Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Miałem już wcześniej zainstalowane zmodowane mi fit tak aby działała identyfikacja osoby dzwobiącej.
Witam.
Wrzuciłem już spolszczenie i wszytko śmiga na oryginalnym mi fit. Niestety do zmodowanego nie mogłem się zalogować przez Facebooka. Ciągle wywalało błąd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arly77 napisał:

Witam.
Wrzuciłem już spolszczenie i wszytko śmiga na oryginalnym mi fit. Niestety do zmodowanego nie mogłem się zalogować przez Facebooka. Ciągle wywalało błąd...

Ja loguję się przez google. 

Gdzieś czytałem że trzeba odinstalować mi fita wyczyścić powiązanie z mi fit. Potem restart telefonu i instalacja na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:
Dnia Fri Sep 14 2018 o 19:37, Payti napisał:
@tomurbanowicz czy można prosić od Ciebie zmodowane MiFit w ostatniej wersji 3.4.9 czy działa już wszystko to co modujesz na oryginalnej wersji MiFit 3.4.9?
Prośba o info.
Pozdrawiam,

Jasne.

No to czekamy z niecierpliwością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Napisałem wątek, ale moderator mi go usunął. Niestety nie potrafił podać wątku, który rozwiązuje mój problem, więc napiszę tutaj. Przeszukałem wątki z ostatnich miesięcy, użyłem również wyszukiwarki i nic nie znalazłem. Jeśli takowy wątek istnieje, to proszę o przekierowanie.

Mam problem z brakiem pokazujących się powiadomień (wszystkich) na zegarku. 
Zegarek: Amazfit Bip
Telefon: Nokia 5
System: Android Oreo 8.1.0 (aktualizacja 1 września 2018)
Program: Amazfit Tools

Problem zauważyłem po aktualizacji sierpniowej Androida, wcześniej wszystko działało cacy. Wibracje działają. Powiadomienia się nie wyświetlają, lecz jak sprawdzę je ręcznie, to wszystko jest.
Miał/ma ktoś podobny problem i wie co trzeba zrobić? Korzystałem z instrukcji http://help.amazfittools.com/knowledge_base/topics/notifications-are-not-working-amazfit  ale niestety nie pomaga.
Dodam, że po rozłączeniu pary i sparowaniu od nowa przez chwilę działało, a potem również przestało.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Próbuję wgrywać pierwszy raz customową wersję FW, robię według instrukcji z pierwszej strony, mam najnowszy GB (137), res wchodzi ok, ale podczas wgrywania FW, ma komunikat "Problem z transferem metadancyh firmware'u" - główne menu spolszczone ale przesuniąte w prawo, reszta po angielsku.

Pomocy.

Próbowałem odinstalować GB i ponownie zainstalować, reset Bipa do ustawień fabrycznych.

Nie wiem co pomogło, ale po 5-6 próbie udało się ;) aha, miałem wersję CE, ale wgrałem ją jeszcze raz, zegarek nadal był przekoszony (nie był po chińsku jak wynikało by z instrukcji), ale kolejna próba udała się już ładnie :)

 

Dzięki za kawał dobrej roboty.

Edytowane przez lakusz
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Nie, nie pobierałem jeszcze tego MiFit. Dajcie znać jak coś :)

Na FB grupach piszą że w 3.5.0 bardzo przyśpieszyła synchronizacja.

Ja na play.google mam już nową wersję. Na APK mirror też już jest.

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pierwszego psta.

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:
Proponuję przed instalacją zmodyfikowanych wersji FW jak i MiFit najpierw zainstalować wersję oryginalną
i poczekać na aktualizację oryginalnych plików FW
(wgrywamy np. przez Gadget Bridge)
są to wersje CE spolszczone - należy wcześniej zmienić wersje zegarka na CE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ze spolszczeniem chodzi o to, że w firmware zegarka jest kilka wersje językowych: angielski, chiński, rosyjski... Na samym początku była tylko wersja językowa chińska i tą wersje spolszczałem - bo nie było innej. Teraz wersji językowych jest kilka i jak pojawiła się w zegarku wersja językowa angielska, łatwiej mi ją było spolszczać więc skupiłem się tylko na tej wersji. Teraz co do wersji CN, CE. Na rynek chiński wypuszczana jest wersja CN z "flagą" (znacznikiem w FW) chińskim - tzn. wybierana jest domyślnie wersja chińska zegarka. Czyli po spolszczeniu wersji angielskiej domyślnie się ona nie pojawi - pojawi się ona po przełączeniu telefonu na język EN, bądź zmodyfikowania MiFit. Zanim była możliwość zmiany na stałe CN -> CE zmieniałem w FW flagę na CE i angielski pojawiał się domyślnie. Jak już pojawiła się możliwość na stałe CN -> CE nie bawię się już w zmianę flagi, bo w CE domyślnie jest już język angielski/polski.  

Podsumowując: jak ktoś ma wersję CN i wrzuci PL FW to domyślnie i tak będzie miał chiński, chyba, ze zmieni sobie język w telefonie na EN - wtedy w zegarku przełączy się na PL. Mam nadzieje, że to jasne? :)

FW w CN i CE niczym się nie różni. "Flaga" językowa zaszyta jest głębiej.

W pierwszym poście jest już najnowszy Mr-Tomi-3.5.0.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Działam na IOS czy rzeczywiscie musze miec androida aby zmienić czcionki ? Zależy mi tylko na ich zmianie bo prze znaki "?" wiadomości sa nie czytelne . Może byc zmiana np. z ł na l to bez różnicy , więc czy istenie możliwość takiej modyfikacji na IOS ? FW  v1.1.2.05

Edytowane przez bialyMorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...