Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, baxy napisał:

Jak zmienic jezyk na polski?
I druga sprawa nie moge uruchomic kompasu. Mam ikone zeby skalibrowac, ale nie idzie tego 

1. Wgrac przez GB polski FW i polski .res.

2. Wystarczy pomachac ręka. Jesli sie nie kalibruje zmień pomieszczenie bo widocznie za duzo zakłóceń magnetycznych masz w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. 
Czy na tym 1.0.86 działają wam powiadomienia? Bo mi one coś dziwnie działają, np maile przychodzą o 3 (w nocy) nagle 10 jeden za drugim. Powiadomienia z whatsapa działaja, z messengera już nie, pomimo ze program tez zaznaczony w MrTomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lewaros napisał:

Mam pytanie. 
Czy na tym 1.0.86 działają wam powiadomienia? Bo mi one coś dziwnie działają, np maile przychodzą o 3 (w nocy) nagle 10 jeden za drugim. Powiadomienia z whatsapa działaja, z messengera już nie, pomimo ze program tez zaznaczony w MrTomi.

U mnie też jest ten sam problem po przejściu na .86. Raz działają powiadomienia, raz nie, raz 10 na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przychodzą po co najmniej 2 powiadomienia na jednego maila z gmail. Jeden że jest 1 mail, potem następny z tematem i czasem trzeci z czymś jeszcze. Trochę to męczące. A jeszcze gorzej jak odbierze nagle ze trzy maile to już nie wiem czy ktoś dzwoni czy maile odbiera bo drży bez końca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mswiniuch napisał:

U mnie przychodzą po co najmniej 2 powiadomienia na jednego maila z gmail. Jeden że jest 1 mail, potem następny z tematem i czasem trzeci z czymś jeszcze. Trochę to męczące. A jeszcze gorzej jak odbierze nagle ze trzy maile to już nie wiem czy ktoś dzwoni czy maile odbiera bo drży bez końca....

Musisz mieć włączone 2 aplikacje do zegarka - innej możliwości raczej nie ma.

Ja powiadomienia z apek wyłączyłem, bo mnie za bardzo rozpraszały i uznałem, że jest to dla mnie zbędne - włączony mam tylko budzik i powiadomienie o połączeniu (gdy ktoś do mnie dzwonie), ale z opóźnieniem 5 sekund.

EDYCJA:
Poprawili moje zgłoszenie z transliteracją :)
https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/

Edytowane przez tomurbanowicz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pooomocy :-(

Dwa dni temu kupiłam swojego amazfita bip -  ładnie się połączył z Mifit (wersja 3.2.9 algorytm 1.1.10) i wibrował gdy był alarm, gdy ktoś do mnie dzwonił tylko nie miałam powiadomień sms i zaczełam za bardzo kombinować - zrobiłam factory reset i teraz amazfit nie chce się połączyć z mifitem!!! na zegarku mam tylko okno do parowania - co robić??? odinstalowałam mifit i zainstalowałam ponownie i nic.... pomocy panowie :-(

po dwóch restartach telefonu w końcu sparowało.... tylko kurcze nadal nie mam powiadomień sms/whatsapp - wiem, że najlepiej powinnam wgrać zmodyfikowany soft, ale teraz to się już boję cokolwiek robić ;-) może jakieś sugestie/rady... ? pliiiiz ;-) 

 

 

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marglcia napisał:

może jakieś sugestie/rady... ? pliiiiz

A masz wszystko w MiFit z powiadomieniami i zezwoleniami dla MiFit dobrze poustawiane? Nieaktywna opcja "Przy wyłączonym ekranie"? Nie wiem czy już w tej wersji, ale w nowszej beta 3.3.02 (z apkmirror) w ustawieniach alertów aplikacji pojawiło się ustawienie "Mi service framework" które trzeba włączyć jak nie ma powiadomień z aplikacji systemowych Miui. Widać był z tym czasami problem w Miui.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marglcia napisał:

Panowie pooomocy :-(

Po factory reset standardowo  zmienia się adres bluetooth w zegarku. Musisz zrobić nic innego jak wyczyścić  dane bluetooth w telefonie i sparować od nowa  -tak jak po wyciągnięciu z pudełka. Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Musisz mieć włączone 2 aplikacje do zegarka - innej możliwości raczej nie ma.

Mam tylko MiFit i GB ale łączę tylko do wgrywania FW. Żadnych innych aplikacji nie używam. Te dziwne powiadomienia wysyła tylko MiFit od GMaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nieaktywna opcja "Przy wyłączonym ekranie"?

kuuurde miałam to włączone - odłączyłam i nadal nie mam powiadomień... 

 

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Mi service framework

to mam włączone.... praca w tle/autostart włączone.... już nic mi nie przychodzi do głowy :-(

 

33 minuty temu, Glen2 napisał:

Musisz zrobić nic innego jak wyczyścić  dane bluetooth w telefonie i sparować od nowa

hmmm nie widzę takiej ocpji w telefonie - ktoś podpowie gdzie to wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marglcia napisał:

 

hmmm nie widzę takiej ocpji w telefonie - ktoś podpowie gdzie to wyczyścić?

Ustawienia/Aplikacje/Bluetooth i tam należy wyczyścić dane. Po tym nie powinien być już widoczny w urządzeniach sparowanych Amazfit Bip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Glen2 napisał:

Ustawienia/Aplikacje/Bluetooth i tam należy wyczyścić dane. Po tym nie powinien być już widoczny w urządzeniach sparowanych Amazfit Bip.

przed wyczyszczeniem danych bluetooth rozłączyć parę w mifit ? bo jak mifit nie będzie widział zegarka to podejrzewam, że znowu nie będzie mi się chciał połączyć z zegarkiem? chyba, że coś źle rozumiem???

Edytowane przez marglcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, marglcia napisał:

bo jak mifit nie będzie widział zegarka to podejrzewam, że znowu nie będzie mi się chciał połączyć z zegarkiem?

Najlepiej zawsze włączyć widoczność zegarka. Wątpię żeby to pomogło, bo inne powiadomienia masz. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to restart telefonu po zmianie opcji w MiFit. Czasami zmiana zaczyna działać dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xiar napisał:

Mógłbyś pochwalić się jak skonfigurowałeś GB?

Jasne.
Ustawienia ogólne - zaznaczone mam:

  1. Uruchom automatycznie.
  2. Połącz z urządzeniem gdy BT....
  3. Automatycznie ponawiaj połączenie.
  4. Weather - wiadomo, odszukać swoją miejscowość.
  5. Ukryj powiadomienia z GB.
  6. O tobie - uzupełniłem swoje dane.
  7. Enable left/right...
  8. Synchronizuj czas.
  9. Rozmowy telefoniczne - zawsze.
  10. SMS - gdy ekran wyłączony.
  11. Transliteracja (poprawione w najnowszej wersje .25).
  12. Nie przeszkadzaj.
  13. Czarna lista aplikacja - powyłączałem to co niepotrzebne dla mnie.
  14. Call privacy mode - Wyświetl nazwę i numer.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Jasne.
Ustawienia ogólne - zaznaczone mam:

  1. Uruchom automatycznie.
  2. Połącz z urządzeniem gdy BT....
  3. Automatycznie ponawiaj połączenie.
  4. Weather - wiadomo, odszukać swoją miejscowość.
  5. Ukryj powiadomienia z GB.
  6. O tobie - uzupełniłem swoje dane.
  7. Enable left/right...
  8. Synchronizuj czas.
  9. Rozmowy telefoniczne - zawsze.
  10. SMS - gdy ekran wyłączony.
  11. Transliteracja (poprawione w najnowszej wersje .25).
  12. Nie przeszkadzaj.
  13. Czarna lista aplikacja - powyłączałem to co niepotrzebne dla mnie.
  14. Call privacy mode - Wyświetl nazwę i numer.

Od mifita masz całkowicie odparowany zegarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelg napisał:

Od mifita masz całkowicie odparowany zegarek?

Nie odparowywałem - zamroziłem tylko. Generalnie teraz u mnie MiFit'a jakby nie ma w systemie.

I wreszcie działa mi tak, że jak mam tryb w telefonie "Nie przeszkadzaj" to nie przychodzą mi powiadomienia na zegarek.

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś działa, to po co zmieniać. Mifit 3.2.6, fw 0.1.0.44 wersja z automatycznie aktualizowanym fw od Toma. Póki co widzę, że nie ma co instalować niczego nowszego. Powiadomienia z banku, mail, sms i aplikacji telefon działają. Nie ma polskich znaków, ale jakoś przywykłem ;-)

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 86 stronie w połowie jest. Ja instalowałem samo openweather for los a widzę że trzeba weather notification mieć. Teraz działa.

 

@BrudnyHenryk qrde ledwo zrobiłem sobie tego gadgetbridge na gotowo :) Spróbuję później zrobić ten dodatek i zobacze. U mnie wszystko działa oprócz SMSow a nie ukrywam NF jest najprzyjaźniejsze oku i wgrywanie FW + tarcz bardzo fajnie rozwiązane. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 16:47, sebekb napisał:

Ktoś rejestruje trasy w zegarku i przerzuca przez pliki tcx lub gpx do Stravy, Endomondo lub innych aplikacji?

Zauważyłem w każdym pliku przekłamania przez pierwsze 30 sekund, tzn start trasy godzina 08:02:02, potem jest 30 punktów z różnymi współrzędnymi i innymi parametrami zarejestrowanymi co sekundę i każda ma ten sam czas 08:02:32, dopiero następne lecą dobrze 08:02:33, 08:02:34 itd. Przesyłam skrócony przykładowy plik.

Sprawdziłem pierwszą trasę 25.12.2017 gdy miałem wcześniejsze firmware w zegarku i jest to samo (teraz mam V0.1.0.33).

Trasy eksportuję poprzez Nofity & Fitness for Amazfit do pliku "tcx", ale to samo jest jak korzystam z Mifit exporter do pliku "gpx" (tam dodatkowo źle synchronizuje tętno), także myślę że to wina zegarka.

Prośba o sprawdzenie czy też ktoś tak ma.

30.12.2017.tcx

Czy coś zmieniło się w Mi Fit exporter i można już exportować wszystkie dane np. do Endomondo bez błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...