pozostałe latin nie ?

"Copy the desired Amazfit Bip firmware and ressource files as a *.gps, *.res and *.fw file to your Android device and open it from any file manager on that device. The Gadgetbridge FW/App Installer activity should then be started and guide you through the installation process.

Recommended flashing order:
Mili_chaohu.fw
Mili_chaohu.res (The Bip will tell you when needed)
Mili_chaohu.gps or Mili_dth.gps when available (his rarely changes, check the table below, if you should update)
Flashing the *.fw triggers a reboot and will show a screen which will ask you to flash the .res if your version is outdated."

- czy to jest aktualne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4

Na pierwszej stronie informowałem, że najlepiej zacząć aktualizację od wersji oryginalnej, żeby powrzucała wszystko jak trzeba.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę na prośbę emer1 (to jego problemy) ponieważ dostał ban ;-)

Nim tomurbanowicz odpisał (dzięki) zainstalowałem od razu oryginalny FW 1.1.5.04 (fw, res i gps) za pomocą GadgetBrigde.

A teraz mam tak samo zainstalować tylko PL-FW-1.1.5.04.fw , czy tez  PL-FW-1.1.5.04-tomi.res i fonty pl ?

 

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emer1 prosił o napisanie:  dzięęęki wszystkim za pomoc, tomurbanowicz za mody, a dla potomnych to, co napisał tomurbanowicz - naaaajpierw oryginał MiFit, zaktualizowanie wszystkiego, a potem mod MiFit. A co ja zrobiłem finalnie, to zainstalowałem big polskie fonty, zmieniłem oryginał MiFit 3.5.4 na zmodowany MiFit 3.5.4 i na razie wszystko OK ;-)

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można obejść jakość wymóg stałego włączenia lokalizacji przy MiFit z Bip'em? Nie rozumem po cholerę lokalizacja, skoro do połączenia telefonu z zegarkiem wystarczy bluetooth.
Pierdzielona inwigilacja....

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4.

W sumie zawsze od razu wrzucałem MiFit mod MrTomi. Niestety tym razem wywalił się na aktualizacji GPS. Kombinowałem, ale docelowo też musiałem obniżyć wersję i zainstalować oryginalnym MiFit 3.5.4. W każdym razie ciekawe było to, że tym razem oryginalny MiFit nie chciał wrzucić RES. Normalnie synchronizował a na zegarku prośba o podłączenie do apki. Zabiłem aplikację, uruchomiłem ponownie i poszło, ale trwało to  niesamowicie długo. GPS update poszło normalnie bez zgrzytów. Na sam koniec poszedł jeszcze A-GPS i tu ciekawostka. Odinstalowałem oryginał, wrzuciłem Moda od MrTomi i ona na dzień dobry zainstalowała aktualizacje A-GPS,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z gpsem. W moim wypadku wystarczyło wgrać oryginalny res, fw i GPS w najnowszej wersji przez gadget bridge, zainstalować oryginalnego mifita ze sklepu, po czym mifit znów zrobił aktualizację GPS, tym razem pomyślnie. Następnie wrzuciłem ponownie najnowszy res i fw pl oraz zmodyfikowany mifit i tu podobnie jak u kolegi wyżej zrobił się update a-gps. Póki co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej bajki otóż

Mam w posiadaniu światową wersje bip'a, wgralem do niego polskie czcionki itp. Chcialbym jeszcze zeby pokazywaly mi sie emoji/emotki jest na to jakis sposób ? Chodzi mi o powiadomienia z messengera sms czy telegram 

Edytowane przez qwerty97m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2018 o 19:02, Dorek22 napisał:

Cześć,

Od wczoraj mam problem z eksportem tras przez Gadgetbridge a raczej z ich poprawnością. Na Mi Fit, trasa odzwierciedla rzeczywistość a po eksporcie gpx z Gadgetbridge robią się jakieś dodatkowe punkty. Ma ktoś może pomysł/inna aplikację, którą mogę przetestować?

Witam

Aktualizacja MiFit do 3.5.4 (1.1.14) i FW do 1.1.5.04 w Bipie nie usunęły błędu, który generuje Gadgetbridge przy eksporcie pliku do GPX.

Czy to błąd Gadgetbridge?

Kiedy to naprawią?

Czy jest inna metoda eksportu pliku GPS z Amazfita Bipa ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...