Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się Mi Fit 3.3.4.6 (beta)
 
https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-3-4-6-release/mi-fit-3-3-4-6-android-apk-download/
 
Poprawili błąd z ciągłym wyświetlaniem powiadomienia ze statusem opaski.
Naprawili pogodę?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś na starszych wersjach MiFit co kilometr informował głoswo o przebiegu treningu po polsku, teraz od kilku wersji nawija po angielsku i to bardzo cicho. Ustawienia w mi fit jak i w androidzie nic nie zmieniają. Zna ktoś sposób na rozwiązanie tego problemu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dokładnie jak Mi Band i Mi Band 2.
Oczywiście tak to działa nawet bez modyfikacji romu?
Sorry, że zawracam głowę ale muszę mieć coś co wytrzymuje dłużej na baterii i jest ip68. Watch jest super ale 4-5 dni plus słaba apka amazfit.

Wysłane z mojego ONEPLUS 5T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrociłem do .86 bo z .14 same problemy. Do tego przeszedłem na rom pixelexperience i wszystko jak nalezy. Mam samego NF bez mifita. Przy okazji wgrany googlecam i zdjęcia nareszcie są normalne. Xiaommi coś sie psuje softwareowo ostatnio. Mój  odkurzacz w wersji V2 po aktualizacji firmware już 2x rozjechał mapę, że rysował po skosie. Jedynie air purifier 2 póki co dobrze działa :) Jak będzie aktualizacja FW w nim to tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sobie wersję z CN na CE - patch oparty na najnowszym FW 0.1.1.14

Procedura zmiany CN (HW V0.11.1.4 wersja chińska) na CE (HW V0.11.2.4 wersja międzynarodowa), oparta na FW 0.1.1.14 (ważne).

  1. Upewniamy się, że posiadamy wgrany komplet firmware 0.1.1.14 - FW, RES, GPS, fonty etc., po prostu działający już FW.
  2. Pobieramy patch CN->CE (w ZIP jest także patch odwrotny: CE->CN) - POBIERZ
  3. Z pliku ZIP wybieramy Mili_chaohu_makece.fw i za pomocą GadgetBridge wrzucamy go do zegarka.
  4. Po restarcie zegarka rozłączamy nasz zegarek od MiFit oraz GadgetBridge.
  5. Przechodzimy do ustawień (w menu zegarka) - będzie po chińsku - przechodząc do przedostatniej opcji po czym klikamy na nią, potwierdzając żółtym "TAK", a następnie przytrzymujemy przycisk boczny trzymając go do restartu zegarka.
  6. Po restarcie nasz zegarek uruchomi się z ikonką: telefon <-> zegarek czekając na sparowanie z telefonem.
  7. Uruchamiamy MiFit i parujemy zegarek - ja musiałem jeszcze raz sparować BT w ustawieniach samego telefonu.
  8. Zegarek pobierze wszelkie aktualizacje z telefonu po czym będzie gotowy do użycia.
  9. Wrzucamy MOD FW 0.1.1.14 PL bądź oryginał i cieszymy się wersją międzynarodową zegarka.
  10. Operacja raczej jest "dożywotnia" - zmiana FW nie spowoduje zmiany HW.

żródło: 4PDA

 

Jak się "ustabilizuje" procedura zamieszczę ją na pierwszej stronie.

ce.thumb.png.7aebbdf2ee127c6e5d5803c2e49d16e9.png

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło w miarę gładko. Dzięki. Jedynie musiałem kilka razy próbować w mifit aby się połączył. No i na zegarku tracimy jakby co stan kroków z dnia dzisiejszego oraz liczbę dni od naładowania baterii, ale to mały pikuś. Thx

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.
Robiłem różne kombinacje, odinstalowywałem MiFit, kilka razy rozłączałem i łączyłem się z BT i żadnej reakcji. Raz się połączył na chwilę i podczas wgrywania res, przerwał połączenie. Przypuszczam, że miałem szczęście i wgrywałem res, bo gdyby to był fw, to zegarek już by nie wstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak zmienić tarcze zegarka mając telefon iOS?
Mam również telefon z Androidem ale rozparowując go z zegarkiem i łącząc z iOS tarcza wraca do standardowej zegarka

Ja zmieniam tarczę za pomocą GB i łącze ponownie z iOS i mam taką którą ustawiłem Nie rozumiem po co rozparowujesz.Ja po prostu łącze tablet z zegarkiem wrzucam tarczę dalej rozłączam i łącze z iPhone


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...