Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kilka dni temu zainstalowałem mifit'a od kolegi b4s. Od wczoraj pojawił się problem: mój bip odbiera smsy, ale nie powiadamia, gdy ktoś dzwoni. Budzenie też bez zastrzeżeń. Telefon restartowany, w ustawieniach pozwolenia są, bipa wykrywa za każdym razem... Może ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Resnulius napisał:

Witajcie Kilka dni temu zainstalowałem mifit'a od kolegi b4s. Od wczoraj pojawił się problem: mój bip odbiera smsy, ale nie powiadamia, gdy ktoś dzwoni. Budzenie też bez zastrzeżeń. Telefon restartowany, w ustawieniach pozwolenia są, bipa wykrywa za każdym razem... Może ktoś, coś?

Miałem podobnie ostatnio, przestały się wyświetlać powiadomienia mimo że dostawał informacje.
Pomogło przywrócenie do ustawień fabrycznych zegarka i na nowo sparowanie go z aplikacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 14:17, pkonrad napisał:

Pojawiła się nowa beta wersja Mi Fit 3.4.6.8

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-8-release/mi-fit-3-4-6-8-android-apk-download/

 

Dla Mi Band 3 został odblokowany oficjalny polski język, po aktualizacji firmware z nowego Mi Fit. Nie potrzeba wgrywać żadnych modowanych firmware i modowanych Mi Fit. Jest polski język i info na opasce kto dzwoni czy wysłał SMS.

 

A jak wygląda temat na Amazfit BIP ?

 

 

Mam nadzieję, że już wkrótce dla Bipa też już będzie to działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze swoim amazfit bip - odinstalowałem MiFIt, potem wgrałem polski FW, RES i czcionkę i to chodzi ładnie, ale na moim redmi note 4 po zainstalowaniu zmodowanego MiFita już nie mogę sparować zegarka - ciąglę mam komunikat : "Nie udało się sparować, skontaktuj  się z obsługą Klienta". Wracając do oryginalnego MiFit też mam to samo. Pod Gadgetbridge mogę się sparować i rozłączyć bez problemu.

Ktoś ma pomysł co tu zrobić aby się sparować pod mifit (telefon redmi note 4 z miui) ??

Dzięki za wszystko i pliki zamieszczone w tym długim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wasuh napisał:

Ktoś ma pomysł co tu zrobić aby się sparować pod mifit (telefon redmi note 4 z miui) ??

Musisz go odparować (rozłączyć) w MiFit i spróbować ponownie sparować, a przed  parowaniem wywalić jego połączenie w ustawieniach BT telefonu. Jeżeli nie pomoże, to jeszcze reset do ustawień fabrycznych zegarka zostaje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rogal198 napisał:

czy jak przejdę na wersję modyfikowana to ta historia mi zostanie czy wszystko zniknie? 

Wszystko powinno pozostać, łącznie z ustawieniami w MiFit. Tylko nie rozłączaj zegarka w MiFit, a MiFita po prostu odinstaluj  i bez restartu telefonu, czy czyszczenia pamięci zainstaluj moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rogal198 Historia aktywności i ustawienia nie zginą jeśli zalogujesz się do moda Mi Fit tym samym kontem. Podłączone czy rozłączone urządzenia, restarty czy zmiana telefonu itp nie mają żadnego wpływu na te dane.

Logujesz kontem google lub facebook?

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emer1 Różnice w stosunku do oryginału są w opisie moda. Moje wersje są wzbogacone o dodatki dla mi band 2. Można używać z BIPem, nie będzie większej różnicy w stosunku do moda z tego wątku. Zmodyfikowana apka jest podpisana innym kluczem i sama się nie zaktualizuje, nie trzeba nic blokować.

Edytowane przez b4s1l
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, b4s1l napisał:

@rogal198 Historia aktywności i ustawienia nie zginą jeśli zalogujesz się do moda Mi Fit tym samym kontem. Podłączone czy rozłączone urządzenia, restarty czy zmiana telefonu itp nie mają żadnego wpływu na te dane.

Logujesz kontem google lub facebook?

No właśnie loguje się kontem google. I nie mogłem się w modzie nim zalogować. Można istniejące konto powiązać np z FB albo miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rogal198 napisał:

No właśnie loguje się kontem google. I nie mogłem się w modzie nim zalogować. Można istniejące konto powiązać np z FB albo miui?

Powiązać się nie da. Zerknij TU i sprawdź " Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google", powinno zadziałać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, b4s1l napisał:

Powiązać się nie da. Zerknij TU i sprawdź " Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google", powinno zadziałać.

No dobra. Rozparowalem bipa, odinstalowałem MiFit i zainstalowałem moda MiFit. Przy logowaniu google cały czas kręci się kółko i jest napis chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rogal198 napisał:

No dobra. Rozparowalem bipa, odinstalowałem MiFit i zainstalowałem moda MiFit. Przy logowaniu google cały czas kręci się kółko i jest napis chwilę...

Wykonaj po kolei każdy punkt tamtej instrukcji, nawet jeśli wygląda głupio (BTW nie ma tam rozparowania). Kluczowe jest odłączenie w opcjach googla. Jak się nie uda to musisz założyć konto xiaomi by korzystać z modów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, b4s1l napisał:

Wykonaj po kolei każdy punkt tamtej instrukcji, nawet jeśli wygląda głupio (BTW nie ma tam rozparowania). Kluczowe jest odłączenie w opcjach googla. Jak się nie uda to musisz założyć konto xiaomi by korzystać z modów.

No tak. Przeszukałem cały polecony przez Ciebie temat na forum i nie mogłem znaleźć. Oczywiście wszystko było w pierwszym poście. Działa. Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może trochę nie na temat, ale proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić i gdzie szukać odpowiedzi na mój problem...

Zegarek pewnego dnia zaczął pokazywać taki napis connect AAP to update. Po wejściu w MiFit zaczyna się robić update ale na końcu pojawia się info że nie udało się zrobić update'u. Próbowałem na drugim telefonie. Zegarek jest podłączony mierzy puls itd.ale nie da się nic zrobić. Rozparowalem ściągnąłem wersję 3.4.6 i dalej jest to samo. Jak przywrócić normalność? Jak zrobić żeby zaczął znów działać? Proszę o pomoc. 

Screenshot_20180817-192411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Od dwóch dni jestem posiadaczem Amazfit Bip. Jestem zadowolony z działania tylko zastanawiam się nad polską czcionką i info kto dzwoni i przysyła sms. Kilka tematów wcześniej przeczytałem, że do tego wystarczy wgrać plik z czcionką oraz zmodyfikowany MiFit. Czyli muszę:

-odłączyć Bipa z MiFit

- odinstalować MiFit

- wgrać GadgetBridge

- sparować Bip

- wgrać czcionkę

- odpiąć Bip z Gadget Bridge, odinstalować Gadget Bridge ( to nie wiem czy jest konieczne ), wgrać zmodyfikowany MiFit i sparować Bip.

Czy w razie aktualizacji FW będzie się on bez problemu aktualizował na zmodyfikowanym MiFit ? Bipa zakupiłem w polskiej dystrybucji i jest zaktualizowany do najnowszej wersji FW.

Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...