Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, FromWP napisał:

Tak, też raz wczoraj zauważyłem brak temperatury, ale trwało to chwilę. Na poprzednich pogoda znikała nagminnie.

Wydaje mi się, że nie jest to problem samej aplikacji, ale serwera pogodowego. Testowałem na starszych wersjach MiFit i było to samo... Kiedyś było OK, a od pewnego czasu kaszana...

Np. w GadgetBridge nie ma tego problemu - bieżąca pogoda ani razu mi nie zniknęła.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Wydaje mi się, że nie jest to problem samej aplikacji, ale serwera pogodowego.

Niestety tak może być, a dzisiaj temperatura zniknęła na dobre. W telefonie też systemowa pokazuje że dane niedostępne. Ogólnie z pogodą w Miui (czyli od Xiaomi) od pewnego czasu są problemy bo coś zmieniają i kombinują z serwerami. Tylko w telefonie z reguły pokazuje stare, nieaktualne dane, a w Bip-ie w miejscu bieżącej temperatury nie pokazuje nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak średnio dostrzegam problem pogody. Wystarczy chyba tarcza z zakresem temperatur max / min. Jednak rozumiem, że są osoby dla których jest to problem. Ja mam temperaturę na ekranie blokady telefonu. Wciskam przycisk i patrzę na widżet :)

Jednak samo urządzenie rządzi się jakimiś swoimi prawami. Oprogramowania nie zmieniałam od powstania wersji Mod 3.2.9 + PL 1.0.86. Ze względu na siedzący tryb pracy zależało mi na funkcji powiadamiania o braku aktywności. Od samego początku mi to nie działało. Nagle ni z tego ni z owego od poniedziałku co godzinę wibruje i pokazuje komunikat wstań i rusz się.

Nie zmieniałem ustawień ani w zegarku ani w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wgrania polskich fontów do BIPa bez zmiany oprogramowania?

Angielska wersja oprogramowania mi odpowiada, ale brakuje mi w powiadomieniach polskich znaków.
Czytałem opis z pierwszej strony. Mam zainstalowany apke AmazFit Nofity, która też ma opcje zmiany oprogramowania (nie wymaga odinstalowania MiFita). Czy za jego pomocą można wgrać tylko polskie fonty? Na razie podmieniałem sobie tylko face tarcz. To działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wgrania polskich fontów do BIPa bez zmiany oprogramowania?
Angielska wersja oprogramowania mi odpowiada, ale brakuje mi w powiadomieniach polskich znaków.
Czytałem opis z pierwszej strony. Mam zainstalowany apke AmazFit Nofity, która też ma opcje zmiany oprogramowania (nie wymaga odinstalowania MiFita). Czy za jego pomocą można wgrać tylko polskie fonty? Na razie podmieniałem sobie tylko face tarcz. To działa bezproblemowo.

Tak bez problemu można Ja mam oryginalny s/w i wrzuciłem przez GB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Nie musisz rozparowywać. Ja po prostu MiFit "zamrażam" w systemie.

Hej,
Czy GB obsłuży powiadomienia z innych aplikacji niż podstawowe (sms, połączenia)? Nie mogę sam podłączyć się BIPem do GB bo wyskakuje jakiś błąd a ta wiedza byłaby przydatna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, FromWP napisał:

@Malcerz Żaden z tych. Tylko plik z przerobionymi czcionkami. Fw i res zostaje to samo. Muaisz poszukać, jest tu na forum.

Ten https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=437710

 

Dokładnie tak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ky0sHiR0 napisał:

Dziękuje za szybką odpowiedź, jedno pytanko. Doczytałem, że potrzeba Weather Notification doinstalować - na Androidzie 8.0 wygląda to jakby cofnąć się do średniowiecza. Nie ma innego sposobu/opcji ?

Jest inna - mieć system LineageOS. Wtedy nie potrzebujesz tego dodatku.

Ja testuję odzwyczajenie się od pogody w zegarku i używam tarczy nr 3 z sekundnikiem. Jest OK :) Pogodę mam w wygaszaczu w telefonie.

Pogoda z GB oparta jest na openweathermap API i średnio się u mnie sprawdza. Najlepiej sprawdza się u mnie Yahoo, z tym, że w oficjalnej aplikacji, bo przez API w NF jest kaszanka - pisałem do autora programu, że są ogromne rozbieżności między oficjalną apką pogodową Yahoo, a tą w NF z API - odpisał coś wymijająco...

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Posiadam Amazfit BIP już od jakiegoś czasu i mam jeden problem, mianowicie brak powiadomień. Powiadomienia działały na początku po czym przestały, postanowiłem zrobić reset opaski i aplikacji. Podziałało, przez jakiś czas był spokój, jednak teraz znowu mam brak powiadomień. Używam aplikacji MiFit pobranej ze sklepu google, powiadomienia są włączone, dodatkowo zainstalowałem Notify and Fitnes do zmieny tarcz zegarka oraz Alert Bridge. We wszystkich aplikacjach ustawienia dotyczące powiadomień są włączone. Myślałem, że to wina kilku aplikacji, więc je wyłączyłem ale nadal nic. Wersja oprogramowania w opasce to V0.1.1.14. Czy ktoś może mi coś doradzić, zależało by mi na powiadomieniach o połączeniach najlepiej z informacją kto dzwoni oraz na powiadomieniach do komunikatorów i poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemm87 dziwna sprawa w sumie, ja używam MiFit, w którym mam wyłączone powiadomienia i Notify, w którym mam włączone i poustawiane, które powiadomienia i jak mają być. Zostaw włączone tylko w jednej aplikacji. Restart telefonu, restart zegarka. najlepiej pokaż screeny z ustawień powiadomień. A, dałeś uprawnienia aplikacjom ( dostęp do kontaktów, dostęp do powiadomień) i wyłączyłeś optymalizację baterii dla nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5ad0403759198_AmazfitBIPorazMiFitmodyfikacjeZegarekAmazfitForumMIUIPolskaplMIUIXiaomiporadnikiiaktualnoci.thumb.png.25d9117efeeae35cc50c7fcdde3b8d69.png
5ad040bd852a9_AmazfitBIPorazMiFitmodyfikacjeZegarekAmazfitForumMIUIPolskaplMIUIXiaomiporadnikiiaktualnoci.thumb.png.d1aeb4f6bb56ec2f2f2371785685e3f0.png
Ok, czyli wgrać tylko przez GB, tak samo jak wygrywałem res i fw z polskim językiem?

Przyznam szczerze, że szukałem jakiejś skomplikowanej procedury i wkurzalem się, że nie mogę znaleźć. A że telefon to prezent dla żony - bałem się uceglić ;-)

Dziękuje bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Super. Czekam niecierpliwie bo mnie też do szału doprowadza znikająca temperatura...
A przy okazji może komuś się przyda i przypadnie do gustu...
ArtKon1.bin
ArtKon1.gif.3435cc7b36cd4fb71b704b149b960aab.gif
Ktoś wie co oznaczają kolory napisu MI (czerwony/niebieski)? U mnie jest tylko niebieski. No i ten zielony pasek na dole, o czym informuje? U mnie się nie wyświetla.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nemo15 napisał:

Ktoś wie co oznaczają kolory napisu MI (czerwony/niebieski)? U mnie jest tylko niebieski. No i ten zielony pasek na dole, o czym informuje? U mnie się nie wyświetla.
 

DND i Air Polution.

X.

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...