Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ma również problem z synchronizowaniem aktywnosci? Probowalem na najnowszym stable ".14" probowalem na ".17" beta i podobny efekt. Generalnie synchronizuje mi pierwszą aktywnosc a kolejne nie chce zassac. Probowalem oryginalny mifit 3.3.1 oraz 3.2.9 tomiego i nie widze znaczacej różnicy. Walcze już 2-gi dzień

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 17:32, ciopik napisał:

czy jak  wroce do .86 z .14 za pomocą telefonu z android to po połączeniu z iOS spowrotem mi wrzuci .14? 

Niestety Tak,  iOS nie pyta o zgodę on działa ;) Dla tego czekam z niecierpliwością na Jailbreak i Cydię :(

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2018 o 00:08, blaze85 napisał:

U mnie przy punkcie 5 ustawienia były po angielskuWgrałem bez problemu..

Potwierdzam... Wygląda na to, że procedurę można ograniczyć do punktu 3ciego. Ja po restarcie o którym mowa w punkcie 4 mam już wersję CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam... Wygląda na to, że procedurę można ograniczyć do punktu 3ciego. Ja po restarcie o którym mowa w punkcie 4 mam już wersję CE

U mnie musiały być wykonane wszystkie punkty. Zresztą takie jest założenie patcha.
Czyli jak rozumiem, teraz wystarczy sam Mi fit i wszystkie powiadomienia będą już po polsku?

Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób aby Bip nie pokazywał tego durnego powiadomienia "Dymki czatu są aktywne" z Messengera? Jak dostaję jedną wiadomość to widzę na zegarku tylko to powiadomienie, zamiast treści wiadomości. Używam MiFit MrTomi i Tools & Amazfit do powiadomień i niby mam dodany filtr, ale on nie działa. Wiem, że w Notify & Fitness to działało tak jak powinno, ale ta apka ma problemy z zapisywaniem ustawień (np. mimo ustawienia interwału pomiaru pulsu na 15 czy 30 min i tak mierzy ciągle co kilka sekund). Jak to rozwiązać inaczej niż wyłączając dymki w Messengerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazfit Tools tak ma. Z maili wyświetla tylko nadawcę i temat, bez zawartości. Dlatego go wywaliłem na rzecz NF, tu wszystko jest prawidłowo (nie wiem jak w messengerze, bo nie używam, korzystam z Lite i tu jest ok).

X.

PS. Nie mam problemów z pomiarem pulsu w NF...

PS2. W ciągu tygodnia już druga aktualizacja NF, ciągle coś przy nim robią :)

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Co 10 minut. Raz zdarzyło mu się ciągle, ale to po zabawie z tarczami w menu wgrywania fw (po wejściu wyłącza pulsometr, potem trzeba ręcznie włączyć). Gdy odkryłem, jak wgrywać bez wchodzenia poprzez narzędzia, to sytuacja się nie powtórzyła ;)

Poza tym dzisiaj weszła nowa aktualizacja z kolejnym "bug fixes" ;)

X.

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=42642]januszwajs[/mention], bo nigdzie nie znalazłem informacji, czy te fonty działają z oryginalnym firmware, czy muszę wgrywać modyfikowane? A jeśli działają, to wystarczy że poprostu wgram plik i już?
X.

Ja wgrałem na oryginalny i nie mam polskich znaków, ale zniknęły mi znaki zapytania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Xanth napisał:

@januszwajs, bo nigdzie nie znalazłem informacji, czy te fonty działają z oryginalnym firmware, czy muszę wgrywać modyfikowane? A jeśli działają, to wystarczy że poprostu wgram plik i już?

X.

Działają.

10 minut temu, fido napisał:

Czy mające wersję 86 magę wgrać fonty PL ?

Czy żeby wgrać fonty muszę użyć GB ? i wystarczy tylko ten jeden plik dograć jeśli nie zmienię FW na nowsze (o ile tak można ) ?

Tak i tak.

8 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Dobra robota - wrzuciłem, dużo czytelniej na moje oczy :)

Dodaję do pierwszego postu.

U mnie to samo :)

7 minut temu, d7ejkej napisał:


Ja wgrałem na oryginalny i nie mam polskich znaków, ale zniknęły mi znaki zapytania emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgłaszajcie jakich znaków brakuje, ew. jakie ciągle są chude (oprócz "&" - ten jest za fikuśny na wersję fat :) )

 

EDIT: Wysłałem sobie SMS i mam znaki zapytania - czy to powiadomienie z aplikacji?

Edytowane przez januszwajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xanth
Przeprosiłem się z NF i niby było ok, ale nie cieszyłem się długo, po kilku godzinach znów pulsometr zaczął wariować, a praktycznie nic nie robiłem w aplikacji. Mam ustawione 15 minut a i tak mierzy jak mu się podoba, co kilka minut, co kilkanaście sekund...

f277912e57b87cb4a9784bb66624f880.jpg129e16c98166c1ec1cd407af4f08ec25.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w samym NF nie miałem tego aktywnego, ale w MiFit był włączony asystent snu i wygląda na to, że ta opcja bruździła. Dzięki.

PS. Powiadomienia z ogonkami wyglądają pięknie. Możemy liczyć wkrótce na całościowe spolszczenie softu z ogonkami WSZĘDZIE? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toldo napisał:

Akurat w samym NF nie miałem tego aktywnego, ale w MiFit był włączony asystent snu i wygląda na to, że ta opcja bruździła. Dzięki.

PS. Powiadomienia z ogonkami wyglądają pięknie. Możemy liczyć wkrótce na całościowe spolszczenie softu z ogonkami WSZĘDZIE? ;P

Tzn. gdzie wszędzie?

Przecież już FW jest tak przetłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toldo napisał:

Ekran uzyskiwania fixa gps, historia aktywności, miejscowe teksty w historii (np. tętno), pogoda...

A jakiego FW dokładnie używasz z pierwszej strony?

O pogodzie już pisałem parę postów wcześniej. Pogoda nie jest w FW zegarka.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toldo napisał:

Ten z ogonkami, chyba, że coś poprawiałeś od wczoraj.

Pokaż zdjęcia tego co nie przetłumaczone i zdjęcia z Ustawień zegarka.

UWAGA:
Niektórych wyrażeń nie da się spolszczyć z ogonkami, ponieważ każdy "ogonek" zajmuje 2 bajty, a zwykła litera 1 bajt.
Są miejsca, gdzie dany wyraz nie może być dłuższy bitowo, stąd niektóre rzeczy nie są z ogonkami. 

Na wszelki wypadek poproszę o listę wyrażeń bez ogonków, być może któryś pominąłem, ale jak pisałem wyżej, niektóre po prostu zostawiłem jak były z racji dostępnego miejsca.

 

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wgranie fontów na oryginalny, niemodyfikowany fw daje śliczny efekt :)

IMG_20180405_115513.thumb.jpg.d7325b98b84da8fa43b8f39b788f7c29.jpg

Nie ma polskich literek w powiadomieniach (transliteracja NF je psuje, ale wygląda za***iście) :)

Dzięki @januszwajs!!! :D

X.

PS. Z drugiej strony, to teraz można wywalić precz oryginalne MiFit, a NF używać tylko do wgrywania tarcz ;)

Edytowane przez Xanth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...