Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ze wszystkim był dzisiaj problem, bo jak żona wróciła rano z biegania i chciałem zsynchronizować zegarek z MiFit to zegarek zawiesił się na jednej z plansz i dobrych kilka minut na nic nie reagował. Już myślałem, że kaplica. Dopiero po jakimś czasie drgnęło i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam ciągły problem z GPS i funkcjami "sportowymi" Niestety problem ten dyskwalifikuje zegarek jako urządzenie śledzące nasze trasy.

Raz trasa ma 10km a powrotnie, ta sama trasa ma 5km. Zauważyłem też że zegarek nawet kiedy stoimy cały czas zwiększa dystans i stąd takie przekłamania. Robiąc przerwę np podczas wycieczki górskiej, jeśli będziemy odpoczywać 10 min tow tym czasie przejdziemy ok 1km. Bez sensu. Najciekawsze że trasa na mapie pokazana jest prawidłowo.

Czy ktoś ma podobny problem?

Edytowane przez Rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeden zdarzyło mi się, że zegarek zarejestrowal 2x dłuższą trasę niż faktycznie przebiegłem i na mapie wyglądało to dziwnie. Nie mniej to był tylko jeden "wybryk" i reszta treningów pokrywa się pod względem śladu gps z telefonem z endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko odnośnie eksportu treningu do Endomondo. Doczytałem na forum, że wystarczy wejść w historię treningów, następnie wybrać dany trening przesunąć ekran w prawo i pojawia się opcja eksportu. Potem należy podłączyć zegarek do komputera i mamy dostęp do pliku z rozszerzeniem obsługiwanym przez Endomondo. Ja natomiast mogę tylko przesuwać w górę i w dół gdzie pojawiają się dodatkowe informacje o treningu - nie mam możliwości przesunięcia w prawo, nie posiadam opcji eksportu. Czy możę to być kwestia wersji oprogramowania? Posiadam w tej chwili wersję VO.1.1.14?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam problem, żeby zsynchronizować dwie trasy z MiFit.

Czy istnieje jakaś możliwość, żeby wymusić synchronizację?

 

Pomimo wielu prób wciąż te dwie trasy nie zostały zsynchronizowane.

Z pozostałymi trasami nie mam problemu.

 

Dzięki za pomoc.

DSC_1714.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w MiFit w wersji 3.3.1 (ja osobiście używam wersję MrTomi-3.3.1-PL, ale problem jest dziedziczony z wersji oryginalnej) występuje problem z nazwami dni tygodni w wynikach aktywności w języku polskim (jak na załączonym screenie, gdzie 29.04.2018 jest poniedziałkiem) ?
Niestety dni tygodnia są przesunięte o jedną pozycję w tył. W pliku z zasobami (arrays.xml) dla języka polskiego jest wprowadzona błędna kolejność dni dla tablic weeks i weeks_short.

<string-array name="week_name">
        <item>Niedz</item>
        <item>Pon</item>
        <item>Wt</item>
        <item>Śr</item>
        <item>Czw</item>
        <item>Pt</item>
        <item>Sob</item>
    </string-array>
    <string-array name="weeks">
        <item>Poniedziałek</item>
        <item>Wtorek</item>
        <item>Środa</item>
        <item>Czwartek</item>
        <item>Piątek</item>
        <item>Sobota</item>
        <item>Niedziela</item>
    </string-array>
    <string-array name="weeks_short">
        <item>Pon</item>
        <item>Wto</item>
        <item>Śro</item>
        <item>Czw</item>
        <item>Pią</item>
        <item>Sob</item>
        <item>Nie</item>
    </string-array>

Tablica week_name jest poprawna - i w niej pierwszą pozycją na liście jest niedziela.
Wystarczy poprawić kolejność w tablicach weeks i weeks_short (niedzielę przenieść z ostatniej pozycji do pierwszej) i wyświetlanie jest prawidłowe.
Nie jest to duży błąd, ale niemniej mnie mocno irytował i poprawiłem plik z zasobami.
Może  MrTomi wyedytuje zasoby i wystawi poprawioną wersję apki w pierwszym post-cie?

Screenshot_20180501-072347.jpg

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, devho napisał:

@tomurbanowicz kiedy można się spodziewać jakieś aktualizacji aplikacji oraz PL firmware ? :)

A jest już nowy stabilny FW oraz MiFit?

13 godzin temu, walek75 napisał:

Może  MrTomi wyedytuje zasoby i wystawi poprawioną wersję apki w pierwszym post-cie?

Jasne, poprawię to w kolejnej wersji MiFit.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam problem ze swoim bipem. Kupiłem już drugiego Bipa i chciałem spolszczyć według instrukcji z forum, pierwszy się udało więc wszystko robiłem tak samo. MIfit pościągało się wszystko co się miało ściągnąć. Później przez gadgetbridge chciałem wgrać pliki w wersji odpowiedniej do posiadanego oprogramowania, jednak coś mieliło, mieliło i wyskoczył komunikat, że nie udało się zaktualizować z problemów z transferem metadanych ( nadane były wszystkie uprawnienia) więc odinstalowałem i zainstalowałem mifit połączyłęm, zaczęło się znowu aktualizować teraz przez MIfit , dochodzi do połowy i wyskakuje komunikat nie udało się zaktualizować, spróbuj ponownie, co też robiłem wielokrotnie, nic nie pomogło. Co się mogło stać i co zrobić żeby co naprawić?

Edit:

Właściwie już nieaktualne, udało się zrobić na innym telefonie

Edytowane przez baadnews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane na przerabiany zegarek z CN na CE, nie było żadnych problemów z instalacją/ugrade fw. Obecny szczęśliwy numerek to 0.1.1.36.

Aha, albo w poprzedniej wersji (3.3.1 - nie wiem, bo nie instalowałem jej) albo w obecnej znacznie przyspieszył proces wrzucania fw do zegarka, na oko ze 2-3x szybciej.

Edytowane przez sugnuf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...