Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy telefon i zaczęły się problemy z zegarkiem.

Po instalacji MiFit zegarek sie zaaktualizowal do Chinskiej wersji. Po dlugiej walce udało się cześciowo przywrócić zegarek do normalności.

Aktualnie MiFit nie widzi zegarka.

Gadgetbrigde pokazuje

FW 0.1.1.14 i HW V0.11.2.4

 

jak połączyć z MiFit i jak zrobić aby opisy w Menu pod ikonami nie były poprzesuwane,a po zagłebieniu sie w menu wszystko jest po angielsku?

edit: zainstalowalem wg 

ale niestety MiFit zegarka nie widzi. Próbowalem na 2 telefonach. Gadgetbridge normalnie się z nim łączy.

 

Edytowane przez stillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dundee napisał:

Potrzebuję wersję "inverted" załączonej tarczy.

Jest problem z invertem trzeciej tarczy - jest konieczna ingerencja w FW żeby zamaskować białe pole przy pierwszej cyfry miesiąca - nie doszedłem jeszcze gdzie to zmienić. Przy miesiącu dwucyfrowym tego problemu nie ma, jednak przy jednocyfrowym miesiącu będzie tam biały ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2018 o 17:32, hi-trade napisał:

Można prosić o jakakolwiek poradę, będę wdzięczny.

Dziekije 

Cześć.

Jeśli masz wersję chińską to musisz zamienić na wersję international wszystko masz opisane na pierwszej stronie, również ze zmianą na wersję PL. Ja tez mam IOS i z moich doświadczeń warto w takim wypadku zostać na wersji EN tylko dodać czcionki PL do powiadomień co tez jest opisane na pierwszej stronie. Czemu zostać na wersji EN ? : bo IOS nie pyta czy chcesz nowsza wersję tylko sam robi upgrade więc dziś masz wersję PL, a jutro jak wyjdzie aktualizacja to z automatu otrzymasz EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mihail1 napisał:
Cytat

Czyli mając wersję international (en) chcąc wgrać nasz jezyk najprościej wykonać tę prcedure "Instrukcja podmiany firmware w Amazfit BIP" z początku pierwszej strony?

Najprościej to chyba wgrać najnowszy mod MiFit od tomurbanowicz z pierwszego postu

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewjp napisał:

witam jakim programem edytować plik  ison rozpakowanej tarczy bo polecany  Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v092 nie otwiera

Raczej nieczego podobnego nie ma. Jedynie jakieś edytory tekstowe (np dla win 10 w sklepie darmowy json editor). Zupełnie ci nie otwiera? U mnie działa  na win 10, 32 i 64. Z ostatnią wersją  AmazfitBipTools-1.0.3.0 jest problem. Rozpakowany tą wersją json  niby otwiera, ale bez podglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym uczestnikiem forum i proszę o wyrozumiałość.

Od wczoraj stałem się posiadaczem zegarka Xiaomi Amazfit BIP i niestety mam problem. Podczas pierwszego parowania z najnowszą wersją Mi Fit 3.4.1 od razu wyskakuję mi na telefonie ekran automatycznej aktualizacji i po krótkiej chwili wyskakuję błąd i cały czas widzę informację na zegarku "connect APP to retry". Poczytałem już o tym trochę, ale jako że jestem nowy lekko się obawiam cokolwiek robić żeby nie uceglić zegarka. Połączyłem telefon z Gadgetbridge i jeżeli chodzi o oprogramowanie to pokazuję: FW: 0.0.9.29 a HW: V0.11.2.4. I tu mam pytanie: czy mogę bezpiecznie zainstalować najnowsze oprogramowanie PL z pierwszej strony tego tematu ( Firmware PL FW 0.1.1.36 ) na tę wersję którą obecnie posiadam?

Z góry dzięki za odpowiedź i wszelkie wskazówki dotyczące tej sprawy.

Pozdrawiam - Wolverine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko poglądowe dane.

Miałem nadzieję, że dodadzą przycisk taki jak jest kiedy pod aplikację jest zapięty MiBand,

W MiBandzie po wejściu w "tętno" (te co jest w "statut' ) na dole jest przycisk do zdalnego odpalenia pomiaru.

Narobiłem sobie smaku :)

Dzięki za info i screena. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się już zaktualizować soft do najnowszego za pomocą innego telefonu. Na szczęście wszystko poszło gładko. 

Mam pytanie odnośnie ładowania BIP'a za pomocą stacji dokującej podłączonej do ładowarki sieciowej. Czy zwykła ładowarka do telefonu (np. 5V i 1A) będzie odpowiednia (bezpieczna)? W oryginalnej instrukcji jest napisane, że powinno się ładować ładowarką 5V i 500 mAh więc zastanawiam się czy mocniejsza ładowarka, ładując szybciej, nie wpłynie negatywnie na żywotność baterii w zegarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni temu dołączyłem do posiadaczy Amazfit BIP i od razu wgrałem polski firmware oraz czcionki dostępne na pierwszej stronie tego wątku.

Dzisiaj zauważyłem jeden błąd w tłumaczeniu, a mianowicie po wejściu w pogodę i przewinięciu na drugą stronę (dzisiaj jest niedziela, więc na drugiej stronie powinien być poniedziałek i wtorek) są widoczne dwa wtorki jak na załączonym zdjęciu.

Prośba do twórców polskiego firmware'u o uwzględnienie poprawki w tym miejscu przy tworzeniu nowej wersji :)

20180617_093320.thumb.jpg.47c0a87639e92d03112ee34c2979a899.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykła ładowarka do telefonu (np. 5V i 1A) będzie odpowiednia (bezpieczna)? W oryginalnej instrukcji jest napisane, że powinno się ładować ładowarką 5V i 500 mAh więc zastanawiam się czy mocniejsza ładowarka, ładując szybciej, nie wpłynie negatywnie na żywotność baterii w zegarku?

Ja swojego zapiąłem pod ładowarkę 2A od RN4, naładowanie od 50% do 100 zajęło 45-50 minut. Ładowarka ani BIP nie miały jakiejś zwiększonej ciepłoty, nie wiem na ile wierzyć dokładności wskaźnika akumulatora, bo mam już 10 dni od ładowania i pokazuje 70%.

 


Poleciało z fona.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko, mam AMAZFITA Bipa i obecnie działa on z Xiaomi Redmi 3s, jest spolszczony i połaczony z mifitem tutaj z wątku i teraz przechodze na iphone i mam pytanie.

Pobrać Mifita z App store i będzie smigać? Czy jest jakiś odpowiednik Amazfit Tools na iphone?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, [email protected] napisał:

Panowie mam takie pytanko, mam AMAZFITA Bipa i obecnie działa on z Xiaomi Redmi 3s, jest spolszczony i połaczony z mifitem tutaj z wątku i teraz przechodze na iphone i mam pytanie.

Pobrać Mifita z App store i będzie smigać? Czy jest jakiś odpowiednik Amazfit Tools na iphone?

Pozdrawiam 

Niestety na iOS nie ma nic innego jak MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...