Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.09.2018 o 10:18, tomurbanowicz napisał:

W pierwszym poście zamieściłem najnowszą zamianę na CE opartą na najnowszym stabilnym FW  1.1.2.05.

Dziękuję :) 

Wszystko poszło gładko i sprawnie a czy zamiana działa to się przekonam przy aktualizacji na ori fw a to raczej nie prędko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krysztek napisał:

Można prosić o instrukcje wpakowania do obecnego firmwaru swoich wybranych tarcz żeby można było zmieniać z poziomu zegarka.

W ten sposób to tak nie działa. Można wygrać maksymalnie 1 tarcze. Pozostale sa w pliku res z innymi elementami graficznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość zrobienia blokady tarczy (ekranu) podczas aktywnego treningu, bo często gdy mam aktywny trening Rower i mam długi rękaw to mi się przestawia pulpit z odczytem treningu lub mam komunikat dł. naciśn. przycisk stop (tj. zakończenie treningu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jarod33 napisał:

A czy jest możliwość zrobienia blokady tarczy (ekranu) podczas aktywnego treningu, bo często gdy mam aktywny trening Rower i mam długi rękaw to mi się przestawia pulpit z odczytem treningu lub mam komunikat dł. naciśn. przycisk stop (tj. zakończenie treningu).

Nie widziałem nigdzie takiej opcji, a mam dokładnie taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 09:35, devho napisał:

Panowie jest jakaś możliwość na używanie amazfita z polskim językiem na ios? A jeśli nie to jak bezpiecznie wgrać oryginalne oprogramowanie tak aby było można było używać z ios?

Można, trzeba zainstalować Amaztools z marketu https://itunes.apple.com/pl/app/amaztools/id1386033880?l=pl&mt=8 i z poziomu telefonu otworzyć linki z  softem, plikiem Res i czcionkami z pierwszego postu w tym temacie. W przeglądarce pojawi się opcja otwóż za pomocą Amazitools i tę opcję trzeba wybrać, wtedy pojawi się olienko ,,install”. Trzeba tak po kolei, najpierw soft, potem Res i na koniec czcionki. Potem restart zegarka i masz pełny soft Pl.

Edytowane przez puls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja Mi Fit 3.4.7.3 z apkmirror przyniosła aktualizację GPS po czym AmazFit zaktualizował A-GPS. Jak zauważę jakieś zmiany, napisze o nich.

Po aktualizacji GPS: dłużej łapie fix'a, za to wydaje się być bardziej dokładny, większa powtarzalność pokazywania tych samych odległości, nie jest tak duża rozbieżność w porównaniu sprzed aktualizacji. Takie moje wrażenia z używania po aktualizacji.

Edytowane przez neotion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Postanowiłem dziś wgrać PL do bipa. Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego nie mogę wgrać pliku FW-1.1.2.05_PL.fw ale mogłem wgrać FW-1.1.2.05-PL.res oraz czcionki. Niestety po wgraniu pliku .res opis polski się pojawił ale przesunięty w prawo. Próbowałem kilka razy ponownie wgrać plik .res i nie pomogło z przesunięciem. Ja chce wgrać plik .fw mam opis że ten element nie może być zainstalowany. HW od początku było i jest V0.11.2.4

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Czy ktoś mnie upewni jaka jest kolejność? Najpierw .fw potem .res i na końcu czcionka?

Ok. Ogarnąłem. Po wgraniu .fw napisy wycentrowały się.

Problem tkwił w starym gadgetbridge.

 

Dzięki

Edytowane przez Zwierzak1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyślałem. Czy ktoś mnie upewni jaka jest kolejność? Najpierw .fw potem .res i na końcu czcionka?
Ok. Ogarnąłem. Po wgraniu .fw napisy wycentrowały się.
Problem tkwił w starym gadgetbridge.
 
Dzięki
Witam
Czyli najpierw .res, potem fw., a na końcu czcionka tak?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Honora 8 z androidem oreo?

Mam dziwną przypadłość z dnia na dzien przestały działać powiadomienia na beepie. Mam polski rom, mifita zmodyfikowanego.

Już nawet mi fita blokuje w tle aby nic go nie wyłączyło a powiadomień jak nie bylo tak nie ma. Dziwne natomiast jest to, że zegarek jest caly czas podłączony,jak klikne znajdź zegarek to odrazu wibruje.

Mi fit ma dostęp do powiadomień.

Dodatkowo na zegarku gdy wejdę w podgląd powiadomień widzę np. wiadomości z whatsappa, mimo braku wibracji i powiadomień.

Juz sam nie wiem co robić.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam Honora 8 z Oreo, ale od samego początku do powiadomień używam Amazfit Tools i z tą apką nie mam problemów z powiadomieniami. W sumie na Mi Fit miałem problem z powiadomieniami również na poprzedniej wersji androida.

Pozdro

Edytowane przez Damian_Kocon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam Honora 8 z Oreo, ale od samego początku do powiadomień używam Amazfit Tools i z tą apką nie mam problemów z powiadomieniami. W sumie na Mi Fit miałem problem z powiadomieniami również na poprzedniej wersji androida.
Pozdro
To jest program płatny 14,99 ? Czy do jego działania potrzebny jest mi fit? Kiedyś tak było z mi bandem 2, że do innych programów i tak był potrzebny mifit.
Zastanawiałem się jeszcze czy nie spróbować gadgetbridga jako darmowego programu do powiadomień

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5846]mihail1[/mention] Wypróbuj darmowy program Alert Bridge. Działa Bardzo dobrze u mnie na Xiaomi.
Ale w alert bridge nie ustawie godziny alarmu itp. czyli to kolejna apka która musi mieć mifita.
Czyli instalując ją wszystkie powiadomienia mifita wyłączam?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIP dobrze pokazuje Wam pogodę ? Bo u mnie jakoś przekłamuje.mam zainstalowany Mi Fit z pierwszego posta w najnowszej wersji (to pierwsze od góry) i ustawiona lokalizacje z mojego miasta. 

Ściągnąłem sobie tarcze na której jest wyświetlana pogoda, ale czasem wyświetla się ok, czasem przekłamuje o kilka stopni, a czasem nie wyświetla w ogóle. Co z tym można zrobić ? 

 

Druga sprawa - jest jakiś sposób na wyświetlanie emotek w wiadomościach ? Mam już polska czcionkę, ale wyświetla mi się "ggggggg" zamiast emotki.

 

System na zegarku oryginalny, najniwszy. Kupiony w xkim.pl

Edytowane przez najtel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 13:14, Arly77 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

 

Witam

Jeszcze jedno pytanie.

Czy po instalacji polskiego softu instaluje zwykłe mi fit czy zmodowane?

 

Witam.

Miałem już wcześniej zainstalowane zmodowane mi fit tak aby działała identyfikacja osoby dzwobiącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...