Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Macie pomysł co powoduje samoczynne rozłącznie Amazfita z GB? W panelu sterowania dostęp baterii bez ograniczeń, GB zablokowane do nie ubijania. Pierwsze 3 opcje w GB aktywne.
Zobacz jeszcze Panel sterowania->Autostart i tutaj zaznacz

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z góry ostrzegam! Kompletnie zielona! Będę za chwilę szczęśliwym posiadaczem amazfit bip. Chcę samodzielnie zmienić język na pl. Czytałam instrukcję. No i... Trzeba pobrać i wgrać te dwa pliki ras i fw. Ale w sekcji pobierz jest ich sporo, który wybrać? Czy to zależy od tego co siedzi w zegarku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pogodzie w GB było a jak to jest z tą w mifit. Raz działa raz nie. Mam ustawione auto-lokalizację i powiadomienia o pogodzie. Od wczoraj nie chce pokazać aktualnej, dziwne bo pokazywało. Wczoraj się GB zaktualizował ale nie był sparowany z zegarkiem. Właściwie to go teraz wywaliłem z telefonu i nadal nic nie pokazuje. Używałem Mifit 3.2.9 głównie do pogody i zapisu aktywności a do powiadomień Amazfit&tools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, :Darecki napisał:

O pogodzie w GB było a jak to jest z tą w mifit. Raz działa raz nie. Mam ustawione auto-lokalizację i powiadomienia o pogodzie. Od wczoraj nie chce pokazać aktualnej, dziwne bo pokazywało. Wczoraj się GB zaktualizował ale nie był sparowany z zegarkiem. Właściwie to go teraz wywaliłem z telefonu i nadal nic nie pokazuje. Używałem Mifit 3.2.9 głównie do pogody i zapisu aktywności a do powiadomień Amazfit&tools

Ja wróciłem do Mr Tomi - GB mi rozłączało zegarek. Pogoda działa jak trzeba. N&F for Amazift używam jedynie do synchro z endomondo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś przyszedł mój zegarek, czy wgrywać polski czy zostawić tak jak jest ? Nie chciałbym jakiś kłopotów. Jak ustawić kompas żeby działał ? jak ustawić pogodę w zegarku ? Co należy włączyć żeby w zegarku były widoczne połączenia i smsy i inne powiadomienia ? Co to jest Smart DND ?

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś przyszedł mój zegarek, czy wgrywać polski czy zostawić tak jak jest ? Nie chciałbym jakiś kłopotów. Jak ustawić kompas żeby działał ? jak ustawić pogodę w zegarku ? Co należy włączyć żeby w zegarku były widoczne połączenia i smsy i inne powiadomienia ? Co to jest Smart DND ?

Ja dzisiaj dostałem swój zegarek. Rozłączyłem Mi Banda 2, połączyłem BIPa, zaktualizował się i wszystko działa jak trzeba. Angielski mi nie przeszkadza. Pogoda, kompas, wszystkie powiadomienia (smsy, Messenger, Whatsapp, połączenia, kalendarz, GMail i inne). Nie sprawdzałem jeszcze tylko budzika i GPSa.

 

Smart DND to tryb nie przeszkadzać. Jak dasz na auto, to ten tryb będzie się włączał jak będziesz spał.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działają smsy nie wiem dlaczego. Kompas, pogoda jakimś cudem po rozłączeniu i ponownym połączeniu działa. Denerwuje mnie jeszcze że jak dostaję e-maila i np. jest 1 to zegarek wibruje tak jakby było ich 2 itd.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem, nie mogę zainstalować pliku .res ani do ostatniej wersji z forum ani do poprzedniej. Fw w obu wersjach leci normalnie a przy res dostaje info że nie można zainstalować tego pliku. 

 Stało się tak od momentu sparowania zegarka z iOS, wtedy zaktualizowało się samo do najnowszej wersji chińskiej. Po połączeniu z androidem odrazu wskoczył język en. I od tego momentu nie działa instalacja res.

Instaluje przez gadgetbridge i Solid Explorer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie znaki wyświetla chyba tylko program gadgetbridge.

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Źle się wyraziłem... GB wyświetla litery bez polskich znaków zamieniając na takie np. bez ogonków czy kresek zamiast znaków zapytania ale musisz zaznaczyć w opcjach transliterację.

 

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłeś używając słowa tylko, bo transliteracje mają co najmniej 4 programy licząc GB, jeszcze N&F, Alert Bridge i Tools

Redmi Note 4X


Do tej pory nie sprawdzałem działania innych stąd mój błąd.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś podpowie dlaczego MiFit nie paruje się z Bip, wgrałem język polski, bez problemu został sparowany by to zrobić ale przed zmiana języka i po zmianie nie paruje się z MiFit, myślałem że to kwestia  jakiś awansowanych ustawień w telefonie ale nie nie mam koncepcji o co chodzi, ktoś coś podpowie, nadmienię że chodzi o sparowanie z telefonem żony bo na moim działa, zmiana języka tez była na telefonie żony czyli na tym na którym jest teraz problem z MiFit

 

Edit:

Problem rozwiązany zegarek sparowany

Edytowane przez kaudii
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem apke od sms do czarnej listy.

 

Z tym, że występuje u mnie problem w GB z połączeniem z zegarkiem - po dłuższej nieobecności zegarka w pobliżu telefonu nie łączy się automatycznie. I pogoda nie odświeża się (chyba) w zadanej częstotliwości odświeżania.

 

Jeśli macie problemy z SMS w NF spróbujcie odznaczyć opcje otrzymywania ich przy tylko wyłączonym ekranie w telefonie - powinno zadziałać.

U mnie w NF występuje problem z połączeniem BT - być może że dużo kombinacji z różnymi programami wcześniej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...