Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Po reinstalacji mifit na świeżym androidzie wgrałem do zegarka przez gb polskie fonty z pierwszego wpisu. Wyświetlane są wszystkie litery poza "ł" Wiadomości odbieram przez amazfit Tools. Ma ktoś pomysł co jest nie tak? 

Przy instalacji wyskakiwał komunikat z błędem font8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toldo napisał:

Zapomniałeś o apk ;)

Momencik... Już :)

 

tak z ciekawości... jest szansa abyś podzielił się czym edytujesz apk i soft zegarka?

MiFit modyfikuję przez apktool, soft zegarka HEX Edytorem + mój skrypt, ale nie jest on w wersji do upublicznienia, to taka wersja bardzo robocza, które ułatwia mi pracę. Do RES używam WatchFace.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Momencik... Już :)

 

MiFit modyfikuję przez apktool, soft zegarka HEX Edytorem + mój skrypt, ale nie jest on w wersji do upublicznienia, to taka wersja bardzo robocza, które ułatwia mi pracę. Do RES używam WatchFace.

dzięki, zdążyłem już MiFita rozbroić przez Batch ApkTool 3.7.2 (dzięki sugestii kolegi b4s1l), a co do softu/res własnie kombinuje jak zrobić do tego swoją wersję apki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa beta wersja Mi Fit 3.4.6.8

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-8-release/mi-fit-3-4-6-8-android-apk-download/

 

Dla Mi Band 3 został odblokowany oficjalny polski język, po aktualizacji firmware z nowego Mi Fit. Nie potrzeba wgrywać żadnych modowanych firmware i modowanych Mi Fit. Jest polski język i info na opasce kto dzwoni czy wysłał SMS.

 

A jak wygląda temat na Amazfit BIP ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darek_2003 napisał:

Mam zainstalowanego MiFit'a w wersji MrTomi 3.4.2. Czy nowszą wersję mogę zainstalować bezpośrednio na tą starszą, czy lepiej jest ją najpierw odinstalować, lub wyczyścić dane aplikacji czy coś w tym stylu?

Możesz nadpisać starą wersję nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji MiFit i aktualizacji firmware'u w Amazfit Bip zauważyłem, że zegarek przestał się rozłączać z telefonem co 30 minut jak to było do tej pory. Połączenie BT ustabilizowało się i dodatkowo wydaje mi się że pogoda odświeża się jakby nieco żwawiej  i bieżąca temperatura nie znika tak często.  Czyli duży PLUSIK

Ale która wersja? Sklepowa modowana? jaki numer wersji ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi ładuje RES po czym jak chce wrzucic fw to mi pisze ze nie moze go wrzucic i koniec. Kilka razy pobieralem paczke. Probuje wrocic do starszej wersji i zobacze

 ok znalazłem info, że trzeba zaktualizować gb. Zaraz testuje

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Z góry przepraszam jeśli pomyliłam temat. 

Czy to normalne że co chwilę robi mi się "aktualizowanie GPS" ? 

Amazfit bip sparowany z telefonem Samsung 6.

Generalnie wszystko działa ale co chwilę sam próbuje zaktualizować powyższe co blokuje zarówno telefon , jak i aplikację mi fit. 

Ani razu ta aktualizacja nie powiodła się. 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Katarzyna2018 napisał:

Czy to normalne że co chwilę robi mi się "aktualizowanie GPS" ? 

Nie to nie jest normalne. Coś się zawiesiło i nie może A-GPS-a z aktualizować. Z reguły aktualizuje po wgraniu nowszego lub innego MiFita i nowego firmware. Sam z siebie też może ale to raczej co kilka dni, tygodni. Wgrałbym najnowszego MiFita (nawet wersję dev z apkmirror.com). Jak nie pomoże to reset zegarka do ustawień fabrycznych może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam z różnymi MiFitami oraz na różnych telefonach. Po każdym rozłaczeniu z bluetoothem próbuje bezskutecznie aktualizować .

Reset zegarka też robiłam, przez ustawienia. Jest jakiś przycisk do resetowania czy powrót do ustawień fabrycznych wystarczy? 

Drugi temat - jaki zasięg mają te zegarki?  Mój rozłącza się po przejściu do drugiego pokoju lub przy 4-5  metrach na otwartej przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Katarzyna2018 napisał:

Próbowałam z różnymi MiFitami oraz na różnych telefonach. Po każdym rozłaczeniu z bluetoothem próbuje bezskutecznie aktualizować .

Reset zegarka też robiłam, przez ustawienia. Jest jakiś przycisk do resetowania czy powrót do ustawień fabrycznych wystarczy? 

Drugi temat - jaki zasięg mają te zegarki?  Mój rozłącza się po przejściu do drugiego pokoju lub przy 4-5  metrach na otwartej przestrzeni. 

Miałem dokłądnie ten sam problem zresztą już pisałem o tym...

wystarczyło cofnąć się o 7 stron... 

Miałem dokładnie to samo... dzięki z przesiadce z miband 2:) 

Rozwiązanie:

1) usuwamy parowanie w mifit aktualnie posiadanej wersji

2) Instalujemy nowszą wersje https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-2-1-release/

3) Ponownie parujemy... nastąpi aktualizacja w tym GPS/aGPS.

4) Gdy już skończy usuwamy parowanie i wracamy do starej zmodyfikowanej wersji :)

I jak w pierwszym poście najpierw RES później FW... czcionki pozostają w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnęłam się nawet o 12 stron ;) ale u mnie różne konfigurację nie pomagają. 

Początkowo pierwszy mifit , z którym parowałamłam zegarek to ten najnowszy z pierwszej strony tego tametu. Potem próbowałam z oryginalnym ze sklepu, rozłączając łącze i powrót do fabrycznych.

Na innym telefonie parowałam tylko z oryginalnym MiFitem że sklepu i również nie potrafił poprawnie przeprowadzić aktualizacji GPS. 

Telefony to Samsung S6 i J5.

Zegarek z allegro, oryginalnie zapakowany,  wersja Global choć po pierwszym parowaniu z MiFitem z tego forum (pokazujący kto dzwoni) menu było od razu polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Katarzyna2018 napisał:

Cofnęłam się nawet o 12 stron ;) ale u mnie różne konfigurację nie pomagają. 

Początkowo pierwszy mifit , z którym parowałamłam zegarek to ten najnowszy z pierwszej strony tego tametu. Potem próbowałam z oryginalnym ze sklepu, rozłączając łącze i powrót do fabrycznych.

Na innym telefonie parowałam tylko z oryginalnym MiFitem że sklepu i również nie potrafił poprawnie przeprowadzić aktualizacji GPS. 

Telefony to Samsung S6 i J5.

Zegarek z allegro, oryginalnie zapakowany,  wersja Global choć po pierwszym parowaniu z MiFitem z tego forum (pokazujący kto dzwoni) menu było od razu polskie.

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-8-release/ wgraj tą wersje i jak w opisie powyżej... później starsza modowana. I przez to, że pierwsze parowanie było z modowaną wersją... masz taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Katarzyna2018 napisał:

Niestety nie pomogło...

Gdzieś czytałem, że trzeba usunąć opaskę z aplikacji, zrobić factory reset w niej i zmienić język w telefonie na angielski, po czym na nowo dodać ją do Mifita, oryginalnego oczywiście. Wtedy powinno zaktualizować GPSa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 14:17, pkonrad napisał:

Pojawiła się nowa beta wersja Mi Fit 3.4.6.8

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-6-8-release/mi-fit-3-4-6-8-android-apk-download/

 

Dla Mi Band 3 został odblokowany oficjalny polski język, po aktualizacji firmware z nowego Mi Fit. Nie potrzeba wgrywać żadnych modowanych firmware i modowanych Mi Fit. Jest polski język i info na opasce kto dzwoni czy wysłał SMS.

 

A jak wygląda temat na Amazfit BIP ?

AmazFit Bip - nadal powiadomienia o połączeniach bez wyświetlania nr-u/nazwy dzwoniącego. W stosunku do poprzedniej wersji (Mi Fit 3.4.5.2) zabrali opcję "inteligentnego" budzenia"

screen_01.thumb.jpg.0d675c8b43395ce71cf2fb36a4c5e9f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marchelius napisał:

Nie wiem skąd te Wasze problemy z brakiem identyfikacji dzwoniącego ...

Używam od początku posiadania BIP'a wyłącznie modowanego MiFit z pierwszego posta, tylko 1 raz na początku wgrałem przez GB soft 0.1.1.36 + polskie czcionki i od tego momentu nie mam żadnych problemów ani z j.polskim ani z identyfikacją. Aktualizuję MiFit jak tylko się pojawi nowa wersja w pierwszym poscie. Nie używałem nigdy oficjalnego MiFit ze sklepu google - i wszystko działa jak należy. 

Bez spinki, przecież nikt nie napisał że jest problem. To już nie można podzielić się informacjami o zmianach w publikowanych nowych wersjach oprogramowania? Ktoś kto umie czytać a brak tych powiadomień będzie dla niego problemem, to z pewnością znajdzie 1-wszą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marglcia napisał:

Mam problem z pogodą od wczoraj

Musiało ci się zawiesić już kilka dni temu. Też tak kiedyś miałem i chyba reset do fabrycznych zegarka pomógł. Prognozy pobiera na kilka dni do przodu. Tylko  w weekend-y często są problemy z pobieraniem, co widać jak się ma pokazywanie bieżącej temp. na tarczy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, August 09, 2018 o 23:24, woyto napisał:

Gdzieś czytałem, że trzeba usunąć opaskę z aplikacji, zrobić factory reset w niej i zmienić język w telefonie na angielski, po czym na nowo dodać ją do Mifita, oryginalnego oczywiście. Wtedy powinno zaktualizować GPSa. 

Również bez skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, FromWP napisał:

Musiało ci się zawiesić już kilka dni temu. Też tak kiedyś miałem i chyba reset do fabrycznych zegarka pomógł. Prognozy pobiera na kilka dni do przodu. Tylko  w weekend-y często są problemy z pobieraniem, co widać jak się ma pokazywanie bieżącej temp. na tarczy.

zadziałało przywrócenie ustawień fabrycznych - dzięki ;-)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Katarzyna2018 napisał:

Również bez skutku...

A spróbuj wgrać starszą wersję softu do opaski, a później zaaktualizuj go używając wersji Mifita z marketu. 

Problem wygląda tak, że po wejściu do aplikacji po chwili zaczyna aktualizować opaskę i tak bez przerwy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...