Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, d7ejkej napisał:

Ja właśnie zmieniłem z automatu na ręcznie i temp wskoczyła od razu :) Ciekawe ile będzie trzymał ...

 

Teraz widzę, że u mnie przy ręcznym nie aktualizował się i znikała, dopiero wskakiwała po ponownej synchronizacji z mifitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szablix napisał:

Teraz widzę, że u mnie przy ręcznym nie aktualizował się i znikała, dopiero wskakiwała po ponownej synchronizacji z mifitem.

Mi generalnie zależy na tym, aby zegarek zapamiętywał temp z ostatniego połączenia z MiFit, ja nie mam cały czas podłączonego zegarka ponieważ jak wiadomo iPhone ma słaba baterię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szablix napisał:

@up, No to faktycznie problem ale to przy podłączeniu ciągłym i danych pakietowych bateria nie wytrzyma dłużej niż 48h ? U mnie dane pakietowe i BT włączone 24h dlatego postanowiłem pozmieniać.

Ja mam włączony cały czas wifi, lte,  słucham czasem muzyki przez BT i dużo rozmawiam (tel firmowy) :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szablix napisał:

Czy ktoś może mi zdradzić jak w tej tarczy: https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=3355 ustawić aby wyświetlany czas był w systemie 24h a nie 12h. 

Bup. W tym temacie więcej osób się przewija. Tarcza prawie dla mnie idealna :) Właśnie prawie. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak zmienić na system 24h ? Co muszę przerobić w plikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d7ejkej u mnie też coś ok 1h pokazywał jak był na ręcznym wskazaniu miasta, przy wczorajszym przełączeniu na automat lokalizacji i ciągłej komunikacji BT temperatura nie znika z zegarka.

Niestety albo będziesz bardziej drenował baterię poprzez włączenie BT. Albo co jakiś czas wymuszał uruchomienie mi fita aby temp. się zaktualizowała.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ql3r napisał:

@d7ejkej: Koszt odesłania 0zł (wysyłka na koszt PayPal), jakkolwiek koszt na poczcie (List Priorytetowy Polecony) to 18,30zł.

@szablix: Wcześniej Bip był sparowany z moim telefonem (Redmi 4 Pro) i nie było żadnych problemow, na nim wrzuciłem pl firmware, później przekazałem go osobie dla której miał być prezentem i pierwsza próba parowania skończyła się bootloopem (parowałem sam, telefon nie bardzo chciał się sparować, aż w pewnym momencie zegarek zmienił tarcze na domyślna i zaczął się restartować).

Dziękuję za info, też kupowałem przez Pay Pal więc w razie co to wiem co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45441]d7ejkej[/mention] no i przechwaliłem, po 24h godzinach mi zgubił wartość temperatury, wymuszenie, złapało i po 3h ponownie zgubił nie mam pomysłu z czego to wynika.

No właśnie bardzo ciekawe... U mnie na iOS pojawiła się nowa wersja Mi Fit zrobiłem upgrade, na tą chwilę nie widzę jakiś zmian


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robsonik20 napisał:

Ja też wysyłam swój do reklamacji, wysylka do 20zł, kasę mają oddać.

Ja swój wysłałem 1,5 miesiąca temu. Przesyłkę odebrali ponad miesiąc temu. Też obiecywali zwrot (full refund) jak im odeślę. Wcześniej celowo zwlekali żeby minął okres ochronny AliExpress. Niestety dałem się na to nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna posiadam Bipa którego udało mi się wyrwać w fajnej cenie -160 zł i jak na razie jestem mega zadowolony. Sprzęt dotarł do mnie z j.angielskim na pokładzie, po instalacji mifita zaktualizował się do 0.1.0.86. Oczywiście wgrałem spolszczenie w tej samej wersji + zainstalowałem MF od MrTomi. Jak na razie mam z nim tylko jeden problem, a mianowicie brak powiadomień - odpowiednie uprawnienia na miejscu, autostart zaktualizowany niestety echo. Da się obejść odpowiednią apką ale brak polskich znaków skutecznie te powiadomienia obrzydza. Czy ich to normalka w najnowszej wersji softu czy tylko u mnie takie czary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 21:56, FromWP napisał:

Ja swój wysłałem 1,5 miesiąca temu. Przesyłkę odebrali ponad miesiąc temu. Też obiecywali zwrot (full refund) jak im odeślę. Wcześniej celowo zwlekali żeby minął okres ochronny AliExpress. Niestety dałem się na to nabrać.

Zamawiałem przez Gearbest z aliexpress już dawno zrezygnowałem.

Edytowane przez Robsonik20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzechog napisał:

Witam,

od niedawna posiadam Bipa którego udało mi się wyrwać w fajnej cenie -160 zł i jak na razie jestem mega zadowolony. Sprzęt dotarł do mnie z j.angielskim na pokładzie, po instalacji mifita zaktualizował się do 0.1.0.86. Oczywiście wgrałem spolszczenie w tej samej wersji + zainstalowałem MF od MrTomi. Jak na razie mam z nim tylko jeden problem, a mianowicie brak powiadomień - odpowiednie uprawnienia na miejscu, autostart zaktualizowany niestety echo. Da się obejść odpowiednią apką ale brak polskich znaków skutecznie te powiadomienia obrzydza. Czy ich to normalka w najnowszej wersji softu czy tylko u mnie takie czary ?

Ja kupiłem Amazfit Tools, który w polskich znakach diaktrycznych ucina ogonki. Pooecam, można w dużym stopniu konfigurować zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. W moim zegarku miałem język angielski. Zrobiłem w sklepie google aktualizację aplikacji mi fit i po jej włączeniu zegarek zaczął się aktualizować, lecz gdzieś po ok 1/4 drogi przestał i był komunikat o ponownym połączeniu z aplikacją. Robiłem to z 50 razy i nic. Zainstalowałem nowszą wersję mi fit z poza sklepu i firmware mi zaktualizował ale zasobów już nie i komunikat o ponownym połączeniu z aplikacją mam w języku hiszpańskim. Próbowałem wgrać a pomocą Gadgetbridge polską wersję ale udało się tylko wgrać plik .fw i w tej chwili nie mogę się z nim połączyć. Proszę Was o pomoc.

Edit: Po kilkunastu próbach udało mi się wgrać polski język. W ustawieniach bluetooth w telefonie sparowałem go na nowo i wówczas połączył się z gadgebridge i zainstalował język polski.

Edytowane przez Zwiniu
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uruchamiałem dzisiaj zegarek Amazfit BIP który kupiłem dla znajomego wersja EU. Zainstaloałem z APK Mirror starszą wersję Mi Fit 3.2.6 i zegarek zaciągnał oryginalny firmware w wersji *.44 :) Następnie sciągnołem Mr-Tomi 3.2.6 z PL FW dla Amazfit. Odinstalowałem ori wersję Mi Fit i zainstalowałem mod o tej samej wersji. Zegarek zaktualizował GPS, ale nie zainstalował się polski FW i zegarek jest cały czas po angielsku. Czy może mi ktos powiedzieć dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do swojego zegarka PL wgrałem tak jak napisane w 1 poście - przez GB wgrywam *.res później FW i na końcu wgrałem modowane MiFit i jest ok. Oczywiście wcześniej w oryginalnym MiFit zrobiłem widoczność zegarka. Modowane MiFit wgrałem bez FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zatrzymałem się na FW 1.0.45 i MiFit by Tomi 3.2.3. i dzisiaj postanowiłem zrobić upgrade. 

Po pierwsze  - zainstalowałem MiFit: MrTomi-3.2.9-PL.apk  bez FW (zegarek połączony - wszystko OK).

Jako drugi krok - chciałem wrzucić Firmware PL FW 0.1.0.86 przez GadgetBridge, ale przy wrzucaniu RES - dostaję komunikat: Element cannot be installed.

Czy spotkaliście się z czymś takim, czy coś się zmieniło przy wrzucaniu FW, możecie pomóc...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy to normalne że odrzucając powiadomienie na zegarku, muszę i tak ręcznie odrzucić to samo powiadomienie na telefonie? W amazfit pace z tego co słyszałem odrzuca się automatycznie w obie strony. Czy w BIP też tak powinno działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macki napisał:

Cześć,

Czy to normalne że odrzucając powiadomienie na zegarku, muszę i tak ręcznie odrzucić to samo powiadomienie na telefonie? W amazfit pace z tego co słyszałem odrzuca się automatycznie w obie strony. Czy w BIP też tak powinno działać?

Powiadomienia same znikaja. Odrzucić mozesz połączenia głosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pan Arek napisał:

Powiadomienia same znikaja. Odrzucić mozesz połączenia głosowe.

No to u mnie jak robie clear albo delete na powiadomieniach w zegarku, to w telefonie i tak wciąż mam widoczne te powiadomienia:( Macie jakiś pomysł skąd może wynikać takie zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...