Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Jaskok225 napisał:

Z której wersji MiFit korzystasz i jak masz ją skonfigurowaną że wyświetla treści,bo ja nie potrafię jej tak ustawić.Też używam telefonu z MIUI 9.

Wersja z pierwszej strony. Czyli aktualnie Mi Fit MrTomi-3.3.2 i FW PL-FW-0.1.1.36. Nie robiłem żadnej dodatkowej konfiguracji. Tylko włączyłem powiadomienia i nadałem wszystkie uprawnienia oraz wyłączyłem oszczędzanie energii dla Mi Fit. Mam Redmi Note 4 z MIUI 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest zmienić język w telefonie na angielski. Wtedy jest wszystko w powiadomieniach. No i nie ma konieczności grzebania w zegarku czy zewnętrznych apek

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xmacx3 napisał:

Najprościej jest zmienić język w telefonie na angielski. Wtedy jest wszystko w powiadomieniach. No i nie ma konieczności grzebania w zegarku czy zewnętrznych apek

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 

Ale zmienić całego telefonu czy w Mi Fit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmienić całego telefonu czy w Mi Fit?
Jeżeli masz roota to przez moduł Xposed applocale można zmienić język samego Mi Fita. Jeżeli nie to całego telefonu.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, neotion napisał:

Pojawiła się kolejna wersja bety MiFit (Mi Fit 3.4.4.2). Naprawiono kompas - działa ciśnienie i latitude.

Właśnie aktualizuje firmware w tej wersji. Są jakieś jeszcze zmiany?

BTW, jest jakaś możliwość by podmienić na własne tarcze wgrane na stałe w BIPa? Te które można zmienić z poziomu zegarka w ustawieniach. Wszystkie są strasznie brzydkie.

Edytowane przez Malcerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, zaktualizowałem swojego BIP'a do najnowszych wersji w PL i wszystko ładnie śmiga, używam MI Fitt by Tomi i też jest ok, ale mam problem z polska czcionką. Zainstalowałem tą wersje BIG i wszystko działa ładnie ale jak tylko uruchomię apk MI Fitt to od razu po połączeniu z zegarkiem wyskakuje aktualizacja czcionek i przywraca mi do polskiej czcionki bez ogonków. Można jakoś na to zaradzić aby apk Mi Fitt nie przywracała tych czcionek??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ze sklepu Google.

Pobrałem przez fdroid i idzie.

 

Więc wgrałem res, potem fw i na końcu fonty od Janusza. W pogodzie oraz powiadomieniach mam brak polskich znaków.

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszego moda MiFit z pierwszego posta. Na moim bipie zaktualizowano fw i wszystko jest spolszczone i wszystko działa, GPS, tętno itd. Jedynie co mnie drażni to że np przy instalacji apki z Google Play pojawia się najpierw ? Potem nazwa apki i na końcu "  

Da się jakoś to naprawić? Drażni mnie ten znak zapytania. No i druga kwestia że jak dostaje smsem jakąś emotikonke to są znaki zapytania w kwadracie albo litera g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zulwiczek1983 napisał:

Zainstalowałem najnowszego moda MiFit z pierwszego posta. Na moim bipie zaktualizowano fw i wszystko jest spolszczone i wszystko działa, GPS, tętno itd. Jedynie co mnie drażni to że np przy instalacji apki z Google Play pojawia się najpierw ? Potem nazwa apki i na końcu "  

Da się jakoś to naprawić? Drażni mnie ten znak zapytania. No i druga kwestia że jak dostaje smsem jakąś emotikonke to są znaki zapytania w kwadracie albo litera g

Pokaż zdjęcie. Fonty też spolszczone wrzuciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mihail1 napisał:

Też mam te znaki zapytania. Zegarek w wersji international. Spolszczony z polskimi fontami

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Jak spolszczałeś fonty?

1 minutę temu, Zulwiczek1983 napisał:

Wynika że są polski czcionki i polskie znaki. Zainstalowałem jedynie Twój modyfikowany mifit i zaktualizowało mi wszystko samo. Coś mam dograć ręcznie?

Nie używam Telegrama - nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o Telegram. Przy instalacji każdej Apki najpierw jest znak zapytania,potem nazwa apki a na końcu cudzysłów "

To teraz mam dograć do tego wszystkiego przez gargebridge polskie czcionki by Janusz? 

Chociaż wynika że mam polskie znaki. Więc skąd te znaki zapytania? 

IMG_20180708_095908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 17:46, xmacx3 napisał:

Najprościej jest zmienić język w telefonie na angielski. Wtedy jest wszystko w powiadomieniach. No i nie ma konieczności grzebania w zegarku czy zewnętrznych apek

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 

Racja ale Telefon wtedy po angielsku. Niby nie problem ale w aplikacji Google pokazuje news z angielskich stron co jest nieco irytujące. 

Zainstalowałem wszystko z pierwszej strony ale MiFit nie chce mi się połączyć z istniejącym kontem tylko muszę złożyć nowe. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ale Telefon wtedy po angielsku. Niby nie problem ale w aplikacji Google pokazuje news z angielskich stron co jest nieco irytujące. 
Zainstalowałem wszystko z pierwszej strony ale MiFit nie chce mi się połączyć z istniejącym kontem tylko muszę złożyć nowe. To normalne?
W Google News można zmienić region i język

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej wersji znalazłem jedną nie przetłumaczoną rzecz. Jak zadzwoni budzik i go wyłączymy to pojawia się na chwilę splashscreen z info o wyłączonym budziku, tam właśnie tekst jest po angielsku ("turned off"). Nie kojarzę czy było to wcześniej bo w sumie nigdy nie używałem budzika :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbowałem to miałem info że muszę zmienić język telefonu...
Ja specjalnie zainstalowałem Google News, bo na ogół nie korzystam, ale bez problemu mogę korzystać po polsku mając system po angielsku.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr YesNoWhat

Panowie, mam wersję chińską i jest bigos przy zmianie CN-CE

Po wgraniu pliku zegarek od razu robi reset i woła o połączenie - nie ma opcji tak jak w tutku, wejść w opcje zegarka itd. tylko od razu reset i woła o połączenie

Gdy to wykonam to od razu aktualizacja i nadal chiński FW

Wgrałem na "żywca" pliki dla języka polskiego, połączyłem z mifit mod i też aktualizacja + teraz pół pl, pół chiński i przesunięte napisy

Edytowane przez Mr YesNoWhat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr YesNoWhat napisał:

Panowie, mam wersję chińską i jest bigos przy zmianie CN-CE

Po wgraniu pliku zegarek od razu robi reset i woła o połączenie - nie ma opcji tak jak w tutku, wejść w opcje zegarka itd. tylko od razu reset i woła o połączenie

Gdy to wykonam to od razu aktualizacja i nadal chiński FW

Wgrałem na "żywca" pliki dla języka polskiego, połączyłem z mifit mod i też aktualizacja + teraz pół pl, pół chiński i przesunięte napisy

mam ten sam problem...

dodatkowo z pierwszego postu nie mogę ściągnąć polskiej paczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie...

Zrobiłem tak:

Rozłączyłem AB z MiFit, ale pozostając cały czas połączony z Gadgetbridge..

wgrałem pliki z tej paczki, ale pierw z folderu orig: ...res, pozniej ...fw

następnie wgrałem Mili_chaohu_makece.fw po wgraniu połączyłem sięz MiFit i miałem język polski (być może zanim połączyłem zrobiłem reset, ale już nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...