Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze przeczytałem już sporo postów o kłopotach z parowaniem, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mój bip został zaktualizowany za pomocą apki MrTomi-3.3.1-PL.apk  z polskim firmware. Zegarek działał znakomicie, sparowany był z jednym telefonem, ale z dwoma systemami (telefon z MultiRom i sparowany ze stockowym czystym systemem oraz z rootowanym modyfikowanym Androidem z xposed itp). Wgrałem tarczę binarną i zegarek dalej działał wyśmienicie.

Chciałem go sparować z najnowsza obecnie wersją GadgetBridge (v. 2.6) i za nic nie chciał tego zrobić (z MiFit łączył sie jak należy). Przywróciłem ustawienia fabryczne z menu zegarka i teraz jest "słabo". MiFit nie potrafi się połączyć z zegarkiem, w ustawieniach BT jest widoczny i sparowany.

próbowałem następujące rzeczy:

- usunąłem sparowane urządzenie z systemu i sparowałem ponownie - dalej efekt zerowy

- wyinstalowałem MiFit od Mr Tomi i zainstalowałem ponownie - zero efektu.

Wygląda to tak jak na załączonych fotkach: bez podłączonego zasilania pojawia się obrazek parowania urządzeń (zam obrazek, bez żadnych napisów), a po podłączeniu zasilania pojawia się ikona z animacją ładowania i prawidłowy czas.

Jak nie jest podłączony do zasilania to po wciśnięciu przycisku zegarek robi pojedyncze zawibrowanie i zapala podświetlenie na jakieś 5 sek.

Ma ktoś koncepcję co z tym zrobić ?

bip_02.jpg

bip_01.jpg

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, walek75 napisał:

Chciałem go sparować z najnowsza obecnie wersją GadgetBridge (v. 2.6) i za nic nie chciał tego zrobić (z MiFit łączył sie jak należy). Przywróciłem ustawienia fabryczne z menu zegarka i teraz jest "słabo". MiFit nie potrafi się połączyć z zegarkiem, w ustawieniach BT jest widoczny 

Trzeba tez usunąć ze sparowanych urządzeń BT w telefonie. GB sam go tam później doda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gawronnek napisał:

Próbować i próbować, reset telefonu - próba, i tak kilka razy, mnie w podobnej sytuacji zaskoczył za 6 razem, oczywiście chodzi mi o parowanie w MiFit

 

 

Kurcze, faktycznie, po x próbach, parowania/usunięcia parowania, reinstalacji MiFita, rebootów wszelkiej maści w końcu zaskoczyło.
Dziwne, bo zegarek jest na prawdę super biorąc pod uwagę jego cenę (trudno go porównywać z Garminami czy Suunto za 2 tyś +, bo jest od nich 10 razy tańszy), ale problemy z parowaniem trącą jakąś niedoróbką. Jest potencjał, jest support (aktualizację firmware'u w chińskich wynalazkach to wielka rzadkość), jest całkiem przyzwoita apka, i  problemy z parowaniem oraz łatwość uceglenia zupełnie do tego nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jodla napisał:

Chłopaki jak ten zegarek współpracuje z ios? Chcę dziewczynie zrobić prezent bo szuka zegarka z krokomierzem i nie wiem czy warto kupować do iPhona 6s+.

Tak współpracuje z iOS na moim IP 6s działa bez problemu.  Jedynym mankamentem jest to, że nie pokombinujesz na iOS jak użytkownicy Andka,  

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu MrTomi-3.3.1-PL.apk  do telefonu , nie mogę sie zalogować przez FB ani google do mojego konta . Aplikacja próbuje  i daje po chwili komunikat logowanie nie powiodło się. Na Mi fit oryginalnym bez problemu. Czy ktoś miał podobnie? Jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myss @gotoo wcześniej pewnie logowaliście na konto w oryginalnej apce. Musicie wejsc na facebooka w ustawienia, wybrać aplikacje i witryny i tam usunąć połączenie mifita, wtedy spróbujcie się znowu zalogowac na mificie przez fb i będzie działać, wiem bo miałem to samo (jeśli nie działa za pierwszym to za 3 razem pójdzie)

Edytowane przez grafipl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, grafipl napisał:

@myss @gotoo wcześniej pewnie logowaliście na konto w oryginalnej apce. Musicie wejsc na facebooka w ustawienia, wybrać aplikacje i witryny i tam usunąć połączenie mifita, wtedy spróbujcie się znowu zalogowac na mificie przez fb i będzie działać, wiem bo miałem to samo (jeśli nie działa za pierwszym to za 3 razem pójdzie)

dzięki kolego , pomogło , zalogowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży skrót myślowy. MiFit ma wbudowane swoje customowe tarcze (słabe) i np. aplikacja Amazfit Bip Watchfaces (która jest w sumie przeglądarką strony amazfitwatchfaces.com) podmienia pliki tych customowych tarcz z MiFita i z poziomu MiFita się ten podmieniony plik wgrywa (MiFit nie wie, że wgrywa co innego niż powinien).

Edytowane przez Toldo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grafipl napisał:

@gotoo sprobuj sie zalogowac na konto gmail i wpisz w przegladarce https://security.google.com/settings/security/permissions
i sprawdz czy mifit jest na liscie sprobuj usunac moze analogicznie jak na fb zadziala

niestety tak nie zadziałało:(, co więcej aplikacja MrTomi-3.3.1-PL.apk nie wykrywa zegarka, próbowałem już kilkadziesiąt razy robiłem restart, anulowałem powiązanie z telefonem i nic. GB bez problemu wykrywa zegarek a apk MrTomi nie:(

gdybyś znał rozwiązanie daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemm87 napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czym najlepiej wgrywać nowe tarcze?

Notify & Fitness, nie wymaga zabawy z plikami tarcz, nie wymaga rozpinania MiFit, jak GB. Instalujesz obok i poprostu działa. Co więcej, umie instalować bezpośrednio z amazfitwatchfaces.com;)

45 minut temu, woyd napisał:
1 godzinę temu, Pan Arek napisał:
Mi Fitem

A że tak zapytam - jak? Nie ma tam opcji załadowania. bin Chyba, że coś przeoczyłem?

Jak wyżej ;)

6 godzin temu, walek75 napisał:

Kurcze, faktycznie, po x próbach, parowania/usunięcia parowania, reinstalacji MiFita, rebootów wszelkiej maści w końcu zaskoczyło.

Ja tak miałem z Bipem świeżo wyjętym z pudełka. Sparował się z oryginalnym MiFitem po 4-5 razie dopiero ;)

X.

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, gotoo napisał:

niestety tak nie zadziałało:(, co więcej aplikacja MrTomi-3.3.1-PL.apk nie wykrywa zegarka, próbowałem już kilkadziesiąt razy robiłem restart, anulowałem powiązanie z telefonem i nic. GB bez problemu wykrywa zegarek a apk MrTomi nie:(

gdybyś znał rozwiązanie daj znać:)

a usunales powiazanie z GB? ja usunalem powiazanie w GB i w opcjach bluetooth telefonu i bez problemu laczy. mozesz tez jak usuniesz te powiazania, wejsc w bluetooth telefonu tam polaczyc zegarek a nastepnie mrtomi sprobowac sparowac. mi tak zadzialalo z tego co pamietam. polaczyc sie napewno polaczy tylko potrzeba nieraz cierpliwosci hehe :) a jakie masz fw Polskie? ja na po wgraniu polskiego dopiero mrtomi instalowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grafipl napisał:

 

a usunales powiazanie z GB? ja usunalem powiazanie w GB i w opcjach bluetooth telefonu i bez problemu laczy. mozesz tez jak usuniesz te powiazania, wejsc w bluetooth telefonu tam polaczyc zegarek a nastepnie mrtomi sprobowac sparowac. mi tak zadzialalo z tego co pamietam. polaczyc sie napewno polaczy tylko potrzeba nieraz cierpliwosci hehe :) a jakie masz fw Polskie? ja na po wgraniu polskiego dopiero mrtomi instalowalem

tak FW mam polski, też dopiero po zmianie zainstalowałem mrtomi, za cholerę nie idzie, próbuję już długo i nie idzie, no nic jak nie zadziała to wróce do orginału, przydało by mi sie wyświetlanie nazwy kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carolef Z zalogowaniem nie wiem, ale ze zmianą tarczy w MiFit już tak (od dwóch godzin nie mogłem zmienić, ale już działa), a to chyba wymaga połączenia z chińskim serwerem. Najczęściej takie problemy pojawiają się w dni wolne, chyba Chińczycy świętują i nadzór szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaczęło się od tarczy. Nie chciało mi się uruchomić to okno do zamiany tarcz. Miałem mifit z tego forum. Pomyślałem, że może wyszła jakaś nowa wersja mifit czy coś i odinstalowałem minfit i zainstalowałem ze sklepu play. Teraz mam błąd połączenia jak loguje się konta xiaomi. Nawet kuźwa budzika na rano nie nastawię ;)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...