Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, Ja dzisiaj pobrałem tą wersję Mi Fit co wyżej ale niestety był problem z zalogowaniem się i przez konto googla i przez fb.. po odinstalowaniu i zainstalowaniu tej wersji ze sklepu to samo.. dopiero za kij wie którym razem zaskoczyło... telefon xiaomi redmi note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość cofnięcia wgranego firmware. Dzisiaj dostałem zegarek. Po sparowaniu z telefonem wgrała się aktualizacja., Jednak wszystko było po angielsku, a chciałem mieć po polsku. Po wgraniu według znalezionych tu instrukcji nowego zmieniającego na język polski, wgrało mi i rozłączyło telefon z zegarkiem. Połaczyć już nie mogę i nie potrafię. Czy ktoś może mi pomóc, czy zegarek do wyrzucenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 07:32, tomurbanowicz napisał:

Będą, będą. Sprzedaje żony zegarek, swój zostawiam - IMO nie ma nic lepszego :)
Co do przeróbek, na razie są z doskoku, po sezonie będzie częściej :)

tak z ciekawości... jest szansa abyś podzielił się czym edytujesz apk i soft zegarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest informacja skąd należy pobierać Gadgetbridge.

ze sklepu google - 11.2.4
Tylko nie wiem, czy tylko wystarczy zmodyfikowany FW polski (próbowałem ten z pierwszej strony stabilny 1.0.1), ale są tam tez pliki x.res - czy wazne jest tez wgranie tego x.res ? Który najpierw ? Zależy mi PRZEDE WSZYSTKIM  na jak największej czcionce i pogrubionej (mam over 50...)
Mój BIP ma aktualnie z MiFita oryginalne angielskie FW 1.01.00
a3aea8fe5a96ade2a7acecaa9b49bf3c.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iOS pojawił się MiFit 3.4.4 i z nim firmware 1.1.2.05 dla BIP.

Z ciekawostek zauważyłem, że dodano pokazywanie osoby, która napisała SMS wraz z jej nazwą z kontaktów (ale nie wiem jak jest z powiadomieniami z aplikacji - mam wyłączone). Jest też nowość z dzwonieniem - w trakcie dzwonienia nadal nie wiadomo kto dzwoni ale po nieodebraniu połączenia pojawia się info od kogo było to połączenie.

Edytowane przez bigl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, emer1 napisał:

Rozumiem, że uzywając np 3.4.5 dostaję upgrade najnowszego FW dla Bipa, bo na poprzednich wersjach nie dostaje sie upgradu najnowszego dla Bipa ?

Nie każda nowa wersja oficjalnego MiFita ma w sobie nowsze FW, ale jak ma to je wgra. Ostatnie najnowsze FW to V1.1.2.05, a oficjalny MiFit to beta 3.4.5.1 (bety mają o jedną cyferkę więcej w nazwie). Po wgraniu wersji z nowszym FW zawsze można było wrócić do starszej modowanej wersji (żeby mieć powiadomienia o nr i nadawcy sms, pogodę po polsku i komunikaty pl przy treningu). Jedyne utrudnienie to konieczność odinstalowania MiFita przed wgraniem innego przy przechodzeniu pomiędzy wersjami oficjalnymi, a modami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, emer1 napisał:

ale mam problem znów z zalogowaniem do tego MiFita (przez konto gmail)

 

Zainstaluj z powrotem MiF 3.4.5.1 , rozparuj Bipa na tej wersji,

odinstaluj MiFit 3.4.5.1 ,

zainstaluj modowanego Mifita MrTomi-3.4.2-PL.apk   z pierwszego posta, i zobacz czy się naprawiło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emer1 napisał:

Zainstalowałem 3.4.5.1 (upgrade FW Bipa do V1.1.2.05) , ale niestety połączenia telef i SMS  bez identyfikacji dzwoniącego (nie wspomnę ze powrotnie mam jęz. ang)

Myślałem że jesteś świadomy tego, że oficjalne FW nie ma języka pl i powiadomień przy polskim języku w systemie telefonu. Przy oryginale możesz mieć tylko polskie znaki w powiadomieniach (jak je wgrałeś) i pogodzie. Nie pomyślałem o tym że mody mają problemy z logowaniem do konta Mi przez konto Googla. Ja się loguję bezpośrednio na konto Mi i z tym nie ma problemu. W tej chwili używam Bipa z oryginalnym FW 1.1.2.0.5 i modem MiFita 3.4.4 kolegi @b4s1l. Mam info o dzwoniącym, polskie znaki w powiadomieniach (pogrubione, wgrane jakiś czas temu) pogodę po polsku. Jedynie menu zegarka po angielsku. Nie ma żadnych innych problemów z działaniem takiego zestawu. Oprócz tego że próba wejścia w opcje odblokowania w pobliżu (dostępna chyba tylko w Miui) wywala MiFita, ale tak jest we wszystkich modach, a samo odblokowanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emer1 napisał:

prosiłbym o link do takich najwiekszych - no i żeby trybiło z tym oryginałem bipa do V1.1.2.05.

W tym poście masz link do pogrubionych, działają z każdym FW i przynajmniej na razie nie znikają przy zmianach FW na nowsze. https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=438104  Wgrywa się przez GB. Jak ci nie przeszkadza angielskie menu, to nie zmieniaj FW, tylko wgraj moda i będziesz miał powiadomienia z polskim. Możesz wgrać moda 3.4.4 (bo nowszy) stąd: https://miuipolska.pl/forum/topic/35374-mi-band-3-plmody/  a to że ma w sobie inne FW (dla MiBanda 3) nie ma znaczenia, twojego nie podmieni. Tylko ten problem z logowaniem do Mi przez Googla trzeba przeskoczyć. Każdy MiFit musi działać w tle, żeby były powiadomienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emer1 napisał:

Co Do tego MiFita ... a czy on jest jakoś przypisany pod MiBanda ? Znajdzie mi automatycznie np nowe FW dla Bipa ?

MiFit nie znajduje FW, on ma je w sobie i jak FW w zegarku jest starsze to je wgra, a jak takie samo lub nowsze to zostawi to w spokoju.  MiFit ma FW dla kilku urządzeń które obsługuje, czyli dla  MiBand-ów, Bip-a. Może poprzednio uprawnienie do działanie w tle same ci się ustawiły, a teraz musiałeś ręcznie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emer1 napisał:

 ale nie wyświetla kto napisał SMS

Powinien wyświetlać. A zwykły restart telefonu nie pomaga? Jeśli chodzi o powiadomienia to sms-y są najbardziej kapryśne (przynajmniej w Miui) i powiadomienia potrafią się po prostu zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 

Czy jest możliwość odebrania połączenia ruchem nadgarstka ? Jakiś mod ? Chyba , że coś przeoczyłem bo w opisie mam Odbierz  telefon jednym prostym ruchem dzięki Huami Amazfit BIP .  Przy jeździe motocyklem w kasku ze słuchawką w uchu byłoby to bardzo pomocne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 20:21, emer1 napisał:

Zainstalowałem zmodowanego MiFita 3.4.4 (dzięki b4s1l), działa OK, pogoda po polsku, wyświetla kto dzwoni, ale nie wyświetla kto napisał SMS.

Niemniej jestem bardzo zadowolony, choć uszczęśliwiony byłbym bardziej gdyby ktos zrobił very big czcionke (nawet bez polskich znaków) :D 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

BTW - zmodowany MiFit działa mi w tle bez specjalnego blokowania w androidzie tela :) 

zainstalowałem ale w ogole nie ma polskich znakow juz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emer1 Już się pogubiłem wgralem nowy firmware wyrzucilem mifit, daje potem do gadetbridge instaluje czcionki i juz powinno byc wszystko czy cos zapomnialem?

Edit: Dni są z ogonkami (Piątek) a jak ktoś napiszę nie ma.

Edytowane przez wist7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

Mam BIPa w wersji chinskiej. HW: V0.11.1.4

Kiedy go kupilem, wgralem modowana wersje MiFit do telefonu i zmienilo mi to jezyk na angielski. Nic wiecej nie robilem bo nie bylo potrzeby.

Wczoraj aktualizowalem soft telefonu i pobralem MiFit ze sklepu Play

Apka zaktualizowala mi zegarek do wersji chinskiej.

Kazda proba wgrania nizszej wersji MiFit, albo proba zmiany jezyka lub wersji na CE zgodnie z instrukcjami z pierwszej strony konczy sie wyswietlaniem w zegarku rysunku telefonu i zegarka z przekreslona strzalka do gory i komunikatu po chinsku - cytuje za google translator "Aktualizacja nie powiodla sie, aby pomownie uruchomic aktualizacje aplikacji".

Podpowiedzcie prosze - czego sprobowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to do mnie, to tak, uczony byłem rosyjskiego, a w zegarku chce mieć angielski zamiast chińskiego.

Jesteś w stanie pomóc, czy nie?

 

edit====================

Temat ogarnięty. Zrobiłem downgrade oprogramowania zegarka do 0.1.1.14 za pomocą plików z podpisu tego filmu 

How to add English in Xiaomi Amazfit Bip Lite & Developer update

W telefonie wgrałem ten sam co miałem wcześniej zmodowany soft z XDA - MiFit-3.3.0-Spider65.mod.v3.apk

Stary ten soft, ale działa, nic mu nie brakuje i zegarek znowu jest po angielsku :)

Edytowane przez figer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...