Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze teraz rozumiem to najpierw wygrywa się oryginał mifita zegarek ściąga poprawne updaty i dopiero  wtedy najpierw wygrywa się fw cn na ce potem fw 36 i res 36 i fonty tak? 

 

Bo ja najpierw wgrałem cn ce potem mifita oryginał potem fw 36 i res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie udało się zrobić CE z CN.
Moja procedura:
1. instalacja starego fw (0.86)
2. uruchomienie miFit 3.2.1 (zawierającego fw 1.14)
3. automatyczny updejt fw do 1.14, wszystko ok, tyle, ze po chinsku
4. uruchomienie i sparowanie GadgetBridge
5. wgranie Mili_chaohu_makece.fw za pomocą GB -> przeszło i zrobił sie automatyczny reset zegarka
6. rozłączenie pary w MiFit i GB
7. po jakiejs chwili (nie od razu) pojawil sie jezyk Eng, niestety przypuszczam, że była to sprawka GB, który automatycznie i domyslnie zmienia język w zegarku, tylko nie potrafię wyjaśnić połączenia z zegarkiem, które w tym przypadku jest wymagane
8. Oficjalny updejt MiFit do nowszej wersji 3.2.2 + automatyczny upd FW do 1.36
9. po restarcie - nadal Chiński język...

Niestety poddaje się i nie wiem co mogę więcej i/lub inaczej zrobić.
Jedyne rozwiązanie w moim przypadku to MiFit 3.2.1 bez FW i soft 1.14 PL

Czy można zatem poprosić o "normalną" wersję PL FW 0.1.1.36, taką jak wcześniejsze, aby dało się ją poprawnie wrzucić na wersję CN zegarka?
Lub może ktoś opisze DOKŁADNIE i ze SZCZEGÓŁAMI procedurę zmiany CN na CE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wszyscy którzy maja problem ze zmiana HW po wygraniu pliku Mili_chaohu_makece pomijają punkt w którym należy wejsc w menu ustawień i przywrócić ustawienia fabryczne. To wtym momencie zegarek dostaje nowe HW. Nie po wgraniu i automatycznym reboorcie. Factoryreset potwierdza sie dlugo przytrzymując przycisk zegarka.

W GB HW ma mieć wersje 11.2.4

Edytowane przez Pan Arek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pan Arek napisał:

Wydaje mi sie ze wszyscy którzy maja problem ze zmiana HW po wygraniu pliku Mili_chaohu_makece pomijają punkt w którym należy wejsc w menu ustawień i przywrócić ustawienia fabryczne. To wtym momencie zegarek dostaje nowe HW. Nie po wgraniu i automatycznym reboorcie. Factoryreset potwierdza sie dlugo przytrzymując przycisk zegarka.

W GB HW ma mieć wersje 11.2.4

Jak zrobić reset jak potrzebuje się sparowac z mifitem? Jak na ekranie jest ten znaczek o sparowaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lewaros napisał:

Jak zrobić reset jak potrzebuje się sparowac z mifitem? Jak na ekranie jest ten znaczek o sparowaniu? 

Skoro Ci się pokazuje znaczy że nie przeczytałeś 1 punktu jak to robić. Cytuję:

Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 0.1.1.14 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 23/05/2018 at 6:23 AM, Pan Arek said:

Wydaje mi sie ze wszyscy którzy maja problem ze zmiana HW po wygraniu pliku Mili_chaohu_makece pomijają punkt w którym należy wejsc w menu ustawień i przywrócić ustawienia fabryczne. To wtym momencie zegarek dostaje nowe HW. Nie po wgraniu i automatycznym reboorcie. Factoryreset potwierdza sie dlugo przytrzymując przycisk zegarka.

W GB HW ma mieć wersje 11.2.4

Nigdy nie pomijałem tego kroku... próbuujesz doszukać się problemu w egzekucji punktów, które są jasne i klarowne (więc nie ma opcji ich pomijania) ja z kolei szukam pomiędzy nimi szczegółów, które mają prawdopodobnie znaczenie.

Mój przypadek jest ciekawy, bo jak opisałem wcześniej 9 punktów, tak było. Ciekawe natomiast jest to, że w akcie desperacji wgrałem CE mając wersję 36, po tym w którymś momencie zegarek wszedł w tryb braku połączenia z telefonem. Nie miałem czasu się zająć tym więc tak pozostało na kilka godzin.
W końcu postanowiłem połączyć zegarek z NiFit ponownie, kombinując z wy/włączaniem BT, itd. W końcu po połączeniu się zaczął sięautomatyczny updejt (nie pamietam co konkretnie), po którym zegarek wstał ponownie już jako ENG z HW 11.2.4, nie umiem tego wyjaśnić, ale finalnie mam już przerobioną wersję wraz z najnowszym oryginalnym FW+MiFit.

Ot ciekawostka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sytuacja. Zrobiłem zmainie na ce aktualizacja do nowego softu 3.6 pl wszystko przez dwa dni działało do dziś wieczorem, Nie wyświetlają się powiadomienia nie wyświetla kto dzwoni. itd. itp. Przywrócenie do ustawień fabrycznych pomogło ale nie do końca bo teraz sms nie wyświetla.  Ktoś miał taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich softach występuje problem odblokowywania telefonu. Nie wiem jak było z oryginalnym 36 bo miałem go na wstępie po zakupie (wersja angielska). Po nocy telefon w odległości nie dalszej niż 2 m od zegarka max do 4 gdy szedłem w wiadome miejsce a rano brak możliwości odblokowania zegarka i zerwane połączenie z telefonem. Po ponownym połączeniu sytuacja pozostała bez zmian. Powtórne wgranie app tym razem 3.3.1 wcześniej był na 3.3.2 obie MrTomi i sparowaniu na nowo na razie wszystko działa. Testuje jak długo?

P.s Po wgraniu języka polskiego na oryginalny angielski aplikacja ze sklepu PLAY nie chciała połączyć i sparować zegarka dopiero wgranie jak wyżej pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek łączy się bez problemu tylko przez app GadgetBridge natomiast nie łączy się z Mifit bez względu na wersję i ani gdy zrobię factory reset ani wtedy gdy rozłączę z GB i chcę połączyć z MiFit. Jakieś pomysły czy sugestie?

Edytowane przez cattani43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim,

 

Prosiłbym o pomoc. Przeinstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, wszystko działa sprawnie - język polski, MiFit etc.

Jedyny problem występuje podczas wchodzenia w pogodę na zegarku, wyświetla się komunikat jak na załączonym zdjęciu.

 

Z góry dziękuje za pomoc!

IMG_20180527_142528_HDR[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, patrykarot napisał:

Jedyny problem występuje podczas wchodzenia w pogodę na zegarku

Dawno to zrobiłeś? Trzeba poczekać, aż MiFit pobierze dane pogodowe (o ile ustawiłeś lokalizację dla pogody w MiFit). Jak nie, to może retart telefonu, albo reinstalacja tej samej wersji MiFita potrzebna. Te dane pogodowe pobiera w bliżej nieokreślonych okresach i nie ma na to wpływu. Też mi sie kiedyś to zawiesiło i pomogło odinstalowanie i zainstalowanie MiFita. Dosyć często serwery od pogody nie domagają (szczególnie w niedziele i święta). Teraz też widzę że aktualnej temperatury nie pobiera, to i tobie prognozy nie pobierze (prognozę pobiera dużo rzadziej).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z was miał problem z wybudzaniem ekranu po podniesieniu ręki? Gadgetbridge tego najzwyczajniej w świecie u mnie nie robi. Inne aplikacje radzą sobie ok. Czy ktoś jeszcze miał ten problem, jest to standard, czy u mnie coś szwankuje?

Dzięki za odpowiedzi.

B.

.:EDIT:.

Ok... dziwna sprawa... naprawiło się samo, jedyne co zrobiłem to zmieniłem tarczę zegara :?

Edytowane przez Baribalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, d7ejkej napisał:


A to przepraszam No u mnie z Google Play działa identyfikacja emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Witam

Mam oryginalną wersję en, najnowszy soft v0.1.1.36,  aplikację ze sklepu google play wersja 3.3.5 i u mnie identyfikacja nie działa.

Co masz konkretnie zaznaczone w aplikacji, że identyfikacja Ciebie działa?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Edytowane przez borgen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...