Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem zmianę do wersji CE i zainstalowałem Mi Fit z google play. Kilka wniosków: nie ma identyfikacji dzwoniącego, polskie litery są zamieniane na zwykłe bez ogonków. Skąd pobieracie naknowsze Mi Fit z identyfikacją dzwoniącego w wersji stabilnej? Z tego co widzę na XDA wątek z poprawionymi apk skupia się głównie na wersjach beta, co jest dziwne.

Edit: Jednak wrzucają na xda tylko zamiast edytować główny post dorzucają w kolejnych wiadomościach.

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest możliwość zmiany czasu uśredniania prędkości przez GPS? Chodzi o to, że prędkości podawane na zegarku są uśredniane z dość długiego odcinka czasu, przez to chwilowe kilkudziesięcio sekundowe zmiany prędkości są nie wyłapywane (nie przedstawiane). Jazda np. rowerem stałą prędkością 20 km/h i szybki sprint (interwał) do 30 km/h przez minute nie powoduje zmiany odczytu na zegarku. No może wzrost o 3 czy max 4 km/h. Podobnie hamowanie do zera na zegarku widać po kilkunastu sekundach dopiero. Tak samo to jest przedstawiane w aplikacji Mi Fit. 

Jednak jak wyeksportuje GPX'a z GPS przy użyciu Gadgetbridge to wszystko ładnie widać na wykresie prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2018 o 15:10, lewaros napisał:

Dzięki wielka za radę. Wszystko bangla do momentu aż podepne zegarek pod mifita. Wtedy się zaczyna wszystko rozjezdzac plus wszędzie same znaki zapytania. Testowałem na 3.3.2 i 3.3.1

Macie na to jakaś radę? 

Miałem to samo czyli znaki zapytania i przesunięciu ekranu... pomogło powtórne zainstalowanie pliku czcionek już po zainstalowaniu MiFit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie kupiłem amazfit BIP w wersji chińskiej. Czy aby wgrać zmodyfikowany FW z pierwszej strony muszę najpierw przerobić zegarek z CN --> CE?
czyli  CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 0.1.1.14 (ważne). 


I dopiero po tym zabiegu wgrywać poniższą modyfikacje?

Firmware PL FW 0.1.1.36 - PL-FW-0.1.1.36.fw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 0.1.1.14 (ważne).
  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 0.1.1.14 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.

Czy całą powyższą procedurę zmiany wersji na CE można przeprowadzić  mając FW 0.1.1.36 ? Czy trzeba wrócić do niższej wersji 0.1.1.14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadgedbridge

Ok akurat wiem, ale jakis opis krok po kroku?Nie chciałbym go uceglic.

 

Skąd pobrać pełną wersje 14?( Z fw, res, gps itp)

 

Dodatkowo czy jak raz zmienie wersję na miedzynarodowa to aktualizacja oprogramowania producenta nie zmieni mi znowu zegarka i języka na chiński?

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście przeciez wszystko jest. Instrukcja + pliki. Nie nie wróci ci CN po aktualizacji. To jest trwała zmiana na EU
Mam nowszy soft niż 0.1.1.14. i nie bardzo wiem jak go wgrać aby wszystko było tak jak należy

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już 3.3.6 ale fw nadal ten sam.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


Pojawiła się też wersja beta Mi Fit 3.4.0.2

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-0-2-release/mi-fit-3-4-0-2-android-apk-download/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja Amaz Fit 3.4.0.2, która zmienia soft zegarka na 0.1.1.45. Całe spolszczenie się kasuje zostają tarcze jakie miałem wgrane. Nie wgrywałem ponownie spolszczenia i nie wiem czy będzie działać. 

Edytowane przez cattani43
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś czeka na 3.3.6 z nazwami dzwoniących to może tymczasowo lepiej używać tego moda (bez PL):

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/rom-mifit-mod-call-ce-firmware-bip-cor-t3761273/page10

Posiada odblokowane nazwy dzwoniących (które mi zniknęły po aktualizacji) i chyba też język angielski. Też czekam na stabilną wersję 3.3.6 z PL, chyba to będzie jedna z ostatnich stabilnych na obecnym FW, bo już kolejne to 3.4.x.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marchelius napisał:

Przecież identyfikacja dzwoniących działa bezproblemowo ze spolszczonym MiFit w wersji 3.3.2 i spolszczonym FW 0.1.1.36  (wszystkie pliki do pobrania na pierwszej stronie wątku).Bez sensu aktualizować na siłę, tracąc spolszczenie i praktycznie nic na tym nie zyskując ...

Ja piszę do osób posiadających najnowszą wersję 3.3.6 z Google Play, którzy skarżą się na brak nazw dzwoniących. Podejrzewam, że będą woleli wgrać te 3.3.6 (którą podałem) niż 3.3.2. Jeśli mają PL to zostanie ono zachowane. Tak więc wyłącz muzykę, usiądź w ciszy, pomyśl i sam zadaj sobie pytanie, czy to bez sensu dla tych osób. :D Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FixMix napisał:

Dobrze że kolesia wyczaiłeś. Właśnie czegoś takiego szukałem (dla znajomych którzy mają problemy z angielskim, a nie chce mi się grzebać w ich zegarkach, bo to zawsze jakieś ryzyko). Sam przetestowałem jego najnowszą przeróbkę bety 3.4.02, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem tego, że mój Amazfit nie chce ponownie połączyć się z Gadgetbridge? Usunal m nawet i próbuję wyszukać ponownie ale program nie znajduje. Połączenie z MiFit jest aktywne.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest najprostszy i najlepszy sposób przesłania aktywności na endomondo? Obecnie używam Notify & Fitness for Android do eksportu pliku gpx ale po wczytaniu do endomondo dostałem bardzo nienaturalny wykres tempa. Same wartości takie jak średnie tempo, czas itd. w miarę się zgadzają z tym co mam w Mi Fit.

 

image.thumb.png.1931b383a53718f009da06994e292663.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku godzin jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka Amazfit BIP, który został kupiony w Chinach.

Posiadam system IOS iPhone 8 i po wgraniu aplikacji MI FIT w zegarku cały czas pokazuje się język chiński, ładnie połączyłem się z zegarkiem.

Po zmianie języka na angielski w iPhone zegarek pokazuje angielskie memu.

Jak mogę na stałe wgrać język angielski na zegarek używając iPhone ? 

Keszcze lepiej będzie jak mogę to zrobić na język polski ?

z góry bardzo dziękuje za pomoc 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Potrzebuję wersję "inverted" załączonej tarczy. Skąd mogę ją pobrać? Który plik powinienem wgrać, jeżeli mój firmware to 0.1.1.36?
Z góry dziękuję za pomoc.cff1a341ca4dc0735875f44b84c6aa38.jpg
Mozesz poszukać w watku od tomurbanowicz na temat tarcz modyfikowanych. Myślę ze o to wlasnie ci chodziło. Patrz zalaczone zdjęcie4e2fbf22e88033016a0199b6ada0a32d.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...