Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości po użyciu gadgeta... usuwasz parowanie? co do rozjechania inny plik .res
zegarek kupiłeś w chinach skoro przywrócił Ci się język?
Tak, usuwam parowanie, próbowałem nawet usunąć program i nic. Resa innego nie próbowałem ale wydaje mi się ze wgrywany jest odpowiedni bo zaraz po wgraniu wszystko jest jak być powinno, problem pojawia sie jak zegarek sparuje z jakimś nieautoryzowanym oprogramowaniem - rozjezdza się wtedy. Tak, zegarek z Chin ale nie jest to chińska wersja bo w gadget bridge mogłem zmienić język na eng (choć domyślnie byl cn).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki ze zmieniającym się językiem. Doszedłem do wniosku że posiadanie języka polskiego w amazficie jest dość problematyczne i postanowiłem wrócić do stockowego firmware, w tym celu zrobiłem downgrade w gb a następnie oryginalnym mifit em zaktualizowalem do najnowszego. No i mam chinski, ale za pomocą gb zmieniłem na eng, super i e tym momencie mogłoby już tak zostać ale jest jedno ale - mifit za każdym włączeniem aktualizuje dane a-gps, i po tej aktualizacji wracają krzaczki i kwadraciki, ma ktoś jakieś remedium na to? Czemu tak sie dzieje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy walki ze zmieniającym się językiem. Doszedłem do wniosku że posiadanie języka polskiego w amazficie jest dość problematyczne i postanowiłem wrócić do stockowego firmware, w tym celu zrobiłem downgrade w gb a następnie oryginalnym mifit em zaktualizowalem do najnowszego. No i mam chinski, ale za pomocą gb zmieniłem na eng, super i e tym momencie mogłoby już tak zostać ale jest jedno ale - mifit za każdym włączeniem aktualizuje dane a-gps, i po tej aktualizacji wracają krzaczki i kwadraciki, ma ktoś jakieś remedium na to? Czemu tak sie dzieje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Ściągnij tą wersję mifita https://www.apkmirror.com/apk/...mi-fit/mi-fit-3-4-2-1-release/
Zaktualizuj do najnowszej wersji i później wgraj jezyk eng. I już zostanie

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też zainstalować mifita z pierwszego posta z pl fw, języka nie będzie ci zmieniać, ale musisz mifit aktualizować ręcznie no i czekać aż mrtomi zaktualizuje mifit (a zdaje się tylko aktualizuje jak jest nowy fw do zegarka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z polskiego języka - za dużo kombinacji. Ze zmianą na chinski przy aktualizacji a-gps poradziłem sobie zmieniając hw z chińskiego na ce (wg. Tutoriala z pierwszej strony) teraz nawet po aktualizacji mam ciągle j. Angielski - niestety ciągle jeszcze mifit przywraca mi domyślna tarcze kasujac te wgrane przez gb. Jest też na to jakaś rada?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Edit: zainstalowałem mifit ze sklepu play i po aktualizacji a-gps nie zmieniło tarczy więc jednak problemu chyba nie będzie

Dzieki wszystkim za pomoc. Fajne te zegarki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomurbanowicz Możesz wrzucić plik res2img.py na jakiś inny serwer bo nie potrafię go ściągnąć z tego linku. 

Edit: Już nie trzeba. Próbowałem drugą metodą z plikiem .bin ale nie potrafię zmienić wielkości danego elementu. Poradnik napisany dla zaawansowanych i takie żółtodzioby sobie z edycją tarczy nie poradzą niestety. Czy ktoś dał by radę zrobić mi tarczę z projektu w gimpie?Cena oczywiście do uzgodnienia na PW

Edytowane przez Fonsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość :), pobiegałem trochę po tematach, googlowałem ale niestety nie znalazłem poprawnej odpowiedzi.  

Posiadam Xiaomi Mi Mix 2s. Miałem opaskę MiBand 2 i nie było z nią żadnych problemów. Teraz w Amazfit Bip codziennie kilkukrotnie pojawia się problem z Disconnected. Zegarek nie chce się połączyć z aplikacją. Nie pomaga wyłączenie zegarka, bluetootha. Jedyne lekarstwo to wyłączenie i włączenie telefon. Niestety codziennie jest to uciążliwe. 

Bluetooth mam ciągle włączony, gps, internet też. Aplikacja Mi Fit ma wszystkie uprawnienia, założona kłódka. Android 8.0.0 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, małe pytanie. Używam aplikacji Mi fit z pierwszego postu. Mam problem z pogodą polegający na tym że kiedy mam w aplikacji ustawione automatyczne ustalanie lokalizacji to zawsze podaje lokalizację- Cieszyn .
Czy to tak jest czy cóś nie tak u mnie ?335710b1e14375f2965725269433ac14.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leucomax

Masz włączoną lokalizację w swoim telefonie? Bo bez tego nie znajdzie prawidłowej, poza tym pod tą opcją powinieneś mieć wyszukiwarkę, aby znaleźć miasto jakie chcesz.

 

2db7951e349c35a08851a102e33ded82.jpg

Edytowane przez Toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był a pierwsza sprawa sprawdzona. Oczywiście GPS włączony, uprawnienia aplikacji też ok. Spróbuję odinstalować i zainstalować ponownie. Zobaczymy.

Wyszukiwarkę mam oczywiście. Ale jeżdżę zawodowo dlatego bardziej mi pasuje aktualne miejsce.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2018 o 11:31, wiatrwoda napisał:

Dzień dobry,

Mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość :), pobiegałem trochę po tematach, googlowałem ale niestety nie znalazłem poprawnej odpowiedzi.  

Posiadam Xiaomi Mi Mix 2s. Miałem opaskę MiBand 2 i nie było z nią żadnych problemów. Teraz w Amazfit Bip codziennie kilkukrotnie pojawia się problem z Disconnected. Zegarek nie chce się połączyć z aplikacją. Nie pomaga wyłączenie zegarka, bluetootha. Jedyne lekarstwo to wyłączenie i włączenie telefon. Niestety codziennie jest to uciążliwe. 

Bluetooth mam ciągle włączony, gps, internet też. Aplikacja Mi Fit ma wszystkie uprawnienia, założona kłódka. Android 8.0.0 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. 

Dołączam zdjęcia jak to wygląda. Z 2-3 razy dziennie tak rozłącza. Pomaga tylko reset telefonu. 

1.GIF

Screenshot_2018-06-26-07-52-35-741_com.xiaomi.hm.health.png

Screenshot_2018-06-26-07-52-40-737_com.xiaomi.hm.health.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wiatrwoda napisał:

Z 2-3 razy dziennie tak rozłącza. Pomaga tylko reset telefonu. 

Mi dodatkowo rozłączało słuchawkę bluetooth, pomogło wyczyszczenie danych w apce bluetooth,

linkacz do tematu ze screenem co czyściłem:

Ale chyba i tak będę musiał roma w fonie czystego postawić bo problem co 5-7 dni powraca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dodatkowo rozłączało słuchawkę bluetooth, pomogło wyczyszczenie danych w apce bluetooth,
linkacz do tematu ze screenem co czyściłem:
Ale chyba i tak będę musiał roma w fonie czystego postawić bo problem co 5-7 dni powraca.
Dzięki, tego co znalazłem przy innych opaskach ludzie w tym temacie winią Androida Oreo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, dam znać jak to działa. 

Chodź dziwne bo bluetooth nie maił duże obciążenia, bo telefon tez nowy i razem z opaska był na czysto łączony. 

Możliwe że jakieś inne urządzenie daje konflikt jak u Ciebie np. rozłącza słuchawkę. Ja mam podłączony głośnik. Spróbuję to też zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, allach2000 napisał:

Wie ktoś jak wrócić do stockowego softu z polskiego 36? Zainstalowałem mifit ze sklepu play ale po sparowaniu nadal mam 0.1.1.36

A jaką wersję ci zainstalowało? Musisz zainstalować MiFita który ma w sobie nowsze FW od tego 36. Ja mam już 1.1.46 ale instaluję bety MiFita z apkmirror, bo działają dobrze. Stabilna 3.4.1 też chyba ma to moje FW. https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-2-1-release/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wczoraj kupiłem amazfit bip w x komie z angielskim oprogramowaniem. Chciałem wgrać język polski jednak po update nadal jest angielski tylko teraz nie pokazuje mi kto dzwoni i nie mam opcji wlaczenia tego w MiFit(3.4.1 ios). Wersja na zegarku V0.1.1.36. Ktoś pomoże jak przywrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam bipa od wczoraj. Nie pokazują się powiadomienia od sms(pojawiają się powiadomienia od aplikacji bez problemu, tylko sms nie ma). Nie pojawia się również informacja o tym kto dzwoni. Chciałem zainstalować zmodyfikowany MiFit, ale nie ma tutaj dostępnego w wersji 3.4.1. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, żeby wszystko zaczęło działać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam amazfit bip w wersji 0.1.1.36 (oryg)

Pobrałem i zainstalowałem:

Firmware PL FW 0.1.1.36 - PL-FW-0.1.1.36.fw
Fonty PL (by Janusz) 
PL-FW-0.1.1.36-tomi.res

efekt jest jak w załączniku - poprzesuwane w prawo napisy

 

Ktoś ma pomysł jak się z tym uporać?

Ew. Jak wrócić do oryginalnego FM (angielskiego) zachowując polskie fonty?

 

Z góry dziękuję. Jestem zielony jeśli chodzi o amazfit'a

IMG_20180628_125250.jpg

IMG_20180628_125255.jpg

IMG_20180628_125302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, silver111 napisał:

Ktoś ma pomysł jak się z tym uporać?

 U mnie identyko było, i za trzecim czy czwartym wgraniem zaskoczyło poprawnie.

Pomijając że z 5 razy były próby wgrania softu i Bip się zatrzymywał i nie można go było uruchomić, jak się w końcu wgrał firmware to były przesunięcia, i za 3-4 razem w końcu zaskoczyło jak trza i odpukać śmiga już trzeci tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzisiaj rano chcę w MiFit przejrzeć statystyki snu, a tam nic. Próbuje synchronizować jeszcze raz - bez zmian. Po chwili doszedłem do tego, że nie działa pulsometr ani krokomierz. Pulsometr miga zielonym światłem, ale nie wyświetla tętna i podejrzewam, że właśnie dlatego nie działają wszystkie inne funkcje, bo zegarek myśli, że nie jest założony na rękę. Poprzedniego dnia cały czas miałem zegarek na ręce, nigdzie nie upadł ani nic takiego. Miał ktoś taki problem i udało się go rozwiązać? Najwyżej oddam na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seb11_11 napisał:

Tak, wczoraj zauważyłem że nie zalicza kroków, brak danych snu. Restart zegarka, nic. Po restarcie wymusilem pomiar pulsu i wszystko ruszyło

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Pomogło i u mnie, dzięki. Dziwna sytuacja z tym, zobaczymy czy to jednorazowo i czy jutro będą statystyki snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...