Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie MrTomi-3.4.2-PL i zaczęły się klopoty, których przy oficjalnej aplikacji nie miałem. Problem z parowaniem, po zerwaniu połączenia BT baaaaardzo długi czas oczekiwania na wznowienie i koszmarna zwłoka w wyswietlaniu powiadomień (lub ich brak). W związku z tym wracam do oficjalnej apki. Na plus przeróbki podam pogodę w języku polskim, wyświetlania nazwy kontaktu nie zdążyłem sprawdzić, bo i tak wracam na stare... Mimo wszystko dziękuję twórcy przeróbki za wklad pracy, gdyż być może problemy leżą gdzieś po stronie mojego telefonu (Samsung Galaxy Note 4). 

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2018 o 12:32, Mr YesNoWhat napisał:

zjedź na dół poradnika, masz tam wszystkie pliki których potrzebujesz  

A czy po takiej zmianie trzeba trzymać się zmodyfikowanego Mi Fit czy można potem używać z oficjalnym i kolejne aktualizacje firmware nadal będą dawały zegarek w EN?

Pytam bo chcę używać Bip z iPhone. Mogę wiec raz wykonać cała operację na jakimś Androidzie ale potem chcę już stale używać z iPhone czyli oficjalny Mi Fiit z Appstore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fake4r napisał:

Można z oficjalnym ale tylko z takim który ma niższe fw (lub takie samo) żeby ci nie zaktualizował zegarka. Czyli porostu nie aktualizuj apki na iPhonie.

No to nie może - nie ma możliwości zatrzymania w iPhone aktualizacji dla jednej konkretnej apki. A bez aktualizacji innych apek i systemu nie chcę działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robię nie tak... chcę zmienić wersje CN na europejską, zainstalowałem odpowiednie pliki FW-0.1.1.14_PL.res oraz FW-0.1.1.14_PL.fw i na koniec patch Mili_chaohu_makece.fw . W każdym razie coś jest nie tak ponieważ po restarcie zegarka dalej wyświetla mi się cała tarcza, przesunięte menu i opcje w jezyku angielskim a Gadgetbridge pokazuje wersje hw v0.11.1.4.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr YesNoWhat

sprawdź fw i wgraj odpowiednie res+fw, reset do ustawień fabrycznych i aktualizacja przez mifit (wersja mod) ta ze sklepu google przywróci oryginalny język

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainstalowałem spolszczenie, czcionkę i apkę od MrTomi. Wszystko ładnie poszło z tym, że nie mogę się zalogować do apki. Próbowałem też poprzednią wersję i nic. Zainstalowałem Mi Fit ze sklepu google i normalnie się zalogowałem. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź fw i wgraj odpowiednie res+fw, reset do ustawień fabrycznych i aktualizacja przez mifit (wersja mod) ta ze sklepu google przywróci oryginalny język
Wydaje mi się że zainstalowałem odpowiednie Res+fw. Reset powinienem zatwierdzić już w tych chińskich znaczkach ale ich nie było tylko częściowo polski soft. Nie instalowałem jeszcze MiFit. Którą wersję wybrać w takim razie?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie może - nie ma możliwości zatrzymania w iPhone aktualizacji dla jednej konkretnej apki. A bez aktualizacji innych apek i systemu nie chcę działać.

Można nie instalować aktualizacji aplikacji i to każdej. Niestety, ale nawet jak tego nie zrobimy to fw jeżeli jest dostępne nowsze zainstaluje się z automatu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, d7ejkej napisał:


Można nie instalować aktualizacji aplikacji i to każdej. Niestety, ale nawet jak tego nie zrobimy to fw jeżeli jest dostępne nowsze zainstaluje się z automatu emoji20.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Można jeśli wyłączy się generalnie mechanizm automatycznej aktualizacji, czego nie chcę robić. A nie można mieć włączonego automatycznego aktualizowania a wyłączyć z tego konkretną aplikację (a szkoda).

A skoro FW nowsze i tak się zainstaluje to przepada.

Wygląda na to że jedyny sposób to wymiana zegarka na wersję international - komuś kto ma androida nie powinna specjalnie przeszkadzać wersja CN (tak jak mnie przed przejściem na iPhone).

A jest nadal dostępne i zdziała na stałe coś takiego w GadgetBridge?  https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1230-amazfit-bip-come-impostare-la-lingua-con-gadgetbridge/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bigl napisał:

Można jeśli wyłączy się generalnie mechanizm automatycznej aktualizacji, czego nie chcę robić. A nie można mieć włączonego automatycznego aktualizowania a wyłączyć z tego konkretną aplikację (a szkoda).

A skoro FW nowsze i tak się zainstaluje to przepada.

Wygląda na to że jedyny sposób to wymiana zegarka na wersję international - komuś kto ma androida nie powinna specjalnie przeszkadzać wersja CN (tak jak mnie przed przejściem na iPhone).

A jest nadal dostępne i zdziała na stałe coś takiego w GadgetBridge?  https://forum.gizchina.it/index.php?/topic/1230-amazfit-bip-come-impostare-la-lingua-con-gadgetbridge/

Ja mam Jailbreak więc mam wyłączone automatyczne aktualizacje.  Nie musisz przecież wymieniać urządzenia wystarczy, że zmienisz z CN na CE poczytaj pierwszą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzycho napisał:

Wydaje mi się że zainstalowałem odpowiednie Res+fw. Reset powinienem zatwierdzić już w tych chińskich znaczkach ale ich nie było tylko częściowo polski soft. Nie instalowałem jeszcze MiFit. Którą wersję wybrać w takim razie?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Ogarnąłem temat... chińskich krzaczków nie było tylko angielskie a problem polegał chyba na nie właściwym wykonaniu restartu zegarka. 
Później nie mogłem się połączyć z MiFit ale po kilkunastu próbach wraz z restartem telefonu i połączenia bluetooth udało się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, d7ejkej napisał:

Ja mam Jailbreak więc mam wyłączone automatyczne aktualizacje.  Nie musisz przecież wymieniać urządzenia wystarczy, że zmienisz z CN na CE poczytaj pierwszą stronę...

No przecież zaczęło się od tego, że właśnie ten sposób działa tylko do czasu pokazania się nowego FW lub nowej wersji Mi Fit z nim. Gdyby tak nie było to jasne że to raz zrobione by wystarczyło.

Ale oczywiści dzięki za chęć pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bigl napisał:

No przecież zaczęło się od tego, że właśnie ten sposób działa tylko do czasu pokazania się nowego FW lub nowej wersji Mi Fit z nim. Gdyby tak nie było to jasne że to raz zrobione by wystarczyło.

Ale oczywiści dzięki za chęć pomocy.

 

Czytałeś poradnik odnośnie zmiany z CN na CE ? Przeczytaj ostatni punkt :

Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, Marchelius napisał:

Czy ktoś oprócz mnie zauważył dziwne działanie pulsomierza po ostatniej aktualizacji firmware ?? Wg mnie zawsze pokazuje okolo 15-20 uderzeń więcej niż na fw 0.1.1.36.  No i barometr, dziwne bo w Trójmieście pokazuje realne wartości no. 1016 hPa a np. w Zakopanem wczoraj pokazał 925 hPa , kurczę wartości około 990 a nawet 980 są realne ale 925 ??? No i ostatnia wersja spolszczonego MiFit ma skopaną funkcję "znajdź telefon" i domyślny dzwonek nie działa.  Pomijam braki w tłumaczeniu pl (np. przy zmianie tarczy). Na chwilę obecną wróciłem do softu 0.1.1.36 i poprzedniego MiFit pl

W Zakopanem rzeczywiście bywa takie ciśnienie, jest jak najbardziej normalne więc barometr działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł Syn Marka napisał:

Dzięki za odpowiedź. GB świeżo pobrany z Google Play pod aktualizację

GB najnowsze (wersja 028) to tu: https://f-droid.org/repo/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_134.apk czyli na f-droid. W sklepie Play pojawia się z reguły z opóźnieniem. Nie wiem jaka teraz tam jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

GB najnowsze (wersja 028) to tu: https://f-droid.org/repo/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge_134.apk czyli na f-droid. W sklepie Play pojawia się z reguły z opóźnieniem. Nie wiem jaka teraz tam jest.

I dokładnie to było przyczyną problemów z instalacją najnowszego firmware. W GP dostępna jest wersja 027. Po zainstalowaniu v 028 instalacja pliku .fw przebiegła prawidłowo. Dziękuję!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że to rozwiązanie było podawane wiele razy. Rozumiem że nie sposób przeczytać 120 stron, ale ono było podane dwie strony do tyłu. W zasadzie te 120 stron to nie mogę się połączyć, problem z aktualizacją, problem ze zmianą chiński na angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nagle zepsuł mi się przycisk i żeby wzbudzić opaskę muszę w niego pstryknąć. Stało się to ot tak bez powodu, leżałem I poczułem, że opaska wibruje, a tam komunikat o rozpoczęciu aktywności (długie przytrzymanie guzika). Bardzo trudno teraz wzbudza się opaskę. Ktoś miał taki problem? Albo pomysł jak to naprawić :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pan Arek napisał:

no tak tylko że to rozwiązanie było podawane wiele razy. Rozumiem że nie sposób przeczytać 120 stron, ale ono było podane dwie strony do tyłu. W zasadzie te 120 stron to nie mogę się połączyć, problem z aktualizacją, problem ze zmianą chiński na angielski.

Można zapytać 10 raz o to samo i utrwalić schemat rozwiązań pewnych problemow dot. BIP, ale rownie dobrze mozna walnąć offtopa nie wnoszącego nic merytorycznego do wątku. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcionki na podstawie "BiG v3" (powiększone): zawiera polski, angielski oraz rosyjski w jednym stylu. "Ń" wyszła kiepska. Może ktoś to poprawi. 

Przepraszam za jakość zdjęć: https://imgur.com/a/7MmC0Xl

MD5: A699259ACB79A490AC5377D9A1B4DB57

Mili_chaohu_ft_BIG_v3.ft

Edytowane przez sandoval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję problemu. Dlaczego oficjalny MiFit nie może wyświetlać informacji o osobie dzwoniącej (nazwa kontaktu). natomiast aplikacje firm trzecich doskonale sobie z tym radzą (np.Mi Bandage)? Czy naprawdę jedynym ratunkiem jest jedynie zmiana języka telefonu, albo stałe działanie dwóch aplikacji (MiFit oraz tej która wyświetla nazwę kontaktu)???

Wcześniej przez długi czas użytkowałem dwa Pebble (Steel i Time). Podobnie proste "zegarki", z którymi NIGDY nie miałem żadnego problemu w kwestii powiadomień. Co prawda był tylko j. angielski, za to można było wyświetlić przy połączeniu oprócz nazwy nawet fotkę kontaktu. Podobnie z wyświetlaniem komend z Google maps.

Czemu z BIP-em nie można dojść do ładu, tylko trzeba wiecznie kombinować. Nawet te problemy z przywracaniem oryginalnego firmware w  trakcie aktualizacji MiFit. Ech...:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...