Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr YesNoWhat
3 godziny temu, ArieloPL napisał:

Dobra poradziłem sobie...

Zrobiłem tak:

Rozłączyłem AB z MiFit, ale pozostając cały czas połączony z Gadgetbridge..

wgrałem pliki z tej paczki, ale pierw z folderu orig: ...res, pozniej ...fw

następnie wgrałem Mili_chaohu_makece.fw po wgraniu połączyłem sięz MiFit i miałem język polski (być może zanim połączyłem zrobiłem reset, ale już nie jestem pewien)

ja zrobiłem podobnie, rozłączyłem z mifit, wgrałem makece.fw i kiedy zegarek zrobił reset i było info o sparowaniu urządzeń na bezczelnego poczęstowałem go PL-FW-1.0.1.00-tomi.res  (zegarek miał wersję 1.0.1.00) i o dziwo plik przeszedł, zegarek wrócił do menu - ustawienia - reset

później to już update z oficjalnego mifit, wgrana wersja polska FW i res + MrTommi.apk

jak na razie (odpukać) działa pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wgrywam przez aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.rokitskiy.wfab
całkiem spora kolekcja tarcz, banalne wgrywanie - podmienia standardowe z mifit
A nie masz od kilku dni problemu z podmianą tarcz ? Od dwóch dni nie mogę zmienić tarczy przez tą aplikację.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr YesNoWhat

Zegarek mam od wczoraj :) 

Nie zauważyłem żadnych problemów. Może masz wykorzystane wszystkie wolne sloty, przeinstaluj my watch face albo wyczyść jej pamięć podręczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek z polskiej dystrybucji (sam problem z polskimi znakami mnie już dziwi) i mam problem z importem danych z zegarka. A mianowicie zainstalowałem zmodyfikowane mi fit, zalogowałem sie przez konto xiaomi i polaczylem z google fit. Niestety nie synchronizują mi sie jazdy na rowerze. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Na obecną chwile ściągam pliki gpx przez gadgetbridge ale to jest rozwiazanie męczące. Na dodatek jak podłącze pod gb to już sa do zegrka importowane inne ustawienia.

Przejście tylko na gb też mnie nie ratuje, gdyż on za dużo wyświetla powiadomień (również źle pokazuje sen), a nie mogę znaleźć z których aplikacji ma tego nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Nie mogę wgrać wyeksportowanych plików .tcx do Endomondo. 

Pojawia mi się komunikat "Format pliku nie jest obsługiwany". 

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

Edytowane przez Shah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy bezpieczne jest instalowanie polskiego firmware? Słyszałem, że zegarek potrafi się zbrickować kiedy zaktualizujemy do polskiego a potem się samo zaktualizuje. 

Obecnie jestem na standardowym 1.0.1.00 eng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 08:04, xmacx3 napisał:

W ustawieniach jest, kliknij na swój Avatar, ustawienia i pierwsza opcja.c10ec9a1732399e41cab58de15c1dcf6.jpg

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 

Ok. Google news to inna apka niż to co ja kombinowałem. Mi chodziło o to co każdy w ma w folderze na ekranie głównym z arkuszami, zdjęciami itp. ale póki co zainstalowałem Google news i zmieniłem na język polski. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj opaskę, zrobiłem tak jak ktoś mi polecił, odparowałem ją, odinstalowałem oryginalny Mi Fit i zainstalowałem MrTomi-3.4.2-PL.apk i nie mam nadal języka polskiego.

Jedynia pogoda jest po polsku reszta po angielsku.

Dobra udało mi się wgrać wszystko i nawet polskie znaki uff :D

Edytowane przez wist7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w firmware z pierwszej strony jest jakiś błąd?

Miałem wcześniej Mi Band 2 i soft PL z forum.
Odinstalowałem stary soft, i nowy zaktualizował firmware w nowym Amazfit bip. Mam z fw 1.0.1.00.

Z takim też nr pobrałem fw z pierwszej strony, pobrało się poprawnie. Początkowo tylko odinstalowałem MiFit, ale teraz już rozłączyłem parę i odinstalowałem MiFit. Odpalenie fw wyświetla komunikat w Gadget Bridge "element cannot be installed".
Ktoś pisał, że fw zaskoczył mu po .res
Res i ft idą bezproblemowo, a fw ani przed res, ani po res nie chce odpalić.

Efekt jest taki, że Amazfit bip ma PL menu, ale przesunięte opisy wychodzą poza ekran. Oraz zawartość ustawień jest nadal po ang.

Ktoś podpowie co z tym zrobić? f0971bc4eafc71a37488d1402ccc1a17.jpg1da4464b7461e2b08891d34b15c8fd19.jpgb566fe3fca37e3f52e61c2fe4cfb3c13.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko77 napisał:

Czy w firmware z pierwszej strony jest jakiś błąd?

Miałem wcześniej Mi Band 2 i soft PL z forum.
Odinstalowałem stary soft, i nowy zaktualizował firmware w nowym Amazfit bip. Mam z fw 1.0.1.00.

Z takim też nr pobrałem fw z pierwszej strony, pobrało się poprawnie. Początkowo tylko odinstalowałem MiFit, ale teraz już rozłączyłem parę i odinstalowałem MiFit. Odpalenie fw wyświetla komunikat w Gadget Bridge "element cannot be installed".
Ktoś pisał, że fw zaskoczył mu po .res
Res i ft idą bezproblemowo, a fw ani przed res, ani po res nie chce odpalić.

Efekt jest taki, że Amazfit bip ma PL menu, ale przesunięte opisy wychodzą poza ekran. Oraz zawartość ustawień jest nadal po ang.

Ktoś podpowie co z tym zrobić?
 

Strzelam, że GB w starej wersji. Pobierasz stąd? https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam, że GB w starej wersji. Pobierasz stąd? https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/
Strzał w 10

Pobrałem GB z google sklep i założyłem, że jest nowa. A była 0.27.0
Z podanego linku pobrałem 0.27.1 i dalej poszło już sprawnie. Tylko nie całe Ustawienia są w PL, 2 z przodu i przedostatnie po ang. f316aa8ce26ba975b2044c08c27a9f20.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Apka pyta mnie o wybór lokalizacji. Ktoś wie o co chodzi? Jakaś migracja danych...
Co powinienem wybrać, żeby niczego nie stracić?
Może chodzi o prognozę pogody?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Apka pyta mnie o wybór lokalizacji. Ktoś wie o co chodzi? Jakaś migracja danych...
Co powinienem wybrać, żeby niczego nie stracić?
Może chodzi o prognozę pogody?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Amazfit Tools

Jak dodasz sobie powiadomienie z messengera w amazfit Tools to masz tam taką opcję filtr treści. Tam musisz wpisać sobie treść powiadomienia o dymkach i wtedy nie będzie Ci ono przychodzić na zegarek. Do tego jeszcze zaznacz opcję ignoruj stałe powiadomienia. Screeny dla ułatwienia.

 

b849f352919cb40b3f7c4247263587ab.jpg16494f71039d8a37e7f8ee9f91834357.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toldo dobra zrobione, dzięki wielkie co jeszcze warto zmienić w Amazfit? 

 

Nadal to samo do tego mam sa zamiast są ale normalnie widzę np Aktywność "ść" nie wiem co jest nie tak.

Edytowane przez wist7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr YesNoWhat
58 minut temu, bartekbartez napisał:

Hej.

Mam Bip w wersji CN i chciałbym zmienić na CE. Instrukcja podaje FW 0.1.1.14 ja mam 1.0.1.00. Czy mam w jakiś sposób zainstalować ręcznie ten niższy, bo jakoś nie mogłem znaleźć innej instrukcji?

 

 

zjedź na dół poradnika, masz tam wszystkie pliki których potrzebujesz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 08:04, Shah napisał:

Witajcie, 

Nie mogę wgrać wyeksportowanych plików .tcx do Endomondo. 

Pojawia mi się komunikat "Format pliku nie jest obsługiwany". 

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 

Trzeba plik zapisać z rozszerzeniem ".tcx" lub zmienić nazwę, bez rozszerzenia Endomondo nie przyjmuje

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...