Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To mój pierwszy post na forum.

Posiadam zegarek Amazfit BiP w oryginalnej wersji chińskiej.

Postanowiłem uaktualnić polski firmware i soft. Wszystko poszło ok, do momentu gdy wgrałem program do zarządzania zegarkiem z poziomu telefonu - niestety wgrałem wersję, która automatycznie uaktualniała firmware z bazy producenta i "nadpisała" custom ROM, co w rezultacie doprowadziło do "uceglenia" sprzętu. W tej chwili efekt jest taki, że zegarek jest martwy, ale "ożywa" po podłączeniu do ładowarki - wtedy pojawia się godzina, ale nie można dalej z zegarkiem nic zrobić. 

Znacie jakiś sposób do przywrócenia go do życia. Załączam zdjęcie jak wygląda zegarek po podpięciu do zasilania.

Screenshot_2018-04-13-12-23-54-434_pl.allegro.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na ładowarce zegarek się w jakimś sensie uaktywnia to spróbuj, czy w tym momencie nie udało by się go sparować z GadgetBridge. Wczoraj aktualizowałem zegarek dla żony, po zainstalowaniu przez MiFit najnowszej aktualizacji zegarek zaczął wyświetlać na tarczy błąd sparowania, i to jakimś cudem po francusku. Mimo to po kilku próbach dał się sparować z GB, choć komunikat błędu parowania wciąż nie znikał z tarczy. Bez problemu dał się zaktualizować przy użyciu najnowszego fw i res z tego wątku (. 114) i po aktualizacji wróciła typowa tarcza zegarka, jak i bezproblemowe parowanie z Mi Fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, myss napisał:

Mam pytanie do kolegów , czy po wgraniu pogrubionych fontów , cyfry na ekranie aktywności ( dytans , czas itp.) są również większe i czytelniejsze?

Raczej nie. Piszę raczej bo nie pamiętam jak było przed wgraniem. Tam to chyba trzeba by zmienić fonty w FW, czy Res i to zmieniało by się przy aktualizacjach FW. Samo wgranie pogrubionych polskich fontów jest raczej bezpieczne. Wgraj i sam zobaczysz. Różnica w czytelności powiadomień jest naprawdę duża i to powinna być operacja obowiązkowa. Dodatkowo fonty nie zmieniają się po aktualizacji FW (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ql3r napisał:

@[email protected] jeśli zegarek załapał bootloop'a (a może go załapać naprawdę bardzo łatwo, np. jak coś pójdzie nie tak podczas parowania z tel., tak właśnie było w moim przypadku... objawy to powrót do standardowej tarczy, godzina względnie działa, dotyk nie działa teoretycznie widać go przez bluetooth, podświetlanie 'miga') to możesz o nim zapomnieć, tego na chwilę obecną nie da się naprawić (gdzieś nawet na forum chińskim czy hiszpańskim ludzie dostali odpowiedź od producenta (ktoś wkleił z maila) że w tym stanie zegarek jest nienaprawialny, przynajmniej nie w warunkach domowych).

Dla zainteresowanych: firmware .FW ładuje się do głównego układu arm (nie pamiętam modelu, ale jest to chyba soc arm M5), natomiast .RES .FT oraz tarcze wgrywane są do "flash dysku" po spi.

Bootloop da się naprawić, jednak wymaga to sporego nakładu czasu, otwarcia zegarka i wiedzy z zakresu lutowania hot air i programowania spi. Można wgrać "dump" pamięci ze sprawnego zegarka i będzie ok. Dla zainteresowanych podeślę link. W skrócie: zegarek/wyświetlacz działa ale jest bootloop/brak reakcji/freeze = do naprawy; zupełnie nie włącza się = ciężka sprawa, na tą chwilę nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co oznaczają kolory napisu MI (czerwony/niebieski)? U mnie jest tylko niebieski. No i ten zielony pasek na dole, o czym informuje? U mnie się nie wyświetla.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

Litery "mi" zmieniają kolor w trybie "don't disturb" a pasek na dole to jakość powietrza. Niestety w mifit pogoda tego nie podaje dla tego nie widać paska. Pogoda w N&F podaje te dane. Wtedy widać pasek.

 

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FromWP dziekuję za wskazówki , wgrałem big font , chyba jest troszkę lepiej . Ale masz rację to kwestia poprawek FW. Ekran ma duże możliwości , może kiedyś to poprawią lub dodadzą możliwość wyboru ekranów sportowych np.tylko dystans i czas itp. Zegarek z założenia jest dla aktywnych .

oczywiście nadal kiepska synchronizacja aktywności , i trudności z eksportem plików tcx lub gpx. Chyba że komuś sie udało , jesli tak proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvmivn Dziękuję za odpowiedź w międzyczasie wgrałem jakiś update softu przez Notify&Fitnes, obecna wersja softu to V0.1.1.25, i wyłączyłem wszystkie powiadomienie we wszystkich aplikacjach oprócz Notify&fitnes, opaska zaczęła wibrować przy wiadomościach z whatsapp ale nic nie wyświetla. Mam zamiar przywrócić jej ustawienia fabryczne i zacząć wszystko od nowa. Zależy mi na otrzymywaniu powiadomień o połączeniach (wraz z nazwą kontaktu jeśli to możliwe) oraz powiadomieniach z komunikatorów i email. Czy możesz mi proszę powiedzieć jakie są ustawienia w Twojej aplikacji oraz czy ewentualnie powonieniem coś wgrać na opaskę? Moja opaska posiada język angielski, co mi w niczym nie przeszkadza, zapewne będzie konieczność wgrania polskiej czcionki dla celów wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgraj sobie z pierwszej strony najnowszy polski soft do tego dograj na telefonie MrTomi-3.3.1-PL.apk i będziesz miał info o połączeniu wraz z wyświetlanym kontaktem,  i w apce w alertach aplikacji ustawiasz z jakich apek mają powiadomienia się wyświetlać np. twitch gmail sms itp.. wszystkie powiadomienia z treścią wyświetla na zegarku, jedynie gmail bodajże pokazuje tylko nagłówek wiadomości bez treści (ale to musisz ju ż sprawdzić bo nie pamietam)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenie: na na FW 0.1.1.14 bardzo długo trzyma mi bateria, 100% utrzymywało się przez 3 dni, zobaczymy jak dalej pociągnie :) Teraz już nawet nie czuję potrzeby zmieniania softu - wszystko działa, PL znaki są i w sumie nic więcej mi nie trzeba (chyba, że dodadzą jakieś funkcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Toldo napisał:

Brzmi jakbyś nie używał GPS'u ;) Mnie przez prawie tydzień zeszło 25% z 5 trenigami po ok. godzinę.

Akurat nie używałem, ale on akurat szybko rozładuje opaskę

 

 

3 minuty temu, KrisKW napisał:

Przy okazji tego zdjęcia mam pytanko. Dlaczego nieraz trening się nie synchronizuje z mifit - tak jak widać na zdjęciu.

O właśnie! to jedyny problem, nie mogłem zsynchronizować jednego treningu gdy zrobiłem dwa i później chciałem synchronizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powrócić do  firmware orgyginalnego dostarczonego z zegarkiem teraz mam v1.1.14 poprzekrzywiane ma sport te  główne  ikonki wiec  chce wrócić do mi do oryginalnego i wgrać tylko jak

wgrywałam przez gadget bringe

Edytowane przez spyheart
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFit z pierwszego posta pozwala na synchro z Google Fit. Z Google Fit możesz exportować treningi a w endomondo (w wersji Web) możesz te treningi importować.

A synchronizacja z Google Fit nie miesza nic w dokładności np. kroków? Mam MiBand2 (BIP'a używa żona) i wiem, że na te opaskę ta synchronizacja działa niespecjalnie

 

 

Ps. Ktoś pisał też gdzieś, że płatna wersja Notify&Fitness dla Amazfit ma taką opcję - ktoś może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spyheart napisał:

jak powrócić do  firmware orgyginalnego dostarczonego z zegarkiem teraz mam v1.1.14

Do dostarczonego z zegarkiem, to lepiej nie, bo trzeba by się sporo cofnąć i mogło by to zaszkodzić. Do nowszego oryginalnego tak. Chyba wystarczy po prostu wgrać nowszy oryginał MiFita który ma nowsze FW. Najnowsza oryginalna beta (u mnie działa bez problemów) 3.3.4.10 z FW 0.1.1.29 do pobrania tu: https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-3-4-10-release/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, woyd napisał:

A synchronizacja z Google Fit nie miesza nic w dokładności np. kroków? Mam MiBand2 (BIP'a używa żona) i wiem, że na te opaskę ta synchronizacja działa niespecjalnie

 

 

Ps. Ktoś pisał też gdzieś, że płatna wersja Notify&Fitness dla Amazfit ma taką opcję - ktoś może potwierdzić?

mam płatną wersję Notify&Fitness dla Amazfit , można wyeksportować pliki tcx do stravy itp. ale działało tylko na FW-0.1.0.86 w zegarku i starszym Mi Fit.Na nowszym są kłopoty z synchronizacja i przesyłaniem danych GPS .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FromWP napisał:

Do dostarczonego z zegarkiem, to lepiej nie, bo trzeba by się sporo cofnąć i mogło by to zaszkodzić. Do nowszego oryginalnego tak. Chyba wystarczy po prostu wgrać nowszy oryginał MiFita który ma nowsze FW. Najnowsza oryginalna beta (u mnie działa bez problemów) 3.3.4.10 z FW 0.1.1.29 do pobrania tu: https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-3-4-10-release/

Cuś się dzieje :) mam nadzieje  ze nie  wybuchnie na końcu dzięki!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...