Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy za pomocą aplikacji Amazfit Master zaktualizuje oprogramowanie do języka polskiego mowa o tym pliku FW-1.1.2.05_PL.fw 1039abe04f6a7f1b8257a2070d23c490.jpg
Czy muszę użyć czegoś innego teraz zamiast polskich liter w powiadomieniach np. gmail mam znaki zapytania a jak tak się dzieje tzn że nie mam polskiego oprogramowania ??

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 07:23, tomurbanowicz napisał:

<cut>

Zanim była możliwość zmiany na stałe CN -> CE zmieniałem w FW flagę na CE i angielski pojawiał się domyślnie. Jak już pojawiła się możliwość na stałe CN -> CE nie bawię się już w zmianę flagi, bo w CE domyślnie jest już język angielski/polski.  

<cut>

Chętnie dowiedziałbym się na czym polegała "zabawa w zmianę flagi"
Czy ta "modyfikacja" jest na tyle skomplikowana, że warto ją było porzucić?

Dla zrozumienia moich intencji... Skoro można przygotować tak FW, że obojętnie jaki jest zegarek, czy ma CN czy CE to ostatecznie uruchomi się po polsku, to czemu tego tak nie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bialyMorda napisał:

Dzięki puls jesteś wielki . Przestała działać pogoda , czy jest to do naprawienia ? 

U mnie działa wszystko bez problemów.

7 godzin temu, ga2cek napisał:

Witam czy za pomocą aplikacji Amazfit Master zaktualizuje oprogramowanie do języka polskiego mowa o tym pliku FW-1.1.2.05_PL.fw
Czy muszę użyć czegoś innego teraz zamiast polskich liter w powiadomieniach np. gmail mam znaki zapytania a jak tak się dzieje tzn że nie mam polskiego oprogramowania ??
 

Przecież w pierwszym poście masz instrukcję jak wgrać polskie oprogramowanie.

A wgrałeś polskie fonty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem że na najnowszym sofcie 1.1.2.05 + mifit 3.1.5 od toma, zegarek wibruje pomimo odebrania rozmowy na telefonie. Ostatnio po kilkunastu sek rozmowy wcisnąłem "ignoruj" na zegarku i rozłączyłem niechcący rozmowę. Czy spotkaliscie się z podobnym zachowaniem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Witam, zauważyłem że na najnowszym sofcie 1.1.2.05 + mifit 3.1.5 od toma, zegarek wibruje pomimo odebrania rozmowy na telefonie. Ostatnio po kilkunastu sek rozmowy wcisnąłem "ignoruj" na zegarku i rozłączyłem niechcący rozmowę. Czy spotkaliscie się z podobnym zachowaniem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Chodziło mi o mifit 3.5.0 od toma

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzyło się coś takiego, że odebrałem rozmowę na telefonie, minęło dobre kilkanaście sekund i dopiero zegarek pokazał przychodzące połączenie. Ponadto zdarza mi się, że zegarek sam z siebie zaczyna wibrować przez kilka sekund (nic w tym czasie nie wyświetla). Nie mam żadnych przypominajek ustawionych, poza tym nie zdarza się to regularnie, ani nawet nie codziennie. Ktoś się spotkał z takim czymś? Soft i apka z pierwszego postu najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem szcaesliwym posiadaczem Amazfit BIP od dziś. Kupiłem używany. Od razu zabrałem się za zabawę najpierw zainstalowałem Mi Fit z google play i zegarki się połączył i zaktualizował. Później wgrałem zgodnie z opisem z pierwszego posta przez Gadgetbridge:

PL-FW-1.1.2.05.fw

PL-FW-1.1.2.05-tomi.res

Fonty PL (by Ja nus z)

I tarcze.wszystko działa mam zegarek w PL. Tylko mam 2 problemy. Pierwszy to nie mogę uruchomic MrTomi -3.5. 0-PL. Sciagam, instaluje i próbuje się logować przez konto google i cały czas się kręci kółko a pod spodem napis "chwileczkę". Już tak ze 40 min :/ się kręci. No to myślę zainstaluje z google play (modyfikowany wywaliłem) i tu wszystko poszło z tym, że mam drugi problem. Cały czas mi aktualizuje GPS i cały czas niepowodzenie.  Za pierwszym razem wywaliło mi tarcze a później już tylko błąd aktualizacji i tyle.

Mój telefon to S7 z Oreo i najnowszymi aktualizacjami.

Próbowałem też na tablecie z Marshmallow i modowany Mi Fit nie działa (też kółko).  Oryginał z google play aktualizuje A-GPS z powodzeniem.

 

Proszę o pomoc w uruchomieniu modowanego MiFit na S7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie po roku intensywnego używania, chyba już nie jest to IP67 :-( Działa nadal, tylko... Naprawiać? Kupić nowy? Kupić coś lepszego? Kocham go za baterię, prostotę, niektóre funkcje mogłyby być lepsze, ten nabyłam w śmiesznej cenie w promocji, której absolutnie nic nie pobije. Smutek :-(

15382176341462114724931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Netoper napisał:

A robiłeś odparowania Bipa przed odinstalowywaniem aplikacji? 

W Bipie zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych?

Mi nie chodzi o dołączenie zegarka do aplikacji tylko o zalogowanie się do modowanego MiFita. Instaluje ten najnowszy z pierwszego posta, uruchamiam, daje "Zaloguj się", po chwili wyskakuje okno z wyborem typu konta. Tutaj wybieram Google (innego nie mam). Później wybieram moje konto google i na środku ekranu pojawia się ciemny kwadrat w nim kręcące się kółko pod spodem napis "Chwileczke... " . I mogę sobie czekać do rana i nic. Dodam, że oryginalna aplikacja (z Google Play) działa bez zarzutu (normalnie się loguje).

Próbowałem wchodzić przez chiński i singapurski VPN i nic nie dało. Próbowałem na S7 i na tablecie . Na obu to samo cały czas kółko się kręci. Próbowałem się zarejestrować w modowanej aplikacji ale też się kręci cały czas.

Z GPS już sobie poradzilem jeszcze mnie wkurza to że np ktoś dzwoni to widze tylko że ktoś dzwoni ale nie wiem kto. Tak samo jest z smsami. Widzę tylko treść ale nie widzę nadawcy. A czy da się włączyć jeszcze powiadomienia z aplikacji Gmail?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromWP napisał:

Tak. Podpisu oryginału chyba nie da się podrobić, dlatego z modami są problemy z logowaniem za pomocą kont innych firm i zmianą opcji "odblokowania w pobliżu".

iNie wiem gdzie jest ta opcja. Mam jeszcze pytanie o krokomierz. Nie miałem nigdy tego typu urządzenia i nie wiem czy moje dziala poprawnie. Otóż przez sen zrobiłem 16 kroków ale to jestem sobie w stanie wytłumaczyć tym że mogłem się kręcić mocno w nocy. Ale to że robię kroki podczas jazdy samochodem to już nie wiem. Jechałem jako pasażer i droga moze nie była równa jak stół (typowa polska droga gminna chyba nie muszę tłumaczyć jak może wyglądać) i przez ok 5 km "zrobiłem" ok 180 kroków. To mnie zdziwiło. Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten krokomierz ale działa dziwnie?

Jak się ktoregos dnia z kumplem spotkam to sprawdzę. Kumpel ma mi banda 3 i zobaczę jak to wygląda w praktyce.

Edytowane przez janek125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toldo napisał:

Ciesz się, że nie prowadziłeś :) Przy kręceniu kierownicą nalicza więcej :) A tak na serio to znana wada Bipa.

A widzisz to czyli nie tylko mój egzemplarz tak ma. A już się balem. Ciekawe czy nie da się tego wyeliminować. Może jakieś spece od gmerania w softach coś wymyslą. Bo generalnie hardweru nie poprawimy, ale jak jakiś czujnik generuje za dużo danych to po stronie softu trzeba by było to wyfiotrować. Trochę szkoda że taka delikatna wada, bo zaczyna mi się podobać ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emer1 napisał:

Wada ? Jakby nie było generuje się jakiś ruch/wysiłek w danym momencie/momentach , który jest równoznaczny ileśtam krokom :)

No nie jestem do końca przekonany. Stoje, a elektronika twierdzi że ide. Trochę to oszukiwanie samego siebie. No chyba że po większym melanżu to wtedy z pewnością zaufam elektronice  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kozi83 napisał:

miewam problem z powiadomieniami jak ktoś dzwoni - nie wibruje - przy innych powiadomieniach problemu nie ma.

Tu powinno wystarczyć wyłączenie i włączenie BT w telefonie. Ewentualnie jak nie pomoże restart telefonu. Co do etykiety to rzeczywiście to potrafi zadziałać (nie wiem jak i dlaczego). Miałem problem z naliczaniem podczas jazdy na rowerze, po dodaniu etykiety jest ok. Dodatkowo te etykiety są przypisywane do konta i zapamiętywane, niezależnie od wersji MiFita, oryginał, czy mod.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałbym dodać tylko polskie pogrubione czcionki bez innych zmian czy gotowa paczka to ta z pierwszego postu opisana jako "czcionki przerobione przez Janusza"?
Czy też te "czcionki pogrubione"?

Jeśli już będę miał gotowy plik to jak za pośrednictwem tej apki wrzucić do do zegarka?

Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, xray007 napisał:

ta z pierwszego postu opisana jako "czcionki przerobione przez Janusza"?
Czy też te "czcionki pogrubione"?

Na pewno z tego postu są dobre, bo wgrywałem https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&amp;comment=438104 czy te pogrubione z pierwszego postu to to samo, nie wiem, nie sprawdzałem, a nazwy plików są inne. Musisz zainstalować najnowszego GB, włączyć widoczność zegarka w MiFit, sparować Bip-a z GB, pobrany plik czcionek w eksploratorze plików otworzyć w GB i zainstalować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...