Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Jest możliwość aktualizacji gps recznie?

Zainstalowałem ostatni mifit od Tomi i zaktualizował wszystko oprócz gps. Na koniec wywala :/. I tak za każdym odpaleniem.

Mój błąd bo nie wgralem pierw oryginalnego mifit by wygrał fabryczne fw

 

Edit: Wgranie reczne nie pomaga, tez sie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś prostszy sposób żeby wgrać jakąkolwiek podaną tu tarczę w formacie .bin? Zupełnie nie rozumiem tych instrukcji. Mam to telefonem wszystko pobierać (tarcze i ten program do tarcz) czy jak? Edit: Pomijam już fakt, że Gadget Bridge nie chcę się sparować z zegarkiem, wyszukuję ale parowanie trwa bez końca.

Edytowane przez lordzyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lordzyta napisał:

Jest jakiś prostszy sposób żeby wgrać jakąkolwiek podaną tu tarczę w formacie .bin?

Najprościej chyba programem ze sklepu Play "WatchFace" (developer Roktiskiy). Jest tam opcja wgrania własnej tarczy z pliku .bin (zapisanego w telefonie). Wybierasz która z domyślnych w MiFit ma być zastąpiona nową, otwierasz MiFita, wybierasz dokładnie tą i się wgrywa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam koledze czytanie i wykonywanie poleceń zdanie po zdaniu. Za szybko jak się chce coś zrobić, to można sobie sprzęt zepsuć. Często tak jest jak się dostało wreszcie wymarzonego BIPa ;-)

Jest jakiś prostszy sposób żeby wgrać jakąkolwiek podaną tu tarczę w formacie .bin? Zupełnie nie rozumiem tych instrukcji. Mam to telefonem wszystko pobierać (tarcze i ten program do tarcz) czy jak? Edit: Pomijam już fakt, że Gadget Bridge nie chcę się sparować z zegarkiem, wyszukuję ale parowanie trwa bez końca.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dawno mnie tu nie było. Potrzebuję pomocy mam bip z firmware V.0.1.0.44 pl. Jak najlepiej uaktualnić do nowszej wersji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Ja robię tak:
- odinstalowuje Mi fit
- instaluje Mi fit ze sklepu, czekam aż wszystko uaktualni, potem go odinstalowuje
- pobieram najnowszy res i fw z pierwszej strony
- instaluje najnowszy GB i wgrywam przez niego najpierw res potem fw
- teraz instalacja najnowszego Mi fit z pierwszej strony MrTomi jeśli go używasz
I chyba tyle, u mnie to zawsze działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja beta MiFita 3.4.0.1 ( https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-0-1-release/ ) i nowe fw dla Bipa. Zainstalowałem, większych zmian nie widzę. Ale mam w związku z tym pytanie, czy aktualizowała się wam dzisiaj bieżąca temperatura w pogodzie, bo u mnie nie i nie wiem czy to wina MiFita, czy ogólnie serwerów pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dan-tom napisał:

Ja robię tak:
- odinstalowuje Mi fit
- instaluje Mi fit ze sklepu, czekam aż wszystko uaktualni, potem go odinstalowuje
- pobieram najnowszy res i fw z pierwszej strony
- instaluje najnowszy GB i wgrywam przez niego najpierw res potem fw
- teraz instalacja najnowszego Mi fit z pierwszej strony MrTomi jeśli go używasz
I chyba tyle, u mnie to zawsze działa.

A te Fonty PL  od janusza jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alban7314 napisał:

A te Fonty PL  od janusza jak ?

Gadgedbridge i instalujesz plik z fontami.

@alban7314 te fonty sa niezależne od Fw i są tylko w powiadomieniach. Nie znikają przy aktualizacj Fw (przynajmniej na razie). Używam orginalnych wersji MiFita, ale z doinstalowanymi polskimi fontami. Przy ustawionym języku angielskim w systemie wszystko działa ok. To chyba najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna modyfikacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FromWP napisał:

Gadgedbridge i instalujesz plik z fontami.

@alban7314 te fonty sa niezależne od Fw i są tylko w powiadomieniach. Nie znikają przy aktualizacj Fw (przynajmniej na razie). Używam orginalnych wersji MiFita, ale z doinstalowanymi polskimi fontami. Przy ustawionym języku angielskim w systemie wszystko działa ok. To chyba najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna modyfikacja.

Spotkał się ktoś z problemem z parowaniem Amazfit BIP z aplikacją Gadgedbridge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neotion napisał:

Ja przed sparowaniem z Gadgedbridge rozłączam Bip'a w MiFit. Łączy bez problemu. Gdyby problem dalej wystąpił, wyłączyć i włączyć BT w tel.

Dzięki za pomoc. Udało mi się połączyć z Amazfit BIP z  Gadgedbridge. Przy aktywnym połączeniu w MiFit, wyłączyłem BT w telefonie, po włączeniu BT połączenie z Gadgedbridge "zaskoczyło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pan Arek napisał:

Porównanie na odcinku 2 km danych z zegarka i danych z Endomondo.

20180514_181244.thumb.png.2d2d7e19163c34caa637de66835804ae.png

1526313076544.thumb.jpg.c54b71cffde4f701de174d351be4c393.jpg

I nie chodzi nawet o te 80m tylko ilość spalonych kalorii. Jeden i drugi ma ustawione te same parametry (wiek, wzrost i wagę). 

Też zauważyłem straszny rozstrzał między endomondo i bipem. Wydaje mi się jednak, że to endomondo zawyża spalanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalone kalorie to w przypadku biegania pokazuje realne wartości, przy jeździe rowerem zdecydowanie jest zaniża.
Intensywna jazda rowerem 3h - 100km - około 500 kalorii gdzie powinno być około 2000-3000 
Bieg 50min - 10km - około 600 kalorii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2018 o 22:14, FromWP napisał:

Gadgedbridge i instalujesz plik z fontami.

@alban7314 te fonty sa niezależne od Fw i są tylko w powiadomieniach. Nie znikają przy aktualizacj Fw (przynajmniej na razie). Używam orginalnych wersji MiFita, ale z doinstalowanymi polskimi fontami. Przy ustawionym języku angielskim w systemie wszystko działa ok. To chyba najbezpieczniejsza i najmniej inwazyjna modyfikacja.

@FromWP

A jak rozwiązałeś problem z brakiem identyfikacji dzwoniącego na oryginalnym MiFit ?

Drugie pytanie trochę poza tematem. Czy działają komuś znajomi w Mi Fit ? Wysyłam zaproszenie i osoba zapraszana go nie dostaje. To samo w drugą stronę. Gdy miałem MiBanda to działało. Po przesiadce na BIPa już nie. Ale to raczej problem w MF. Ma ktoś tak ? Da się to obejść ? Fajnie wiedzieć o której dziewczyna spać chodzi ;) 

Edytowane przez zawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Toldo napisał:

Też zauważyłem straszny rozstrzał między endomondo i bipem. Wydaje mi się jednak, że to endomondo zawyża spalanie.

Endomondo podaje także spoczynkowe zużycie kalorii czyli BMR i do tego dodaje potrzeby energetyczne wygenerowane przez trening.
Oczywiście są to dane mocno zgadywane bo ilość energii jaką zabiera wysiłek zależy w dużym stopniu od wytrenowania do danej czynności. A tego nie da się przewidzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mswiniuch napisał:

@mswiniuch

Co znaczy poprawione ? Co poprawiają? Będzie identyfikacja dzwoniącego na PL Androidzie ?

Ponawiam pytanie odnośnie znajomych w MiFit. Korzysta ktoś? Można dodać znajomego ?

Edytowane przez zawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 09:42, Toldo napisał:

W Mifit nie, w notify&fitness oraz tools&amazfit się da.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

W Tools&amazfit mi to nie działa. Wszystko skonfigurowałem a powiadomienia i tak były tylko z nieco większym opóźnieniem niż na mifit

Ponawiam więc pytanie czy istnieje jakaś DARMOWA aplikacja która umożliwia wyłączenie powiadomień na zegarku podczas używania telefonu? Szału można dostać jak się z kimś pisze a zegarek co chwile wibruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tools&Amazfit masz to ustawienie do każdego powiadomienia osobno (z każdej dodanej aplikacji) i globalnie z poziomu ustawień samej aplikacji. Tam jak włączysz to nic nie przychodzi jak korzystasz z telefonu z zapalonym ekranem.

Z darmowych Alert Bridge ma taką opcję i Gadget Bridge, ale one nie będą tak rozbudowane jak płatne apki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...