Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie dzięki wielkie za całą pracę jaką włożyłeś w poradniki i same pliki.

Niestety aktualnie Amazfit Bip, a dokładnie apka MiFit (zarówno 3.2.9-PL bez FW jak i 3.4.2-PL i 3.4.4-PL ) doprowadza mnie do szewskiej pasji.

HW europejska: V0.11.2.4
FW to 1.1.2.05 zarówno fw jak i res , dodatkowo wgrałem Fonty PL (by Janusz) które świetnie sobie radzą z ogonkami.

Wszystko jest cacy po tych instalacjach przez Gadgeta, aż do sparowania z MiFit które uparcie pragnie zaktualizować czcionki. Efektem tego jest podmiana na irytujące [?].

W związku z tym pytanie z mojej strony - co mogę zainstalować, zrobić aby zablokować instalację nowych czcionek. MiFit zdaje się być równie durny co windows 10 w kwestii sterowników GPU. 
Co więcej instalacje MiFit "z FW" próbują nieustannie zainstalować aktualizację GPS ale za każdym razem jest błąd.

 

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 09:47, tomurbanowicz napisał:

W pierwszym poście najnowszy stabilny FW 1.1.2.05 PL oraz MrTomi-3.4.4-PL z FW PL.

cześć, 

zainstalowałem wszystko wg instrukcji, po uruchomieniu MrTomi-3.4.4-PL z FW PL  nie mogę się zalogować do aplikacji inna opcją jak konto mi. usunąłem konto z googla i z fb. nie pomaga. masz jakiś pomysł na taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rzepa napisał:

Czy będzie możliwe dodania synchronizacji z gogle fit tak jak w oficjalnej wersji ze sklepu play?

Tu masz nowszego moda w którym jest opcja synchronizacji z Google fit https://yadi.sk/d/tCr89RhB3aZC7J  a tu info od autora:  https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=462382

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć co robię źle że za każdym razem po połączeniu z mi fit przesuwają mi się napisy w bipie? Gb zaktualizowany do najnowszego, z pierwszego postu najnowszy fw, fonty i res. Wszystko super, po połączeniu z modem mi fit wszystko się przesuwa, ręce opadają

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś już wie dlaczego jest ciągły problem z aktualizacją tego GPS? Próbowałem na kilku telefonach, różnych wersjach MiFit i niestety za każdym razem zakończone jest to niepowodzeniem.

Amazfit Bip  HW : V0.11.2.4, FW:1.1.2.05.

Próbowałem różnych sposobów z tego forum i niestety bez efektów.
Ktoś sobie poradził z tym lub być może zna sposób jak rozwiązać ten problem.
Bo widzę że kilka osób boryka się z podobnymi problemami.
Za pomoc i sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktualizacją gps był problem zawsze gdy wgrywałem nowego mifita modowanego i aktualizował fw, res ale gps już nie mógł. Problemu nie było gdy wygrało się najpierw ori mifita, który zaktualizował sobie wszystko a potem już modowanego i też robił aktualizację fw i res ale już bez gps.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Arek napisał:

wgraj RES ponownie

Pomogło wgranie z powrotem oryginalnego MiFit i wówczas GadgetBridge *.res, *.fw i fonty i udało się. Tylko pierwszy raz mi się zdarzyło że wgrywanie szło bardzo długo.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fake4r napisał:

Z aktualizacją gps był problem zawsze gdy wgrywałem nowego mifita modowanego i aktualizował fw, res ale gps już nie mógł. Problemu nie było gdy wygrało się najpierw ori mifita, który zaktualizował sobie wszystko a potem już modowanego i też robił aktualizację fw i res ale już bez gps.

Dzięki za wyjaśnienie. U mnie po zakupie sytuacja wyglądała tak:

Po włączeniu zegarka sparowałem go Gadgetbrigide, wgrałem pliki .fw  .res i czcionkę pl następnie 5rozparowałem zegarek  uruchomiłem MiFit z sklepu google i z nim sparowałem , sparował się i niestety ale już aktualizacja GPS nie powiodła się. Czy można naprawić ten stan rzeczy? W jaki sposób zrobić aby ta aktualizacja się wykonała.

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fake4r napisał:

Musiałbyś chyba (nie jestem pewien) zrobić downgrade na niższy fw i potem zainstalować np. 3.4.6 ori, tak żeby zaktualizował wszystko a następnie 3.4.6 modowanego i problem rozwiązany. Z gadgetbridge nie musisz rozparowywać zegarka.

Czy to jest w miarę bezpieczne takie aktualizowanie w dół? A ma kolejność wgrywania jakiś wpływ? ja wpierw wgrałem fw potem dopiero res bo gdzieś tak wyczytałem a wtym wątku część osób pisze to w odwrotnej kolejności>
A może jest jakiś plik z aktualizacja tego GPS i tez można go wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marian32 napisał:

Czy to jest w miarę bezpieczne takie aktualizowanie w dół? A ma kolejność wgrywania jakiś wpływ? ja wpierw wgrałem fw potem dopiero res bo gdzieś tak wyczytałem a wtym wątku część osób pisze to w odwrotnej kolejności>
A może jest jakiś plik z aktualizacja tego GPS i tez można go wgrać?

Dla wszystkich mających problem z aktualizacją GPS podaję sposób, który u mnie zadziałał:
1. Pobieramy z pierwszego posta starsze firmware i res np. 1.0.1.00
2. Rozłączamy zegarek w mificie i łączymy w gadgetbridge
3. Instalujemy pobrany starszy res przez gadgetbride
4. Instalujemy pobrany starszy firmware przez gadgetbridge
5. Rozłączamy zegarek z gadgetbride i parujemy w oficjalnym mificie(wersja stabilna lub beta)
6. Po sparowaniu aplikacja wykona wszystkie konieczne aktualizacje(fw, res, gps, agps)
7. Po zakończonej aktualizacji możemy ponownie wgrać dowolny firmware, res i fonty

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spyrek napisał:

Dla wszystkich mających problem z aktualizacją GPS podaję sposób, który u mnie zadziałał:
1. Pobieramy z pierwszego posta starsze firmware i res np. 1.0.1.00
2. Rozłączamy zegarek w mificie i łączymy w gadgetbridge
3. Instalujemy pobrany starszy res przez gadgetbride
4. Instalujemy pobrany starszy firmware przez gadgetbridge
5. Rozłączamy zegarek z gadgetbride i parujemy w oficjalnym mificie(wersja stabilna lub beta)
6. Po sparowaniu aplikacja wykona wszystkie konieczne aktualizacje(fw, res, gps, agps)
7. Po zakończonej aktualizacji możemy ponownie wgrać dowolny firmware, res i fonty

Potwierdzam ta metoda zadziałał i wszystko jest już ok. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wcześniej pisałem że miałem problemu z aktualizacją ale poszło. Tylko teraz okazało się że jest problem z parowaniem w MrTomi-3.4.4-PL.apk  z pierwszego postu, nie wyszukuje zegarka. W Gadget Bridge jest widoczny. Oczywiście w Gadget Bridge rozłączam.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia nie było ale jak sam je dodałem to i tak się nie dało połączyć. Zrobiłem restart telefonu i w zegarku przywróciłem ustawienia fabryczne i jedno z dwóch pomogło MiFit połaczył się z zegarkiem zobaczymy jak będzie działał. Co nie zmienia faktu że aktualizacja *.res lub *. fw idzie bardzo długo. Miałem styczność z 4 zegarkami i tylko ten jeden coś tak dziwnie się zachowuje.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem amazfit bip. Mam pytanie co zrobić aby zegarek pokazywał aktualną  temperaturę?  Język polski,  przerobionego  mi fita  z pierwszego postu udało mi się wgrać bez problemu.  Aplikacja mi fit działa cały czas w tle na telefonie( zablokowana w sposób taki aby była cały czas zesparowana), lecz nie aktualizuje mi aktualnej temperatury.  Na innych owszem pokazywalo  minimalna  i maksymalna  ale nie aktualna.  

1535635353487803281133.jpg

Screenshot_2018-08-30-15-23-03-084_com.android.chrome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fantasista1992 napisał:

Ma, pod chmurką  jest( -),  a u innych w tym miejscu widziałem temperaturę 

A sam zegarek pokazuje ci w pogodzie prognozy na 5 dni? Jeżeli nie, a wszystko masz dobrze w MiFit poustawiane, to najprawdopodobniej coś się zawiesiło. Reset do ustawień fabrycznych zegarka powinien pomóc. Czasami się zdarza, że aktualnej temperatury nie pokazuje (przy chwilowych problemach z serwerami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

A sam zegarek pokazuje ci w pogodzie prognozy na 5 dni? Jeżeli nie, a wszystko masz dobrze w MiFit poustawiane, to najprawdopodobniej coś się zawiesiło. Reset do ustawień fabrycznych zegarka powinien pomóc. Czasami się zdarza, że aktualnej temperatury nie pokazuje (przy chwilowych problemach z serwerami).

Pokazuje,  jeżeli o to chodzi 

15356722597041855027032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko Panowie, wczoraj nabyłem Amazfix BIP'a i wg porad z forum chciałem podmienić FW na PL ale najprawdopodobniej coś spier***iłem (wpierw wgrałem *.fw zamiast*.res) i mam bootloop'a - czy ktoś mi da jakiś cień nadziei na pozytywne wybrnięcie z tej sytuacji??? (BIG thx)

bip-01.png

bip-02.png

Capture+_2018-08-31-13-15-18.png

Capture+_2018-08-31-13-15-45.png

Edytowane przez ViERA.fX
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu pojawia się problem, nie mam pojęcia... miałem już jakąś "spolszczoną" ale słabo, nazwy w menu były poprzesuwane, nie było ogonków i coś mieszałem z MiFit'em modyfikowanym. Po czym stwierdziłem, że wgram ENG i spróbuje ponownie... ale to okazało się porażką 

 

Mili_chaohu_0.0.8.88_en_by_dpeddi.fw

Mili_chaohu_0.0.8.88_en.res

takich plików użyłem (znaczy tylko jednego, bo BIP się zrestartował i...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź odparuj zegarek od GB i MF, odinstaluj obie apki, restart fona. Pobierz oficjala MF ze sklepu i zobacz czy zaskoczy.

U mnie zaskoczyło jak nakrzaczyłem z plikami w pierwszych godzinach od kupna Bipa :)

11 minut temu, ViERA.fX napisał:

Mi Fit nie widzi zegarka, tak samo w GadgetBridge

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Netoper napisał:

Weź odparuj zegarek od GB i MF, odinstaluj obie apki, restart fona. Pobierz oficjala MF ze sklepu i zobacz czy zaskoczy.

U mnie zaskoczyło jak nakrzaczyłem z plikami w pierwszych godzinach od kupna Bipa :)

 

Miałem właśnie pisać, rozparowałem, usunąłem z powiązanych w Bluetooth i zaskoczyło, wgrałem nowe FW i działa... Dzięki Chłopacy za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...