Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Po restarcie telefonu, BT wykrył zegarek i teraz walczę żeby połączył się z mifit.

 

Edit

Odinstalowałem wszystko i postanowiłem wrócić do GB, i o dziwo połączył się z zegarkiem. Wgrałem FW i później zainstalowałem MiFit i teraz wszystko działa. Ciekawy jest ten mój zegarek.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko się wgrywa ale cały czas mam wersję HW: 0.11.1.4, co mogę robić źle?

Redmi Note 4X



A to wykonujesz? To niezbędny krok.

Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Skynight napisał:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=4739

Dokładnie tej zrobiłem screena i przerobiłem 

To do dzieła! Na razie przerobiłeś tylko wygląd końcowy, a trzeba przerobić wszystkie elementy składowe. Potrzebujesz dwóch programów: AmazfitBipTools  do rozpakowania (i ponownego spakowania po zmianach) i Amazfit_Bip_WF_Editor_ilgruppotester_v092b do edycji pliku json. Zobaczysz ile z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skynight napisał:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=4739

Dokładnie tej zrobiłem screena i przerobiłem 

Przerób wszystkie składowe obrazki (tło i dni tygodnia), to ci skleję to w całość ;)

X.

PS. Jak kolega wyżej napisał, rozpakujesz WatchFacem ;)

Edytowane przez Xanth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...też macie problem z MiFit...

Korzystam z wersji Tomiego...i sprawa wygląda tak...

W najnowszej wersji w gornym pasku co chwile pojawia sie ikonka MiFit informująca o polączeniu...co wyłącze ją z poziomu aplikacji zaraz wraca...w starszych wersjach Mifit jest okej ale ciągle aktualizuje mi czcionki...masakra normalnie...testowałem wszystkie wersje które są w tym momencie dostępne na pierwszej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2018 o 11:08, tomurbanowicz napisał:

Zmieniłem sobie wersję z CN na CE - patch oparty na najnowszym FW 0.1.1.14

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 0.1.1.14 (ważne).

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 0.1.1.14 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy Mili_chaohu_makece.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 0.1.1.14 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

żródło: 4PDA

 

Jak się "ustabilizuje" procedura zamieszczę ją na pierwszej stronie.

ce.thumb.png.7aebbdf2ee127c6e5d5803c2e49d16e9.png

Wgrałem bez problemu.

U mnie przy punkcie 5 ustawienia były po angielsku.

IMG_20180403_000430.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jaki interwał mierzy wam puls po ustawieniu w MiFit częstotliwości na 30min? Bo u mnie trzaska co 5 minut pomiar, a jak ustawię na asystenta snu to w ogóle nie mierzy w nocy. O co kaman? (apka MrTomi-3.3.1-PL.apk)

BTW, Tools & Amazfit po ustawieniu interwału na 15 minut bez problemu mierzy co taki czas, a z kolei NF niezależnie od ustawienia ma pomiar ciągły co kilka sekund i zabija baterię watcha...

Edytowane przez Toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzybu1983 napisał:

Panowie...też macie problem z MiFit...

Korzystam z wersji Tomiego...i sprawa wygląda tak...

W najnowszej wersji w gornym pasku co chwile pojawia sie ikonka MiFit informująca o polączeniu...co wyłącze ją z poziomu aplikacji zaraz wraca...w starszych wersjach Mifit jest okej ale ciągle aktualizuje mi czcionki...masakra normalnie...testowałem wszystkie wersje które są w tym momencie dostępne na pierwszej stronie. 

Potwierdzam. Dokładnie tak jest. Jak wyczyszczę pamięć to połączenie z zegarkiem zostaje przerwane bo MiFit się wyłącza - znika z powiadomień. I potwierdzam też że jak wrócę do poprzednich wersji dobrze działających to ciągle uaktualnia czcionki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. W wolnej chwili przygotowałem polski font dla naszego BIPa - może nie najpiękniejszy, ale z naszymi ogonkami. Testowany na najnowszym firmware. Wgrywamy przez najnowszy Gadgetbridge.

2r8dgGX.jpg

@tomurbanowicz być może mógłbyś dodać polskie znaki diakrytyczne do tłumaczeń FW jeżeli font się przyjmie?

Mili_chaohu_pl.ft

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2018 o 11:08, tomurbanowicz napisał:

Zmieniłem sobie wersję z CN na CE - patch oparty na najnowszym FW 0.1.1.14

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 0.1.1.14 (ważne).

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 0.1.1.14 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy Mili_chaohu_makece.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 0.1.1.14 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

żródło: 4PDA

 

Jak się "ustabilizuje" procedura zamieszczę ją na pierwszej stronie.

ce.thumb.png.7aebbdf2ee127c6e5d5803c2e49d16e9.png

No więc zabrałem się do wykonania flasha wg. instrukcji. Niestety, po restarcie urządzenia nie miałem możliwości wejścia do menu (pkt 5) lecz od razu pojawił się obrazek z pkt 6. Przytrzymanie przycisku nic nie robiło, więc odpaliłem mifit i sparowałem zegarek. Mimo to obrazek telefon <-> zegarek nie zniknął. Jest chyba po hiszpańsku... Jak to uratować :(?

EDIT. Uff naprawione, zapomniałem że miałem mifit z apkmirror a nie z google play, po wgraniu z apkmirror zrobił się update zegarka i wrócił do stanu używalności :)

Teraz mam FW 0.1.1.17 i HW wciąż 0.11.1.4, czyli coś się nie udało. Mogę jakoś wrócić do FW 0.1.1.14 żeby dokonać konwersji do CE?

Edytowane przez darvd29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności. W wolnej chwili przygotowałem polski font dla naszego BIPa - może nie najpiękniejszy, ale z naszymi ogonkami. Testowany na najnowszym firmware. Wgrywamy przez najnowszy


być może mógłbyś dodać polskie znaki diakrytyczne do tłumaczeń FW jeżeli font się przyjmie?

Jasne, tylko czy przy zmianie FW nie zmienia się też font?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mswiniuch napisał:

Potwierdzam. Dokładnie tak jest. Jak wyczyszczę pamięć to połączenie z zegarkiem zostaje przerwane bo MiFit się wyłącza - znika z powiadomień. I potwierdzam też że jak wrócę do poprzednich wersji dobrze działających to ciągle uaktualnia czcionki...

Ja wróciłem do wersji MiFit 3.1.2 od Tommiego. Znalazlem na telefonie instalkę. Do czasu naprawy bede korzystał z w.w. wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:


Jasne, tylko czy przy zmianie FW nie zmienia się też font?

Przy zmianie przez GB font zostaje. W tej chwili nie wiem jak z Mi Fit, bo mam najnowszy FW i nic się nie aktualizuje. Ale jako że fonty są w osobnym pliku, w razie problemów zakładam, że można by podmieniać plik mili_chaohu.ft w Twojej modowanej apce - tak jak FW.

 

5 godzin temu, Toldo napisał:

Czy te fonty powinny być w całym menu zegarka, czy tylko przy powiadomieniach?

Na razie w powiadomieniach - co dalej, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, własne nabyłem Bip'a, wrzuciłem FW 1.1.14 przez GB (fw, res) I zainstalowałem Mi Fit. Teraz kieduly już uporałem się z problemem aktualizacji GPS, mam pytanie - dla czego kompas ciągle pokazuje mi aby kręcić ósemki (kilkanaście wykręciłem i nic) i czego bym nie nawywijał to nadal nie pokazuje kierunku?

Edytowane przez LuHash
inny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, januszwajs napisał:

Witam po dłuższej nieobecności. W wolnej chwili przygotowałem polski font dla naszego BIPa - może nie najpiękniejszy, ale z naszymi ogonkami. Testowany na najnowszym firmware. Wgrywamy przez najnowszy Gadgetbridge.

Działa na FW 0.1.1.14 PL. Postaram się dzisiaj przebudować o PL znaki tłumaczenie FW. 

januszwajs podesłał mi procedurę fontową i postaram się dzisiaj na jej podstawie zrobić poradnik :)

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LuHash napisał:

Witam kolegów, własne nabyłem Bip'a, wrzuciłem FW 1.1.14 przez GB (fw, res) I zainstalowałem Mi Fit. Teraz kieduly już uporałem się z problemem aktualizacji GPS, mam pytanie - dla czego kompas ciągle pokazuje mi aby kręcić ósemki (kilkanaście wykręciłem i nic) i czego bym nie nawywijał to nadal nie pokazuje kierunku?

 

ósemki kręć nad głową - góra-dół. to jest kalibracja kompasu.

 

Edytowane przez sdsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik do edycji własnej czcionki naszego zegarka - dzięki januszwajs.

Potrzebujemy do tego Python'a w wersji 3 - można używać obu wersji, wywołując je tylko odpowiednio: np. python (będzie to wersja 2.7), python3 (wersja 3). 
Ja wersję 2.7 mam zainstalowaną na C: w folderze Python27, a wersję 3.6 w folderze Python3 - oba foldery są dodane do systemowych ścieżek w Windowsie.

Oprócz instalacji Python3 potrzebujemy jeszcze moduł PIL, który instalujemy tak:
- przechodzimy do folderu Python3 i wywołujemy linię komend (cmd.exe), a następnie wpisujemy:

pip install Pillow

Potrzebny będzie nam jeszcze skrypt bipfont.py ze znanej nam strony: https://github.com/amazfitbip/tools

Teraz przechodzimy do konkretów...
januszwajs zalinkował do 2 latin fontów (czeskich). Ja pozwoliłem je sobie wrzucić na swój serwer:

  • czcionki zwykłe - POBIERZ
  • czcionki pogrubione - POBIERZ
  • czcionki przerobione przez Janusza - POBIERZ
  • pojedyncze fonty z języków English, German, Italian, Turkish, Czech, Hungarian & Vietnamese do pobrania - KLIKNIJ

Pobrane pliki rozpakowujemy poleceniem:

python3 bipfont.py unpack Mili_chaohu_xxx.ft

Otrzymamy folder BMP, w którym to będzie masa plików BMP z czcionkami. Wybrane, interesujące nas czcionki kopiujemy do innego folderu i możemy zająć się ich edycją w dowolnym programie graficznym. 
Ważne jest aby pliki były jako bitmapy mono 1 bit o rozdzielczości 16x16. 

Uwaga! Nie zmieniamy nazw plików!

Po edycji, wrzucamy do pierwotnego folderu BMP nasze pliki i przystępujemy do pakowania:

python3 bipfont.py pack Mili_chaohu_yyy.ft

Tutaj uwaga od Janusza: Jeśli wyrzuci błędy o zdublowanych plikach, usuwasz te które nie są Twoje (ja np. musiałem usunąć Czeskie "Ą")

I gotowe :) Wrzucamy nasze fonty znanym nam dobrze programikiem GadgetBridge.

 

--------------------------

Firmware FW 0.1.1.14 PL z "ogonkami" jest już w pierwszym poście. Plik Fonty PL również.

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...